ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 december 1987 Nr. 2426*0 31 Er wordt druk gewerkt aan een aanpassing van de Staphorsterkruising in Bruinisse. En aan de provinciale weg Zierikzee-Haamstede is er eveneens volop bedrijvigheid. Wie als vijftienjarige jongen in een bedrijf begint en daar blijft, is verzekerd van een vroeg jubileum. De veertigjarige Cees Oostdijk uit Zierikzee overkwam dit bij drukkerij Lakenman en Ochtman in Zierikzee. Oostdijk is er 25 jaar in dienst. Het is weer kermis in Zierikzee. Botsauto's, een draaimolen, een schiettent en oliebollen, alles is er weer. Er lijkt niet veel meer in de weg te staan voor de uitboüw van de promotiecommissie de Schouwse Kust tot een stichting, die de eilandelijke promotie met betrekking tot het toerisme voor haar rekening moet nemen. Dat werd duidelijk tijdens de Zierikzeese VVV-vergadering. Zeelandia's adjunct-directeur M. J. Doeleman viert zijn 25-jarig jubileum en krijgt van broer H. J. de bedrijfsspeld. Voor Zeelandia werd het het jaar van de jubilea. In de persoon van F. C. Dieleman (38) heeft de gemeente Duiveland een nieuwe gemeentesecretaris gevonden als opvolger van J. van der Maas. Muzikaal nieuws komt van de Zierikzeese band The Noise, die deel gaat nemen aan de Grote Prijs van Nederland. Dit met het uitbrengen van de eerste single maakt van 1987 een goed jaar voor de jonge muzikanten. De eerste monumentendag in Zierikzee slaat aan. Samen met de Zierikzeesche Nieuwsbode schrijft de gemeente een puzzel uit, waarvoor een aantal prijzen beschikbaar gesteld werd. De VVV in Duiveland is niet in staat om een wezenlijke financiële bijdrage te leveren aan de promotie in het algemeen en de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland in het bijzonder. Dat is duidelijk geworden tijdens de zeer matig bezochte ledenvergadering van deze VVV in Oosterland. Ondanks het gegeven, dat de werkloosheid in het rayon Zierikzee (Schouwen-Duiveland) in de maand augustus licht gedaald is, blijft deze regio binnen het gewest Goes met het hoogste werkloosheidspercentage zitten. Dat blijkt uit de maandelijkse cijfers. Hier is de ziekenomroep Nomen Nescio met een verzoekplatenprogramma. Vanaf volgende week zal het voortaan klinken vanuit de splinternieuwe studio in het gebouw van de Corneliastichting. Feestvreugde alom. Ondanks felle protesten van met name hoofdingeland A. F. van de Zande-Vleugels Schutter ging een vei'deeld gezelschap hoofdingelanden van het waterschap akkoord met een opiniepeiling. Een peiling, die de meningen omtrent het zoete water moet inventariseren. De VVV in Bruinisse gaat voor de eerste keer zelfstandig het pad op om de vissersplaats te promoten. Hiermee gaat de organisatie in op een uitnodiging van de Stichting Openlucht Binnenvaartmuseum, die een Havendag in Rotterdam houdt. Deze festiviteiten trekken jaarlijks zo'n 200 tot 250.000 bezoekers en alleen al de locatie, waar Bruinisse gaat staan krijgt dertig tot 60.000 personen te verwerken. P. C. Bouman van het Zweeds Rode Kruisziekenhuis spreekt zijn verontwaardiging uit over de teneur van de VAR A-uitzending, waarin verhaald wordt over de dood van een jong meisje in voornoemd ziekenhuis. Mensen die in Duiveland een eigen huis kopen kunnen voortaan rekenen op een gemeentegarantie tot 90 of 95% van dé vrije verkoopwaarde. Dat heeft de gemeenteraad besloten. Met dit besluit komt Zierikzee onderaan de lijst van gemeentegaranties. Die laatste gemeente trekt nogeens 40.000 gulden uit voor de realisatie van de woningen in de voormalige Corneliastichting. Rond hetzelfde tijdstip legt de burgemeester van Brouwershaven, C. Slabbekoorn, de eerste steen voor de uitbreiding van het Brouwse stadhuis. Na aanloopmoeilijkheden, met name met de fundering, verloopt de bouw voorspoedig. Schipper I. Breen en de opstappers M. K. Overbeeke, M. L. J. Muste, P. F. Koppenaal en F. M. van Oeveren van de reddingsboot Koningin Beatrix te Burghsluis behoren tot de redders aan wie Commissaris van de Koningin, dr C. Boertien, een herinneringsplaquette uitreikt. De aanleiding hiervoor is hun deelname aan de hulpverlening bij de ramp met de veerboot de Herald of free enterprise voor de haven van Zeebrugge. Bij de foto's: Boven v.l.n.r.: de kermis, de Zierikzeese brandweer, gedeputeerde De Vries- Hommes opent de rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Westhoek en een nieuw orgel voor de Christelijk Gereformeerde kerk in Haamstede. Daaronder Asselbergs bij Nomen Nescio en de milieuvlag voor Westerschouwen. Linksonder: reconstructie kruispunt. De bouw van het nieuwe VVV- kantoor in Haamstede is aanzienlijk duurder uitgevallen dan is voorzien. Werd eerder nog gesproken over 150.000 gulden, nu blijkt er 210.000 gulden nodig te zijn. Feest bij het Zierikzeese echtpaar C. J. Kleppe, dat met succes deelgenomen heeft aan de Nieuwsbode-puzzelactie. De heer en mevrouw Kleppe krijgen uit handen van L en O-directeur D. L. van 't Leven een driedaagse reis met de Zierikzeese Nieuwsbode aangeboden. Gabri de Groot laat zijn werk bij de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland voor wat het is en gaat aan de slag als