Mossel voor bruidspaar VOF de Kunst triomfeert Kerstmarkt in dorpshuis trekt recordaantal belangstellenden Nieuw en modern onderkomen voor Kristelijn tótaal-installatie Orgel Hervormde kerk in gebruik genomen in speciale zangdienst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aanrijding Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 december 1987 Nr. 24256 3 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D, L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300'AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur). 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar I 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. RENESSE - Eén kopje koffie voor Suzanne. Zaterdagavond was het feest in Pinky's Disco waar Neerlands populairste band van het moment, VOF de Kunst, een optreden verzorgde. De in het buitenland als The art- company bekend staande formatie wist het publiek voor zich te winnen. Maar dat is niet verbazend, want VOF de Kunst staat bekend om zijn live optredens. Die zijn zo succes- en sfeervol, dat diezelfde lijn aange houden is voor de singles. De nummers Suzanne en Eén kopje koffie zijn geen saaie studio-opnames. Uiter aard werden de nummers in Pinky gespeeld, alsook het nieuwe Waar heb ik jou meer gezien? Kerstman, sneeuwmannen en spelletjes in Renesse RENESSE - Een recordaantal mensen ging afgelopen zaterdag een kijkje nemen op de kerstmarkt in het dorpshuis in Renesse. ,,Er zijn ruim 1600 bezoekers ge weest en dat is weer meer als vorig jaar", aldus A. Verse put, voorzitter van de Middenstandsvereniging Renesse die het evenement organiseerde. „Dit jaar doen er ook weer meer middenstanders aan mee dan vorig jaar, dus het idee is wel aangeslagen", aldus Verseput. Volgens hem waren er ook opvallend veel mensen uit Middelburg- die op hun vrije zaterdag een kijkje kwamen nemen in Renesse. „De weg over de Stormvloedkering heeft daar zeker wat mee te maken". De Renesser middenstand had dui delijk haar best gedaan om er wat leuks van te maken in het dorpshuis. De bezoeker kreeg meteen bij binnen komst al een gratis lot in de handen gedrukt, en maakte kans op een gra tis kerstpakket. Kerstman Ook aanwezig ter verhoging van de kerstsfeer was de kerstman, in gezel schap van twee sneeuwmannen, ge heel in het wit uitgedost. Dit jaar was het voor de derde keer dat deze spe ciale kerstmarkt werd gehouden, en elk jaar is de belangstelling nog ge groeid. In eerste instantie is het eve nement gericht op de bevolking van Renesse, maar in de praktijk blijkt het zelfs mensen van 'de overkant' te trekken. De middenstand van Renesse tim mert de laatste tijd behoorlijk aan de weg. Wellicht ook in verband met een toename van de belangstelling voor de kop van Schouwen van de kant van Walcheren. Vastomlijnde toekomstplannen heeft de midden standsvereniging nog niet. „Maar het zal niet bij evenementen als deze kerstmarkt blijven", aldus Verseput. Hiermee willen we als onderne mers gewoon inspelen op de Kerst. En je ziet dat het aanslaat. Niet al leen komen er weer meer mensen op af dan vorig jaar, maar er doen ook weer meer middenstanders aan deze kerstmarkt mee. Dit jaar zijn het er 24, allemaal uit Renesse", aldus Ver seput. Raden "Hoe rijk is deze kerstman?". Dat stond te lezen op een bordje bij een mini-kerstman bij de stand van de NMB-bank. Aan de bezoeker de taak om te raden hoeveel kapitaal deze mi- nikerstman in zijn glazen pot reeds had verzameld. Wie het juiste bedrag raadt wint een mapje met speciale munten. En zo was eigenlijk aan elke stand wel iets extra's toegevoegd. Voor de verloting van de kerstpak ketten, en voor de muzikale omlijs ting, werd gezorgd door ATG-drive- inn uit Renesse. Verder was er een keur aan artikelen te zien uit alle mogelijke branches. Voor elk wat wils, en voor iedere beurs. Iedere middenstander had zo zijn eigen manier bedacht om de produk- ten aan de man te brengen. Bij de een kon men zelf het bedrag aan korting bepalen door een overmaatse dob belsteen te latep rollen. En voor de lekkerbekken was het ongetwijfeld moeilijk om de hand op de knip te houden bij het passeren van de stands van bakker en slager. Variatie Volop variatie dus op de kerst- markt in het dorpshuis. En uiteraard schroomden de middenstanders ook niet om potentiële klanten te strik ken met speciale kerstaanbiedingen. Wie niet alleen wilde kijken of kopen kon zich ook met diverse spelletjes bezig houden. Zo kon er gesjoeld wor den en was er ook de mogelijkheid om ringen te werpen. De