mm mei juni 28 BLOEIMAAND Latijn: Maius, naar de godin Maia. Mei was in de Oudromeinse kalender de derde maand van het jaar. De bloeimaand heeft en had ook voor Iulius Caesar 31 dagen. ZIERIKZEE - Na de aankondiging', dat het Brouwse stadhuis verbouwd gaat worden, komen gelijke berichten vanuit Scharendijke, waar het gemeentehuis dringend aan uitbreiding toe is. De raad besluit 56.000 gulden te voteren voor het maken van een gedetailleerde begroting. Hiermee is het licht voor de verbouwing in feite groen. Een financiële meevaller voor dezelfde gemeente (Middenschouwen) wil het bestuur gebruiken voor de aanschaf van computerapparatuur. Op de jaarrekening over 1985 is een bedrag van 94.000 gulden overgebleven. Dertig april, Koninginnedag. De verslagen verschijnen in de eerste krant van mei. Traditiegetrouw is het feest in de regio een groot feest geworden en de Nieuwsbode pakt flink uit door van alle festiviteiten foto's te plaatsen; een unicum in de regio. Na een ambtsperiode van ruim 36 jaar met als laatste predikplaats Nieuwerkerk is ds Alb. van den Ban emeritaat verleend wegens vrijwillig vervroegde uittreding. Zijn afscheidsreceptie wordt door zeer velen bezocht. Zierikzée en Bruinisse zijn de grote winnaars van de provinciale brandweerwedstrijd op het terrein van Zeelandia te Zierikzee. Het korps van Dreischor kwam als laatste uit de bus. Tijdens een plechtig samenzijn bij het Renesser monument zijn de doden van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Renesse werd uitgekozen als eilandelijk herdenkingspunt, waarvoor een aantal burgemeesters acte de présence gaf. De inwoners van Noordwelle starten een actieve promotiecampagne voor hun dorp. „Noordwelle. Hier wonen, even bellen" luidt de slogan. Noordwelle werd en wordt bedreigd met de opheffing van het schooltje, dat te weinig leerlingen telt. De VVV Brouwershaven verhuist naar de Vergulde Garnaal en Mattie Bakker- Midavaine toont zich als nieuwe informatrice ingenomen over deze verhuizing. De Zierikzeese wethouder J. Groen reikt de eerste werkboeken in hét kader van een vandalismeproject uit aan leerlingen van de basisschool. Hij spreekt de hoop uit, dat het project ook daadwerkelijk tot minder vernielingen in de gemeente leidt. ,,Een welkome uitbreiding van het Bij de foto's: Linksboven: de officiële ondertekening bij de installatie van de ms Zierikzee en daarnaast de kranslegging in Renesse en Smit-Kroes, die de Philipsdam sluit. Onder v.l.n.r. wethouder Groen en het vandalismeproject, molen Den Haas weer in gebruik en de heropening van het Westerschouwse gemeentehuis door Boertien. algemeen voorzieningenpakket, maar ook een afsluiting van een stuk gemeenschapszin", aldus de Bruse burgemeester T. C. Hekman bij de opening van de bibliotheek in deze plaats. Terwijl in Duiveland de nieuwe burgemeester officieel ingehaald wordt, wordt in Zierikzee de gelijknamige mijnenjager in dienst gesteld. De bevelhebber der zeestrijdkrachten, admiraal Brainich von Brainich Felth was ook van de partij. Na enkele particulieren manifesteert ook de Natuur- en vogelwacht Schouwen- Duiveland zich,als tegenstander van de golfbaan in Burgh-Haamstede. Een vijfentwintigjarig jubileum vieren en tegelijkertijd afscheid nemen. Die samenloop van omstandigheden viel M. Kristalijn ten deel tijdens een drukbezochte receptie in het restaurant van de Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman bv. Directeur H. J. Doeleman spelde Kristalijn de bedrijfsspeld op. Het silhouet van Zierikzee wordt met de heringebruikname van molen Den Haas voortaan bekroond met twee regelmatig draaiende molens. In Renesse gaat voor de eerste keer de poort van de bewaakte autostalling open. Beheerder M. van der Have is voorzichtig optimistisch en kan na het zomerseizoen zonder schroom tevreden zijn. Het werkt. ,,Het Scheldewater is vuiler dan het Rijnwater. Kennelijk is de saneringsvooruitgang in het Schelde-stroomgebied achtergebleven bij die in het Rijnstroomgebied. Dit baart mij grote zorgen", aldus minister drs Neelie Smit-Kroes tijdens de om de begraafplaats uit te breiden richting volkstuinen. Ook dreigt een onbekend aantal volkstuinen te verdwijnen. Ondanks felle protesten van boeren is binnen het waterschap toch de beslissing gevallen ten gunste van de zoetwatervoorziening. De Schouwen-Duivelandse gemeenten hebben gezamenlijk een notitie met verkeersknelpunten opgesteld en aan gedeputeerde J. D. de Voogd overhandigd. Hiermee komen de gemeenten tegemoet aan de suggestie van de gedeputeerde om de problemen te bundelen. Terwijl het Leger des Heils zich voorbereidt op het afscheid van het officiersechtpaar Kruisinga, wordt de eerste serviceflat in