Zierikzee een helft op toeren in oefenwedstrijd tegen COAL Delta Sport doet zijn plicht tegen verdedigend zwak Avanti Afdelingsclub Pelikaan klopt DFS in zwak duel Zwart Wit'28 komt stevig door tegen Bruse Boys: 7-1 Mevo komt na rust gelijk tegen terugvallend WHS Brouwershaven oefent zwak tegen dominant Nieuwland SKNWK verslaat thuis ZSC in vriendschappelijk duel Kloetinge te sterk voor Zierikzee AI s 6 8-1 zege tegen derdeklasser ZIERIKZEE - Een nagenoeg compleet Zierikzee is in zijn eerste oefenwedstrijd na de winterstop niet tot op de bo dem gegaan. Het behaalde een weliswaar ruime 8-1 overwinning op de KNVB-derdeklasser COAL uit Rotterdam. Maar het had daarvoor slechts één goede helft van het duel nodig, de eerste. Merkwaardig genoeg was het voor rust echter nog niet meer dan 3-0 voor de ploeg van Hans van der Wekke. De compacte Schouwse formatie verzuimde evenwel om reeds voor rust het krachtsverschil met COAL in grote cijfers uit te drukken. De mak kelijk schietende Verwest trof na een half uur spelen van afstand de paal, voordat hij vijf minuten later in vrije positie beheerst voor 3-0 zorgde. CO- AL, dat zelden de achterlijn van het Zierikzeese doel bereikte, liet het in de eerste helft bij een scherp schot van Ronald Snijders en een van rich ting veranderde verre poging. Met in de tweede helft Ronald van Oeveren als vervanger voor Kees Stoutjesdjk bleef Zierikzee de gang van zaken op het veld beheersen, maar minder nadrukkelijk dan voor heen. Ook werd het spel van de thuis ploeg rommeliger, hetgeen regelma tig leidde tot dreigende situaties voor het eigen doel. COAL profiteerde door een gebrek aan schotvaardig heid niet van de defensieve wanorde. Zelfs een strafschop werd door Rien van Tol voor de Rotterdammers niet in een treffer omgezet, althans Peter Noordijke kreeg er zijn vuist achter. Aanvallend pikte Zierikzee de doel- puntjes wel mee. Rini Stoutjesdijk verzilverde na tien minuten een crosspass van Rini Verwest (4-0). Hal verwege de tweede helft voegde de vrijgespeelde Ronald van Oeveren er een treffer aan toe, terwijl kort daar op COAL de eer redde door toedoen van Marcel Kluger. In de slotfase maakten laatste man Wim van der Maas (na samenspel met Kees Ver- kaart), Rini Stoutjesdijk (vrij na dieptepass) en Leen Koster (van af stand) er uiteindelijk nog 8-1 van. Zierikzee II versloeg de reserves van COAL eveneens met ruim ver schil. Het werd 11-2. 2-3 in Burgh BURGH-HAAMSTEDE - DFS heeft zijn eerste verlies na de winterstop te pakken, zij het niet in een competitiewedstrijd. Het verloor een vriendschap pelijk duel tegen afdelingsclub De Pelikaan uit Zwijndrecht met 2-3. Het was geen hoogstaande ontmoeting in Burgh-Haamstede. Rini Verwest was zondag weer goed voor twee Zierikzeese doelpunten. Zierikzee veroverde meteen na het beginsignaal van scheidsrechter Blok een veldoverwicht op COAL, en bij de eerste de beste aanval stuitte Kees Stoutjesdijk na een een-twee combi natie al op de Rotterdamse doelman. Doelpunten bleven evenwel niet lang uit, want na een kleine tien minuten spelen kon Leen Koster op aangeven van Kees Verkaart van dichtbij de openingstreffer maken. Zierikzee liet voetbaltechnisch ge zien in de eerste helft de bezoekers vlot achter zich, waarbij de offensie ve opdracht van de thuisploeg duide lijk was. Minimaal één aanvaller diende steeds terug te zakken voor de een-twee, of de ruimte op de vleugels moest worden benut door opkomen de medespelers. Uit een fraai opge zette aanval van deze snit. Koster had Verkaart op links gelanceerd, zette Rini Verwest Zierikzee op 2-0 na twintig minuten. Hoge score geflatteerd ROTTERDAM - Bruse Boys heeft in het vriendschappelijke duel tegen Zwart Wit'28 van zaterdag maar liefst zeven treffers om de oren gekregen. Zelf stelde het daar maar één doelpunt tegenover. De uitslag was echter ge flatteerd in het voordeel van de Rotterdamse ranglijstaanvoerder van de tweede klas zaterdag. Bij rust was het pas 2-0. Na de pauze liep de score nog