Minister in goede gelooft niet meer afloop ontvoering Veel tips over ontvoering Heijn na televisieprogramma weekend diensten WATERSTANDEN Ochtend na Opsporing verzocht reeds 1000 telefonische tips Minder knal vuurwerk op oud jaar Voor tweede keer inbraak kantoorgebouwen Bommenede Auto door onbekende beschadigd Hoogbejaarden overleden PTT levert telecommunicatie voor radarketen Schelde Bruikbaar én controleerbaar BLOEMENDAAL - Bij de Haarlemse politie zijn sinds maandagmiddag zeer veel telefonische tips binnengeko men naar aanleiding van de uitzending van het program ma Opsporing verzocht, waarin informatie werd ge vraagd die mogelijk met de zaak-Heijn te maken heeft. Daaronder waren volgens politiewoordvoerder A. Fol- gerts omstreeks 18.00 uur ongeveer honderd „bruikbare en controleerbare" telefoontjes. De mensen die deze tips doorgaven lieten naam, adres en telefoonnum mer achter, zodat de politie later con tact met hen kan opnemen voor het vragen van uitvoeriger informatie. Het is de bedoeling dat eerst alle tips worden geregistreerd. Pas daarna zal de informatie ook worden geanaly seerd, aldus de politiewoordvoerder. Waar de tips betrekking op hebben en uit welk deel van het land ze komen is nog niet bekend. Bij de politie Haarlem zitten twintig mensen die de telefoontjes beantwoorden die via het speciaal voor het doorgeven van tips beschikbaar gestelde 06-nummer binnenkomen. Onder de tips die maandag naar aanleiding van het programma Opsporing verzocht binnenkwamen zijn er volgens de woordvoerder van de politie ook een aantal uit het bui tenland afkomstig. Tfevens zijn er mensen die menen de stem op het bandje te herkennen of denken op de door de politie genoemde locaties verdachte zaken of mensen te hebben waargenomen. Er bestaat nog geen overzicht over de tips. Maandag aan het begin van de avond hadden vol gens de politie ongeveer 250 mensen telefonisch tips doorgespeeld. De te lefoon op het hoofdbureau van politie is zeer druk bezet. De politie hoopt dat mensen die informatie willen doorgeven en de politie niet meteen kunnen bereiken, het niet meteen op geven. „Laten zij het opschrijven en het dan dinsdag of woensdag nog eens proberen. Of de tips schriftelijk aan de politie doorgeven", aldus poli tiewoordvoerder Folgerts. De politie is de komende dagen .24 uur per dag bereikbaar voor tips. Omvang De medewerking van mensen naar aanleiding van het programma Op sporing verzocht blijkt een „ongeken de omvang" te hebben. Politiewoord voerder A. Folgerts deelde maandag mee dat tijdens de piek omstreeks 20.00 uur meer dan 2.500 mensen het speciaal voor het doorbellen van tips ingestelde 06-nummer probeerden te bereiken. Dat was omstreeks 22.30 uur zo'n 600 mensen gelukt. Dit aan tal loopt volgens hem per uur nog op. Ook vanuit de onderwereld komen volgens de politie tips binnen. „Ik heb de indruk dat het iets te maken heeft met „beroepseer". Zelfs de cri minele wereld vindt dat wat in de Heijn-zaak gebeurt te ver gaat, dat het van een andere planeet is", aldus Folgerts. Zo'n veertig mensen hebben inmid dels gemeld de stem op het bandje te hebben herkend. De politie onder zoekt nog of hierbij ook tips zitten die naar dezelfde persoon leiden. Ook over de stem, de locaties, de schoenen, het kokertje waarin het pinkdeel werd verstuurd en de auto's is veel informatie in Haarlem bin nengekomen. Of de tips uiteindelijk tot een oplossing van de ontvoerings zaak zullen leiden, kan de politie nog niet zeggen. „In elk geval zullen ze wel een hoop duidelijkheid verschaf fen, verwachten we", aldus de poli tiewoordvoerder. De Arnhemse Courant meldde