W. Teamsporten met de bal in 1987-1988 I tsK*9 M Jjtu lag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag; '29 december 1987 Nr. 24280 39 W De neiging om aan het eind van het jaar op de gebeurtenissen terug te zien is bijna even onbedwingbaar als het verlangen om vooruit te blikken naar wat komen gaat. Op deze sportpagina geven we aan deze beide neigingen een beetje toe. Een beetje wil ook zeggen: wij beperken ons tot de hoofdstroom van de sport, die van de teamsporten met een bal. En bovendien tot verenigingen op Schouwen-Duiveland die in een officiële competitie uitkomen onder de paraplu van een landelijke bond. De pretentie tot volledigheid ontbreekt. Hoe is de stand van zaken in (alfabetisch gerangschikt om geen omstreden volgorde van belangrijkheid te suggereren) het •v-m--vi EWBBmIiiÉWI». wwHi ii nnM jïIkF*» -? -* - 6 september 1987: Rini Verwest scoort het tweede doelpunt voor Zierikzee in de thiriswedstrijd tegen concurrent OJC (3-0). basketbal, handbal, hockey, korfbal, voetbal en volleybal? Omdat de sport in seizoenen rekent is de hoofdvraag, hoe de vlag er momenteel bijstaat voor de hoogst spelende ploegen van de verschillende clubs en wat de verwachtingen zijn. De Zierikzeese basketbalclub Mevo'80 vergaat het deze competitie redelijk, zowel bij de dames als bij de heren. Het herenteam is weliswaar geen hoogvlieger in de provinciale tweede klas, maar het pakt als,middenmoter toch regelmatig zijn puntjes mee. Kansen op een kampioenschap zijn niet aanwezig, mede omdat koploper BV Souburg tot op heden ongenaakbaar is. Dat blijkt ook wel uit de nederlaag van Mevo'80 tegen Souburg in de laatste wedstrijd van dit jaar: 77-35 voor de Walchernaren. De dames van Mevo'80 vertoeven in de bovenste gelederen van de tweede klasse rayon Zeeland. Als de basketbalvrouwen het nieuwe jaar even goed inzetten en doorzetten als ze 1987 eindigden (met een 30-10 zege op Scheldesport) gaat de equipe van coach Bob Noomen nog een leuk seizoen tegemoet. Veel hangt af van de inbreng van Hetty en Marjan Mol. De handbalheren van Delta Sport staan een straatlengte voor op de concurrentie in de landelijke derde divisie H. De titel is slechts een kwestie van tijd omdat de Zierikzeeënaars na de eerste turnus in de competitie nog zonder puntverlies zijn. Het grootste probleem voor Delta Sport is om bij het gebrek aan tegenstand dit seizoen geïnspireerd te blijven, zoals een paar recente uitspraken van trainer Rob de Vos bewijzen. ,,Ons streven is nu alleen nog om ongeslagen te blijven", is er één van. „Deze competitie is niet leuk meer", is een verzuchting die De Vos onlangs deed na de zege tegen het Tilburgse Volt, in de wetenschap dat zijn ploeg op dat moment al acht punten voor stond op de rest. Bij aanvang van de winterstop in het hockey kunnen de dames van HSD niet al te ontevreden zijn. Het team van aanvoerster Wilma Kooman staat met zes punten slechts derde van onderen, maar wel ruim boven de twee staartploegen Oudenbosch en Zundert. De krachtsverschillen in deze klas zijn trouwens meestal groot. Het eerste herenteam van HSD verkeert in de vierde klasse D in ongeveer dezelfde positie. Het staat voorlaatste met vijf punten uit acht duels. De mannen van Tim Terwogt moeten echter in staat worden geacht om nog voor een paar verrassende uitslagen te zorgen. De hoofdmacht van korfbalvereniging All Ready heeft in de veldcompetitie teleurstellende resultaten geboekt, die leidden tot een laatste plaats in het klassement. „Een triest beeld", vindt trainer Maurice van Goudoever, „maar uitgaande van het vertoonde spel zie ik het toch niet somber in'1. Pech en het zelf verprutsen van mogelijkheden waren volgens hem belangrijke oorzaken. In de zaal daarentegen zijn de uitslagen van All Ready hoopgevend. „Alleen hadden wij yan Terheijde II moeten winnen, dat nu in plaats van ons koploper is", aldus Van Goudoever. In het voetbal staat het eerste elftal van Zierikzee er bij het aanbreken van de jaarlijkse winterstop uitstekend voor in de tweede klas KNVB. Het voert de ranglijst aan met een punt voorsprong op Baronie en twee op OJC en Sluiskil. De laatste twee tegenstanders komt Zierikzee dit seizoen niet meer tegen. Misschien noemde trainer Hans van der Wekke na de laatste competitiewedstrijd van