c Muzikale actie in Brogum voor Afrika levert 1500 gulden op Westerschouwen neemt afscheid van medewerker Herman Slager Woonhuis Brouw uitgebrand 1 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Scholengemeenschap zoekt sponsors voor volleybal toernooi over 24 uur Diefstal boot en trailer ter waarde van 16.500,- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Succes Verband Op stap met Strijd De kerstmarkt in Renesse trekt een record- De nieuwe dominee N. de Boo vindt dat de Het kan niet missen voor de kerst; vandaag op Mevo '80 wijst Ekspalvo terug in de strijd om aantal bezoekers naar het dorpshuis. (Pag. 3). kerk een samenhangend verband moet zijn en stap met de kok/restaurateur. (Pag. 5). het leiderschap in het Zierikzeese Onderdak. geen los zand. (Pag. 4). (Pag. 9). MAANDAG 21 DECEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24256 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Weet gij het geld te gebruiken, zo is het uw knecht; anders uw meester. Horatius Benefiet-concert trekt 250 belangstellenden SCHARENDIJKE - Zondagmorgen tussen 7.30 en 9.00 uur werd van de parkeerplaats Middelplaat op de Brouwersdam nabij Scharendijke de boottrailer plus boot van H. J. K. uit Weert gestolen. De waarde bedroeg ongeveer 16.500 gulden. De diefstal vond plaats terwijl de eigenaar pieren aan het steken was. Hij had zijn auto plus boottrailer met daarop de boot even geparkeerd. Het voertuig was afgesloten met een vei ligheidsslot. Maar dat bleek voor de dieven geen beletsel, het werd gefor ceerd. De waarde van de trailer be draagt ongeveer 1500 gulden, de boot is 14000 gulden waard en de buiten boordmotor die erop zat ongeveer 800 gulden. Op vrijdag 25 december (le Kerstdag) zal de „Zierik- zeesche Nieuwsbode" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag gesloten zijn. Advertenties voor de editie van maandag 28 december dienen uiterlijk donderdag 24 december vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Rechtvaardigeerlijk en sociaal bewogen BURGH-HAAMSTEDE - Na een dienstverband van zo'n 37 jaar heeft Herman Slager (60 jaar) er een punt achter gezet bij de gemeente Westerschouwen. Wie Sla ger niet kent als timmerman van de gemeente, kan hem ongetwijfeld herinneren als de 'veilingmeester' van de jaarlijkse perenverkoop in Burgh. Een traditie, die Sla ger 34 keer vorm heeft gegeven. Tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede is afscheid ge nomen van deze man, die door een ieder als eerlijk, rechtvaardig en sociaal bewogen werd gekarakteriseerd. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer beet het spits af door in vogelvlucht door Slager's carrière te stappen. Hij werd op 19 december 1926 geboren en werd na de toenmali ge ambachtsschool bouwkundig teke naar. Na een tewerkstelling in Duits land tijdens de oorlog hervatte Slager zijn werk als timmerman en ging in dienst. Er volgde een periode in Indonesië, waarna hij in 1950 te rugkeerde naar het Schelphoekge- bied, dat hersteld moest worden. De eerste burger omschreef Slager als een bijzonder goed vakman, die altijd klaar staat om anderen te hel pen. ,,U hielp mij ook jaarlijks bij de perenverkoop. U was en bent een zeer graag geziene gast". W. van Meerten, directeur gemeentewerken, noemde het afscheid een 'zeer ernstige zaak', ondermeer omdat „Slager er al was voordat de gemeente Westerschou wen werd uitgevonden". Volgens Van Meerten is Slager ge compliceerder dan hij eruit ziet en heeft hij rechtvaardigheid hoog iii het vaandel staan. „Maar hij is wel constant onzeker over zijn eigen kun nen". Nadat de directeur gemeente werken hem nog roemde om diens scherpe inzicht in maatschappelijke verhoudingen, was het de beurt aan W. Krijger namens de personeelsver eniging. „Zijn er nog mensen, die niet naar het gezwam van Willem Krijger wil len luisteren, dan kunnen die nu nog weg", begon hij zijn komische toe spraak. Krijger: „Slager is altijd \recht door zee geweest en bezat geen eigen belang. Alhoewel, een beetje ei gen belang kende hij wel als het om Burgh ging. Ik begrijp dat niet. Ik be doel Renesse groeit en bloeit". Met een gedicht als afsluiting