Door de echte boter (jaan onze taart en cake er ook in als koek. „Behalve zekerheid geeft de Schrift ook valse gerustheid" HEMA -1 llvfogatinês Plattelands vrouwen Duiveland 210 Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 januari 1988 Nr. 24271 Koeken bereid met echte boter. Fijnproeverskwaliteit. Keuze uit: amandelharten, spritsstukken, nogatines, gesuikerde vlinders, reuze krakelingen en kokos- galettes.2- 75 Pakje met 6 roomboter- cakeschuitjes. c 2.25 NUl. 88/124. Een lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode uit Nieuwerkerk reikte ons dezer dagen deze toch wel bijzondere oude foto aan. Wie het zijn: we weten het echt niet. Er zijn wel enkele namen genoemd, maar ze kerheid kon men ons hierover (nog) niet verschaffen. De afgebeelde personen stellen een groep PTT'ers voor, die ter gelegenheid van een of ander feit gehuldigd en onderscheiden werden. Hun verleende decoraties zijn duidelijk zichtbaar op hun uniformen. Een paar - vermoedelijk brievenbestellers - zijn bovendien uitgerust met de toch zo bekende PTT-Post-PenningDeze foto werd destijds gemaakt door fotograaf H. van der Baan sr. uit Zierikzee en het vermoeden bestaat dat deze zo'n tachtig of negentig jaar oud is. Reacties worden met belangstelling tegemoet gezien. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 1300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. Echt Waar Voor Je Geld CDA-avond Jaarvergadering ZIERIKZEE nesty vreest daarbij voor zijn ver slechterde gezondheidstoestand. De schrijfavonden worden, met uitzon dering van Oosterland, tussen 19.00 en 20.00 uur gehouden. GOES Bakkersbeurs Het comité Federatie Bakkerspa- troonorganisaties Zeeland houdt woensdag 10 februari de 18e Open Zeeuwse Bakkerijtentoonstelling met vakwedstrijden in de Zeeland hallen in Goes. Om 10.00 uur wordt de officiële opening van deze mani festatie verricht door secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken in Zeeland, mr. R. de Blij. Ter ge legenheid van deze beurs wordt er ook een actie gelanceerd waaraan ie der gezin kan deelnemen. MIDDELBURG Kinderfilm Het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en jongerenwerk heeft voor zaterdag 23 januari een kinderfilm dag op het programma staan. Deze dag is bedoeld voor medewerkers aan kinderclubs en kindervakantiewe ken. De films wórden vertoond in het onderkomen van het bureau te Mid delburg. Opgave kan via 01180-23475. Afrika Nu In de schouwburg in Middelburg wordt donderdag 28 januari door ver schillende formaties een concert ge geven, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan de actie Afrika Nu. Meewerkende bands zijn: The Noise uit Zierikzee, Tissue uit Vlissingen, Draften Blues uit Kloosterzande en Avital uit Middelburg. Ds. Ten Klooster in referaat op Reformatorische kring: SIRJANSLAND - Het onderwerp 'De zekerheid des ge- loofs' dat door ds. Ten Klooster uit Middelharnis in zijn referaat op de Reformatorische kring in Sirjansland werd behandeld trok een brede belangstelling. Dat het een zaak is die onder de toehoorders leefde bleek uit de vele vragen die na de pauze loskwamen. Met nadruk ver dedigde de spreker de genade gave Gods die ons zeker heid schenkt, maar hij deed dat niet zonder de waarschu wing dat de Schrift behalve zekerheid ook valse gerustheid geeft. lijkheid die wacht. Dit is de troost van hen die aan Gods geloften vast houden", aldus Tbn Klooster. Ds. Ten Klooster sloot zijn referaat met dank zegging nadat was medegedeeld dat Ds. Kleijberg van Oude Tonge 24 fe bruari hoopt te spreken over het le ven van Elia. Nadat kring-voorzitter W. van den Berge het onderwerp had ingeleid met het lezen van Mattheus 11, vers een tot en met zes en zondag 7, vraag 20 en 21 van de Heidelbergse Cate chismus, haakte ook de referent in op de belangstelling die dit onderwerp door de eeuwen heen heeft gehad. Zekerheid Er zijn dominees op gepromoveerd. Er is ruzie over gemaakt en het is een zaak die niet aleen de belangstelling heeft van de mensen, maar