Gouden speld jubilaris Koninklijke Zeelandia Districts Gezondheids Dienst nu erkende basisgezondheidsdienst 'Mijn witte kip is gewassen en nagespoeld in de Reckitt blauw' Schade door grote draai Commissie grond-en pachtzaken Commissie openbare werken Vrachtauto kantelt verkeerslicht Conny de Vlieger terug uit Amerika Aanrijding op Torenweg Voor 6000 gulden aan gereedschappen gestolen Diefstal aanhangwagen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 december 1987 Nr. 24252 3 G. Rietveld (links) krijgt de gouden speld op de revers van algemeen directeur H. J. Doeleman. G. Rietveld 25 jaar in dienst ZIERIKZEE - Tijdens een druk bezochte receptie in het restaurant van de Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman bv in Zierikzee is adjunct-directeur G. Rietveld in het zonnetje gezet. Rietveld is 25 jaar in dienst van het be drijf en heeft momenteel de leiding over de verkoop en distributie van bakkerijgrondstoffen aan het midden- en kleinbedrijf. Algemeen directeur H. J. Doeleman sprak van een bijeenkomst met een bijzonder karakter. ,,We hebben het afgelopen jaar vele jubilea gehad, maar meestal betrof het medewer kers uit het Zierikzeese. Nu is er spra ke van een echte Zeelandia-samen- stelling. Veel medewerkers uit Zierikzee, maar ook veel elders van daan. Het symboliseert eigenlijk de verbondenheid en éénheid binnen het bedrijf". ZIERIKZEE - Het nemen van een te grote draai zou de oorzaak zijn ge- wesst van een aanrijding aan de Mol te Zierikzee waarbij de personenau to van mevrouw J. M. uit Zierikzee aan de voorzijde geheel ontzet werd. Rietveld is een man, die je niet zo maar leert kennen; iemand met vele facetten, zoals tijdens de bijeen komst is gebleken. In 1962 komt hij in dienst bij de dependance in Utrecht." De achttienjarige zoon van een bak ker begint onderaan en ontwikkelt in de loop der jaren een haast voorbeel dige carrière. Doeleman herinnerde' aan het jaar 1966, toen Rietveld in het huwelijk trad en van Zeelandia een broodrooster kreeg. ,,Een vreemde gang van zaken, want Zeelandia is niet echt gebaat bij het gebruik van oud brood". Gegroeid Rietveld, die op een natuurlijke wijze in zijn huidige functie is ge groeid werd in 1985 benoemd tot adjunct-directeur; gelijktijdig met de uitbreiding van de verkoop. ,,U bent geen type dat op de winkel past, maar het naar eigen goeddunken ver bouwt en het zo nodig met een nieuw assortiment inricht. In overleg welte verstaan", aldus Doeleman, die Riet veld roemde om zijn praktisch in zicht in de bouw van verkoopkanto ren. Na zijn toespraak speldde de alge meen directeur de jubilaris de ge bruikelijke gouden speld op en kreeg diens echtgenote êen doos chocolade. Nadat ook de voorzitter van de ont spanningsvereniging, H. van Dit- marsch en sales-manager F. Lijnsvelt de jubilaris hadden toegesproken restte Rietveld nog een verrassing. Het hoofd van de proefbakkerij, die niet aanwezig kon zijn, sprak hem via een videoscherm toe en anderen hadden Rietveld een enorme room soes bereid. BERN - De Zwitserse autoriteiten hebben na een onderzoek van 350 in het land zelf en in het buitenland ge produceerde soorten zachte kaas voor 18 merken een verkoopverbod uitge vaardigd. Het betreft met name Zwit serse en Franse soorten. De betrok ken merken zijn tot dusver niet genoemd, maar volgens de gezond heidsautoriteiten kan de bevolking er nu van uitgaan dat er geen besmet te kaas meer op de Zwitserse markt is. Eén adres Het publiek en de werkers binnen de gezondheidszorg hebben nu één adres waar ze terecht kunnen voor advies, en waar verdere maatregelen gecoördineerd worden om uitbrei ding van het aantal ziektegevallen te voorkomen. BURGH-HAAMSTEDE - Woens dag 16 december vergadert de com missi e grond- en pachtzaken van de gemeente Westerschouwen. De ver gadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het gemeente huis. Op de agenda de verkoop van een