dit jaar (tegen Sluiskil) daarom de Bredase concurrent als de gevaarlijkste tegenstrever van zijn formatie; „Voor Baronie blijft het zeker oppassen. Dat is een ploeg die het al jaren goed doet in deze klas en vooral de laatste tijd weer goede resultaten haalt. Maar OJC acht ik evenmin kansloos, terwijl Sluiskil vergeleken met vorig jaar veel sterker is geworden". De vooruitzichten voor zijn eigen team na het duel tegen Sluiskil hingen volgens Van der Wekke in belangrijke mate af van het herstel van de vele blessures in zijn formatie tijdens de winterstop, maar de oefenmeester hield zich verder wijselijk op de vlakte over de eventuele kampioenskansen van zijn team. Bruse Boys maakt in de derde klas KNVB van het zaterdagvoetbal een seizoen door zonder echte hoogtepunten of diepe dalen. De mannen van Jan Kostense vertoeven al geruime tijd ergens in het midden van de ranglijst, en voldoen daarmee precies aan de hoopvolle verwachtingen die de oefenmeester aan het begin van het seizoen uitsprak. „Ik hoop op een positie in de middenmoot", zei Kostense toen. Er is echter nog geen sprake van een 'veilige' middenmoot, want de laagste plaatsen blijven dichtbij. Wat^dat bet reft.blijft het voor de Duivelanders ih de nabije toekomst dus oppassen; DFS mag terugzien op een competitie-optreden waarin het naar zijn mogelijkheden heeft gepresteerd. De ploeg uit Burgh- Haamstede heeft zich na een zwakke start uitstekend hersteld, en had met een beetje meer geluk hoger gestaan dan in het midden van het klassement. DFS heeft echter, mede door het nog steeds ontbreken van aanvaller Jack van Rees na een beenbreuk, weieens moeite om de kansen in doelpunten om te zetten. Recente voorbeelden zijn de ontmoetingen tegen Mevo en Meeuwen. Veel zorgen voor de toekomst hoeft DFS voorlopig niet te hebben. Mevo is dit seizoen de wisselvalligheid zelve en volgt de omgekeerde weg van DFS in de zaterdag vierdeklas; na een prima start met twee gewonnen wedstrijden kwamen onnodige nederlagen. De prestatiecurve van de Zierikzeeënaars laat een aantal diepe dalen zien (zoals bij het verlies begin december tegen staartploeg Krabbendijke) en een paar piekjes (zoals bij de uitzege onlangs tegen Nieuwland). Mentaliteit is het toverwoord voor Mevo. In de eerste klas afdeling kent het gepromoveerde Brouwershaven een zwaar debuut. Aanvankelijk werden redelijk wat punten gepakt door de mannen van oefenmeester Arend Krijgsman, maar dat is daarna steeds moeizamer gegaan. De voorlaatste plaats die Brouwershaven momenteel inneemt op de ranglijst is niettemin zeker geen hopeloze positie. Want hekkesluiter SVD staat nog drie punten achter, terwijl de ploegen in de middenmoot binnen bereik zijn gebleven. SKNWK is zo ongeveer de onvoorspelbaarste ploeg uit de eerste klas. Het wisselt desastreuze nederlagen af met minieme overwinningen, die de Nieuwerkerkers niettemin bij de 'middenstanders' van het klassement hebben gebracht. Trainer Kees Kommer heeft na de wedstrijd meestal de keus uit twee alternatieven om de verrichtingen van zijn manschappen samen te vatten. Grofweg zijn dat zinsneden als „het was weer hopeloos vandaag" of „we hebben dit keer goed gespeeld". Waarschijnlijk blijft het dit seizoen kwakkelen voor SKNWK. Duiveland gaat fier aan de leiding in de tweede klas afdeling van het zaterdagvoetbal. Dauwendaele lijkt de enige die de equipe van Ed van Lent van de titel kan afhouden. Jammer genoeg verspeelden de Oosterlanders een paar onnodige punten tegen de twee laagstgenoteerden, Hoedekenskerke en Ritthem. De oorzaak is dat Duiveland het vooral moeilijk heeft tegen ploegen die niet op techniek voetballen. Het beste voornemen voor 1988 is om het spel van de tegenstander in zo'n geval niet over te nemen. Het Scharendijkse ZSC doet het dit seizoen heel wat beter in de tweede klas dan het vorige. Toen moest angstvallig gewaakt worden voor degradatie, maar nu draaien de mannen van Bert Verhoek vlot mee, in het begin zelfs bij de bovensten. Karakter is het belangrijkste kenmerk van ZSC, en dat je daarmee een eind komt bewijst de ploeg bijna wekelijks. Nog een beetje meer klasse erbij kan van ZSC in de toekomst een topper maken. Bij WIK heerste aanvankelijk bepaald geen hoerastemming over de resultaten van dit seizoen. De