De Zierikzeesche Nieuwsbode-reis staat weer voor de deur RESERVERINGSBON voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 december 1987 Nr. 24257 5 JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: Geb. datum Man/Vrouw 1 2 3 4 Ik kies voor de reis van 10-12 maart 1988 de reis van 24-26 maart 1988 de reis van 07-09 april 1988 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. Correspondentieadres: Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer. Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer. Ik wens wel/geen* reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zicrikzec, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzce. Köningswinter staat bekend om zijn wijnfeesten, die de deelnemers aan de Nieuwsbodereis (jammer genoeg) mislopen. En dan zit de tweede dag er eigenlijk al weer op. Na een ongetwijfeld goed verzorgd en smakelijk diner is een ieder weer vrij om te gaan en staan waar men wil. Zal de een kiezen voor het overdekte zwembad, de ander geeft de voorkeur aan de bar of een wandeling. De klant is koning. Vast staat in ieder geval, dat het Dorint- hotel voor een ieder wat wils heeft en niemand er zich zal vervelen. En dan de laatste dag. Als eerste staat een bezoek aan Kevelaer op het programma. Het plaatsje is enige tijd geleden in het nieuws gekomen door een bezoek van de paus aan deze plaats. Niet zomaar een bezoek overigens, want Kevelaer is voor katholiek Duitsland (en zelfs Europa) een internationaal Maria-bedevaarts- locatie geworden aan de beneden- Rijn. Jaarlijks komen er hier meer dan een half miljoen pelgrims en bezoekers (en dan zijn de deelnemers uit Schouwen-Duiveland niet eens meegeteld!). In de pauselijke Maria-basiliek vinden de grote godsdienstoefeningen plaats voor de pelgrims, 's Avonds baadt de toren in een feestelijke verlichting. De hoge toren is 96 meter en duidt op de Genaden-kapel met het beeld van de Consolatrix Afflictorum; de Trooster der bedroefden. Een wezenlijk kenmerk van een bezoek aan Kevelaer is een bezoek aan de biechtkapel en de tocht langs de door een royaal aangelegd en fraai park voerende kruisweg. Na de lunch toert het gezelschap door het schitterende gebied van Berg en Dal-Nijmegen en de Betuwe naar Meteren voor een heerlijk afscheidsdiner. Dat diner wordt geserveerd in het nostalgische restaurant Den Tbl. Het is een geheel verbouwde oude boerderij met rieten dak en sfeervol ingericht; gecompleteerd met veel hout. De sfeer is verzekerd; de kwaliteit van het eten ongetwijfeld ook. Via Gorinchem keren de deelnemers weer terug op Schouwen-Duiveland. Hoewel de tijd nog is vast te stellen heeft de ervaring geleerd, dat de bus tussen 21.00-22.00 uur weer op Schouwen-Duivelands grondgebied is. Zoals beschreven, kan gezegd worden dat er een aantrekkelijk en gevarieerd programma is samengesteld. Desondanks is de prijs vrijwel gelijk gebleven ten opzichte van het vorige jaar. Abonnee's betalen 325 gulden per persoon, terwijl een niet-abonnée 350 gulden betaalt. Het is nu eenmaal een Nieuwsbodereis en dat betekent een voordeel voor de lezers. Overigens kan gezegd, dat - onder voorbehoud - weer voor de kranten gezorgd gaat worden. De laatste twee jaar is het traditie, dat de reizigers donderdagavond en vrijdagavond de Zierikzeesche Nieuwsbode voor het diner gepresenteerd krijgen. Medewerkers van de krant maken de reis als service. Een vakantie kan nog zo gezellig zijn, we willen toch allemaal weten hoe het 'thuis' is. worden de eerste bonnen ingevuld en bij Van Oeveren of de Nieuwsbode afgegeven. Besloten is om in tegenstelling tot voorgaande jaren meteen uit te gaan van drie aparte reizen. De organisatie hoopt, dat een ieder die de bon invult ook daadwerkelijk mee kan, maar vol is vol uiteraard. Iedereen die de bon invult krijgt automatisch een accept-giro thuisgestuurd voor de betaling. Is deze voldaan, dan wordt tijdig de reisinformatie toegestuurd. Het is mogelijk om een voorkeur uit te spreken voor een datum. Maar als de bus vol is moet er gezocht worden naar een oplossing. Alvorens Van Oeveren zich voorneemt om iemand op een andere datum te plaatsen, wordt uiteraard eerst contact opgenomen over de mogelijkheden. Het touringcarbedrijf en de Zierikzeesche Nieuwsbode vragen begrip voor eventuele aanpassingen. Immers, de belangstelling voor de reis is ongekend groot en een bus telt 'maar' vijftig' zitplaatsen. Traditiegetrouw gaat er iedere reis een verslaggever/verslaggeefster mee om de indrukken op papier te zetten voor de krant. Ook in voorgaande jaren zijn er verslagen opgenomen in de Nieuwsbode, al dan niet voorzien van foto materiaal, dat tijdens de driedaagse reis is gemaakt. Maar zoals gezegd, de kranten zijn evenals voorgaande jaren onder voorbehoud. Het is mogelijk om een éénspersoonskamer te arrangeren, waarvoor dan wel veertig gulden gevraagd wordt en het aantal kamers is beperkt, dus wie eerst komt, eerst maalt. Wie er ook een reisverzekering bij wil afsluiten kan dit bij de firma Van Oeveren doen tegen betaling van 6,50 gulden per persoon. Informatie hierover staat te lezen op de bon, die op deze pagina prijkt. De ervaring heeft geleerd dat de belangstelling voor de reis groot is. Bij het uitkomen van deze krant Thorn. Kevelaer bij nacht. gotische crypten. De kerk heeft voorts ondermeer een barok hoogaltaar en in de vroegere kapittelzaal is een museum van kerkelijke kunst. Thorn is zo'n plaatsje, dat nostalgie uitademt. Daar wordt ook de lunch gebruikt, dat - evenals de andere maaltijden - deel uitmaakt van de reis. 