hoog op omdat bijna iedere kans-van de Maasstadbewoners ook een doelpunt werd. een soortgelijke aanval over de ande re vleugel was het pleit meteen beslecht. Bruse Boys staakte zijn ver zet, en een paar verdedigingsfouten waren er vervolgens de oorzaak van dat het verschil met regelmatige tus senpozen opliep tot 7-0 door Rob van der Veer (2x) en Péter Meiboom. Twee minuten voor tijd redde Tbnnie van den Berge de eer door de bal uit een vrije trap ineens in het doel te plaat sen: 7-1. Behalve de doeltreffendheid van Zwart Wit'28 was een bijkomend eu vel voor Bruse Boys dat het zelf zo on machtig was in de afwerking. Zoals in het begin, toen de Duivelanders een overwicht hadden. Na drie minu ten al was Theun de Ronde op aange ven van Rinus Padmos dichtbij de openingstreffer, maar een verdediger van de thuisploeg was hem net te snel af. Doelman Hylke Brugts verijdelde andere Bruse pogingen. Zwart Wit'28 bleek in de loop van de eerste helft technisch wel de bete re ploeg, doch veel vruchten konden de gastheren daarvan lange tijd niet plukken omdat echte kansen uitble ven. Pas in de achtendertigste minuut was de tijd rijp voor het openbreken van de score, hetgeen middenvelder Jaap Husselman voor zijn rekening nam. Een prachtig schot van Kees Willemse, na een combinatie Min- naard-Padmos-Tbnnie van den Berge, was even later niet goed genoeg voor de gelijkmaker, want keeper Brugts tikte de bal onder de lat weg. Van de weeromstuit liet Zwart Wit vlak voor rust 2-0 aantekenen door Peter Mei boom. Na de rust liepen de zaken voor Bruse Boys nog minder florissant. Het kon zich slechts gelukkig prijzen dat de verdedigers Fred van de Berge en Egbert van Unen na langdurige blessures weer op het appèl aanwezig waren. Een snelle uitval van de Rot terdammers over links leidde halver wege de tweede helft tot 0-3 doordat Hans Schuitemaker de voorzet ineens op de slof nam. Toen kort daarop Jaap Husselman hetzelfde deed bij Leuke oefenpartij in Zierikzee ZIERIKZEE - Mevo heeft in een leuke oefenwedstrijd op eigen veld met 2-2 gelijkgespeeld tegen WHS. In de tweede helft maakten de Zierikzeeënaars een voor rust opgelopen 0-2 achterstand goed. ZWOLLE - Co Adriaanse zal aan het einde van dit seizoen vertrekken bij PEC Zwolle. De eredivisieclub en de oefenmeester hebben besloten na vier jaar uiteen te gaan. De Zwolse club zal op zoek moeten naar een compleet nieuwe technische staf, want ook de contracten met assistent- ZIERIKZEE - De interregionale A- junioren van Zierikzee hebben het in een nuttige oefenwedstrijd tegen de in de landelijke jeugdcompetitie uit komende A-junioren van Kloetinge duidelijk moeten afleggen. De Zuid- bevelandse bezoekers wonnen met 9- 1. In de eerste helft kon Zierikzee de zaken nog aardig bijbenen tegen het toen al betere Kloetinge, dat in een hoger tempo opereerde dan de thuis ploeg. Al lag hun snelheid van hande len lager, toch lieten ook de jonge Schouwenaren af en toe aardige staaltjes voetbal zien. Met direct spel en leuke een-twee combinaties toon de het team van coach Toon van Tig- gelhoven zijn mogelijkheden afdoen de aan. De 3-0 ruststand voor Kloetinge was niettemin logisch ge zien het aanwezige klasseverschil, zij het dat enige onoplettendheid in' de Zierikzeese verdediging daar mede debet aan was. De tweede helft was volledig voor de bezoekers. Nadat de voorsprong ,tot 4-0 voor de gasten was opgelopen. De eerste fase van de wedstrijd ging gelijk op tussen de twee teams. Maar DFS keek na ongeveer twintig minuten wel tegen een 0-1 achter stand aan toen een voorzet door de verdediging van de thuisploeg werd gemist en Pelikaan-aanvaller Leen Kruithof vrij kon aanleggen. Daarna waren de betere kansen voor DFS, dat echter pas vijf minuten voor rust op gelijke hoogte kwam door Marco Jonker na een combinatie met Robin Verdam. Eerder had Jonker een mo gelijkheid gemist door een mooi vrij gemaakte bal te zacht in te schieten. Ook Johnny van der Have slaagde er niet in te doelpunten. Hij raakte een