volgens Ten Klooster ook van de satan. ,,De satan die altijd bezig is de geloofsze kerheid te ondermijnen. Er is in de wereld meer geloofstwijfel dan ge loofszekerheid", aldus Tbn Klooster. DEN HAAG - Bij benoeming aan rijksscholen wordt in het vervolg bij gebleken geschiktheid voorrang ge geven aan vrouwen. Dit heeft minis ter Deetman van onderwijs en weten schappen uit naam van staatssecre- ris Ginjaar-Maas verklaard. Hiertoe is besloten nu juristen van het minis- 'erie geen drempels zien voor deze positieve discriminatie. In het over leg met de rijksscholen heeft de staatssecretaris deze week laten we ten dit stapje ter verbetering van de positie van de vrouw in het onder wijs te overwegen. Minister Deetman maakte het besluit deze week wereld kundig in een ontmoeting met het hoofdbestuur van de Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel (ABOP). Spreker citeerde, te beginnen met Romeinen acht, verschillende bijbel plaatsen in de Pastorale brieven, waarbij Paulus gewag maakt van zijn zekerheid betreffende zijn ge loof. „Terwijl ook onze Dordtse va deren in de Dordtse leerregels en in zondag 32 van de Heidelbergse cate chismus de de aan de schrift ontleen de zekerheid hebben benadrukt". Ook in Reformatorische kringen zei Tbn Klooster wel de valse schijn zekerheid te hebben horen poneren. „De schijnzekerheid van 'alles is in orde en dus kunnen we gerust zijn'. Christus heeft ons vrijgekocht en nu hoeven wij niets meer te doen", aldus Tbn Klooster. „God gaat met elk mens zijn weg, de wegen zijn nooit gelijk en zelfonderzoek blijft altijd geboden". Lijden Ds. Tbn Klooster prentte zijn ge hoor in de zaligheid en de beloften God's alleen uit de Schrift te halen en die bij Christus onze borg en midde laar te zoeken. „Van onszelf afzien, opzien naar het kruis van Golgotha. Alleen dan zal men standvastig zijn als de tegenslagen komen". Spreker lardeerde zijn voordracht met voorbeelden uit het Pastorale le ven van hemzelf en anderen. „Men moet leren van genade te leven. Het anker moet buiten het schip gewor pen worden wil het zijn nut kunnen doen. Het lijden van de tegenwoordi ge tijd weegt niet op tegen de Heer- Vervolg van pagina 1 delijkse bijeenkomsten wordt mede samengesteld door de suggesties die de leden daarvoor in de ideeënbus de poneren. Zo had men in de afgelopen tijd ondermeer lezingen van de rijks politie over inbraakpreventie, van de heer de Vin over Zeeuwse dialecten en over voetreflexologie. Een jaar lijks reisje en een excursie per fiets zijn ook vaste onderdelen van het programma van de Duivelandse plat telandsvrouwen. De onderlinge con tacten en aandacht voor elkaar komt volgens de bestuursleden ook tot uiting via het potje van lief en leed waaruit attenties worden bekostigd voor leden die in bijzondere omstan digheden verkeren. „Het potje wordt gevuld door giften van de leden. Als het leeg is gaat het gewoon weer rond. We betalen er af en toe ook giften uit. Zoals vorig jaar aan de Natuur- en Vo gelwacht en in december aan de actie Afrika Nu". Dc ideeënbus is bij de afdeling Duiveland ook een middel om nieu we bestuursleden te krijgen. „Dat kost bij ons nooit moeite. De leden doen in de loop der tijd namen in de bus van mensen die zij graag als be stuurslid zouden zien. En aan degene die het vaakst wordt genoemd vra gen wij als bestuur dan of ze bereid is om zich kandidaat te stellen". De af deling Duiveland van dc Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen, een traditionele vrouwengroep die blijkbaar ook in 1988 nog in ruime mate in een behoefte voorziet. Roombotercake in bakvorm. 450 gram.y 4.25 NXJjïS tcfiffloter Chocolade pinda-rotsjes, melk en puur. Zakje a 175 gram. Hema koffie "Pittig" Vacuüm verpakt. Snelfiltermaling. 500 gram. 4.70 NÜ45° Roombroodjes. Per stuk 90c NÜ 2 STUKS J5S Leverworst Speciaal. Per stuk 400 gram. 2.25 190 JU TcMéBoter Uit eigen banketbakkerijf^^^Sü^r roomboter amandeltaart^"*"'!?, met honing en verse stukjes appel. 5- AZ5 NU Gelderse achterham. 