roemde hij Slager. Een bijzondere spreker voor Slager was diens vriend en collega voor twintig jaar Isaac Nautier. Ze hebben samen veel opgetrokken en „het zal vreemd zijn als je er straks niet meer bent". De voorzitter van de reddings brigade, C. van der Haven-Eikelen boom, bedankte Slager in het kort voor diens werk aan de red- dingsposten. Oude stempel Laatste spreker was T. van de Ket terij, die namens de Abvakabo het woord voerde. „U bent een bondsman van de oude stempel. Het lidmaat schap hiervan is voor U zo vanzelf sprekend als een ziektekostenverze kering. Slager hield zich bezig met loonpolitiek, maar ook met de socia le omstandigheden in het werk". Sla ger werd in 1945 lid en is tot heden al dertig jaar voorzitter van de afde ling. Een functie die hij binnenkort gaat neerleggen. Herman Slager heeft alles maar over zich heen laten komen en relati veerde de lof met „het lijstje van slechte dingen van mij is ongetwij feld veel groter dan het lijstje met de goede. Maar ja, ook ik ben een mens". Nadat hij de sprekers allen persoon lijk had bedankt liep hij op speelse manier alle afdelingen langs. Hij be ëindigde zijn toespraak licht geëmo tioneerd, maar daarin kwam veran dering tot de gemeenteband de muziek inzette. Twee collega's nemen afscheid van elkaar, Isaac Nautier (l) en Herman Slager. In kader Afrika Nu actie ZIERIKZEE - Overal op Schouwen-Duiveland worden initiatieven ontplooid om geld in te zamelen voor de landelijke actie Afrika Nu. Leerlingen van de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland ko men met wel een heel bijzonder initiatief. Zij willen een volleybaltoernooi houden van 24 uur. Men is op zoek naar sponsors. „Een aantal leerlingen is al op pad gpweest om sponsors te zoe ken", aldus René Plu van de scho lengemeenschap. „Een aantal leerkrachten heeft zichzelf al op geworpen als sponsor, maar wc zouden graag zien dat er uit het bedrijfsleven ook nog wat spon sors bereid worden gevonden om hun steentje bij te dragen aan de Afrika Nu actie", aldus Plu. Nacht Het volleybaltoernooi start woensdag om 10.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van de Scholengemeenschap Schouwen- Duiveland aan het Hatfieldpark in Zierikzee. In totaal 35 mensen, zowel leerlingen als leerkrachten doen mee aan het marathon-toer nooi. „We spelen steeds met twee ploegen tegelijk. In totaal staan er zes ploegen klaar. Overda.g zal het nog wel gaan. maar ik denk dat de nacht moeilijk wordt", aldus Plu. Het is de bedoeling om het volley bal-toernooi op donderdagmorgen 10.00 uur af te sluiten. Mensen of bedrijven die dit gebeuren willen sponsoren kunnen contact opne men met René Plu: 01119-1878. Hoewel de actie vandaag op tele visie afgerond wordt, loopt de ac tie gewoon door. BROUWERSHAVEN - Het woonhuis van de 60-jarige P. R. J. aan de Molenstraat 39 te Brouwershaven is zaterdagavond door een uitslaande brand nagenoeg geheel uitgebrand. P. R. J. liep tweede graads brand wonden op waarvoor hij werd behandeld door de huisarts. Het vuur werd geblust door het brandweerkorps Brouwershaven dat assistentie kreeg van het brandweerkorps Dreischor. Volgens de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland zou de brand vermoedelijk veroorzaakt zijn toen bij het aansteken van de kolenka- chel vonken of een stukje vuur in de woonkamer terecht kwam. P. R. J. was bij aankomst van de brandweer reeds uit de woning maar had wel brandwonden opgelopen. Het vuur ontstond om ongeveer 20.15 uur. De brandweer bestreed het met vier lagedruk en twee hoge drukspuiten. Binnen een half uur kon het sein brand meester worden gegeven. Het pand werd door de vuur- en watermassa zeer zwaar beschadigd. Men was tot ongeveer 23.00 uur bezig met nablussen. ZIERIKZEE - De muzikale actie in de Zierikzeese jeugdsoos Brogum heeft in totaal 1500 gulden opgele verd. Het geld is bestemd voor de actie Afrika Nu. „De opbrengst van de bus bij de ingang was 1000 gulden. Bro gum zelf heeft daar nog eens 500 gulden bijgedaan", al dus W. Klippel, voorzitter van het Brogumbestuur. „Het zou leuk zijn als de gemeente Zierikzee op dit initiatief inspeelt, en ook een bijdrage