Promotiestichting peilt mening regio-ondernemers NIEUWS OP WIELEN Videofilms over gezondheidszorg Garage Ista in Oosterland nu ook dealer van Suzuki Volksdansen onder leiding van Roemeense choreograaf Staatsloterij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 januari 1988 Nr. 24271 5 Nieuwe opzet promotiefilm Schouwen-Duiveland RENESSE - De Stichting Promotie Schouwen-Duive land is bezig de mening van de ondernemers in de regio te peilen voor wat betreft de produktie van een promotie-video over Schouwen-Duiveland. In een schrij ven aan de ondernemers legt de promotiestichting uit wat doel en opzet van die promotievideo is. „Het doel is het vergroten van de bekendheid van Schouwen-Duive land als toeristische trekpleister. De doelgroep is het brede publiek in Nederland, België en Duitsland met de nadruk op het vakantie houden in gezinsverband", aldus de Stichting Promtie Schouwen-Duiveland. De stichting stelt dat de doelgroep onder twee sterk verschillende om standigheden met de video-presen tatie in aanraking zal komen: in het voorbijgaan op een beursstand of iets dergelijks of in huiselijke kring. Muziek-special Als mogelijk opzet noemt de stich ting verschillende alternatieven. Eén ervan is een muziekspecial. «Mooie beelden van Schouwen-Duiveland ge combineerd met een optreden van een of meerdere artiesten op locatie in Schouwen-Duiveland. Te denken valt. aan Anita Meijer of Piet Veerman". Als tweede alternatief noemt de stichting het in de arm nemen van een bekende Nederlander. ,,Dc man of vrouw voert de kijker langs de ve le karaktervolle plaatsen van het voormalige eiland", aldus de stich ting. Als kandidaat-bckende-Neder- landers worden genoemd Rien Poort vliet, Gocdele Liekcns en Ton van Duinhoven. Als laatste alternatief noemt de stichting de mogelijkheid een in een verhaaltje verpakte presentatie door Bassie en Adriaan. Daarmee wordt dan speciaal gemikt op het (jonge) ge- zinstoerisme. „Een dergelijke aan pak vergroot de aantrekkingskracht van de video voor het grote publiek", aldus de stichting. Tévens stelt men dat de kans op verkoop van de video aan een van de omroepen door een dergelijke aanpak duidelijk groter zal worden. Geld In de nieuwe opzet van de promo tievideo wordt niet gepraat over het in die film opnemen van reclame blokken. Op een bijeenkomst op 8 de cember in Renesse kwam nogal com mentaar op dat idee: ,,De teneur van de discussie die die avond gevoerd werd deed vermoeden dat er moge lijk een film zonder reclameblokken geproduceerd zou worden". Uiteraard kost de promotievideo geld. Zeker als men bekende Nederlanders of arties ten in gaat huren. „Natuurlijk kan er ook een goede produktie gerealiseerd worden zonder bekende artiesten of iets dergelijks". „Uiteraard zijn genoemde alterna tieven een kwestie van geld en wij stellen ons voor na vaststelling van de hoogte van het gesponsorde be drag een vergadering te beleggen met diegenen die ingeschreven heb ben. Afhankelijk van de opbrengst kan er dan gezocht worden naar het meest aantrekkelijke alternatief". De inhoud van de videopresentatie zal zich concentreren op de onderwer pen die voor de gemiddelde toerist op Schouwen-Duiveland van belang zijn. „Het geheel zal een sfeer gaan uitstralen van een vrolijk toerisme. Lekker toch in eigen land en met vele verschillende mogelijkheden van vrijetijdsbesteding, zodat men zich geen dag op Schouwen-Duiveland zal vervelen". ZIERIKZEE - In deze trekking, van de 777e Staatsloterij, 2e trekking 18 januari 1988, ruim 268.000 prijzen samen zo'n 10.000.000,-. 20 20 20 200 2.000 2.000 2.000 2.000 20.000 20.000 20.000 200.000 prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen prijzen van 50.000,- van 20.000,- va-n 2.000,- van 1.000,- van 250,- van van van van van van van 250, 100, 100, 50, 50. 50. 