4 80 100 gram 2.10 NÜ -Li Marmandais A.C. 1985. Voile, dieprode kwaliteitswijn uit de Bordeaux. 5.25 .„v NU Q95 2 FLESSEN O. Jong belegen Goudse kaas. Vers van 't mes. 1 kg. 4 11.90 NU 1U~ SEROOSKEKKE Weense snijder. Gratis gesneden. Snijworst. 150 gram 1.88 4 60 NU 1. Aanbiedingen geldig t/'m 23 januari '88. Parijzer boterhamworst. Vers van 't mes. 150 gram 1.50 NtJ J De afdeling Zierikzee van het CDA houdt dinsdag 26 januari een discus sie-avond over de verantwoordelijke samenleving. Dit naar aanleiding van de gelijknamige discussienota die door de christendemocraten is uitgebracht. Deze avond wordt ge houden in de zaal van de Gerefor meerde kerk in de Sint Domusstraat en begint om 19.30 uur. Belangengroep Poortambacht Het huidige bestuur van de Belan gengroep Poortambacht is niet alleen naarstig op zoek naar een geschikte accommodatie maar ook naar nieuwe bestuursleden. Dit blijkt uit de aan vullende notitie bij de agenda voor de algemene vergadering, die de Be langengroep Poortambacht woens dag 27 januari in het gebouw van de vroegere kleuterschool 't Mierenest in Zierikzee houdt. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Het huidige da gelijkse bestuur van de Belangen groep, dat tijdens deze vergadering aftreedt vindt momenteel de tijd ge komen om een beroep te doen op an deren om zitting te nemen in het be stuur. Door persoonlijke omstandig heden en het toenemend aantal werk- zaamhéden die diverse activiteiten met zich meebrengen zijn de bestuur ders dan ook driftig op zoek naar mensen met meer vrije tijd en zo mo gelijk ook nieuwe ideeën die het voortouw over zouden kunnen ne men. Een van die activiteiten die naar verwacht veel extra werk met zich mee brengen zijn de onderhande lingen met de gemeente over het in richten 'van 't Mierenest als wijkon- derkomen. Dé aftredende bestuursleden willen voor zover ze daar tijd voor vrij kunnen maken wel mee blijven werken aan activiteiten als de kledingbeurs, het wijkfeest, de toneelgroep en de kerstboomverbran ding. Zo blijft mevrouw R. Duinhou wer betrokken bij de kledingbeurs en heeft ook penningmeester D. Does- wijk zich bereid verklaard het nieuw te kiezen bestuur wegwijs te maken. Behalve de verkiezing van een nieuw bestuur staat ook een bespreking van het jaarverslag '86-87 op het program ma. Uit dit jaaroverzicht bljkt dat de opbrengsten van de najaarsbeurs die in '87 werd gehouden aanzienlijk minder waren dan die welke in '86 werd gehouden. De voorjaarsbeurs leverde daarentegen weer ruim tach tig gulden meer op, waardoor de tota le opbrengsten toch min of meer ge lijk bleven. Het afgelopen jaar ontving de Belangengroep Poortam bacht een voorschot-subsidie van ruim tweeduizend gulden. In de ge meentebegroting voor dit jaar is een bedrag van 3672,- uitgetrokken voor activiteiten in Poortambacht en het medegebruik van 't Mierenest. Hard-rockavond In de jeugdsoos Brogum aan de Ju- lianastraat te Zierikzee is op vrijdag 22 januari een hard-rockavond. Dat houdt in dat er doorlopend stevige muziek wordt gedraaid en een groot beeld video wordt opgesteld waarop de bijbehorende clips zijn te zien. De hard-rockavond begint om 21.00 uur en duurt tot ongeveer 01.00 uur. Vissersvereniging Op vrijdag 26 februari houdt de vissersvereniging Helpt Elkander haar jaarvergadering. Naast jaar verslag, verslag van de penningmees ter en bestuursverkiezing staat op de agenda een lezing van drs. D. J. Langstraat over actuele mosselzaken. Discussie naar aanleiding van deze lezing. Na sluiting van de vergade ring volgt een gezamenlijke koffieta fel. De vergadering wordt gehouden in het Huis van Nassau in Zierikzee en begint om 14.00 uur De leden van de afdeling Noordwel- le en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen ko men donderdag 21 januari in vergade ring bijeen. Deze bijeenkomst wordt vanaf 20.00 uur in het dorpshuis van Serooskerke gehouden. Op de agenda staat onder meer een bespreking van het jaarverslag. Ook over het reilen en zeilen van de