voorzet niet. Zo liep DFS een bij rust verdiende voorsprong mis. Met een goed draaiende Marcel van Grunsven op het middenveld en een naar behoren functionerende Eddy Kiezenberg als laatste man lukte het de thuisploeg na de pauze evenmin om de Zwijndrechtse afdelingsclub op de knieën te krijgen. Het tegen overgestelde gebeurde, want DFS ac teerde in de tweede helft even slecht als De Pelikaan. Het werd een pot boerenkoolvoetbal van Zwijndrecht se kant en langdradig kort spel van de Burghenaren. In de zeventigste minuut sierde Ro bert Popering de armoedige strijd met een doelpunt op door de bui- tenspelval te ontwijken. Met A-junior Edwin van der Zande in het DFS-doel voor de geblesseerd geraakte Erik Schot werd het kort daarop zelfs 1-3 door de inkoppende Erik Vlieg, na weer mistasten door de Schouwse de fensie op een voorzet van rechts. Vijf minuten voor het laatste fluitsignaal wist Marco Jonker een schitterende pass van de rechterzijde, afkomstig van invaller Kees van Dijke, nog wel te verzilveren (2-3). De verdiende ne derlaag kon DFS daar evenwel niet meer door ontlopen. NIEUWLAND - Brouwershaven heeft de winterstop nog in de benen. De af delingseersteklasser verloor zaterdag kansloos met 3-0 in en tegen Nieuw land. De ploegen waren aan elkaar ge waagd op sportpark Den Hogen Blok, ondanks het feit dat de Sint Annalanders in de competitie een klasse hoger uitkomen. Beide teams verstopten zich niet voor elkaar en kozen vrijuit voor de aanval. Toch waren er niet veel kansen te noteren, omdat de defensies zich uitstekend kweten van hun taak. Aan Mevo-zijde was A-junior Nicolai Schiettekatte als voorstopper in de verdediging op genomen, die samen met laatste man René Verwijs het in de eerste helft wat sterkere WHS lange tijd van doelpunten wist af te houden. Na tien minuten spelen kwam Me vo goed weg toen middenvelder Ewout Fase van ver de bal over doel man Toon Wandel op de lat lobde. Twee minuten later miste Marco Does, die dikwijls weer veel te so listisch bezig was, op aangeven van Jan Heikamp een mogelijkheid voor de thuisploeg. Eenmaal in balbezit gekomen liet Mevo geduldig en geva rieerd aanvalsspel zien, waarbij de vleugels niet werden overgeslagen. De bezoekers zochten hun heil eerder in verre dieptepasses, met spitsen die nogal eens in de buitenspelval liepen een niet erg effectief wapen. René Verwijs glipte aan de andere kant een keer wel d^r de buitenspel- val. Maar de Mevo-aanvoerder had blijkbaar al te veel meters afgelegd om nog een voorzet op maat te geven. Na twee uitstekende stops van Wan del even later op schoten van Rien Fa se en Dies de Witte, ging de doelman van de thuisploeg vijf minuten voor de pauze bij een hoekschop onder de bal door. Dies de Witte kon van dicht bij gemakkelijk inkoppen. Op slag van rust was Sander Westdorp na een schot op de paal attenter dan de Mevo-defensie: 0-2. Na rust kwam Mevo goed terug te gen het in conditionele problemen ra kende WHS. Na een kleine twintig minuten leid de een onderschepping van Heikamp op het middenveld tot een een-twee combinatie tussen Marco Saman en René Dekker, door de laatste afge rond: 1-2. De gasten stelden daar eni ge gevaarlijke aanvallen tegenover, maar keeper Wandel revancheerde zich voor zijn fout door doelpunten te voorkomen van De Witte (2x) en Rien Fase. Een kwartier voor tijd kon Re né Dekker gelijk maken door een uit gekiend schuivertje in de verste hoek. trainer René ^ïbtten. en jeugdtrainer deed Hans Lafeber ongeveer twintig tt minuten voor tijd iets namens Zierik zee terug. Hij rondde een door Peter van Beveren op rechts opgezette aan val af, op aangeven van een onzelf zuchtige Martin Dekker. De tegentreffer gaf even moed, maar in conditioneel opzicht liep Zie rikzee op zijn laatste benen. De fysie ke tekortkomingen werden door het beweeglijke Kloetinge tenslotte ge nadeloos afgestraft, zodat de score uiteindelijk nog opliep tot 9-1 in het voordeel van de voetballers bezuiden de Oosterschelde. Ype Hamming worden niet