20. op alle lotnummers 076151 op alle lotnummers 098165 op alle lotnummers 057082 - op alle eindcijfers 9833 op alle eindcijfers 120 - op alle eindcijfers 961 op alle eindcijfers 141 op alle eindcijfers 352 op alle eindcijfers 04 op alle eindcijfers 29 op alle eindcijfers 21 op alle eindcijfers 7 Van voordelige Alto tot supersnelle Swift GTi ZIERIKZEE - Onder de naam Video Kruiswerk heeft de Nationale Kruisvereniging een serie video banden laten maken over gezondheid en de activi teiten van de kruisvereniging. Deze videofilms zijn voortaan te huur via de bibliotheek. Volgens C. A. J. Hamann van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg kunnen de banden ook worden geleend via de bi bliotheek in Zierikzee. De serie Video Kruiswerk om vat vijf videofilms die handelen over de volgende onderwerpen: zuigelingenvoeding, waarin wordt verteld wat baby's het eerste jaar mogen eten en drinken. Van zwan gerschap tot ouderschap gaat over de periode van de zwangerschap tot en met het eerste levensjaar. Met informatie over de rol van de kruisvereniging, de kraamverzor- gende en de verloskundige. De videofilm Het consultatie bureau voor zuigelingen en kleu ters geeft aan wat het belang is van gehoor- en gezichtsonderzoek bij jonge kinderen of onderzoek naar de motoriekontwikkeling. Met de waarheid kun je leven is een videofilm waarin mensen ver tellen over leven met een stoma; een kunstmatige uitgang bij dar men of nieren. En de vijfde film heeft het dienstenpakket van de kruisvereniging als onderwerp. Behalve voor wijkverpleging kan men daar ook terecht voor zaken als zwangerschapsgymnastiek, voedingsvoorlichting en dieetad vies. Hetgeen bij veel mensen niet bekend is. De banden worden ge leverd op het VHS-systeem. Volksdansles in de Lichtboei. Ook choreograaf van Folkloristisch Danstheater Ook via de bibliotheek in Zierikzee is het mogelijk video-films te hu ren waarmee de kruisvereniging informatie geeft over gezondheid. verkrijgbaar met naar keuze een 1-liter of een 1,3 liter motor. Met de 1,3 liter wil deze compacte wa gen er al heel best vandoor, maar voor wie echt gecharmeerd is van het snellere werk is er nog de Swift GTi. Een heerlijk scheurij- zertje dat menig automobilisten- hart sneller zal doen kloppen. De Swift GTi heeft een top van 180 ki lometer per uur. Mogelijkheden Ista toont zich duidelijk in zijn nopjes met het dealerschap van Suzuki al hecht hij eraan te bena drukken dat hij natuurlijk ook dealer blijft van Austin, Rover en Range Rover. Want ook van die zij de is er nieuws te melden. Nieuws in de vorm van de Van-uitvoerin gen van Austin Metro en Maestro. In Engeland werd de Maestro 500 City Diesel door het blad Trans port Operator Magazine uitgeroe pen tot Van of the year 1986. Ista zit al vanaf 1929 in Ooster land. In 1953 werd Ista van rijwiel hersteller garage en weer later, in 1959, werd Ista dealer van Austin/Morris. Ter ere van het dealerschap van Suzuki, en ter promotie van het hele bedrijf ui teraard, houdt Ista vanaf donder dag 3 maart open dagen. Wat er precies staat te gebeuren is nog niet bekend. In ieder geval kan ie dereen bij Ista op die dagen te recht om zich uitgebreid te laten voorlichten over de modellenreek- sen van zowel Austin, Rover, Ran ge Rover als Suzuki. Garagehouder Ista overhandigt de sleutels van een Suzuki Swift aan P. C. Jansen uit Zierikzee. Populairder OOSTERLAND - Behalve voor Austin, Rover en Range Rover kan men sinds kort ook voor Suzuki te recht bij garage Ista in Oosterland. „Ik ben blij dat ik Suzuki erbij heb want het betekent voor de klant een verbreding van het aanbod", aldus L. A. Ista. Zijn garage is sinds 1953 het vertrouwde adres op Schouwen-Duiveland voor de Engelse automobie len. Met de komst van Suzuki heeft hij het aanbod van zijn garage belangrijk uitgebreid. „Zo'n 65% van de auto-aankopen in Nederland zijn in de prijs klasse tot 20.000 gulden. En de meeste Suzuki's val len in die prijsklasse", aldus Ista. ZIERIKZEE - Volksdansles van een professionele Roe meense choreograaf die ook dansen maakt voor het Fol kloristisch Danstheater uit Amsterdam (dat af en toe op trad in de Zierikzeese Concertzaal). Een hele bijzondere ervaring die werd beleefd door 18 eilandelijke volks dansliefhebbers. In samenwerking met de buurt- en clubhuisleiding van De Lichtboei te Zierikzee slaagde volksdanslerares Joke Hillebregt