Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen in de regio Historie op vele Voorjaar in januari POSTZEGELRUBRIEK Milieukaravaan gepland voor de Zeeuwse regio's Caravan- eigenaren contra bezwaren van omwonenden Man leert gegevens kennis uit het hoofd en krijgt vals rijbewijs Buitenlandse kinderen naar Zeeland op vakantie Provincie tien mille gevraagd ■s Afrika Nu schilderij mag niet naar belastingdienst Helmond ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 januari 1988 Nr. 24265 Foto Johan Junior WILLEMSTAD - Minister Jan de Koning, belast met Nederlands- Antilliaanse en Arbuaanse zaken, zal tijdens zijn verblijf in de Antillen de onafhankelijkheid van het eiland Sint Maarten niet zelf ter sprake brengen. Als de kwestie door ande ren ter sprake zal worden gebracht, zal De Koning een gesprek echter niet uit de weg gaan. Dat heeft de Neder landse bewindsman verklaard bij aankomst op Curacao in reactie op uitspraken van Claude Wathey. Vervolg van pagina 1 den voor het dumpen van vuil en der gelijke. „De vereniging acht deze si tuatie zeer ongewenst, terwijl de handelwijze van de bewoners volle dig in strijd is met de bepalingen in de natuurbeschermingswet". Suggestie De vereniging wil met een „constructieve suggestie" komen. Ómdat het natuurmonument Kop van Schouwen een groot complex is met veel eigenaren is het vanuit prak tisch oogpunt gewenst, dat er voor het gehele gebied een toekomstig be heer wordt uitgewerkt. „Op basis hiervan kunnen op eenvoudige wijze' beheersplannen ex artikel 14 van de natuurbeschermingswet worden op gesteld. Zulke beheersplannen kum nen dan - qua inhoud - worden verge leken met werkplannen, voorzien van een financiële paragraaf, waarin afspraken tussen alle eigenaren/ge bruikers enerzijds en de rijksover heid anderzijds worden vastgelegd". De vereniging besluit met de vraag aan het adres van burgemeester en wethouders van Westerschouwen om bij het verantwoordelijke ministerie van landbouw en visserij aan te drin gen op overleg met alle betrokken ei genaren/gebruikers. Doel moet de vaststelling van een beheersplan zijn. TILBURG - Een 40-jarige man uit Tilburg heeft vorig na jaar via buraucratische weg een officieel rijbewijs weten te verkrijgen met valse gegevens. Hoewel zijn eigen rijbewijs wegens rijden onder invloed was ingetrokken, kon hij bij controle toch een door de ge meente afgegeven rijbewijs overleggen. Slechts doordat hij toevallig door een agent werd herkend, liep hij tegen de lamp. Dat blijkt uit een artikel in het Algemeen Politieblad van deze week. A. S. had de per soonsgegevens van een kennis uit zijn hoofd geleerd, had op diens naam rijles genomen en een rijbewijs aangevraagd. Vervolgens haalde hij een uitreksel uit het bevolkingsre gister, liet de kennis naar zijn eigen adres overschrijven en nam het officiële rijbewijs in ontvangst. De niets vermoe dende kennis werd daarna weer keurig naar zijn oude adres verhuisd. Hij heeft geen rijbewijs. De Tilburger werd septem ber vorig jaar aangehouden omdat een ruit van zijn auto was ingeslagen. Dat was bij een inbraak gebeurd, aldus de man, die geen rijbewijs bij zich had. De auto stond op naam van een vriendin, zei hij. Om- i dat hij zichtbaar zenuwachti ger werd. moest hij zijn rijbe wijs op het bureau komen laten zien. Binnen een uur toonde hij een rijbewijs op naam van ene L. I. uit Tilburg. Omdat dit ge heel in orde leek, had hij kun nen vertrekken ware het niet dat een toevallig langslopende agent hem herkende als me neer A. S., wiens rijbewijs was ingenomen wegens rijden on der invloed. De man is valsheid in ge schrifte plus het overtreden van de wegenverkeerswet ten laste gelegd, maar „het is af wachten hoe het openbaar mi nisterie ten opzichte van dit brein gaat handelen", aldus het artikel. Volgens de politie had de man met het rijbewijs onge kende mogelijkheden tot frau deren. Een woordvoerder van het Centraal Bureau voor de Rijbe wijzen liet desgevraagd weten dat het CBR afgaat op de per soonsgegevens die de gemeente verstrekt. Hij had nog nooit van deze truc gehoord. Er wordt via een computer gecon troleerd of iemand wel een rij bewijs mag hebben. Volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten kan iemand zich inderdaad voor een ander uitgeven. „Het is niet ondenkbaar dat dat lukt". Volgens een woordvoerder was de man vroeg of laat echter toch wel eens gepakt: „Iemand zou de gegevens van beide per sonen toch wel eens naast el kaar hebben gelegd". ZIERIKZEE - Drie weken lang een buitenlands kind in huis nemen zodat dit kind van een zorgeloze vakantie kan genieten. De