maandag dat ten tijde van de losgeld overdracht op 27 november drie Sici- lianen hebben gelogeerd in hotel Eu ropa in Nijmegen. Zij zouden twee witte bestelbusjes hebben gehuurd, waarmee ze ook van plan waren naar het buitenland te gaan. Dit bleek on der andere uit het verzoek een groene kaart bij de busjes te leveren. Volgens de Arnhemse Courant zijn de busjes nooit meer teruggebracht. De drie Italiaanse huurders zouden gesigna leerd staan in eigen land, onder ande re wegens overvallen. Een van hen zou Nederlands spreken. Folgerts wilde maandag desgevraagd niet in houdelijk op de beweringen van de krant ingaan. De gepresenteerde ge gevens worden gewoon behandeld als tip, aldus de woordvoerder. CAÏRO - Archeologen hebben op een begraafplaats in midden-Egypte een groot aantal mummies uit de Grieks-Romeinse tijd opgegraven. Dit heeft het persagentschap MENA bericht. DEN HAAG - Buitenlandse persbu reaus hebben beperkt aandacht be steed aan de ontvoeringszaak Heijn na de persconferentie maandag in Bloemendaal. Het Westduitse pers bureau DPA legde accent op de belo ning van een miljoen gulden die de tipgevers in het vooruitzicht wordt gesteld. Het Franse persbureau AFP brengt nog de meest uitgebreide be richtgeving en begint deze met de brief van minister Korthals Altes.van justitie, waarin hij de dood van Heijn reeds veronderstelt. Het Britse pers bureau Reuter vangt een kort bericht aan met deze beide onderwerpen. HAARLEM - de tv-uitzen- ding van Opsporing verzocht, naar aanleiding van de ontvoe ringszaak Heijn, had vanmor gen, dinsdag, rond negen uur al circa duizend telefonische tips opgeleverd. Het gaat om telefoontjes, die doorkwamen op het speciale nummer 06-8212270 en dus geregistreerd zijn. Politiewoordvoerder A. Gee- lof kon dinsdagochtend nog niet veel zeggen over de aard van de tips. Ze komen uit het hele land. De speciale Opsporing ver zocht werd aan het einde van de middag de eerste keer uitge zonden en later op de avond herhaald. Veel tipgevers slaag den er niet in het speciale num mer van het recherche bij standsteam in Haarlem, dat zich met de zaak Heijn bezig houdt, te bereiken. Pas 's nachts om drie uur luwde de 'telefoon-lawine'. Dinsdagochtend kwamen er al weer nieuwe tips binnen. „Het leeft weer op", aldus Geelof. Bij de politie in Haarlem zijn inmiddels ook tientallen schriftelijke tips binnengeko men. Veel daarvan werden aan getekend verstuurd. Tipgevers uit de omgeving kwamen in een aantal gevallen ook per soonlijk naar het hoofdbureau van politie in Haarlem om hun verhaal te doen. DEN HAAG - Minister Korthals Altes van justitie gaat ervan uit dat Gerrit Jan Heijn niet meer in leven is. Dat blijkt uit de brief over de ontvoeringszaak die de minis ter naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De minister spreekt in de brief zijn medeleven uit „met het verlies dat de echtgenote en kinderen van het slachtoffer en zijn naaste familie, naar inmiddels wel moet worden aange nomen, hebben geleden". Ook wenst hij „kracht en wijs heid" toe aan de Raad van Bestuur van Ahold, „nu het ervoor gehouden moet worden dat de heer Heijn zijn plaats in de Raad van Bestuur niet meer zal innemen". MOSKOU - De premier van de Westduitse deelstaat Beieren, CSU- leider Franz Jozef Strauss, is in Mos kou aangekomen voor zijn eerste be zoek aan de Sovjetunie. Strauss gaat de Sovjetautoriteiten vragen de jon ge Westduitse piloot Mathias Rust vrij te laten. De 19-jarige Rust zit een gevangenschap van vier jaar uit om dat hij het afgelopen jaar met een klein vliegtuig op het Rode Plein in Moskou landde. Korthals Altes is van mening dat de