perceel bouwgrond a ah de Noói-d- straat in Haamstede. Ook komt op de vergadering de problematiek rond de Stichting Golf aan de orde. Voor be langstellenden liggen de stukken ter inzage op woensdag 16 december tus sen 18.30 en 19.15 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Donder dag 17 december vergadert de com missie voor openbare werken van de gemeente Westerschouwen. De ver gadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis in Haamstede. Op de agenda de vervanging van de reddingspost bij de Jan van Renesse- weg en het planten van Beatrixbo- men. Ook aan de orde komen ver keersmaatregelen voor de Jan van Renesseweg. Op de dag van de verga dering liggen de stukken voor be langstellenden ter inzage tussen 18.30 en 19.15 uur. De DGD voert deze taak uit in nau we samenwerking met de inspecteur voor de volksgezondheid, het streek- laboratorium en de keuringsdienst van waren. Binnen de DGD zijn twee artsen en twee sociaal verpleegkun digen belast met de taak infectieziek- tenbestrijding. Zij zijn 24 uur per dag bereikbaar cq oproepbaar. Opsporingsonderzoek Om te voorkomen dat het aantal ziektegevallen zich tijdens een epide mie uitbreidt behoort een opspo ringsonderzoek naar de infectiebron en de eventuele besmettingscontac ten ook tot de taken van de DGD. Ook dient de DGD in voorkomende gevallen hygiënische adviezen te ge ven. Men kan bijvoorbeeld in groot keukens adviseren om de werkme thoden aan te passen. Maar ook personen die als infectiebron bepaal de werkzaamheden niet mogen ver richten moet de DGD adviseren. Publieksvoorlichting hoort wat dit betreft ook tot de taken van de DGD. NIEUWERKERK - Een te hoog ge laden vrachtwagen zou de oorzaak zijn geweest van de beschadiging van een stoplicht op de kruising in de rijksweg N-59 nabij Nieuwerkerk. De aanrijding vond zaterdagmor gen plaats toen D. J. uit Qosterland' rijdend vanuit de richting Bruinisse onder het stoplicht wilde doorrijden, dat aan een buizenframe over de rijksweg hangt. Met de hoog opge taste lading werd het licht geraakt waardoor dit omkantelde. Omdat het verkeerslicht hierdoor buiten ge bruik was moest de rijkspolitie enige tijd het verkeer regelen. De vracht auto werd niet beschadigd. Het ver keerslicht is eigendom van Rijkswa terstaat. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur). 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00; per jaar 1 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BTW. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm: ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BT W. Nu één adres voor patiënten en werkers in gezondheidszorg Ook bij die taak hoort het adviseren van mensen die werkzaam zijn in de gezondheidszorg en die te maken krijgen met aangiften van infectie ziekten, zoals bijvoorbeeld huisart sen, specialisten en wijkver pleegsters. Middels een brief heeft de DGD alle betrokkenen hiervan op de hoogte gesteld. Vervolg van pagina 1 die vlak onder Reagan staat. ,,Hij vertelde ons dat er alleen een kleine kans bestond om het pak met brieven op donderdagavond rechtstreeks aan beide leiders te overhandigen. Maar dat kon voor ons niet want op die avond moesten we juist in het vlieg tuig om weer terug te gaan". Alleen aan regeringsleiders Conny en haar mede peace-birds houden niet van compromissen want ze besloten de brieven mee terug te nemen naar Duitsland. ;,We wilden ze alleen aan Gorbatsjov en Reagan of aan hun beide vrouwen overhandi gen. Want andere krijgen ze ze toch niet te zien". De brieven die door de kunstenaar Christo (die ook de Eifel- toren 'inpakte') tot een symbolisch pakket werden samengevoegd, gaan nu terug naar Duitsland. Daar zit de organisatie en de grote bedrijven die de reis organiseerden en sponsorden. Ondanks het mislukken van de aanbieding van de brieven heeft Con ny enorm genoten van de reis, „Het was een heel bijzondere sfeer met al die kinderen