Automobilist verdronken streeknieuws '22 jaar lang het visitekaartje van de PTT in Burgh-Haamstede' WATERSTANDEN - Afsluiting van Sluispad wegens aanleg woonerf Rijkswaterstaat op zoek naar dader van vervuiling 2 BURGH-HAAMSTEDE Receptie Zo'n vijfentachtig leden van de af deling Westerschouwen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hebben tijdens de gebruike lijke Nieuwjaarsreceptie elkaar het allerbeste gewenst. Of 1988 voor de dames inderdaad een voorspoedig jaar gaat worden, dat is en blijft voor iedereen koffiedik kijken. Dat kof fiedik kijken kwam eveneens naar voren in het sketchje De waarzegster dat leden van het toneelclubje tijdens deze Nieuwjaarsbijeenkomst opvoer den. In memoriam H. P. Everwijn Oud-burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen is vrijdag in Burgh-Haamstede overleden. Ever wijn, die 30 april 1976 tot ridder in de orde van Oranje Nassau werd be noemd, werd 73 jaar. Hendrik Pieter Everwijn werd 23 augustus 1914 in Brouwershaven ge boren. Nadat hij zijn HBS-diploma had behaald trad hij in 1932 als vo lontair in dienst bij de gemeente Brouwershaven. Vervolgens ver plaatste hij na enkele jaren zijn werkterrein naar de secretarie van Duivendijke waar hij ook de functie van gemeente-ontvanger had. Een functie die hij ook voor de gemeente Zierikzee vervulde. In 1938 verplaatste Everwijn zijn werkveld naar Zeeuws Vlaanderen, waar hij als gemeente-ontvanger van de gemeente Zuidzande werd aan gesteld. Na zich 23 jaar lang te heb ben verdiept in de gemeente-admini stratie mocht hij zich vanaf 1 mei 1955 eerste burger van Zuidzande noemen. Negen jaar lang droeg hij de ambtsketen van dit Zeeuwsvlaamse plaatsje. In 1964 keerde Everwijn te rug naar het eiland waar zijn wieg stond en wel in de functie van burge meester van Westerschouwen. Door met name zijn toedoen bezit Wester schouwen nu een ruim gemeentehuis. Hij was het namelijk die ervoor zorg de dat het reeds geruime tijd leeg staande hotel De Witte van Haemste- de kon worden ingericht als nieuwe secretarie. Voor zijn verdiensten werd hij door de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, dr C. Boertien on derscheiden met de onderscheiding ridder in de orde van Oranje Nassau. Na vijftien jaar burgemeester in de Westhoek te zijn geweest zette hij in september 1979 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd een punt achter zijn bestuurlijke en representatieve werkzaamheden. Everwijn die in zijn vrije tijd een hartstochtelijk muziekliefhebber was en als dirigent van verschillende koren en als voorzitter van het Senio renorkest Zeeland ook zelf actief was werd bij zijn afscheid in 1979 onder scheiden met de zilveren legpenning van de gemeente Westerschouwen. Een ereteken voor hen die zich op bij zondere wijze en ten voordele van de gemeente Westerschouwen hebben onderscheiden. Dinsdag 12 januari wordt Everwijn om 11.00 uur in Haamstede begraven. Voorafgaande aan de teraardebestel ling is er om 10.30 uur een bijeen komst in de aula van de begraaf plaats Vredehof.- BRUINISSE Alarmsysteem getest Bij een oefening van het Bruse brandweerkorps is tegelijkertijd het in de zorgwoningen bij bejaardenver zorgingstehuis In 't Opper nieuw aan gelegde alarmsysteem getest. Dit sy steem is in december vorig jaar aangebracht en was nog niet getest. De oefening was een gezamenlijk ini tiatief van het Bruse brandweer korps in samenwerking met de Chris telijke Woningbouwvereniging. Volgens een woordvoerder van de wo ningbouwvereniging is bij de oefe ning gebleken dat het alarmsysteem goed functioneert. Bij de oefening waren 10 brandweermensen betrok ken. Het is de bedoeling om het sy steem in ieder geval jaarlijks te testen. Bij de oefening werd ook het personeel van In 't Opper betrokken. Schip vast Ter hoogte van het sectorlicht van Anna Jacobapolder voer vrijdag avond rond tien uur het 403 ton me tende binnenschip Destinatie van schipper E. B. uit Rotterdam om hoog. De schipper had zich vergist in de ligging van de