hoofd welzijn bij de Corneliastichting. Unaniem heeft de gemeenteraad van Middenschouwen besloten een krediet van ruim een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de .uitbreiding van het gemeentehuis in Scharendijke. Verkleed als visventer opent gedeputeerde W. Don de nieuwe Corneliastichting. Het Waterschap Schouwen-Duiveland maakt een aanvang met het opinie onderzoek onder de boeren. Zo'n 1200 zakelijk gerechtigden worden aangeschreven met de vraag of zij zoetwater wensen en hier 130 gulden geschotsverhoging voor over .hebben. Door een drietal ondernemers in Renesse is gereageerd op het initiatief van discotheek-eigenaar Wim Veerhoek om met speciale busjes jeugdige discogangers van Zierikzee naar Renesse te vervoeren. Veerhoek betreurt dit onaangekondigde antwoord op zijn werkwijze, temeer omdat hierdoor onduidelijkheid bij de-jongeren zou zijn ontstaan. De bibliotheken in Zierikzee en Burgh-Haamstede hebben een groot aantal activiteiten op het programma staan in het kader van de kinderboekenweek 1987 en Jolanda Meerman uit Zierikzee is de nieuwe beheerster van het dierenasiel in Zierikzee. Hiermee lijken de sluitingsperikelen omtrent het asiel van de baan. Enkele tientallen vogelliefhebbers nemen deel aan de excursie van de vogel werkgroep Schouwen- Duiveland. Uit een landtrektelling is gebleken, dat de trekvogels in de regio met meer dan 10.000 tegelijk opgevlogen zijn om naar het zuiden te vertrekken. De woningbouwvereniging Beter Wonen wil van jongeren in de leeftijd van 18 tot en met 23 jaar weten of zij belangstelling hebben voor het huren van kamers. Mogelijk dat Beter Wonen zich hiermee gaat bezighouden. Onduidelijkheid over de stortplaats van Serooskerke, die snel vol zal zijn. Reinigingsdienst: directeur J. Landman dringt aan op duidelijkheid. Een Zuidwesterstorm bezorgt de brandweer van Westerschouwen veel werk. Veel bomen zijn omgewaaid, waarbij zelfs een huis en een auto beschadigd raken. Terwijl de Zierikzeese raad zich uitspreekt voor de opvang van een aantal asielzoekers blijkt een krappe meerderheid van diezelfde raad tegen de invoering van het betaald parkeren. Zoals eerder aangekondigd is de sloop en restauratie van de Varreput in Zierikzee begonnen. Amnesty International Schouwen-Duiveland vindt zes burgemeesters bereid om met de organisatie het 10 jarig bestaan te vieren. Een en ander voltrekt zich onder de Beuze. Hoewel de Westerschouwse kern Serooskerke met zijn 45 kinderen uit do gevarenzone is gekpmen, blijft het zaak om de vinger aan de pols te houden. Dat vindt het bestuur van de dorpsgemeenschap Serooskerke. Huizenbouw is prioriteit nummer één. Een andere prioriteit krijgt de sanering van de vervuilde grond aan de Rozemarijnstraat te Zierikzee. Gedeputeerde staten van Zeeland onderschrijven de ernst van de zaak. De leden van de Zierikzeese Ondernemers Centrale scharen zich achter de oprichting van een eilandelijke promotiestichting en het orgel van de Nederlands Hervormde kerk in Haamstede wordt gesloopt om plaats te maken voor een nieuw te bouwen muziekinstrument. Peter Mes en Marjolein van Bij de foto's: Boven v.l.n.r.: Nieuwsbode-directeur rijkt de hoofdprijs van de aetiemaand uit, gedeputeerde Don opent de Corneliastichting. windschade in de regio en vervuilde grond in Zierikzee. Onder: Jolanda van Maanen is de nieuwe beheerster van het asiel en de politie gaat uit protest de straat op. Iwaarden van jeugdsoos Trace in Scharendijke geven te kennen, dat de kas van de soos leeg is en de soos met een financieel gat dreigt komen te zitten als er niets gebeurt. De Stichting Promotie Schouwen- Duiveland kondigt aan een speciale promotiekrant uit te gaan brengen. De bewoners van Bruinisse krijgen van Rijkswaterstaat de toezegging, dat de overlast met de misthoorn in de toekomst tot een" minimum beperkt zal gaan worden. Omwonenden hadden hierover geklaagd. B. Verhagen uit Scharendijke zet een speciaal verkeersplan voor de Elkerzeese- weg in elkaar om zo de gemeente tegemoet te komen in haar besluitvorming omtrent de gevaarlijke verkeerssituatie. Onder de 12.000 politiemensen, die naar Den Haag zijn geweest om te demonstreren tegen de bezuinigingen was een Schouwen- Duivelandse afvaardiging van 24 personen. Ook de gemeente Brouwershaven stelt zich positief op over do komst van asielzoekers in de gemeente. Enkele omwonenden zouden na dit besluit tegenover deze krant verklaren er geheel anders over te denken en bekritiseren het gemeentebestuur. De promotiefolder van de gemeente Westerschouwen wordt door de raad van tafel geveegd omdat er aperte onwaarheden in zouden staan. Een mening van alle fracties. Nadat het college van Westerschouwen eerder kritiek had op de komst van asielzoekers - dit in verband met de huisvesting - gaat het college alsnog overstag. De raad Duiveland gaat met uitzondering van de VVD- fractie akkoord met de komst van de asielzoekers. De liberalen hekelen het 'Kom maar naar Nederland-beleid van het rijk en f pensen daaraan niet mee te doen. n totaal is het de bedoeling, dat er zo'n 25 asielzoekers naar Schouwen- Duiveland komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 31