Zeeuwse werkgroep van dë Stichting Europa Kinderhulp is op zoek haar gezinnen in Zeeland die dat in de komende zomér, willen doen. „Gastouders hoeven niets extra's te dpert. Het is voor deze kinderen al heerlijk om eens in een andere omgeving te zijn en te er varen dat het ook andérs kan", aldus de regionale voor zitter van de stichting, Han van Poppel. In dé afgelopen jaren hebben zich vanuit Schouwen-Duiveland ruim twintig gastgezinnen aangemeld waarvan het grootste gedeelte elk jaar opnieuw weer bereid blijkt een buiten lands kind voor vakantie te ontvangen. Maar de Stich ting Europa Kinderhulp heeft itieer van deze ménsen no dig. De kinderen voor wie dê stichting een vakantiegezirt zoekt komen vaak uit een omgeving die minder goed is dan wij hier meestal gewend zijn. „Ze wonen in krottenwijken of buurten waar geen enkele speelruimte is. Er zijn kinderen bij uit grote gezinnen met 'eèn krappe behuizing en kinde ren van ouders die doof ziekte of fi nanciële moeilijkheden er onderdoor dreigen te gaan. Het zijn kinderen die niet de begeleiding krijgen die elk kind nodig heeft. Die liefde en aan dacht tekort komen. Of wiens ouders ^ssgeen geld hebben voor vakantie. Die tussen beton wonen en geen groen rond zich zien. Kinderen uit steden als Hannover en Berlijn, Londen, Pa rijs en Lille. Maar Ook Uit Limburg", aldus de stichting. Begrip en geduld Men zoekt daarom gezinnen waar niet alleen slaap- en speelruimte over is. Maar waarvan de mensen ook be grip en geduld kunnen opbrengen voor het gastkihd en zijn achter grond, De stichting hoopt deze zomer in totaal 200 kinderen afkomstig uit Frankrijk, Duitsland, Engeland en Nederland bij gezinnen in Zeeland te kurtnen onderbrengen: „Momenteel hebben we 120 130 adressen van ménsen uit de hele provincie die een kind willen ontvangen. Verhoudings gewijs woont een groot deel daarvan in Walcheren. De overige gastouders dië zich tot nu beschikbaar hebben gesteld zijn ongeveer gelijk verdeeld over de rest van de provincie. We heb ben nog zo'n tachtig nieuwe aanmel dingen nodig om alle kinderen te kunnen plaatsen die we op het oog hebben", aldus de isecretaresse van de stichting, Marianne «fècöbs.. De werkgroep vreest dat dit jaar de vakantie voor veel kinderen niet zal kunnen doorgaan wanneer zich niet voldoende nieuwe gastouders aan- ZIERIKZEE - Het Corwulentschap v#or natuur- en milieu-educatie in Zee land Is voornemens om zaterdag 5 maart een milieukaravaan te starten, die door geheel Zeeland gaat trekken. De karavaan Is bedoeld als afsluiter van het Europese Jaar van het Milieu. De provincie Zeeland wordt gevraagd een bijdrage te geven van ruim 10.000 gulden. Volgens de organisatie heeft het Europese jaar veel publiciteit opgele verd en is dobr deze publiciteits- stroom de publieke opinie in positie ve zin beïnvloed. Gezien vanuit de natuur- en milieubescherming en educatie is het volgens hel consulent schap gewenst, dat de aandacht riiet tot dat ene jaar beperkt blijft. Van daar het initiatief om ter gelegenheid van de afsluiting van het aandachts jaar in samenwerking met een acht tal provinciale en 20 regionale natuur- en milieu-organisaties een karavaan te organiseren. De bedoeling is het versterken van de bekendheid van natuur- en milieu organisaties. het benadrukken van de samenhang tussen de verschillen de organisaties en het activeren van mensen om mee te doert. Activiteiten, di^in iedere regio gehouden kunrten worden zijn een milieumarkt, wande lingen, natuuronderhoud/beheer, doelgerichte activiteiten, muziek of theater, wedstrijden ert excursies. Folder Er komt een folder en er worden af fiches gedrukt om de manifestatie bekendheid te geven. Het is een be trekkelijk grote activiteit, waarbij eert^root beroep wordt gedaan op de zelfwerkzaamheid van de vele vrij willigers. Gezien de krappe budget- tort van de betrokken organisaties kunnen de kosten niet uit eigen mid delen worden betaald. In totaal is er ruim 17.000 gulden nodig, waarvoor het Wereld Natuuf Fbnds reeds 7000 gulden heeft toegezegd. De provincie wordt gevraagd de resterende 10.000 gulden op tafel te leggen. melden. „Vooral voor kinderen uit Frankrijk zijn nog gastouders nodig. Maar in iets mindere mate ook voor de kinderen uit de andere landen". De Franse kinderen zouden naar Zee land komen in de periode 2 tot en met 23 juli of 20 juli tot en met 12 augus tus. De kinderen uit Duitsland van 4 tot en met 28 juli. Kinderen uit Enge land van een tot en met 23 augustus en kinderen uit Nederland (Limburg) van 25 juli tot 13 augustus. Mensen op Schouwen-Duiveland die bereid zijn deze