gasboeien en had er een gemist waardoor het schip aan de grond kwam. Door het zakkende wa ter kwam de Destinatie muurvast te zitten waarbij het schip een meter uit z'n vlot kwam te zitten. Aangezien het schip goed vlak lag was er geen ZIERIKZEE - Op de provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede, ter hoogte van de Clerksweg heeft zich vrijdagmiddag omstreeks één uur een ongeval voorgedaan waarbij de 57~jarige S. Macrellis uit Keulen om het leven is gekomen. Door vermoedelijk een te hoge snelheid verloor de Westduitser, die vanaf Zierikzee richting Haamstede reed de macht over het stuur, waardoor deze tegen een boom aan de andere zijde van de weg reed. De auto belandde vervolgens op zijn kop in de sloot. De bestuurder was niet meer in staat om de auto te verlaten en verdronk. De twee inzittenden, de dochter van Macrellis en en de 21-jarige M. K. kon den dankzij het snelle ingrijpen van omstanders van de verdrinkingsdood worden gered. M. K. moest met zware verwondingen naar het ziekenhuis in Rotterdam worden vervoerd, de dochter is met lichte verwon dingen in het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee opgenomen. gevaar voor personen, schip of la ding. Het vaartuig kwam vanaf We- meldinge en was met 400 ton veevoe der onderweg naar Veghel. MBuma-zending In de afgelopen twee maanden is er weer gecollecteerd: voor de Mbuma- zending. De collectanten waren Caro- lien Schot, Leendert v. d. Bos, Erwin Zegers, Erik v. d. Bos, Suzanne v. d. Have en Hetty v. d. Bos. De opbrengst was 217,75. Gevers en collectanten hartelijk dank. Hoorzitting sportzaal De gemeente Bruinisse houdt op dinsdag 26 januari een openbare hoorzitting over een eventueel nieuw te bouwen sportzaal in de gemeente. De hoorzitting is in het Dorpshuis om 20.00 uur. Bijeenkomst Helpt Elkander De Hervormde vrouwengroep Helpt Elkander hoopt op dinsdag 19 januari weer bijeen te komen. De eer ste bijeenkomst in het nieuwe jaar begint om half acht en is in het NH- verenigingsgebouw. MIDDELBURG/OOSTKAPELLE Wijziging openingstijden Met ingang van 1 januari dit jaar heeft het Zeeuws Museum andere openingstijden. Deze gelden niet al leen voor het in de Abdij gevestigde Zeeuws Museum, maar ook voor de natuurhistorische afdeling in Oost- kapelle. Het Zeeuws Museum is voortaan van dinsdag tot en met vrij dag tussen 11.00 en 17.00 uur voor het publiek geopend. Ook in het week einde kan men tussen 13.30 en 17.00 uur de collectie van het Zeeuws Mu seum bewonderen. In verband met deze gewijzigde openingsuren is de tentoonstelling Heiligen in de Mod der tot en met 28 februari in de Abdij te zien. BURGH-HAAMSTEDE - In ver band met het aanbrengen van een aantal voorzieningen dat nodig is voor een woonerf, is een deel van het Sluispad in Burgh-Haamstede met ingang van vrijdag 15 januari voor alle rijverkeer gesloten. Het betreft hier het gedeelte tussen de Bern- hardstraat en Julianastraat Ver wacht wordt dat deze reconstructie- werkzaamheden rond 30 maart worden afgerond. ANKARA - Turkije staat op het punt de Europese conventie tegen marteling te ondertekenen. Daarmee zal een van de obstakels voor toetre ding tot de Europese Gemeenschap uit de weg worden geruimd, aldus de Turkse staatsradio. DEN HAAG - De verzekeringska mer, die toezicht houdt op verzeke ringsmaatschappijen, krijgt meer be voegdheden om de belangen van de consument te beschermen. Het kabi net is akkoord gegaan met een wets voorstel met deze strekking. Vervolg van pagina 1 Maar het aantal vogels dat de ramp niet heeft overleefd is een veelvoud van de dieren die zijn gered. Het consulentschap Natuur-, Milieu- en Faunabeheer van het mi nisterie van landbouw en. visserij heeft het olierampenplan in Zeeland in werking gesteld. Dit plan geeft aan hoe de hulpverlening moet verlo pen. De pijlerdam over de Ooster- schelde hoefde volgens Rijkswatèr- staat niet te worden gesloten. Dat gebeurt pas bij een zeer ernstige olie bedreiging van het achterliggende Oosterscheldegebied. Daarvan