Westerschouwen betaalt weer mee aan politie-activiteiten De tijden, ze veranderen Kerstpost bezorgt PTT-personeel in Zierikzee handenvol met werk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding in Zierikzee von oeveren reizen WA> W> PÊ ?iir NIEUWSBODE DINSDAG 22 DECEMBER 1987 144ste jaargang- Nr. 24257 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Abonnee Onroerend goed TV Oliebol De 91-jarige W. A. Lievense uit Nieuwerkerk Een meerderheid van de Zierikzeese raad In het kader van de naderende feestdagen van- Oliebollentoernooi in Burgh-Haamstede is suc- vertelt over zijn abonnement op de Nieuwsbo- voelt niets voor verdere verlaging onroerend daag een uitgebreide televisie-rubriek in de ces met een maximale deelname. (Pag 11). de; al 66 jaar. (Pag. 2). goedbelasting. (Pag. 3). krant. (Pag. 9). Tijd. Andere tijden, andere zeden. Spreekwoord Plaatsvervangend groepscommandant wijst wederom op krappe bezetting BURGH-HAAMSTEDE/RENESSE - De personeelsbe zetting bij de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland mag dan iets verbeterd zijn, voor het komend zomerseizoen blijft de sterkte van het korps verre van optimaal. Als het ad vies van de Westerschouwse commissie algemene- en be stuurlijke zaken gevolgd wordt betaalt de gemeente ook komend jaar weer mee aan de parkeercontrole en de openstelling van de politiebureaus in Renesse en Burgh- Haamstede. Dat is gebleken tijdens de voor noemde commissievergadering, waar plaatsvervangend groepscomman dant H. Theunissen een toelichting gaf op de agendapunten. Volgens hem moet de politie prioriteit stellen bij de nachtelijke uren, waarin de hand having van de openbare orde de meeste aandacht vraagt. Dat bete kent bijvoorbeeld dat er in de zomer maanden overdag 'slechts' 27 politie mensen beschikbaar zijn, waarvan één voor Renesse. Om toch tot een gericht parkeertoe- zicht te komen is dit jaar voor de eer ste keer een parkeercontroleuse aan gesteld, waarvan het werk nu als zinvol en nodig wordt ervaren. Van daar dat geen van de commissieleden problemen zei te hebben met het we derom vrijmaken van geld voor de parkeercontrole. Er lijkt zelfs een uitbreiding van de controle in het vat te zitten. Of dit in de vorm van meer controleurs gestalte krijgt of niet staat vooralsnog niet vast. Krachten Westerschouwen is dit jaar ook gaan bijdragen in het aantrekken van administratieve krachten voor de bu reau's in Renesse en Burgh- Haamstede. ,,Het is onze bedoeling ZIERIKZEE - Maandagmiddag werden twee auto's beschadigd bij een aanrijding in de Verrenieuw- straat te Zierikzee. W. H. uit Zierik zee en C. v. S. uit Brouwershaven stonden stil in de straat vanwege een vrachtauto die achteruit wilde rij den. W. H. reageerde daarop door ook achteruit te rijden. Omdat hij in een gesloten bestelauto reed zou hij niet hebben gezien dat C. V. S. met zijn personenauto achter hem stond. Bij de aanrijding die het gevolg hiervan was werd de auto van W. H. aan de rechterachterzijde licht beschadigd en de auto van C. v. S. aan de linker voorzijde. om de politiemensen zoveel mogelijk op straat te houden. Deze vakantie- krachten ontnemen veel administra tief werk", aldus Theunissen. Het mi nisterie is echter niet bereid meer dan 190 mensdagen te betalen, ter wijl Schouwen-Duiveland er zeker 300 nodig heeft. Vandaar de steun van de gemeente. VVD-commissielid J. C. de Feiter vroeg zich hardop af welke conse quenties het Westerschouwse geld voor overig Schouwen-Duiveland heeft. De andere gemeenten hebben nogaleens kritische geluiden laten klinken en gesuggereerd, dat Wester schouwen alle politiekracht opslokt. Een duidelijk antwoord was op de vraag van De Feiter niet mogelijk, daar dergelijke effecten zich niet la ten meten. Volgens Theunissen moet de winst met name gezocht worden in een verlichting van de administra tieve rompslomp. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, voorzitter:Laten we eerlijk zijn. Na tuurlijk is het zo, dat we meer politie mensen aan onze kant van de De- lingsdijk hebben, dan aan de andere kant. Maar daarom dragen wij als ge meente ook bij in de kosten". Zij zei de opmerkingen van collega's in de andere gemeenten best te kunnen be grijpen. Advertentie Z—7^ÊM REISBURO MM ir,oc™iN Mr Mr letoiiio-isou/nw ZIERIKZEE - Met de regelmaat van de klok worden er foto's afgeleverd bij de redactie van de Zierikzeesche Nieuiosbode. Soms is de veelal oude prent plaatsing meer dan waard. Zoals met de ansicht van J. Lepelaars uit Zierikzee. Op de foto prijkt het voormalige woonhuis van mr A. J. F. Fokker van Crayesteijn Bergersker- ke. De naam alleen dl verraadt de welgestelde positie van de bewoner. Het behoeft haast een scherp oog om er de huidige Rabobank aan het Havenpark in te herkennen. Vandaag de dag niets meer van pittoreske ge veltjes of bijzondere ramen en luiken. Hoewel het huidige bankgebouw na de ingrijpende verbouwing aan zienlijk verbeterd is, kan toch niet worden ontkend, dat bovenstaande prent meer aanspreekt. Vorige week al verdubbeling poststroom (foor kerstkaarten ZIERIKZEE - Vorige week werd op het postkantoor in Zierikzee al een verdubbeling van de poststroom ge constateerd. Ruim 300.000 poststukken gingen door de handen van de sorteerders om uiteindelijk via de post- bestellers op het juiste adres bezorgd te worden. „De mensen zijn dit jaar vroeger dan in voorgaande jaren met het versturen van kerstkaarten en nieuwjaarswen sen", aldus A. J. M. Verbraak, directeur van het postkan toor in Zierikzee. „Je denkt elke keer weer dat mensen zullen stoppen met het versturen van zoveel kerstkaar ten, maar in de praktijk zie je dat dat aantal stabiel blijft. Zelfs eerder een stijgende lijn laat zien". Niet iedereen zal erbij stilstaan, maar op het moment dat de lading kaarten in de gleuf onder 'streekpost' of 'overige bestemmingen' gedropt wordt en het werk voor de afzender gebeurd is, begint het werk van het PTT-personeel pas. Gemiddeld gaan er per week zo'n 155.000 poststukken door de handen van de PTT-ers, maar in de decembermaand krijgen ze per week te maken met een dubbel zo groot aanbod. Inzet ,,Maar ik moet zeggen dat hier een stel fantastische PTT-mensen rondlo- De kerstpost bezorgt de PTT-medewerkers handenvol werk. pen. Veel mensen moeten nu extra uren draaien. Sommigen draaien we ken van 60 uur of meer, maar men doet het zonder morren", aldus Ver braak. In het postsorteercentrum in Zierikzee zijn 20 mensen druk doen de met het sorteren van de kerstpost. Vijfentwintig postbestellers zorgen voor de verdere verwerking van de post. ,,Je moet trouwens niet denken dat het alleen door de kerstkaarten zo druk is met de post. In december heb je ook te maken met dubbeldikke RTV-bladen en afrekeningen van be drijven en dienstverlenende instan ties", aldus Verbraak. Volgens Verbraak wordt er de rest van het jaar ook nog steeds veel post verstuurd. Ondanks het feit dat de te lefoon tegenwoordig een wijd verspreid communicatiemiddel is blijkt nog steeds de behoefte te be staan om bepaalde dingen zwart op wit te zetten. ,,In de zakenwereld worden opdrachten en dergelijke toch nog steeds schriftelijk bekrach tigd", stelt Verbraak. Kerstzegel De door de PTT uitgebrachte spe ciale kerstzegel, vijf cent goedkoper dan normaal, blijkt goed aan te slaan. ,,Door die zegel is het voor ons mogelijk om te concurreren met stads- en streekpostdiensten", aldus Verbraak. Een concurrentiepositie die in de toekomst, met privatisering van het staatsbedrijf in het verschiet, heel wat belangrijker zal worden. Verbraak kijkt positief aan tegen toekomstige privatisering van de PTT en laat doorschemeren dat een en ander weieens in het voordeel van de klant zou kunnen uitpakken. Als verdere toekomstige voordelen voor de klant noemt hij de invoering van de PIN-code en de uitbetaal-auto- maat. ,,Het systeem van de PIN-code wordt in januari ook geïntroduceerd op Schouwen-Duiveland. Voor een aantal, vooral oudere, mensen zal het wel even wennen zijn, maar het bete kent beslist een verbetering van de veiligheid van de rekeninghouder", aldus Verbraak. ,,Door de invoering van de PIN-code wordt het onwelwil lenden veel moeilijker gemaakt om met behulp van gestolen betaalkaar ten en giropas geld van andermans rekening af te halen". Afhalen Een andere maatregel die de postgiro-rekeninghouder in de toe komst moet gaan beschermen tegen diefstal is het niet meer door de post- besteller laten bezorgen van