ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 december 1987 Nr. 24260 29 Terwijl de Commissaris van de Koningin in Zeeland het verbouwde gemeentehuis in Burgh-Haamstede officieel opent hoort de RSG Professor Zeeman in Zierikzee, dat zij de Dag van Europa Schoolprijs heeft gewonnen. Gedeputeerde W. Don stelt de jeu de boules baan in gebruik van Hervormd bejaardencentrum de Wieken. CJV- voorman B. D. Schot spreekt lovende woorden over het CJV-kamp in Renesse, dat vijftien jaar bestaat. In de zomermaanden bivakkeren er zo'n 7 a 8000 jongeren. C. F. Fonteijne krijgt de bedrijfsspeld van Zeelandia voor diens bekroond dienstverband. Feest in Brouwershaven waar de Grevelingengroep van de Scouting van de watersportvereniging een lelievlet in gebruik krijgt. Zeeverkenners zonder boot is als een zee zonder strand, de feeststemming is dus verklaarbaar. De laatste school in een kleine kern dient openbaar te zijn vindt WD- kamerlid J. Franssen tijdens een spreekbeurt in Nieuwerkerk. Een dergelijke instelling kan het beste een pluriform karakter waarmaken. Brouwershaven gaat in op het verzoek van Stad en Lande om de travaljes over te nemen. Weliswaar een dure geschiedenis, maar goed besteed aldus de CDA-er R. J. van der Wekken. De vraag naar woonruimte voor alleenstaanden overtreft nog steeds het aanbod. Dit ondanks het splitsen van eensgezinswoningen in appartementen voor alleenstaanden. Dat is duidelijk geworden tijdens de ledenvergadering van de verenigingsraad van woningbouwvereniging Beter Wonen. ,,Het is een goede zaak, dat er nu eindelijk een oplossing komt voor de overlast, die in Den Osse veroorzaakt wordt door de duiksport. De belangenvereniging van bewoners heeft ons er al zo vaak op gewezen". Het was met duidelijke opluchting, dat J. K. Goemans (VVD) het agendapunt begroette op de vergadering van de Brouwse gemeenteraad. Het college van b en w stelt voor om op het perceel aan de Langedijk/Nieuwe Kerk weg een parkeerplaats aan te leggen ten behoeve van de vele beoefenaars van de duiksport. HOOIMAAND Latijn: Quintilus, later Julius naar Iulius Caesar. Juli is volgens de Juliaanse kalender de zevende, maar in de Oudromeinse de vijfde maand van het jaar. Vandaar de naam Quintilus. Juli heeft en had ook voor Iulius Caesar 31 dagen. ZIERIKZEE - De maand juli opende met een opvallend leuk bericht vanuit Noordgouwe. Het weekblad Libelle had deze locatie uitgekozen om alle vrouwen van het dorp te laten knippen. Op de foto; voor en na de behandeling'. Plaats van handeling was de Stern, waar een van de deelneemsters uitroept 'ook weieens verwend te willen worden'. Triester was de berichtgeving over de mogelijke sluiting van het dierenasiel in Zierikzee. Als er op korte termijn geeen nieuwe beheerder gevonden wordt sluit de poort. Na twee vertragingen eerder in het jaar liggen de werkers aan de weg over de Stormvloedkering voor op schema. Een misthoorn houdt de Bruenaars uit de slaap en zodoende de gemoederen danig bezig. Eerder kwam de kwestie al ter sprake bij de rondvraag in de Bruse gemeenteraad. Inmiddels zijn ook bij de politie klachten binnengekomen. Rijkswaterstaat onderzoekt de mogelijkheden om de door de misthoorn veroorzaakte geluidsoverlast voor de inwoners van Bru te beperken. Later op het jaar komt een tussenoplossing. Minister Smit-Kroes deelt Bruinisse mee, dat haar ministerie denkt, dat de tweede jachtsluis in het Krammersluizencomplex pas over vijf jaar zal worden afgebouwd. De minister deelde dit mee aan de belangenorganisatie Schuttevaer. Zoals bekend hebben de binnenschippers en de overkoepelende watersportbond scherp aangedrongen op een versnelde afbouw van de schutgelegenheid voor jachten in de Philipsdam. De Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland is vooralsnog niet verplicht om een hoeveelheid licht vervuilde grond op haar terrein aan de Hoosjesweg te Serooskerke op te slaan. Tot deze uitspraak kwam de afdeling geschillen van de Raad van State naar aanleiding van een schorsingsverzoek van de eilandelijke dienst. Gedeputeerde J. B. Ventevogel installeert een nieuwe projectgroep, die zich moet richten op het stimuleren van toeristisch- recreatieve mogelijkheden in het zogeheten achterland. In de werkgroep hebben de zes Schouwen- Duivelandse gemeenten en Sint- Philipsland zitting alsmede enkele deskundigen. De Stichting Taptoe Zierikzee heeft zich geen beter verloop van de tweede editie van dit muzikaal spektakel kunnen wensen. Volle tribunes, een enthousiast publiek, ideale