was volgens Rijkswaterstaat nog geen sprake. De olievervuiling komt voor Kees Kamphuis, landelijk coördinator van het Nederlands Stookolieslachtoffer- onderzoek (KSO) niet echt als een verrassing. Elk jaar om deze tijd wor den duizenden vogels het slachtoffer van illegale olielozingen op de Noordzee. Vooral tussen Kerst en be gin januari wordt kwistig geloosd. Rijkswaterstaat kan dan als gevolg van personeelstekorten minder con troleren op zee. Als het dan ook nog stormt, waardoor men er bijna zeker van is dat er nauwelijks wordt gecon troleerd, geeft menige kapitein op dracht olie overboord te zetten, aldus Kamphuis. Een woordvoerder van Rijkswater staat ontkende dat er tussen Kerst en begin januari minder wordt gecon troleerd. Frequentie „Onze frequentie is elk jaargetijde hetzelfde: ongeveer om de dag vlie gen we over de Noordzee. De ervaring leert dat dat een goed gemiddelde is. De laatste jaren is er nagenoeg geen olie op de kust gekomen". Olie is er altijd op zee. „Schepen mogen krach tens internationale verdragen heel kleine hoeveelheden olie lozen. Die hoeveelheden zijn niet zichtbaar en vermoedelijk onschadelijk voor vo gels. Sommige schepen lozen meer. Dat is nu gebeurd. En omdat 's win ters altijd veel vogels onder de Ne derlandse kust overwinteren, is het nu echt goed fout gegaan". Afscheid van postbode N. Schrier WESTENSCHOUWEN - „Nico Schrier is in de 22 jaar dat hij het bedrijf heeft gediend uitgegroeid tot het visi tekaartje van de PTT in Burgh-Haamstede. Rustig, altijd vriendelijk voor iedereen en in het zomerseizoen een vraagbaak voor de vele toeristen". De directeur van het postkantoor Zierikzee A. J. M. Verbraak liet bij het af scheid van N. Schrier duidelijk blijken dat het de PTT speet een werknemer met een dergelijke persoonlijkheid te verliezen. De 61-jarige postbode koos na 22 jaar wer ken bij de PTT en vele jaren daarvoor als kleermaker voor de VUT-regeling. In café/restaurant Zeelust te Westenschouwen werd "een afscheidsbijeenkomst gehou den waarbij vele vrienden, bekenden en "collega's af scheid namen van de in Burgh-Haamstede zeer bekende postbode. Hij betrok ook de echtgenote van Schrier in zijn waardering en onder streepte dat met een bos bloemen. Namens het PTT-bedrijf bood hij de postbode de-ontslagbeschikking aan; het officiële document waarmee Schier voortaan tot de groep VUT-ers hoort. Verbraak onderstreepte zijn waardering en de dankwoorden voor de postbode met een cadeau in de vorm van een staande schemerlamp. De beheerder van het postkantoor te Burgh-Haamstede S. Slager was -Verbraak herinnerde eraan hoe Schrier in 1966 op 39-jarige leeftijd bij de PTT kwam werken nadat het kleermakers werk, dat hij sinds zijn dertiende jaar uitoéfende, steeds meer terugliep. „Daarna heb je 22 jaar lang de post bezorgd. Dag in dag uit, door weer en wind, regen en sneeuw, hitte en kou. Je mopperde daar niet over maar deed je werk om dat je vond dat het zo hoorde. Want dat is je instelling. Je bent nog een man van het oude stempel en dat siert je", aldus Verbraak. ter gelegenheid van het afscheid van zijn collega in de pen geklommen. Geheel op rijm haalde hij herinne ringen op aan „de mens Schier". De tijd dat hij kleermaker was, zich in zette voor de plaatselijke sportver eniging en bessen kweekte. Namens collega's en oud-collega's bood hij de postbode een tas aan. En uit het PTT- attentiefonds kreeg Schrier een kof fiezetapparaat. ,,U heeft in de loop van uw dienst tijd bij de PTT veel veranderingen meegemaakt. Wisselingen van direc teuren, collega's en werksystemen. Dat betekende steeds opnieuw weer aanpassen", aldus waarnemend PTT- directeur A. de Smet. Hij benadrukte dat naar zijn idee verandering alleen goed kan zijn wanneer de doelstel ling juist is. „Ik denk dat de uwe goed is. U kunt nu een ander leven be ginnen zonder PTT-post. Genieten van uw welverdiende rust en pen sioen". De Smet las ook een waarde rend schrijven voor van de directeur- generaal van de PTT, Van Rossum. „Het ging altijd goed. Er was wel eens wat maar dat was altijd te over komen", aldus de scheidende postbo de zelf. „Ik heb het werk met veel plezier gedaan. Maar omdat ik al sinds mijn dertiende jaar werk vind ik dat het nu genoeg is geweest". Hij bedankte collega's en oud-collega's voor de wijze waarop men had sa mengewerkt. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 12 januari 08.15 130 02.10 112 20.55 136 14.35 -143 12 januari 07.20 124 01.20 100 19.50 129 13.35 -132 12 januari 08.30 141 02.15 120 21.10 149 14.35 -153 12 januari 08.30 147 02.15 -124 21.10 153 14.40 -155 - Doodtij: 14 januari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Directeur postkantoor Zierikzee A. Verbraak rechtsneemt afscheid van postbode N. Schrier die gebruik maakt van de VUT-regeling. Januari Burgh-Haamstede De Burght. Tentoonstelling Henny Netjes. Maandag 11 januari Zierikzee Huis van Nassau. Rayonvergadering Bouw- en Houtbond FNV. 19.30 uur. Stadhuis. Commissie publieke wer ken. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie ro. 16.00 uur. Noordgouwe Café/restaurant Van der Weijde. Ver gadering RAK. 20.00 uur. Vlissingen Hotel Britannia. Nieuwjaarsreceptie Kamer van Koophandel. 17.00-19.00 uur. Dinsdag 12 januari Zierikzee Stadhuis. WD-fractievergadering. 19.30 uur. Huis van Nassau. Voorlichtingsavond over pootgoed en aardappelmoeheid. 20.00 uur. Woensdag 13 ianuari Noordwelle Dorpshuis. Contactavond Kynologen- club. 20.00 uur. Donderdag 14 januari Zierikzee Stadhuis. Commissie ro, industrie, recreatie en toerisme. 19.30 uur. Vrijdag 15 januari Oosterland Consistoriekamer Gereformeerde Gemeente. Bijeenkomst Staatkundig Gereformeerde Studievereniging. 19.45 uur. Zondag 17 januari Zierikzee De Lichtboei. Film Shiokaripass. 15.30 uur. Maandag 18 januari Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Gemeenteraad Wes terschouwen. 19.30 uur. Dinsdag 19 januari Burgh-Haamstede Zaal bij Gereformeerde kerk. Verga dering NCVB. 19.45 uur. Woensdag 20 januari Zierikzee Gereformeerde kerk. Gespreksgroep familieleden van ex psychisch zieke mensen. 19.30 uur. Donderdag 21 januari Zierikzee Christelijk Gereformeerde kerk, Ze- vengetijstraat. Vrouwenbijeenkomst EO. 9.30 tot 11.30 uur. Zaterdag 30 januari Zierikzee Havenplein. Lampionoptocht. 16.30 uur. Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. Zondag 31 ianuari Zierikzee Leger des Heils. Bijbelzondag. 10.00 Dinsdag 2 februari Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering Oran jevereniging. 20.00 uur. Woensdag 24 februari Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap voor MAVO/LHNO. Open middag leerlingen hoogste groep basisscho len. 13.45 uur. Zaterdag 27 februari Zierikzee Willibrorduskerk. Ars Musicacon cert. 20.30 uur. Woensdag 2 maart Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap voor MAVO/LHNO. Open middag leerlingen hoogste groep basisscho len. 13.45 uur. Zaterdag 26 maart Zierikzee Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. Zaterdag 16 april Zierikzee Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. WEERSELO - In een paginagrote advertentie in de regionale dagbla den van Twente heeft de zakenman L. Snellers (33) uit Weerselo 25.000 gul den beloning uitgeloofd aan degene die kan vertellen wie verantwoorde lijk is voor de tegen hem gerichte (mondelinge) lastercampagne in deze plattelandsgemeente. ROTTERDAM - De GGD in Rotter dam zal de eerstkomende drie maan den waarnemen in de grootschalige drugshulpverlening in de Maasstad. Dat is een gevolg van het feit dat de wegens grote tekorten in opspraak geraakte organisatie die zich hiermee bezig hield, de Karl Hormannstich- ting (KHS), onlangs door de recht bank in Rotterdam failliet is ver klaard. PARIJS - De Franse justitiële auto riteiten hebben, in Parijs, aan de Amerikaanse minister van justitie, Edwin Meese, negen schilderijen overgedragen uit de collectie van de Filipijnse oud-president, Ferdinand Marcos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2