erin om de Roemeense dansleider Theodor Vasilescu tijdens zijn toernee door Nederland ook een avondje naar Zierikzee te halen voor een professionele volksdansles. Ondanks de beroepsmatige wijze waarop de Roemeen zich met volks dansen bezig houdt hoefden de volks dansliefhebbers die naar De Licht boei kwamen niet bang te zijn om 'af te gaan'. „Folkloristisch dansen kan beroepsmatig en als vrijetijdsbeste ding worden gedaan. In dat laatste geval is het plezier belangrijker dan de techniek", aldus de 53-jarige Roe meen. Met een aanstekelijk enthou siasme en met inzet van zijn gehele li chaam behandelde hij ruim vijf Roe meense dansen met de groep volks dansliefhebbers van het eiland. De toernee van de Roemeen door Nederland begon met Kerstmis en duurt tot 31 januari. Hoewel het de eerste keer was dat de choreograaf in Zierikzee kwam, was het reeds voor de 24e keer dat hij Nederland bezocht om hier les te geven aan volks dansliefhebbers. Vasilescu heeft on der meer nauwe contacten met het Folkloristisch Danstheater uit Am sterdam dat hier in de regio geen on bekende meer is omdat zij de afgelo pen jaren eens per seizoen met zeer veel succes optrad in de Concertzaal te Zierikzee. De Roemeen verzorgde onder meer de Roemeense dansen die dit gezelschap danste in het jubi leumprogramma vanwege zijn 25- jarig bestaan. Gedurende de tijd van het jaar dat Vasilescu in zijn vaderland verblijft houdt hij zich bezig met het maken van een inventarisatie van de folklo ristische dansen in zijn land. „In Roemenië is de folklore nog steeds een onderdeel van het dagelijks le- Ven. Vooral op het platteland worden nog de folkloristische kostuums ge dragen en dansen de mensen in hun vrije tijd op zondag op straat de fol kloristische dansen. De folklore is nog een geïntegreerd onderdeel van het dagelijks leven". De choreograaf reist zijn enorme land af om de dansen, die in elk dorp verschillend zijn, te bestuderen en te inventariseren. Hij heeft zijn bevin dingen tot nu toe vastgelegd in drie boeken. Verder werkt hij als staats- choreograaf met het professionele Roemeense dansgezelschap Rapsodie Romana. „Bij deze demonstratie- groepen is de techniek wel het be langrijkste. Die moet op een zeer hoog niveau staan". Via zijn bezoeken aan verschillende Europese landen, waarmee hij de Roemeense folkloristische dansen uitdraagt, zegt Vasilescu de ervaring te hebben opgedaan dat het volks dansen hier steeds populairder wordt. „Je ziet steeds vaker mensen volksdansen als vrijetijdsbesteding". Uiteraard vindt de dansleider dat een goede zaak. „Volksdansen is niet alleen een prettige vrijetijdsbeste ding maar ook een manier om de cul tuur van een land te bewaren". Ista stelt dat, hoewel hij nog maar kort Suzuki-dealer is, de klanten toch al veel belangstelling tonen voor de compacte Japanse auto's. Overigens voert Suzuki in haar assortiment niet alleen per sonenauto's, maar ook bestellers. Zowel voor het transport van per sonen als voor het vervoer van goederen. Naast de busjes van Su- t zuki ook een pick-up model, ook leverbaar in kipperuitvoering en met een grote huif. Goedkoop torkap een 4-takt vloeistofgekoel- de driecilinder motor van 800 cc. Hetgeen voldoende blijkt om het ruim 600 kilo lichte wagentje een vlotte acceleratie en een top van 130 kilometer per uur mee te ge ven. Maar het draait bij de Alto toch hoofdzakelijk om de zuinigheid. En zuinig is hij zeker. Bij een con stante snelheid van 90 kilometer per uur is een verbruik van één li ter op 20 kilometer haalbaar. In stadsverkeer rijdt de Alto volgens fabrieksopgave altijd nog één op 15,6. En dat is behoorlijk zuinig. Bovendien neemt de motor genoe gen met normale benzine. Erg populair blijkt de Alto, het kleinste model van Suzuki. Een recent ANWB-onderzoek toont aan dat deze wagen momenteel de laagste kilometerprijs heeft. Nog lager dan de toch als ronduit goed koop bekend staande Citroën 2CV6. De Alto heeft onder de mo- Wie wat meer ruimte tot zijn be schikking wil hebben doet een goede keus met de Swift. Deze is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 5