uit verschillende lan den bij elkaar. En Washington is een heel mooie stad. Ik ben er een paar keer wezen winkelen met Jo Meer- dink die ons begeleidde. Ik was heel blij dat hij erbij was omdat hij een van de weinigen was waar ik Neder lands mee kon praten". Conny kwam terug naar Zierikzee met in haar tas de adressen van een aantal buitenlandse kinderen. „Daar wil ik zeker contact mee houden. Ze zijn heel aardig en ik denk dat het heel goed is voor de vrede als kinde ren, maar ook mensen, uit verschil lende lqnden elkaar beter leren ken nen. Tot de ontdekking komen dat ze allemaal hetzelfde willen: vrede". Conny is er dan ook van overtuigd dat kinderen moeten doorgaan met hun mening over de vrede te uiten. „We moeten brieven blijven schrij ven. Laten weten hoe we erover den ken. Ik hoop dat het volgend jaar lukt om ze te overhandigen aan de re geringsleiders. Wanneer ér weer een topontmoeting is. Maar dan in Rus land". CHICAGO - De bewaarders van de „Klok van Automaire Ondergang" zullen de wijzers ervan terugdraaien van de positie van de nucleaire holo caust, mede door de verbeterde kans op vrede in de wereld door de Ameri kaans/Russische topconferentie van deze week. AMSTERDAM - S. Boerlage, die onlangs werd gekozen tot nieuwe voorzitter van de PSP, is niet langer boos op de commissaris van de ko ningin in Groningen, de VVD-er Von- hoff. Boerlagea meldt dat met hun - op zijn zachtst gezegd - tegengestelde belangen rond de Amsterdamse kan didatuur voor de Olympische Spelen in 1992. ZIERIKZEE - De Districts Gezondheids Dienst (DGD) is, geruime tijd na invoering van de dienst, nu erkend als basisgezondheidsdienst. Dat houdt in dat de taken tu berculosebestrijding, geslachtsziektebestrijding en alge mene infectieziektenbestrijding zullen plaatsvinden vanuit één dienst. „Dit komt de slagvaardigheid en kwa liteit van deze taak, die vaak samenhangt met calamitei ten, ten goede", aldus een persbericht van de DGD. Volgens de DGD kan de erkenning als basisgezondheidsdienst gezien worden als een mijlpaal in het be staan van de dienst. „De staatssecre taris van WVC spreekt hiermee uit dat de DGD goed is toegerust om haar taak op het gebied van de pre ventieve infectieziekten en hygiëni sche advisering uit te voeren", aldus de DGD. De taken die de DGD op het gebied van de infectieziektenbestrijding heeft zijn verder: het registreren van aangiften of (telefonische) meldin gen door behandelende artsen en het geven van algemene preventieve en hygiënische adviezen aan behande lende artsen, verpleegkundigen en andere werkers in de gezondheids zorg. Het ongeval gebeurde om ongeveer 01.40 uur in de nacht van zaterdag op zondag. J. M. draaide vanuit de Ap pelmarkt het Havenplein en vervol gens de Mol in. Zij kwam daarbij met het voertuig niet zachtzinnig tegen de trottoirrand terecht. De auto raakte aan de voorzijde ontzet. NIEUW-HAAMSTEDE - Op de To- renweg te Nieuw-Haamstcde vond zondag om ongeveer 14.00 uur een aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto's werden beschadigd. P. v. d. A. uit Nieuw-Haamstede kwam met zijn auto vanuit het voet pad 't Oude Vuur gereden en wilde de Torenweg op draaien. Doordat zijn uitzicht belemmerd werd door een container zou hij niet hebben be merkt dat P. K. met zijn auto over die weg reed. Bij de aanrijding die volg de werd de auto van P. v. d. A. aan de voorzijde en die van P. K. aan de lin kervoorzijde beschadigd. DREISCHOR - Bij een inbraak in een loods aan de Langeweg te Drci- schor werd voor een totaalbedrag van bijna 6000 gulden aan elektri sche en handgercedschappen gesto len. De benadeelde en eigenaar van de loods is A. v. d. W. uit Oostcrland. De dieven drongen in de nacht van vrij dag op zaterdag via de achterzijde de loods binnen. Onder de tientallen gestolen gereedschappen bevonden zich elektrische circelzagen en boren. SCHAKENDIJKE Vrijdag in dc loop van dc dag werd de aanhangwa