verlengd. Adriaanse zegt nog geen nieuwe aan biedingen op zak te hebben. Ook in kosten voor de medische staf zal wor den gesnoeid. ALGIERS - De Marokkaanse atleet Said Aouita, wereldkampioen op de 5000 meter en wereldrecordhouder op de 1500, 2000 en 5000 meter, is uitge roepen tot sportman van het jaar 1987 in Afrika. De Algerijn Rabah Madjer werd gekozen tot Afrikaans voetbal ler van het jaar. Nieuwland-Brouwershaven was het duel van de twee zwakke broer tjes. De Walchernaren sukkelen na 'een goed competitiebegin al geruime tijd voort in de vierde klasse KNVB. Brouwershaven kan de laatste tijd een klasse lager evenmin bogen op grote successen. Als geen ommekeer plaats vindt krijgen beide ploegen ongetwijfeld nog te maken met de no dige degradatie-perikelen. Zaterdag was in ieder geval nog geen sprake van herstel, al kon de thuisploeg ten slotte nog wijzen op een overwicht en de overwinning. Vooral van Brouwershaven-kant werd het een slechte wedstrijd in Nieuwland. De combinaties liepen niet, terwijl bovendien te weinig spe lers inzet toonden. Vooral de jongeren in de ploeg lieten het danig afweten. ,,De touwtjes zullen strakker worden aangehaald", kondigde de ontevre den trainer Arend Krijgsman daar om naar aanleiding van de geleverde prestatie alvast aan. De hele wed strijd liep Brouwershaven achter de feiten aan, en voortdurend zat het elf tal in de verdrukking. Nieuwland, geen wonderploeg, nam na ongeveer twintig minuten een verdiende voorsprong via een uit gespeelde aanval, ingekopt door de opkomende Wilco Kwekkeboom. Na schotpogingen van Martin Quist en Joop Krips kreeg Brouwershaven tien minuten later dè kans op de ge lijkmaker toen dezelfde Quist in het strafschopgebied werd gevloerd. Maar laatste man Remy Lievense wist in eerste instantie de doelman niet te passeren, terwijl hij de door de scheidsrechter toegekende herkan sing tegen de paal schoot. Vlak daar op kwamen de gastheren op' 2-0 door Kees Janse, die vaneen door Lievense slecht weggewerkte bal profiteerde. Na rust viel er voor Brouwershaven helemaal geen eer meer te behalen. Na een kwartier was het Bram van Enenaam die er 3-0 van maakte. Dat de score niet verder opliep kwam niet omdat de Schouwen-Duivelanders zich plotseling verdedigend hadden hervonden, maar doordat Nieuwland geen enkele van de talrijke andere mogelijkheden in een of meer doel punten wist om te zetten. Ruime zege koploper derde divisie ZIERIKZEE - De handbalheren van het Zierikzeese Delta Sport hebben zondag- met een ruime 30-17 overwinning op Avanti aan de verwachtingen voldaan. De leiders van de derde divisie H stevenen immers al lang op het kampioenschap af. De Brabanders vermochten, net als zoveel andere ploegen voor hen, geen roet in het eten te gooien in sporthal Onderdak. Scores Delta Sport: Cor Lagendijk 4x, Peter Lefevre 4x, Bert Nuyens 2x, Bert de Vos 5x, Erwin Schaalje 3x, André Hartoog 5x, Leo Bruggeman 2x, Jaco Vleeshouwer 5x. Derde divisie H Wedstrijd met vlagen redelijk NIEUWERKERK - SKNWK heeft in een vriendschappelijk duel te Nieu- werkerk ZSC met 2-0 verslagen. Aan de uitslag hoeft uiteraard niet veel waar de te worden toegekend, maar evenmin aan het vertoonde spel. Slechts bij vlagen was de ontmoeting van redelijk niveau, voornamelijk in de eerste helft. ZSC ondervond duidelijk de mees te problemen met het hervinden van het ritme na de feestdagen. De Scha- rendijkenaren konden elkaar moei lijker vinden dan de thuisploeg, die in het begin nog aardige dingen liet zien. In het eerste half uur ging de bal vlot rond in de Nieuwerkerkse gele deren en werden de vleugels goed be nut om de ZSC-defensie vanaf de zij kanten met voorzetten in verlegen heid te brengen. Ongeveer halverwege de eerste helft werd een hoekschop van Jan Tierie door Adrie Matthijsse doorge- kopt. waarna Michel Flikweert met een omhaal de openingstreffer voor SKNWK scoorde. Andere leuke mo gelijkheden van de thuisploeg voor Erwin Theunisse (naast na een een twee combinatie met Michel