zomer een 'vakantiekind' te ont vangen kunnen voor meer informatie en mogelijke aanmelding terecht bij Neelie Bliek, telefoonnummer 01150- 96793. DEN HAAG - Belastingambtena ren mogen geen cadeautjes aanne men. Op deze regel kunnen geen uit zonderingen gemaakt worden en daarom kan het belastingkantoor in Helmond het grote Afrika Nu schil derij dat door de eigenaar aan de be lastingdienst geschonken werd, niet aanvaarden. Dat heeft de staatssecretaris van financiën, Koning, aan eigenaar L. Gerrits, schroothandelaar in Hel mond, geschreven. Het schilderij (37 meter lang en 3 meter hoog) werd door hem voor 55.555,55 gulden gekocht in het kader van de actie Afrika Nu. Gerrits wilde het schilderij vervolgens aan de be lastingdienst in Helmond geven. Dat kan dus niet „op grond van de positie waarin belastingambtenaren zich ten opzichte van burgers bevinden", zo staat in de brief. Gerrits was een van de schroothan- delaren die werkzaam was op een woonwagenkamp in Deurne waar door de belastingdienst aan het eind van vorig jaar enorme belastingaan slagen werden uitgedeeld, na een se rie spectaculaire invallen. Gerrits kreeg een belastingaanslag van ruim een miljoen waar hij het niet mee eens was. Hij wilde het schilderij aan de be lastingdienst geven om die op ludie ke wijze nog eens te herinneren aan de zijns inziens belachelijke aanslag. Er is nu overleg tussen onder ande re Rijkswaterstaat en de Stichting Mens en Toekomst uit Den Haag, eveneens betrokken bij de Afrika Nu actie, om het schilderij bijvoorbeeld in de Schipholtunnel ten toon te stel len. De bedoeling is dat er zo nog meer geld binnenkomt voor Afrika Nu. Als het bedrag boven de 55.555.555,55 gulden zit koopt de stichting het schilderij voor 555.555,55 gulden. Dat geld gaat weer naar Afrika Nu. De stichting wil het schilderij aan het ministerie van financiën schen ken. De vraag is of het dan wel geac cepteerd wordt. „Daar durf ik geen uitspraak over te doen", aldus een woordvoerder van Afrika Nu. ZIERIKZEE - Bartholomeu Diaz, een voor Portugal legendarische zeeheld, verkende in 1481 de Goudkust en omzeilde in 1487 de zuidpunt van Afrika. In de Mosselbaai keerde hij, daartoe door z'n bemanning gedwongen, terug naar Portugal. Het in zee vooruitspringende voorge bergte noemde hij Storinkaap maar z'n koning herdoopt dat in Kaap de Goede Hoop vanwege de gunstige vooruitzichten die de reis had opgele verd. Juan Sebastian Elcano die van 1519 tot 1522 als eerste rond de we reld zeilde, een schip met drie bruggen en de San Martin, het gal joen van Don Alvarez de Bazan tij dens de verovering van de Azoren. Tevens een velletje met daarop de Santa Maria van Columbus. Uit eindelijk zijn alle veroveringen, ontdekkingen en onderwerpingen wel eens in een land op zegels uit gebeeld zodat de hele wereldge schiedenis in een enorm thema de ontwikkeling van de volkeren zou kunnen omspannen. Een storm achtige ontwikkeling, maar dan op sportief gebied, maakte de Westduitser Boris Becker mee. 'Boem boem' Boris 'Boem boem' kwam in ten- nisland uit het niets maar werd wel de glorieuze winnaar van het belangrijkste toernooi ter wereld, Wimbledon. Niue bracht in het voor-Olympische jaar een serie In 1500 vond Diaz de dood tij dens een schipbreuk toen hij on derweg was naar Indië. Zuidwest Afrika gaf op 7 januari een serie van vier zegels uit vanwege die vijfhonderdste verjaardag van Di az reis rond Afrika. Op de zegel van 16 ct. een portret van Diaz aan boord van z'n schip met een astro labium, een instrument voor graadmeting,op de 30 ct een kar veel, een licht klein zeilschip; op vatre/K «xs <fe Demsdi fo««ö«sd* vrnbtb- XXVtAiwiwRMiw x nwin U cooproaioi» 1 FnANcoAtkttwir de 40 ct kaart van Zuidwest Afri ka en op de 50 ct een portret van koning Joao II. Eind vorig jaar bracht Paraguay ook al een prach tige serie uit met historische sche pen ter gelegenheid van de postze geltentoonstelling La Coruna. Een zegel met een Spaans gal joen, de Victoria, het schip van tenniszegels uit ter gelegenheid van de 24e Olympische Spelen in Seoul waar tennis als Olympische sport wordt toegelaten. Tennis, een fraai thema om te verzamelen en om te spelen niet minder maar een combinatie van beide kan na tuurlijk ook. Op 15 januari verschijnen er in Westduitsland en Frankrijk zegels met een gezamenlijk ontwerp. Tbr gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Westduits-Frans Verdrag voor wederzijdse samen werking. Op de zegels Conrad Adenauer, do eerste Bortdskanse- lier en Charles de Gauille, de grondleggers van het verdrag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 5