verontwaardiging die elke ontvoe ring op zichzelf al oproept, in dit ge val wel „bijzonder groot" is, „wan neer men beseft op welke wijze de ontvoerders de familie gedurende maanden hebben laten lijden. De af schuw daarvan is algemeen", aldus Korthals Altes. De minister spreekt in de brief aan de Kamer verder zijn grote respect uit voor de wijze waar op alle bij het onderzoek betrokken politieambtenaren en leden van het openbaar ministerie zich van hun taak hebben gekweten. Hij zegt er al le vertrouwen in te hebben dat politie en justitie ook de komende tijd alles op alles zullen zetten om de zaak op te helderen. „Het is evident dat de bij die opheldering betrokken belangen van de strafrechtelijke handhaving van de rechtsorde aanzienlijk zijn", aldus Korthals Altes. Korthals Altes is van mening dat er tot op heden geen enkel aanwijsbaar moment is geweest, waarbij ingrij pen van de politie het „zo gruwelijke verloop van deze ontvoeringszaak een andere wending had kunnen doen nemen". Hij betreurt het dat het op genomen portofoongesprek in de vroege ochtend waarin een deel van het losgeld werd afgeleverd, is weer gegeven bij een op een ander tijdstip opgenomen televisiebeelden. Door onjuist commentaar over de bewegin gen van de politie is de indruk ge wekt van inadequaat optreden. Daar mee is volgens de minister niet alleen de werkelijkheid geweld aangedaan, maar ook ten onrechte een blaam ge worpen op talrijke politie-ambtena- ren die bij nacht en ontij paraat zijn geweest en zich voorbeeldig hebben ingezet, aldus de minister. Geboden Hij noemt de informatiestop in de eerste fase van de opsporing, waarin de behouden terugkeer van Heijn op de voorgrond stond, „geboden en aanvaardbaar". Korthals Altes vindt niet dat tot afspraken tussen politie, justitie en journalisten had moeten worden gekomen. „Door een derge lijk overleg wordt al gauw de schijn gewekt van informele beïnvloeding van de media en dat dient vermeden te worden", aldus de minister. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Oosterscheldemond Philipsdam WeSt Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 30 december 11.15 124 05.15 -103 17.50 -148 31 december 00.15 134 06.15 -109 12.30 128 18.50 -143 30 december 10.15 119 04.35 90 22.55 130 17.20 -135 31 december 11.20 124 05.40 - 97 18.05 -132 30 december 11.35 138 05.20 -110 17.55 -155 31 december 00.15 149 06.30 -118 12.30 143 19.00 -153 30 december 11.30 142 05.20 -115» 17.55 -159 31 december 00.25 153 06.25 -121 12.45 146 18.55 -155 Springtij: 6 januari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 De minister wil uit oogpunt van preventie van toekomstige ontvoe ringen bezien of uitgangspunten voor het justitiële beleid kunnen worden bepaald. Hij wijst de Kamer erop dat hij strafverzwaring bij ont voering met afpersing geboden vindt. Hij wil dat die op een maxi male vrijheidsstraf van vijftien jaar komt te staan. Indien het misdrijf de dood van de ontvoerde tot gevolg heeft, moet daar wat de minister be treft een levenslange gevangenis straf (hoogstens twintig jaar) wor den opgelegd. In al deze gevallen moet de maatregel van ontneming van de ontvangen losprijs kunnen worden opgelegd, meent hij. De maximum duur (zes maanden) van de vervangende hechtenis die momenteel kan worden opgelegd in dien volledig verhaal van het betaal- Vervolg van pagina 1 blijkbaar nog heel lang duren. Hoe wel ze nog een dag geduld moeten hebben, zijn ze in gedachten reeds be zig met hun aankoop. Of De Jonge hen dat felbegeerde spul ook ver koopt is afhankelijk van hun leeftijd. „Beneden de achttien jaar verkopen we geen