weersomstandigheden en zes deelnemende korpsen. Voorzitter ik stel voor het urinoir aan de Schuithaven af te breken. Ik vind het een smerig geval, een restant uit de vorige eeuw en niet meer van deze tijd". Deze weinig diplomatieke woorden spreekt H. Asma (Zierikzeese PvdA) uit aan het adres van wethouder P. de Rijke. Lovende woorden daarentegen voor scheidend schoolhoofd G. R. J. van Heukelom van de basisschool met de bijbel in Nieuwerkerk. In navolging van eerdere berichtgeving wordt gemeld, dat het dierenasiel in Zierikzee binnen enkele dagen de poorten sluit voor publiek. In ieder geval tot september, want dan wil het bestuur de verdere-mogelijkheden bezien. ,,We moeten onszelf niet op de borst kloppen, maar de Heere danken dat hij deze school op Reformatorische grondslag mogelijk heeft gemaakt", spreekt C. W. J. Wolffensperger bij het leggen van de eerste steen voor de Ds Pieter van Dijkeschool in Bruinisse. De Amsterdamse burgemeester E. van Thijn laat in antwoord op een regionaal schrijven weten, dat de bank met de eilandelijke gemeentewapens - een geschenk ha de ramp van 1953 - 'zeer recent is gerestaureerd'. Spraakmakend is ook het voornemen van het ministerie van wvc geweest om asielzoekers zoveel mogelijk over alle gemeenten te spreiden. Elke gemeente in de regio zou een aantal asielzoekers moeten opnemen dat 2 a 3 promille van de bevolking bedraagt. Een groep leerlingen van de MEAO in Oude Tonge heeft het lezersonderzoek van de Zierikzeesche Nieuwsbode afgerond en overhandigd aan medewerkers van de krant. In totaal haalden de jongeren 864 juist ingevulde formulieren op, waarvan zij de resultaten met de computer hebben verwerkt. De Zierikzeese burgemeester Asselbergs vindt dat het de verkeerde kant uitgaat als musea worden gesloten, orkesten opgeheven en bezuinigd wordt op het bibliotheekgebeuren. Dat heeft volgens hem niets te maken met het ontdoen van deze zaken van enige franje. De Brouwse dag heeft naar schatting 10.000 mensen getrokken en burgemeester C. Slabbekoorn spreekt van een geweldig stuk promotie voor de gemeente. Serieuzer zaken in Brouwershaven komen ter sprake tijdens het voorstel om asielzoekers op te nemen. Brouwershaven besluit tien a elf asielzoekers te willen opnemen. Problemen van een geheel andere orde spelen zich met de telefoon in Renesse af. Na vragen aan de PTT ziet het ernaar uit, dat de overlast binnen afzienbare tijd verholpen wordt en een ieder weer gewoon kan bellen. De Bruse raad staat unaniem achter de reconstructieplannen voor de Nieuwstraat zoals die door het college op een extra raadsvergadering werden gepresenteerd. Burgemeester Hekman spreekt van een belangrijke beslissing. Ook belangrijk is de veiligheidslijn, die bij Neeltje Jans wordt aangebracht om al te enthousiaste surfers op afstand te houden. Dc eerste Tberistendag in Zierikzee wordt dwars gezeten door zomerse temperaturen, die de mensen eerder naar het strand dan naar de binnenstad lokken. De Bruse Visserijdagen gaan onder grote belangstelling van start. Burgemeester Hekman geeft het startsein. Hekman wordt bijgestaan door Miss Visserijdagen Mariska Lems (19). Waterige taferelen in de Zierikzeese binnenstad. Ongekende regenbuien doen de centrumgemeente veranderen in een zwembad. De brandweer werkt met man en macht en zet alle voertuigen in. De verzekeringsmaatschappijen kregen heel wat claims binnen. De Visserijdagen in Bruinisse trekken zo'n 13.000 mensen. Een groep van vijftien rolschaatsers uit Sint-Hilaire arriveert op de wielschoenen in het kader van een culturele uitwisseling in Zierikzee, terwijl de tweede Tberistendag heel wat meer mensen trekt dan de eerste. Sinds kort beschikt het Krammersluizencomplex over een schuimblusvaartuig en uit het bestuur van het Zierikzeese dierenasiel de hoop, dat de gemeenten met geld over de brug gaan komen om het asiel open te houden. Het Maritiem Museum in Zierikzee verwelkomt het echtpaar Ten Haaf uit Amsterdam als de 10.000ste bezoeker en de derde Toeristendag in-Zierikzee trekt nog meer mensen dan de tweede editie. Om de bezoekersstroom beter te kunnen opvangen zijn op het werkeiland Neeltje Jans, vlakbij het Topshuis, twee grote tenten neergezet. De ene tent is ingericht als filmlocatie en biedt plaats aan 500 personen. De andere tent kan 300 mensen herbergen en fungeert als plekje om even iets te eten. Op het ogenblik wordt de Delta Expo dagelijks door zo'n 3500 belangstellenden bezocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 29