middenstanders toonden zich zeer tevreden met de belangstelling voor de kerstmarkt. „Vanmorgen was het nog vrij stil, maar de middag maakt alles goed", aldus Verseput. ZIERIKZEE - Als je pas getrouwd bent krijg je....niet alleen koekjes bij de thee maar ook nog eens een mossel van je baas. Als je tenminste Sylvia Oosterboer heet. Deze drieëntwintigjarige Zierikzeese die samen met Jan Walpot uit Sint Philipsland in het huwelijksbootje is gestapt kreeg van haar werkgever J. M. Hogerheijde een aardig rantsoen" mee voor onderweg, namelijk een mossel. Geen gebakken of gekookt exemplaar maar een van papier, met daarin alle bijzonderheden van de bruid, die een kleine acht jaar achter de toonbank van vishandel Hogerheijde aan de Mol in Zierikzee heeft gestaan. Heel wat kabeljauwen en palingen zijn in die jaren door Syvlia afgewogen en ingepakt. Voor al die jaren dat ze bij Hogerheijde de klanten heeft bediend kreeg zij en haar kersverse echtgenoot een passende herin nering in de vorm van een papieren mossel. Het bruidspaar kwam hem na de huwelijksplechtigheid zelf ophalen en wel in een koets, getrokken door twee paarden. Voor Syvia Oosterboer betekende dit tevens een afscheid van een voor haar vertrouwde omgeving. Door haar verhuizing naar Sint Philipsland waar haar man een frietwagen heeft heeft ze een punt gezet achter haar bezigheden als winkeljuffrouw. Onder grote belangstelling KERKWERVE - Vrijdag-avond was het eindelijk zover voor Hervormd Kerkwerve. Na klokgelui even voor acht uur 's avonds zat de kerk zo goed als vol met gemeentele den, oud-gemeenteleden (sommigen kwamen speciaal vanuit Friesland!), orgelbouwers, zangers en zangeressen van het Zierikzeese Kamerkoor en verdere belangstel lenden. Allemaal samengekomen voor hetzelfde doel: de ingebruikname van het nieuwe orgel, gebouwd door de fa. Fama en Raadgever uit Utrecht. Exact om acht uur werd de bijzon dere dienst geopend door de pastor- loei, ds. E. P. Mulder die na samen zang van Psalm 98 (door organist C. P. van Eek begeleid op het electro- nisch orgel) ook voorging in gebed. Hierna was het moment daar dat het orgel door dhr. Raadgever (één van de orgelbouwers) officieel werd overgedragen aan kerkvoogdij en kerkeraad van de Hervormde Ge meente te Kerkwerve. Het nieuwe or gel, dat er werkelijk schitterend uit- ziét, werd dankbaar aanvaard door scriba J. H. van Vossen die namens de kerkeraad woorden van dank uit sprak aan diverse personen. Samen zang van Gezang 320 volgde, onder begeleiding van het orgel, nu bespeeld door dhr. J. A. Keppel uit Rhoon die de orgelcommissie al van af het begin heeft bijgestaan. Demonstratie Hij was het dan ook die het nieuwe orgel demonstreerde. Alle stemmen werden doorgenomen en de adviseur wees op verschillende aardigheidjes, in en aan het orgel. Zo is de middelste pijp op prachtige wijze „gegraveerd". Bovenop het orgel (in het „kuifje") is het wapen van Kerkwerve aange bracht. De dispositie van het orgel is alsvolgt: prestant 4', holpijk 8', fluit 4', octaaf 2', sesquialter 2 st. bas/disc., mixtuur 3-4 st. bas/disc., dit voor de orgelliefhebbers. Ds. Mulder las vervolgens Psalm 150 en hield daarover een korte over denking. „Het is geweldig fijn dat de kerk in de afgelopen jaren zo is opge knapt en dat er nu een magnifiek or gel in het Godshuis staat, maar wat is de kerk zonder mensen?", zo vroeg hij zich af. Hij riep „zijn parochianen" (zeer goed vertegenwoordigd in deze bijzondere samenkomst) op om trouw te zijn in het opgaan naar Gods huis. Het Zierikees Kamerkoor onder leiding van Rinus Verhage zong twee liederen: „Allein Gott in der Höh sei Ehr" en „In dulci jubilo". Daarna was het weer de beurt aan de heer Keppel die in een half uur tijd alle kanten van het orgel belichtte en liet beluisteren. Hij speelde muziek van Sweelinck, Buxtehude en Bach. Massaal werd toen Gezang 434 gezon gen: „Lof zij de Heer..." en dat lied past precies bij de tekst die op het or gel is geschilderd: „Gloria tibi Domi- ne" (Roem aan uw God). De echtgenote van de predikant, mevr. M. G. Mulder-Brouwers, droeg het gedicht „Kerkconcert" van Nel Benschop voor. Het Zierikzees Ka merkoor zong twee adventsliederen (drie kaarsen brandden in de met bloemen versierde kerk). Daarna sprak ds. Mulder nog enkele woorden en ging voor in dankgebed. Staande werd nog gezongen uit Psalm 149, een waardige afsluiting van een ander half uur durende dienst. Er was nog gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie waar zeer velen gebruik van maakten. De