gen van B. d. M. uit Ellemcet gesto len. De wagen heeft een waarde van ongeveer 750 gulden. De aanhangwagen stond op het opslagterrein van Rijkswaterstaat aan de Rampweg. Het betreft een een- assig voertuig dat zelf werd gemaakt. Sigarebandjes Een andere enthousiaste hob'byist was A. Wiebrens uit Bruinisse. Hij toonde een verzameling sigareband jes van zo'n 25.000 a 30.000 stuks. „En dan heb ik nog eens net zoveel ruil materiaal Het pronkstuk van zijn collectie bleek de serie van ruim 2000 Concentratie tijdens de Bruse hobbybeurs. toond door N. Schraver uit Bruinisse. Zij pakte de vroeger op de lagere school geleerde handwerktechniek van het frivolitéwerk weer op. Het maken van fijne kanten kleedjes. „Het is een hele ouderwetse manier van handwerken. Je doet het met een spoeltje. Veel mensen krijgen de slag niet gemakkelijk te pakken omdat de draad steeds moet doorlopen. Het gaat gemakkelijk te vast zitten". Behalve voorgenoemde hobbyisten waren nog tal van andere mensen ac tief op de hobbybeurs. De organisato ren van het evenement. Jaap Huizer en Lydie Wiebrens van de postzegel vereniging, toonden zich zeer tevre den over de respons op de hobby beurs. „We hebben vier jaar geleden voor het eerst zo'n beurs georgani seerd omdat de postzegelvereniging toen dertig jaar bestond. We wilden het niet beperken tot postzegels maai er ook alle mogelijke andere hobby's bij betrekken. Dat is zo goed aan geslagen dat we het sindsdien elk jaar hebben georganiseerd", aldus Jaap Huizer. Veel inwoners Bruinisse hij hobbybeurs in dorpshuis Willem 11 bandjes. „Ik heb ze van nummer 1000 tot en met 3289 in alle maal verschillende onderwerpen". Wiebrens bleek zelf geen sigaren te roken. „Vroeger deed ik het wel maar je kan ze toch allemaal niet uitroken om de bandjes te verzamelen". De 13-jarige Erwin Smits uit Brui nisse had het druk met het schoon maken van de onderdelen van zijn af stand bestuurbare auto's. „Er is hartstikke veel werk aan. Na een rit is alles weer vuil". Dat bleek niets af te doen aan het plezier in de hobby. „Het sleutelen eraan is leuk. En het rijden want ze gaan zo lekker hard". Een totaal andere hobby werd ge- BRUINISSE - Het was duidelijk dat de ruim twintig inwoners uit Bruinisse die deelnamen aan de hobby beurs, die voor het vierde achtereenvogende jaar in het dorpshuis werd gehouden, plezier hadden in het evene ment. Vol enthousiasme werd er gecomputerd, ge schaakt, wol gesponnen, geschilderd, gekantklost en sie raden gemaakt. De hobbybeurs droeg de titel Gouden handen uit Bru en werd georganiseerd door de postzegel vereniging. Het evenement werd geopend door burge meester T. C. Hekman die het belang benadrukte van een goede zinvolle invulling van de vrije tijd. Wat dat betreft hoeft hij zich over een aantal inwoners uit zijn gemeente geen zorgen te maken. En ook niet wat de gevarieerdheid van de hobby's betreft. Tussen een verzameling an sichtkaarten en de stand van de sportvereniging zaten drie kippen die onverstoorbaar de stoet belang stellenden gade sloegen die in de loop van de dag het evenement bezochten. Zij bleken de hobby van Huib Bal uit Bruinisse te symboliseren. Het kwe ken van rasklppen. „Het zijn een Jer sey giant, een zilverpatrijs en een Hollandse kuifhoen. Ik heb ze zelf ge kweekt. Het zijn heel gewone rassen hoor. maar hier bij ons zijn ze wel een beetje zeldzaam". Bal blijkt zijn hob by tot in details aan te pakken. „Die witte heb ik eerst met shampoo ge wassen en toen nagespoeld in water met een zakje Rcckitt blauw. En daarna geföhnd. Daarom ziet ziet hij er zo mooi uit", zei hij tevreden. De Brucnaar bleek niet de enige te zijn die dat opmerkte want hij vertelde op de Delta-show te Middelburg al twee medailles in de wacht te hebben gesleept met zijn kippen. „Ik houd ze niet voor de eieren, maar voor de ve ren. Voor het uiterlijk dus". a

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3