giro betaalkaarten. De klant die zonder kaarten zit zal naar het postkantoor moeten. „Sommigen zullen dat zien als een vermindering van de service van de PTT, daar zijn we ons van be wust. Maar het is een maatregel in het belang van de klant", aldus Ver braak. ,,We blijven er trouwens op hame ren dat mensen hun giro-betaalkaar ten en giro-kaarten gescheiden moe ten bewaren", aldus Verbraak. Hij tekent daar onmiddellijk bij aan dat met de invoering van de PIN-code een extra veiligheid is het giro- betaalverkeer is ingebouwd. „Wie niet over de correcte PIN-code be schikt kan bijvoorbeeld al niet op een postkantoor geld halen met an dermans kaarten. En in de toekomst wordt het ook in winkels onmogelijk om met girobetaalkaarten te betalen zonder de juiste PIN-code". Een fenomeen dat steeds meer op gang doet is de betaalautomaat. Vol gens Verbraak komen in Zierikzee binnen afzienbare tijd ook dergelijke apparaten. „De banken beginnen er mee, en wij zullen als PTT zeker niet achterblijven". Automatisering In oktober 1987 deed de automati sering ook haar intrede op het, in middels ook grondig verbouwde, postkantoor in Zierikzee. „De klant heeft tot dusverre nog niet zoveel ge merkt van de automatisering. Alleen wellicht dat men sneller geholpen kan worden. Maar in de toekomst gaat er ook voor de klant wel een en ander veranderen", aldus Verbraak. „In het software-pakket worden in de toekomst ook alle mogelijk loket handelingen opgenomen. Wat nu nog handmatig gebeurt kan dan middels een druk op de knop. Op die manier kun je fouten zo goed als uitsluiten", aldus Verbraak. Mobiel De PTT beschikt op Schouwen-Dui veland over kantoren in Zierikzee, Bruinisse, Nieuwerkerk, Brouwers haven, Scharendijke, Renesse, Burgh- Haamstede en Oosterland. Daar naast is in het voorzieningenpakket opgenomen een rijdend kantoor dat de plaatsen Noordgouwe, Dreischor, Kerkwerve, Noordwelle, Schudde- beurs, Zonnemaire, Ouwerkerk en Serooskerke aandoet. „Dat mobiele postkantoor rijdt die route iedere dag en dat is een service die zeker behouden moet blijven", al dus Verbraak. Kort geleden kwam bij de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting van Duivc- land de vraag op of het mogelijk is ook Sirjansland op te npmen in de route van het rijdende postkantoor. Verbraak: „Vooralsnog is het voor ons niet haalbaar, maar als het ge meentebestuur ons ervan kan over tuigen dat er wel voldoende klanten zijn kan er zeker over gepraat wor den". Nog even en het zit erop voor de PTT-ers die nu nijver bezig zijn de stroom kerstpost te verwerken. „Ge lukkig is het in januari weer een stuk rustiger", aldus Verbraak. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Droog weer Vannacht kunnen zich bij heldere hemel en weinig wind mistbanken vormen. We bevinden ons dan dicht bij de kern van een hogedrukgebied. Het is droog weer en er zijn naast en kele wolkenvelden flinke zonnige pe rioden. De temperatuur wordt 6 of 7 graden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag'26 dec.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23 dec. Zon op 08.48, onder 16.31 Maan op 11.26, onder 19.47 24 dec. Zon op 08.48, onder 16.31 Maan op 11.46, onder 21.20 Eerste Kwartier: 27 dec. (11.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag wordt het weer beheerst door een krachtig ho gedrukgebied, dat zich via de Britse eilanden over ons land uitbreidt. De wind wordt zwak en veranderlijk en aanvankelijk zijn er nog opklarin- gen. De lucht boven ons land is vrij vochtig, zodat dan makkelijk mist kan ontstaan, die in de ochtend nog geruime tijd kan blijven hangen. Dc temperatuur daalt in de nacht van dinsdag op woensdag tot circa 3 gra den, maar plaatselijk kan vorst aan de grond optreden. Woensdag over dag komt er af en toe zon en stijgt de temperatuur tot ongeveer 6 graden. In gebieden waar de mist lang blijft hangen blijft het wat kouder. De wind is zwak tot matig, uit uiteenlo pende richtingen. BRUSSEL - In inkomens van de Nederlandse boeren gaan in 1987 voor het tweede achtereenvolgende jaar omhoog, en wel met 2,7 procent. In vrijwel alle andere EG-landen da len de inkomens, gemiddeld met 3.6 procent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1