Kerkwervenaren zijn over het algemeen gezegend met een behoorlijke technische bagage, die echter op het veld niet in rendement werd vertaald. WIK leek door het uitblijven van succes aan zichzelf te gaan twijfelen, maar de laatste tijd is de ploeg weer op het rechte spoor geraakt. De trein dendert nu wellicht door. Veel tegenstanders zullen nog schrikken van dit WIK. Zondagtweedeklasser Renesse moet in de afdeling op zijn tellen passen zolang het onderaanstaande Liberty niet op definitieve achterstand is gezet. De degradatie is geen levensgroot spookbeeld voor Renesse, dat nog steeds de middenmoot in het zicht heeft. Om die te bereiken dient er in de tweede competitiehelft wel meer te worden gescoord dan dc negen treffers die in het eerste gedeelte zijn geproduceeid. Het nieuwe jaar brengt Ouwerkerk het kampioenschap in de derde klas van de zondag-afdeling, of buurtgenoot Dreischor moet roet in het eten gooien. Door de stevige conditietraining van Bertus Bleyi is Ouwerkerk onherkenbaar geworden in vergelijking met vorig seizoen. Het zou bepaald geen verbazing wekken als Ouwerkerk dit seizoen ongeslagen en misschien zelfs zonder puntverlies bleef. Dreischor-tr-ainer Wim Kommer heeft de race naar de titel niet opgegeven. „Ouwerkerk gaat ook nog puntjes verliezen", zo liet hij onlangs weten. Bovendien ziet hij met vertrouwen de tweede confrontatie met de koploper tegemoet. Dreischor mag echter in ieder geval niets meer weggeven tegen andere ploegen om de eigen kansen op het kampioenschap niet al te zeer te schaden. Dat lijkt bepaald geen eenvoudige opdracht. Zonnemaire heeft de verwachtingen niet ingelost in de vierde klas afdeling. Dat is deels het gevolg van ongelukkige omstandigheden, zoals de afwezigheid van spelers tijdens oogst werkzaamheden en door dienstplicht. Met name aanvallend kwam het elftal van Stoffel Duinhouwer daardoor op beslissende momenten tekort. De laatste wedstrijden geven aan dat middenmoter Zonnemaire weer op de goede weg zit. Het volleybal op Schouwen- Duiveland krijgt volgend jaar weer een promotieklasser als de voortekenen niet bedriegen, namelijk het eerste herenteam van Mevo'80. De pupillen van trainer-speler Peter Daver staan sinds de overwinning op Ekspalvo enkele punten voor op de Dordtse concurrent. „Deze plaats had ik aan het begin van het seizoen al in gedachten", aldus Peter Daver over de koppositie, „maar ik zeg dat niet te hard tegen de jongens". Het sterke punt van Mevo'80 is volgens hem het geringe onderlinge verschil in kwaliteit, hetgeen de wisselmogelijkheden verruimt. „Niemand doet voor de ander onder". Met twaalf wedstrijden te gaan moeten de zwaarste ploegen uit bestreden worden. „Dat we kampioen worden roep ik nooit", besluit Daver daarom. Het eerste damesteam van Mevo'80 heeft het tot nu toe ook goed gedaan, vindt speelster Lydia Mol. De ploeg staat een punt onder leider Intermezzo. ,,Als er dit seizoen niet zo'n sterk team bijzit als vorig jaar Blaakse VCS was, dan zijn er voor ons mogelijkheden", stelt Mol optimistisch, om er nuchter «aan toe te voegen dat ook Ras/Bernisse kampioenskandidaat blijft in de tweede klasse D. Voor de heren van SV Kwiek heeft de toekomst een degradatie in petto. De Bruse volleyballers staan puntloos onderaan in de eerste klasse B. „We staan geen plek hoger of lager dan ik had verwacht", grapt trainer Kees Arensman, die door een blessure reeds lange tijd niet mee kan spelen. „We kijken gewoon wat we volgend jaar overhouden", stelt hij realistisch. De dames van SV Kwiek voldoen volgens Arensman met een positie net boven de middenmoot anderszins aan de verwachtingen. „Maar er is te weinig kwaliteit om aan de top mee te draaien. Van de bovensten winnen lukt niet". In de topklasse heeft de meisjesploeg van SV Kwiek pas onlangs de eerste nederlaag geleden. De toppositie op de ranglijst is daardoor evenwel niet in het geding gekomen. „Misschien was dat eerste verlies wel goed om de gedachte uit te bannen dat het allemaal vanzelf gaat", zegt Arensman. „Als de meisjes kampioen worden is het trouwens door de zwakte van de tegenstand", tekent hij erbij aan. Trainer-speler Peter Daver van de volleybalheren van Mevo'80: ..Dat we kampioen worden roep ik nooit".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 39