levert aan de actie", aldus Klippel. Zaterdagavond. Negen uur. Het is nog rustig in jeugdsoos Brogum aan de Julianastraat in Zierikzee. Een aantal vrijwilligers is nog druk in de weer om de laatste voorbereidingen te treffen. Er staat heel wat te gebeu ren. Binnen zeer korte tijd is het idee van Dikke Kees om ook in Zierikzee iets te doen in het kader van de lande lijke actie Afrika Nu uitgewerkt. Bands en artiesten uit de regio zijn bereid gevonden om in de jeugdsoos een benefiet-concert te geven. Het programma blijkt zeer geva rieerd. Allereerst wordt het podium beklommen door twee leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. Zij spelen een aantal composities voor trompet. Het publiek reageert welwillend, moet nog een beetje in de stemming komen. Het wordt allengs drukker in de soosruimte en rond kwart over tien is de zaal al aardig vol gestroomd. Na de trompettisten treden de gita risten Dik de Koning en Sjoerd Nau- ta voor het voetlicht. Ondanks een verzoek van initiatiefnemer Dikke Kees om een beetje stil te zijn om de ze klassieke gitaarmuziek goed tot z'n recht te laten komen blijft het ru moerig in de soosruimte. Sjoerd Nau- ta: ,,We spelen hier niet voor onszelf, maar voor onze zwarte medemens. Dus probeeer even stil te zijn". Het verzoek van Nauta aan het pu bliek werpt vruchten af. Alom wordt ineens ssshhhtttt geroepen. Niette min gaat een deel van de gitaarmu ziek van De Koning en Nauta toch verloren in geroezemoes. De zaal is inmiddels behoorlijk vol.„Alles bij elkaar zijn er zo'n 250 mensen ge weest. En dat is toch helepiaal niet slecht als je bedenkt dat de hele actie in een paar dagen op poten is ge zet....". Percussie De stemming begint er pas goed in te komen als het Zeeuws Percussie Collectief het Brogum-podium bestijgt. „Nörmaal gesproken bespe len we vanalles, maar vanavond trommelen we alleen", aldus Dikke Kees. Hij speelt samen met Rein Su- rich en Ger Lagerwey (krentebol). Het collectief gaat van start met het nummer Afrika Nu en hier en daar vertonen mensen al neiging om mee te gaan swingen. Na het Zeeuws Percussie Collectief wordt het podium vrijgemaakt voor Dust. Nog steeds een van de jongste bands, in gemiddelde leeftijd van de bandleden gerekend, van Schouwen- Duiveland. Willem van Maanen en Kees Schot zijn vervolgens aan de beurt als de formatie QooohhhDie, waarna Past "Ifense zijn opwachting maakt op het podium. Voor Trio plus één a tweè was de taak weggelegd om het pu bliek te vermaken met muziek in de 'Heinrich nicht kietzelen-sfeer'. Laat „Het is niet erg vroeg geworden. Ik vervolg pagina 2 ZAANSTAD De gemeente Zaanstad verkoopt voor 70 miljoen gulden het Gemeentelijk Elektrici teitsbedrijf (GEB) aan het gasbedrijf Zaanstreek Waterland. Na twee maanden van onderhandelen plaats ten het GEB en GZW hun handteke ning onder de overeenkomst. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> uer P II Lr Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Veel bewolking Vannacht plaatselijk mist. Later veel bewolking maar geen neerslag van betekenis. Een zwakke wind uit westelijke richtingen. Temperatuur 9 graden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 dec.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 3 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 dec. Zon op 08.47, onder 16.30 Maan op 10.56, onder 18.12 Eerste Kwartier: 27 dcc. (11.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in onze omge ving wordt het komende etmaal be paald door een Oceaanstoring die van het westen uit over ons land trekt. Vannacht en morgenochtend is er veel bewolking en valt er wat regen of motregen. In de middag breekt moge lijk hier en daar de zon door de be wolking heen. maar vooral in de kustgebieden is een enkel buitje ook mogelijk. Het is zeer zacht weer. Van nacht is het een graad of 8 en morgen overdag stijgt het kwik tot ongeveer 10 graden. De wind is matig, kracht 3 4, en draait van zuidwest naar noordwest. Na morgen is het overwegend be wolkt weer en valt er van tijd tot tijd wat regen. Er is geleidelijk enige da ling van de temperaturen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1