vuurwerk" verklaart De Jonge zijn verkoopstrategie. In de lo gica van kleine jongetjes die parman tig meedelen dat ze met zijn drietjes ruim achttien jaar zijn, trapt de jubi lerende vuurwerkhandelaar niet. Hij houdt zich stipt aan de voorschriften, omdat hij elk jaar bij het college van b en w een vergunning moet aanvra gen om vuurwerk te mogen verko pen. Bunker Die gemeentelijke toestemming is overigens niet voldoende om Ben gaals vuur, donderslagen en ander vuurwerk te mogen verkopen. De Jonge: „Sinds een jaar of zes ben je verplicht om je voorraad in een bun ker met een betonnen vloer en dak plus een deur van asbest op te slaan. Ook een brandslang van zo'n twintig meter moet je binnen handbereik hebben. Daarbij komt de brandweer twee keer per jaar een kijkje nemen of alles volgens de voorschriften gaat en mag je tijdens de twee dagen dat je vuurwerk mag verkopen niet meer dan vijftien kilo van dat spul in je winkel hebben liggen" aldus De Jon ge, die morgen (woensdag) en over morgen weer lange dagen maakt. Sa men met nog twee anderen is hij dan druk in de weer om iedereen van het nodige pret- en spetterwerk te voor zien. Dat kunnen mensen zijn die een reeds eerder ingevulde lijst bij hem hebben ingeleverd en nu hun „Chine se schatten" komen ophalen, maar ook diegenen die letterlijk en figuur lijk op de valreep van het jaar bij hem in de winkel komen. Die laatste twee dagen van het jaar betekenen voor De Jonge dan ook spitsuur, waarbij zich soms dertig tot veertig mensen voor de toonbank verdrin gen. Hoe oud en heidens het oude- jaarsgeknal en gespetter ook moge zijn, het blijkt een onuitroeibare tra ditie te zijn, waaraan jaarlijks heel wat centjes worden gespendeerd. de losgeld niet mogelijk is, moet vol gens de minister ook worden herzien. „Die duur is naar mijn oordeel in re latie tot de aanzienlijke bedragen die met de betaling van losgeld gemoeid kunnen zijn ten enen male ontoerei kend om veroordeelden ertoe te bren gen een crimineel verworden vermo gen af te staan", aldus Korthals Altes. Tevens dient volgens hem de moge lijkheid te worden nagegaan om in gevallen waarbij de buit nog niet is achterhaald vervroegde invrijheid stelling onmogelijk te maken. Kort hals Altes pleit er ook voor een studie te laten verrichten naar de mogelijk heid om voorbereiding van gijzeling strafbaar te stellen. Eveneens zal hij laten onderzoeken hoe het afluisteren van politie-apparatuur en het open lijk bekend maken van de inhoud er van in de toekomst - ook langs straf rechtelijke weg - kan worden tegengegaan. ZONNEMAIRE - Nadat enkele we ken geleden voor enkele duizenden guldens aan materiaal werd gestolen uit de kantoorgebouwen van Staats bosbeheer en de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders is het afgelopen weekend opnieuw ingebroken in de gebouwen die bij het haventje van Bommenede staan. Namens de dienst Natuur en Re creatie van. Staatsbosbeheer deed me vrouw M. d. P-t. K. uit Brouwersha ven aangifte van diefstal van een telefoonantwoordgever ter waarde van 650 gulden. De dieven zouden zijn binnengekomen door verbreking van het raam. Ook in het gebouw van de Rijksdienst voor IJsselmeerpolders kwam ongewenst bezoek. Er werd een dubbele ruit ter waarde van 250 gulden vernield maar uit dat gebouw werd niets meegenomen. „Het leek deze keer meer baldadigheid", aldus een politiewoordvoerder die desge vraagd bevestigde dat het onderzoek naar de vorige inbraken nog niet tot resultaat heeft geleid. ZIERIKZEE - Maandag tussen 14.00 en 17.00 uur werd de gepar keerd staande personenauto van E. d. J. uit Zierikzee door onbekenden zwaar beschadigd