's Middags gaat de bus via München Gladbach naar het Ruhrgebied en vervolgens via Neuss-Düsseldorf en Leverkusen naar Keulen voor de middagpauze. Neemt U eens een kijkje in de beroemde Keulse dom. Langs de rivier de Rijn zakt de bus af naar het Dorint-hotel in Bad Neuenahr. Het is een bijzonder luxe hotel, zoals de deelnemers aan de vorige reizen van Dorint gewend zijn. Naast de luxe zaken als een overdekt zwembad, een gezellige bar en een sfeervolle eetzaal zijn er verzorgde kamers. Deelnemers hebben tegen betaling de gelegenheid om - zolang de voorraad strekt - een éénspersoonskamer te kiezen. Het hotel is op steenworpafstand gelegen van het plaatsje Bad Neuenahr, dat dan ook gemakkelijk bezocht kan worden. Zö'n eerste dag is behoorlijk vermoeiend en daarom is de tweede dag aangepast, 's Morgens namelijk is er geen programma en kan een ieder op eigen gelegenheid een bezoekje brengen aan Bad Nèuenahr. Na de lunch gaat de groep naar Köningswinter, het bekende toeristenplaatsje aan de Rijn. Tegen betaling kan een ieder in de tandradbaan naar boven om vanaf de beroemde Drachenfels het boeiende uitzicht over de Rijn te aanschouwen. Na dit uitstapje gaat het gezelschap terug naar het hotel via de beroemde brug van Remagen. Nog even iets over Köningswinter zelf. Hoewel het plaatsje ingesteld is op de toeristen lijkt er van het oude weinig verloren gegaan te zijn. Logisch eigenlijk, want dat oude zit in de natuurlijke omgeving van bossen, rotsen en water. Zwemmen in het hotel.... ZIERIKZEE - Het is weer bijna zover. Voor de vijfde keer organiseert de Zierikzeesche Nieuwsbode in samenwerking met touringcarbedrijf Van Oeveren een Nieuwsbode reis. Evenals de eerste keer is de eindbestemming Bad Neuenahr, maar het spreekt voor zich, dat het eerste lustrum voor wat extraatjes gaat zorgen. De reis naar het Westduitse Ahrdal is van 10 tot en met 12 maart, 24 tot en met 26 maart en van 7 tot en met 9 april. Drie drie daagse reizen om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen mee te gaan. De belangstelling is in de afgelopen jaren behoorlijk toegenomen. De Nieuwsbode-reizen mogen zich verheugen in optimale mond-op- mond-reclame. De uitstapjes zijn snel uitgegroeid tot driedaagse reizen en die formule blijft gehandhaafd. Reizen van kortere duur - zoals die in eerste instantie werden georganiseerd - hadden het nadeel dat een te groot deel van de reis in de bus werd doorgebracht. Een lange reis voor een relatief korte vakantie. Daarin is sinds drie jaar verandering gekomen en het slaat aan. Opvallend is bijvoorbeeld, dat de Nieuwsbode naast ieder jaar weer een groep 'nieuwkomers' een vaste kern kent. Het doel van de Nieuwsbode-reizen is altijd geweest om lezers van de krant in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan een geheel verzorgde vakantie. Van Oeveren kent de wensen van haar publiek en past het programma hierop aan. Geen strak schema met verplichte activiteiten, maar een dagindeling, waarbij rekening is gehouden met vermaak en vrije tijd. Winkelen in Keulen bijvoorbeeld is zo'n programma-onderdeel dat aanslaat. Of wat te denken van het wijn drinken, zoals dat in 1986 werd gedaan. Ingrediënten: een wijnboer en een vrolijke echtgenote, vele flessen wijn en vooral een gezellig Schouwen-Duiveland's publiek. En juist het feit, dat Schouwen- Duivelanders onder elkaar zijn maakt het zo gemoedelijk. Iedereen kent de eigen regio en is (vaak) onwetend over de te bezoeken plaatsen in Duitsland. Dat juist dit land steeds gekozen wordt heeft te maken met de luxe, die de bekende Dorint-hotels bieden. Door met deze onderneming in zee te gaan, kunnen de Zierikzeesche Nieuwsbode en Van Oeveren hun gasten kwaliteit en service garanderen. Maar nu dan meer over de reis, die overigens met de bekende luxe bussen wordt verzorgd. Op de eerste dag (iedere keer een donderdag) vertrekt het gezelschap vanaf de diverse opstapplaatsen op Schouwen-Duiveland via het Hellegatsplein door Noord-Brabant naar Moergestel voor de koffiepauze. Na de koffie rijdt de groep via Weert naar het witte stadje Thorn, waar de gelegenheid wordt geboden om de oude witte huizen, het schilderachtige marktplaatsje en de machtige Stiftsker-k te bekijken. Die wit gekalkte huizen en gebouwen vullen het kleine Thorn, dat ook wel het witte stadje wordt genoemd. De Stiftskerk is een in de elfde eeuw gebouwde gotische kruisbasiliek met romaanse en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5