Flik weert) en voor Adrie Matthijsse (een schot van afstand gestopt door de ZSC-keeper) leverden geen doelpun ten op. ZSC kon in de eerste helft niet ge vaarlijk worden, afgezien van een vrije trap na een half uur spelen. Kees Snoek schoot die via de lat over. Ko Louwerse liet even latór in goede schietpositie de bal tegen zijn eigen been caramboleren. Tijdens de laat ste periode tot de rust profiteerden de Scha rend ij kena ren van de onnodige lange ballen waarvan SKNWK zich ging bedienen. Na de pauze viel er weinig meer te genieten voor voetballiefhebbers. Bij SKNWK hadden drie vervangingen het ploegverband aangetast, terwijl het eveneens experimenterende ZSC niet in staat was om de wedstrijd een andere wending te geven. Na tien mi nuten in de tweede helft liet Henri de Voogd bijna de gelijkmaker aanteke nen toen hij een weggekopte bal voor zijn voeten kreeg en meteen uithaal de, doch het leer zeilde centimeters over de lat. Twintig minuten voor het einde kreeg de door Adrie Matthijsse diep gestuurde Michel Flikweert de kans om de wedstrijd te beslissen. Hij deed dat door zelf de toegekende pe nalty te benutten na onreglementair onderuit te zijn gehaald in het straf schopgebied. Kort voor het laatste ar bitrale fluitsignaal was Henri de Voogd namens ZSC nog een keer bij na succesvol. Op aangeven van Ko Ijouwerse mikte de gelegenheids- rechtsbuiten het leer echter net naast het SKNWK-doel. Alleen in het begin werd Delta Sport even met wat problemen gecon fronteerd, maar die waren miniem. De thuisploeg kwam met 0-2 en 1-3 achter te staan, waarna de strijd tot de tiende minuut en een 4-4 tus senstand gelijk opging. Het zeer aan vallend ingestelde Avanti bewees in die fase gemakkelijk te kunnen sco ren, veelal via snelle break-outs. Del ta Sport zelf had aanvankelijk moei te om het doel te vinden,, maar dankzij de ruimte die de bezoekers de Zierikzeeënaars boden kon de achter stand worden omgebogen in een 15-12 voordelige ruststand. Twaalf doelpunten tegen in de eer ste helft is teveel", keek Delta Sport - trainer Rob de Vos geruime tijd na af loop terug op de wedstrijd. ,,De jon gens staan voor, en denken dan dat ze wel weer zullen winnen. Zwaar kan ik daar echter niet meer aan tillen in dit stadium van de competitie", aldus de oefenmeester, die nog opmerkte dat tegenstanders hen tegenwoordig al voor de wedstrijd feliciteren met de onvermijdelijke titel. De uitgere kende kampioensdatum is naar zeg gen van De Vos 30 januari of 7 februa- Na de rust ging het zondag bij Del ta Sport zowel verdedigend als aan vallend van een leien dakje. Nog slechts vijf tegentreffers moesten worden geïncasseerd, terwijl de ei gen produktie weer vijftien doelpun ten bedroeg. Vooral een overtal- situatie werd na een minuut of tien flink uitgebuit door drie keer raak te schieten in honderdtwintig seconden. Het kwalitatief niet echt zwakke Avanti ondervond defensief te veel problemen met de overschakeling door Delta Sport van de 3-3 naar de 4 2 aanval. Bovendien verloren de te of fensief ingestelde Brabanders door een blessure hun behendige linker hoekspeler. En tenslotte waren de lange opbouwers van de gasten niet bij machte om zich op kracht door de stugge Zierikzeese muur te worste len. Avanti mocht in het laatste kwar tier twee doelpunten aan het tot dan toe behaalde totaal van vijftien toe voegen louter door de goedertieren heid van de thuisploeg. Volt-GHV 18-14, Fortuna -Heerle 19- 18, Tornado-Dongen 17-20 EMM II- EBHV 13-12, Delta Sport-Avanti 30 -17 Delta Sport 10 10 0 0 233-145 20 Dongen 10 6 0 4 168-151 12 Heerle 10 5 0 5 176-161 10 Volt 10 4 2 4 148-153 10 Tornado 10 5 0 5 172-183 10 EBHV 10 4 1 5 137-148 9 Fortuna 10 4 1 5 152-170 9 EMM II 10 4 0 6 153-170 8 Avanti 10 3 0 7 157-177 6 GHV 10 3 0 7 131-174 6 sm- Delta Sport-aanvoedcr Bert de Vos (midden, donker shirt) wordt hardhandig afgestopt door de A\>anti-verdediging. Francois Verrijzer rechtskijkt gespannen toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6