open-schaalcollecte (de laatste loodjes voor het orgel fonds) bracht 1028,60 op. Ook zaterdagmiddag was er nog aardig wat belangstelling om de nieuwe unieke aanwinst in de Her vormde kerk te Kerkwerve te bezich tigen. BRUINISSE - Op de kruising Dorpsweg/Molenweg te Bruinisse vond vrijdag om ongeveer 13.15 uur een aanrijding plaats lyaarbij twee personenauto's zeer zwaar werden beschadigd. Mevrouw M. M. S. v. L. uit Drei- schor reed over de Molenweg en zou bij de kruising met de Dorpsweg niet tijdig hebben gemerkt dat M. B. uit Bruinisse daar kwam aanrijden met zijn auto. Bij de aanrijding die daar van het gevolg was werd de auto van M. M. S. v. L. zo zwaar beschadigd dat hij total loss was en moest worden weggesleept en de auto van M. B. werd aan de rechtervoorkant zwaar beschadigd. Er waren geen persoon lijke verwondingen. De kerstman was ook present op de kerstmarkt in het dorpshuis in Renesse. Hij wordt geflankeerd door twee sneeuw mannen. In drie jaar uit jasje gegroeid SCHARENDIJKE - In drie jaar tijd is Kristelijn in stallatiebedrijf dermate hard gegroeid dat het nodig bleek om een nieuw en modern pand neer te zetten langs de Elkerzeeseweg in Scharendijke. „Ik ben begonnen bij mij thuis in de garage, maar dat groeide al snel uit tot een onoverzichtelijke situatie. Letterlijk overal lag ma teriaal", aldus J. W. Kristelijn bij de opening van het nieuwe pand. De officiële openingshandeling werd ver richt door burgemeester W. den Boer. In het nieuwe pand aan de Elker zeeseweg 45a veel magazijnruimte, showroom, winkel en een modern kantoor. Compleet met computerap paratuur. Kristelijn: „Het is allemaal heel snel gegaan, en dat beangstigt mij weieens. Het is ook allemaal gro ter geworden dan ik eerst in gedach ten had". „Gelukkig kan ik melden dat ik voorlopig nog over een volle order portefeuille beschik", aldus Kriste lijn in een korte toespraak ter ere Van de opening van het nieuwe be drijfspand. „Je kunt echt spreken van een explosieve groei. Het is be gonnen als een eenmansbedrijfje, en er werken in totaal zes mensen. Vijf in de buitendienst, een één op kan toor". „We beschikken nu over een hele boel magazijnruimte. Het materiaal kan nu overzichtelijk opgeborgen worden en dat komt de service naar de klant ten goede. Het betekent ook een uitbreiding van de dienstverle ning. Ook naar de leveranciers toe", aldus Kristelijn. Kristelijn biedt de klant een breed pakket dienstverlening. Het bedrijf houdt zich bezig met installatie van gas. water, sanitair en verwarming, maar heeft ook loodgieterswerk, dakbedekking en antenneplaatsing in haar pakket zitten. En ook kan men bij het bedrijf terecht voor elec- trische huishoudelijke apparaten en speciale verlichting. Totaal-installatie „Kristelijn mag zich met recht een totaal-installatiebedrijf noemen", stelde burgemeester W. den Boer bij de opening. „Het betekent voor de ge meente Middenschouwen een belang rijke uitbreiding van het voorzienin genpakket en bovendien betekent het ook voor een aantal mensen werkge legenheid". Den Boer: „Ik heb dan ook grote waardering voor het lef van Kriste lijn en de voortvarendheid waarmee hij te werk is gegaan. Het is leuk dat zoiets nog kan in deze tijd". Kristelijn combineerde aanvanke lijk het werk voor zijn installatiebe drijf met een baan als leraar installa tietechniek aan een LTS in Spijkenis- se. „Maar die combinatie bleek op de lange duur toch niet haalbaar en Kristelijn zocht naar mogelijkheden om een echt zelfstandig bedrijf te be ginnen. In september dit jaar bena derde hij het gemeentebestuur om te polsen wat voor mogelijkheden er voor zijn bedrijf lagen. En vanaf die tijd is het snel gegaan", aldus Den Boer. Den Boer benadrukte dat het be drijf van Kristelijn zeker in een be hoefte voorziet. „En niet alleen voor de inwoners van de gemeente Mid denschouwen is het een welkome aanvulling van het voorzieningen pakket, maar ook voor de recreant. En de recreatieve ontwikkelingen gaan in de gemeente Middenschou wen ook steeds verder". Den Boer sprak zich verder uit voor het kleinschalig houden van be drijven in de gemeente Midden- schouwen. „Wij hebben daar als ge meentebestuur bepaalde ideeën over en die zullen wc verwoorden in het toekomstige dorpsplan". Behalve door burgemeester Den Boer werd bij de opening ook nog het woord gevoerd door het jongste per soneelslid. Een geheel op rijm gezette toespraak. Namens het personeel kreeg Kristelijn een klok aangebo den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3