aan de rechterach- terzijde. De auto stond geparkeerd aan de linkerzijde van de Bagijnestraat te Zierikzee. Bij terugkomst van de ei genaar bleek hij achteruit te zijn ge drukt op een paaltje Gezien de aard van de beschadiging is dat volgens de rijkspolitie waarschijnlijk gebeurd door een vrachtauto. Er heeft zich niemand gemeld die de schade heeft aangericht. Donderdag 31 december tot maandag 4 januari Zierikzee Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 12280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Visser en dokter Sleegers (van don derdag 31 december 17.00 uur tot zaterdag 2 januari 08.00 uur). Dokter A. YV. van Geer, Zierikzee, tel. (01110) 12080, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Sleegers (van zater dag 2 januari 08.00 uur tot maandag 4 januari 08.00 uur). Spreekuur voor dringende gevallen vrijdag-, zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur op Poststraat 32. Westhoek, Brouwershaven Dokter J. L. Flaeh, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Stenger en dok ter Van Beek-Verbeek(van don derdag 31 december 18.00 uur tot zaterdag 2 januari 12.00 uur). Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Ver beek-van Beek (van zaterdag 2 januari 12.00 uur tot maandag 4 januari 08.00 uur). De weekenddienst loopt van donder dagmiddag 18.00 uur tot maandag morgen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op vrijdag, zaterdag als zondag. Buiten spree kuurtijden alleen dringende geval len. Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 61. Tfel. (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Dorrestein (van donderdag 31 december 18.00 uur tot zondag 3 januari 's avonds 23.00 uur). Tandarts mevr. H. A. Boom-de Kei zer, Westerbanweg 14, Burgh- Haamstede, tel. (01115) 3103, neemt waar voor geheel Schou- wen-Duiveland (1, 2 en 3 janua ri). De weekenddienst bestaat uit drie spreekuren voor spoedgevallen na melijk van'Vrijdag-; zaterdag- en zon dagmiddag van 17.00-17.30 uur. Wijkverpleging Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 uur) te bereiken via het tele foonnummer 01110-14433. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel. (01110) 12180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland (31 december en 1 januari). Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede, tel. (01115) 2254, heeft dienst voor Schouwen- Duiveland (2 en 3 januari). ZIERIKZEE - Drie hoogbejaarde Zeeuwen zijn in het afgelopen week end overleden, namelijk de oudste Zeeuwse man, M. J. Moerland in St. Annaland, die 31 augustus zijn 105c verjaardag heeft gevierd; mevrouw M. S. Steketee-Vcrplancke, die 9 de cember jl. haar 104e verjaardag her dacht en de 102-jarige Gocsscnaar YV. Nijsse. Moerland werd 17 jaar ver pleegd in het bejaardenhuis De Schutse in zijn woonplaats. Me vrouw Stekcteee was zeven jaar in het Cederhof te Kapcllc en Nijsse 15 jaar in het verpleeghuis Schild en Hof. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op vrijdag en zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01184) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. Contactadres C. A. M. Jong* mans, De Kure 1, Burgh-Haamstede. Tel. (01115) 3077. Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Contacta dres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 15017. Hodgin-contactgroep, contact-adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Re- nesse. Tel. (01116) 1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind YVerkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. (01114) 2423 of landelijke dienstencen trum VBOK (033) 620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. AVP-Informatie- en klachtenhuro over de gezondheidszorg, tel. 01100- 31594, op dinsdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep Borstkankerpa- tienten, tel. 01110-12142 of 01115-2384. Voor hulp algemeen maatschappelijk werk buiten kantooruren, ingeval van acute noodsituaties: tel. 01110- 13184. Landelijke Incontinentie Vereniging. Contactadressen: Jeanne van de Ber ge, tel. 01110-14228 en Marrv Born, tel. 01114-2603. Humanistische Uitvaartbcgeleiding (afscheidswoord bij crematie of be grafenis). Jacob Roggevcenhuis, tel. 01180-14251. December Neeltje Jans In ir. J. W. Topshuis (Delta expo). Overzichtsexpositie Jos Brouwers. Tot donderdag 31 december Burgh-Haamstede De Burght. Tbntponstelling van na- tuurtekenares Marjolein Bastin. December en januari Burgh-Haamstede De Burght. Tentoonstelling Henny Netjes. Tot 30 december Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie foto's en fototoestellen. Dagelijks, behalve zondag, van 13.30 tot 16.30 uur. Woensdag 30 december Bruinisse Hotel Storm. Vergadering afdeling Schouwen-Duiveland van schippers vereniging Schuttevaer. 20.00 uur. Vrijdag 1 januari Zierikzee Jeugdsoos Brogum. Nieuwjaarsfeest. 01.00 uur. Zaterdag 2 januari Zierikzee Privé-adres. Bijeenkomst Werkgroep Homofilie Schouwen-Duiveland. 20.00 uur. 20.00 uur. Scharendijke Trace. Rockband ID met lichtshow. 21.30 uur Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.00 uur. Tonnenmagazijn. Modelspoorruil beurs. Van 9.30 tot 15.30 uur. Maandag 4 januari Bruinisse Havenplateau. Verbranding kerstbo men. 19.00 uur. Dinsdag 5 januari Burgh-Haamstede De Schutse. Nieuwjaarsreceptie Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen. 14.00 uur. Oosterland Gemeenteterrein aan Wilgenweg. Kerstboomverbranding. 19.30 uur. Woensdag 6 januari Burgh-Haamstede De Schutse. Start computercursus. 13.30 uur. Donderdag 7 januari Zierikzee ZDAGS, Manhuisstraat 2. Start cur sus maatschappijleer. 18.45 uur. Vrijdag 8 januari Zierikzee Muziekschool. Start cursus lichte mu ziek, improvisatie en jazz. 20.00 uur. Concertzaal. Mijn zuster en ik. 20.00 uur. Veld nabij Haringvlietstraat. Kerst boomverbranding. 19.30 uur. Maandag 11 januari Zierikzee Huis van Nassau. Rayonvergadering Bouw- en Houtbond FNV. 19.30 uur. Vlissingen Hotel Britannia. Nieuwjaarsreceptie Kamer van Koophandel. 17.00-19.00 uur. Zaterdag 30 januari Zierikzee Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. Zaterdag 27 februari Zierikzee Willibrorduskerk. Ars Musicacon cert. 20.30 uur. Zaterdag 26 maart Zierikzee Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. Zaterdag 16 aprij^ Zierikzee Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. VLISSINGEN - De PTT gaat alle telecommunicatievoorzieningen le veren voor het Nederlandse deel van de nieuwe radarketen op de Schelde. De radarketen houdt vanaf de Noordzeekust tot in Antwerpen alle schccpsbcwegingcn in de gaten en re gelt het radioverkeer tussen schepen en wal en tussen de schepen onder ling. De PTT heeft dit bekendge maakt. Het telecommunicatiesysteem wordt in 1990 opgeleverd. De kosten bedragen bijna elf miljoen gulden, zo zijn de PTT en het Directoraat Gene raal Scheepvaart cn Maritieme Zaken overeengekomen. De radarketen voor de Schelde is een gezamenlijk project van de Nederlandse en Belgische overheid. Het gaat bestaan uit vijf tien onbemande radartorens en vijf verkeersposten. Drie verkeersposten staan in Nederland: in Vlissingen. Tbmeuzen en Hansweert. In Vlissin gen komt het Schelde-coördinatiecen- trum.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2