Zierikzee officieel in gebruik genomen. F. K. Vos, voorzitter van de SWWB spreekt de genodigden toe. Het gemiddeld aantal uitkeringsgerechtigden vertoont een lichte daling ten opzichte van 1985, maar niet zozeer door de economische opleving, aldus J. A. van den Broeke, directeur van de sociale dienst. De zes burgemeesters van de regio schrijven een brief aan hun collega in Amsterdam,, waarin zij hun bezorgdheid over het Watersnood-monument uitspreken. Het beeld - een gift van de regio - lijkt verwaarloosd te worden door Amsterdam. Om sluiting van de Brouwse discotheek te voorkomen bieden jongeren het gemeentebestuur 300 handtekeningen aan. De Zierikzeese avondvierdaagse is een succes en burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs zegt toe volgend jaar mee te lopen. De Zierikzeese kinderboerderij de Punt wordt officieel geopend en het nieuwe dorpshuis in Kerkwerve krijgt de naam 't Zuudènde mee. Stad en Lande wil de travaljes in Bij de foto's: Boven v.l.n.r.: de inspecteur opent het Meetje in Ellemeet en het onderkomen van Welzijn Ouderen is een feit. Onder v.l.n.r.: braderieën volop, de ingebruikname van de serviceflat in Zierikzee, de avondvierdaagse en de opening van de kinderboerderij door duiven los te laten. Noordgouwe en Dreischor overdoen aan de gemeente Brouwershaven en hef midzomernachtfeest in Ouwerkerk is een groot succes. J. C. Snepvangers, schipper in het haventje Flaauwers vraagt aandacht voor het feit, dat de boot bij eb niet kan uitvaren. Een trieste mededeling is, dat het aantal fietsendiefstallen in Zierikzee in een jaar met 29% is gestegen. Bij Den Osse maakt de mijncnopruimingsdienst van de Koninklijke Marine een mijn onschadelijk; Een ontruiming van sluiting van de Philipsdam. De Zierikzeese Ondernemers Centrale vindt dat er een zogenaamde aanbevelingscommissie moet komen, die in nauw overleg met de andere gemeenten suggesties aanreikt voor een gericht bedrijfsvestigingsbeleid. Feest bij het Leger des Heils, dat zijn 100- jarig bestaan viert. Tijdens een dankdienst in de Lutherse kerk te Zierikzee brachten de 33 heilsoldaten van het korps Zierikzee hun vreugde en dankbaarheid tot uiting. In navolging op eerdere berichten in dit jaaroverzicht: Zierikzee besluit het voetgangersgebied met twee uur te verlaten. 'Sheriff Schot' van 't Sas in Zierikzee loont een beloning uit om de vernieler van het onderkomen op te sporen. Het zit hem erg hoog. ZOMERMAAND Latijn: Iunius, waarschijnlijk naar de godin Iuno. Juni is in de Juliaanse kalender de zesde, in de Oudromeinse de vierde maand van het jaar en heeft 30 dagen. het gebied gaat hieraan vooraf. De Stichting Welzijn Ouderen krijgt huisvesting in de De Huybertstraat te Zierikzee en het zevende Anywave-festival van Brogum trekt ruim 3500 bezoekers. Geen zonovergoten terrassen, maar wel veel gezelligheid. Geen internationale sterren, maar wel veel kwaliteit. Kortom, Any wave. Na een vlag in de top wordt de basisschool 't Meetje officieel geopend. Een broodnodige voorziening, volgens onderwijs- inspecteur H. Verboom, die de officiële openingshandeling verricht. De open dag van de politie in het dorpshuis te Renesse trekt 600 bezoekers. Groepscommandant M. P. Lenselink spreekt zijn bezorgdheid uit over de bezuinigingsdrift van het rijk en burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer onderschrijft zijn onvrede. Met de verschenen jcugdnota heeft de gemeente Zierikzee zich min of meer ontpopt als een trendsetter op provinciaal niveau. Dat bleek uit de woorden van wethouder P. de Rijke. Alom'lof voor dit beleidsstuk. ZIERIKZEE - Naar schatting 10.000 mensen laten zich ter gelegenheid van de tweede Renessedag naar Neerlands tweede badplaats lokken. Ruim 30.000 gulden opbrengst zorgt voor een record-omzet. Het seizoen lijkt niet meer stuk te kunnen. „Wellicht dat we het volgend jaar nog wat grootser gaan opzetten" zegt organisator C. Veerhoek na afloop. Hij en de zijnen zijn dik tevreden. een evenement, dat al sinds de Middeleeuwen jaarlijks plaatsvindt. Alleen nu geen paarden meer. Na een grondige herinrichting is het visserijmuseum in Bruinisse weer open voor het publiek. Rond hetzelfde moment maken de huurders van de volkstuinen in Ouwerkerk zich ongerust over de gedachte van het gemeentebestuur Ook het Zweeds Rode Kruisziekenhuis neemt deel aan de acties van de specialisten. De afspraak, dat de specialisten wel spoedgevallen uitvoeren wordt nagekomen. De verhuizing van de Corneliastichting is een feit en de werkzaamheden voor de versterking van het strand in de Westhoek zijn in volle gang. De Paardenmarkt in Zierikzee trekt vele mensen. Het is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 28