f Grote belangstelling in de regio voor diverse kerstnachtvieringen zur Rockband lichtshow in jeugdsoos Trace DE ZIERIKZEESCHE COURANT Rouwregister Joop den Uyl in Zierikzee Schade door aanrijding Kop-staart aanrijding Doorgereden na aanrijding Auto uitgebrand van oeveren reizen „van Oeveren"...! Sneldammen in Zierikzee i I 1 'hC IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aanpak Bezoek De antiquair Finale Zeeland slaat de handen ineen voor de aanpak Soldaten van het Leger des Heils brachten ook Voor antiquair Borsboom is het altijd een gok Mevo '80 haalt finale in eigen volleybaltoer- van verkeersonveilige situaties. Een speciaal dit jaar weer een bezoek aan hen, die in de wat wel en wat niet goed gaat. In een dagje op nooi. (Pag 7). hiervoor opgericht orgaan moet hierbij helpen. Kerstnacht moesten werken. (Pag. 3). stap met... worden zijn werkzaamheden be- (Pag. 2). schreven. (Pag. 4). MAANDAG 28 DECEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24259 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zij zijn niet waarlijk dooddie in ons harte leven. De Genestet Z1ERIKZEE - Ter nagedach tenis van oud-PvdA-voorman Joop den Uyl ligt er van van daag, maandag, tot en met woensdag, tijdens kantoor uren in het Zierikzeese stad huis een rouwregister ter teke ning. Er wordt in het stadhuis een speciaal hoekje vrijge maakt waar een PvdA-afde- lingslid met het register staat. De oud-socialistische voor man, die donderdagmiddag overleed na een ziekte van en kele maanden, stond bekend om zijn inzet voor de minder- draagkrachtigen in de samen leving. Hij was voor de Partij van de Arbeid onder meer pre mier, minister van economi sche zaken en jarenlang frac tie-voorzitter in de Tweede Kamer. Door de PvdA wordt zijn overlijden een fors verlies genoemd. Zonder hem is de partij kaal". Ook tal van ande re politici hebben Den Uyl ge roemd om diens gedrevenheid. Van kerkdienst tot toneelspel en kerstparty Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SCHOUWEN-DUIVELAND - Een groot aantal mensen heeft deelgenomen aan de kerstvieringen op kerstavond. Daags voor de twee kerstdagen hebben diverse kerk besturen een sfeervolle viering voorbereid, waarvoor grote belangstelling was. Wel licht de meest opvallende kerstviering was in het kerkgebouw van de Hervormde Ge meente van Ouwerkerk, waar een alternatieve kerst-inn werd opgevoerd. OOSTERLAND - Twee auto's lie pen schade op bij een aanrijding vrij dagochtend 25 december om 9.35 uur in Oosterland. De aanrijding gebeurde op de hoek Sandströmstraat/Leuvenstraat in Oosterland. P. F. uit Oosterland kwam met de auto uit de Leuven straat. J. M. uit Bruinisse reed over de Sandströmstraat en zou geen voor rang hebben verleend aan de van rechts komende F. De auto van M. liep schade aan de voorzijde op ter wijl de auto van F. aan de achterzijde beschadigd werd. ZIERIKZEE - Twee auto's liepen donderdagmiddag schade op bij een kop-staart botsing voor de verkeers lichten op de Laan van St. Hilaire. E. de K. uit Capellen (België) remde af voor de verkeerslichten. M. R. uit Zie rikzee, rijdende in een bedrijfsauto, zou dat te laat hebben opgemerkt en kon een aanrijding niet meer voorko men. De bedrijfsauto liep schade op aan de linkervoorzijde terwijl de auto van De K. aan de achterbumper werd beschadigd. ZIERIKZEE - Door onbekenden is donderdagmiddag 24 december scha de toegebracht aan de auto van L. S. uit Zierikzee. Achterspatscherm en bumper liepen schade op. De auto van L. S. stond geparkeerd op het parkeerterrein aan de Nieuwe Boogerdstraat in Zierikzee. De scha de is vermoedelijk ontstaan toen een andere weggebruiker achteruit reed en met de trekhaak de auto van L. S. raakte. BURGH-HAAMSTEDE - Door on bekende oorzaak, volgens de politie vermoedelijk kortsluiting, ontstond donderdagmiddag 24 december om 16.40 uur brand in de auto van J. de B. uit Burgh-Haamstede. De auto brandde geheel uit en door de hitte ontstond ook schade aan het wegdek. Dit alles gebeurde op de kruising Krayesteinweg/Serooskerk- seweg. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. mrrrr tint, Een overvolle Gasthuiskerk. De bijeenkomst mocht met recht een 'Andere kerst-inn' genoemd wor den. Het orgelspel van W. Timmer mans was gebaseerd op moderne mu ziek, waaronder het nummer Hello van Lionel Ritchie. Na een kort wel komstwoord door voorganger M. J. Rouw werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de overleden PvdA-voorman Joop den Uyl, waarna het toneelspel begon. Het stuk is geschreven door Rinus Pankow en Ad van Geesbergen. De belangstelling voor het spel was bij zonder groot. De 'ingehuurde' brand weervertegenwoordigers hadden moeite om een ieder een plaatsje te geven en nog voor de officiële aan vangstijd was de kerk overvol. Na een wat vaag begin, waarbij een galg als centrale blikvanger op het toneel stond, wisten de toneelspelers het pu bliek te boeien. Muziek Ook de Zierikzeese Gasthuiskerk zat overvol, waar do mensen in de preek van pastor G. Kaai voorgehou den werd dan een ieder met angst leeft ondanks het feit, dat de mens tot zoveel in staat is. Uiteraard ook hier - evenals in Haamstede en Brou wershaven - veel muziek en samen zang. Ronnie van de Schelde bespeel de de dwarsfluit en Mar van der Veer het orgel. Kunst en Eer en de Lofstem gaven ook acte de présence. In Brou wershaven werd voor de veertiende keer de traditionele kerstzang gehou den in de Grote Sint-Nicolaaskerk. Het was deze keer drukker dan ooit. Tussen de 400 en 500 mensen kwamen naar de kerk en trotseerden de kille kerk. De ruim 150 kaarsen tekenden voor de kerstsfeer. De vaste organist van de kerk, Wil lie Bil, begeleidde de samenzang. Het koor dat dit keer medewerking verleende stond onder leiding van Bert Gebben, terwijl ook het kinder koor de Smalstadtertjes het bekende lied van de brandende kaarsjes ten gehore bracht. Om de kinderen beter te kunnen zien en te horen, stonden ze op een verhoging aan de voet van de kansel. Bert Gebben begeleidde daarbij op de piano, terwijl Jolanda Kloet-Brouwer, zelf ook uit Brou wershaven, de dwarsfluit bespeelde. De korte meditatie was van da J. J. van Zoelen, die voor de eerste keer dit samenzijn bijwoonde. De collecte ten bate van de slachtoffers van de overstromingsramp in Bangladesh leverde 800 gulden op. De organisatie van de dienst was in handen van de Werkgroep Gereformeerd/Hervormd Brouwershaven en Zonnemaire. In Haamstede in de Nederlands Hervormde kerk is eveneens een kerstnachtdienst gehouden. De dienst was voox-bereid door de Chris telijk Gereformeerde Kerk, de Gere- formeerde Kex*k en de Hervormde Kerk. Voorganger was ds M. Dijk stra, terwijl de Witte van Haemstede en het interkerkelijk kerkkoor Haamstede voor de muzikale noten zorgden. Aan de uitgang is een collec te gehouden voor Afrika Nu. Party Voor alle diensten was de belang stelling traditiegetrouw erg groot. Ook discotheek de Steeg heeft als voorgaande jaren weer een zoge naamde kerstparty georganiseerd. De belangstelling hiervoor was erg groot. Tot ongeveer half elf 's avonds liep de kerstman rond. Om er een spe ciale avond van te maken wei'd een miss kerst gekozen en trad een zange res op. Een alternatieve kerstviering met de kerstman op de dansvloer. Een 'luguber' begin van de andere kerst-inn. Advertentie nersaufto VAN OtVlAtN Dim t O OHIO ISOM'IJJI* 't is VOLOP zomer bij Haal voor de feestdagen de reisgidsen in huis.... goed verzorgt wn t>egH tot dndMn Poitbui It 4NO AA Ztntrtt Op saterdag 2 januari SCHARENDIJKE - Op zaterdag twee januari is in de jeugdsoos Trace te Scharendijke een