verschillende clubs binnen de vereniging wordt gespro ken. Het bestuur van de afdeling zal enige veranderingen ondergaan. De dames Van der Hoek-Sturm en van der Waarden-Froon treden af en heb ben zich niet herkiesbaar gesteld. Wel herkiesbaar is mevrouw A. van der Schaaf-de Groot. Voor twee leden is het dit jaar precies een kwart eeuw geleden dat ze zich bij de Plattelands vrouwen aansloten. Een gebeurtenis die deze avond niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Na de pauze volgt onder het motto Verborgen talenten een overzicht van datgene waarmee de leden zich bezighouden. Zo wordt er aandacht besteed aan tekenen, handwerken, fotografie en een aantal verzamelingen. ZONNEMAIRE Afslanken In het dorpshuis te Zonnemaire wordt op maandag 25 januari de eer ste bijeenkomst in het nieuwe jaar gehouden van de afdeling Noordgou- we en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Het betreft de jaarvergadering waarbij verslag wordt gedaan van de activi teiten die plaatsvonden in 1987 en het financiële overzicht van dat jaar. Na de pauze houdt de leidster van de Weight Watchers E. Vergouwen een le zing over de doelstelling van de Weight Watchers; gemakkelijk af slanken zonder hongergevoel. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. DUIVELAND Burgerlijke stand In de maand december 1987 zijn in de gemeente Duiveland zes kinderen geboren, drie mensen overleden en vier huwelijken gesloten. Het betrof de volgende personen. Geboren: op 4 december Dorien Hermina Friesen wonende in Nieuwerkerk. Op 8 de cember Maaike Neele wonende in Ouwerkerk. Op 10 december Johan na Gabriella Flikweert wonende in Nieuwerkerk. Op 16 december Mari- nus Cornells Damme wonende in Ouwerkerk. Op 27 december Roy Bouma wonende in Oosterland en op 31 december Elisabeth Helm wonen de in Nieuwerkerk. Overleden zijn de 72-jarige Elisabeth Boer-Wijnen uit Ouwerkerk op 7 december. De 53- jarige Hendrik Pieter van der Velde uit Nieuwerkerk op 12 december. De 85-jarige Cornelia Kik-Stoutjesdijk op 31 december. Huwelijken: Adriaan Daniël Bouwman uit Oosterland en Tannetje Kreeft uit Ooltgensplaat op 4 december. Albertus Adriaan Nuy- ens uit Zierikzee en Marina Helena Verhoek uit Oosterland op 11 decem ber. Marinus Jan van Harmeien uit Oosterland met Hendrika Anthonia Verstraaten uit Heerenveen op 18 de cember. Jan van Ommeren uit Oos terland met Jozina Maria Dooge uit Noorgouwe op 18 december. SCHOUWEN-DUIVELAND Schrijfavond Amnesty International begint ook in Oosterland met het houden van schrijfavonden. Elke vierde dinsdag van de maand kunnen Oosterlanders tussen 20.00 en 21.00 uur in de con sistorie van de Hervormde kerk schrijven naar een of meerdere ge vangenen die omwille van hun gods dienstige of politieke overtuiging worden vastgehouden. De eerste schrijfavond wordt dinsdag 26 janua ri gehouden. Ook in andere plaatsen op Schouwen-Duiveland kan deze maand worden geschreven. Zo kan men maandag 25 januari in de Prin ses Julianaschool in Zierikzee terecht voor het schrijven van een voorbeeld brief. Diezelfde maandag kan ook in Brouwershaven (Gereformeerde kerk) en in Haamstede (recreatiezaal Gereformeerde kerk) worden ge schreven. Dinsdag 26 januari is er niet alleen in Oosterland gelegenheid om gewetensgevangenen via een brief wat steun te geven. Ook in Scharen- dijke (zaaltje Gereformeerde kerk) en in Nieuwerkerk (eveneens in het zaaltje van de Gereformeerde kerk) kan de pen ter hand worden geno men. Woensdag 27 januari ten slotte is er voor de Bruenaren gelegenheid om in de leeszaal van de bibliotheek een voorbeeldbrief te schrijven. Deze maand wordt geschreven naar Ho Hieu Ha, een 47-jarige predikant uit Vietnam die veroordeeld is wegens het preken tegen de revolutie. De tweede gevangene die deze maand centraal staat is de 49-jarige Syrische advocaat en oud minister Abd Al- Majid Manjouneh. Deze wordt al ze ven jaar zonder aanklacht of vorm van proces gevangen gehouden. Am-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7