optreden van de rockformatie ID uit Vlissingen dat wordt ondersteund door een professionele lichtshow. ID is een popgroep die melodieuze rockmuziek maakt. Het genre is ge baseerd op klassieke roek-thema's maar wordt op geheel eigen wijze gearrangeerd. Regelmatig wordt dc muziek ondersteund door zangpartij en die af en toe vierstemmig zijn. ID werd opgericht in 1985. Door vele oefeningen om tot een compacte sound te komen klinkt ID als een echte band. Afwisseling in soort muziek en het gebruik van verschillende instrumenten zorgt er voor dat het optreden van ID blijft boeien. Rauw stemgeluid In november jongstleden trad ID tweemaal op in het kader van de Zee land tour. Hierbij had vooral ook zan ger Geert van Enckevort veel succes met zijn rauwe stemgeluid. Muzikaal ROTTERDAM/IJMIJDEN - De ber gingsmaatschappij Smit Tbk en Wijsmuller zeggen tevreden te zijn over de voortgang van de berging van het vrachtschip Cason op de kust van het Noord-Spaanse Finnisterre, zo hebben de woordvoerders van de ber- gingscombinatie meegedeeld. WA> my P£ lltr Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Veel bewolking Veel bewolking. Morgen overdag af en toe regen of motregen. Zeer zacht met een middagtemperatuur van 11 a 12 graden. Een zuidwestenwind 5 èt 6, aan de kust 7, overdag afnemend 4 tot 5, aan de kust 5 tot 6 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 1 jan.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min .temp.: 9 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 7 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 29 dec. Zon op 08.49, onder 16.35 Maan op 12.48, onder 02.58 Volle Maan: 4 jan. (02.40) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven West-Europa en de Britse eilanden staat al enkele dagen een krachtige zuidwestelijke stro ming. Hiermee wordt aanhoudend voor de tijd van het jaar zeer zachte lucht aangevoerd. Het kenmerkende hierin is dat de temperaturen over dag en in de nacht nauwelijks van el kaar verschillen. De rijkelijk aanwe zige bewolking en de momenteel zeer geringe instraling van de laagstaan de zon zijn daarvan de oorzaak. In de zuidwestelijke stroming trekken sto ringen mee. Deze brengen van tijd tot tijd wat regen. Het leeuwendeel van deze neerslag valt in het noorden van het land en in het aangrenzende Noordzeegebied. In de zuidelijke pro vincies blijft het mogelijk vrijwel droog. De zuidwestenwind blijft ma tig of vrij krachtig, aan zee af en toe hard. Op vrijdag 1 januari a.s. (nieuwjaarsdag)zal de ,,Zie- rikzeesche Nieuwsbode" niet verschijnen. Het kan toor van de krant zal op deze dag gesloten zijn. Advertenties voor de editie van maandag 4 januari die nen uiterlijk donderdag 31 december vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Ons kantoor zal op oude jaarsdag om 16.00 uur geslo ten zijn. wordt de basis van ID gelegd door Rein Corbijn op de drums en Leon Caron die de basgitaar bespeelt. De melodielijnen daaromheen worden gemaakt door gitarist Rinus Wijg- man en toetsenist Frank Engels. De Scharendijkse jeugdsoos gaat om 20.00 uur open en ID begint zijn con cert om ongeveer 21.30 uur. Toernooi non Appelmarkt ZIERIKZEE Damvereni ging Zierikzee houdt dinsdag 29 december het jaarlijkse Kcrst-sncldamtoernooi van Schouwcn-Duivcland. Plaats van handeling is het Zeeuws Pannekockenhuis aan dc Ap pelmarkt. Het aanvangstijd- stip is bepaald op 19.00 uur. Er zal, evenals vorig jaar. ge speeld worden in twee groe pen. Huisdammers en club dammers zullen elk in hun categorie strijden om een be ker. Voor iedereen is overigens een prijs beschikbaar. Het in schrijfgeld bedraagt voor de jeugd tot 16 jaar 2.50 en voor ouderen 5,00. Opgave voor deelname kan nog geschieden bij C. L. Boot (01116-1374).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1