w c Belangstelling voor hoorzittingen nihil Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Kantonrechter legt kapitein naftatanker 500,- boete op Startproblemen door de koude DE ZIERIKZEESCHE COURANT flakkee expresse bv Diefstal kleding Tegen paaltje BCA Adviseurs P£ sur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24251 Zitting Duit Natuur Bowling De kantonrechter te Zierikzee heeft zich we- Doet Zierikzee een duit in het zakje bij de her- De natuurwaarden van de Oosterschelde moe- De leiders houden de koppositie in de competi- derom gebogen over een groot aantal zaken, denking van Willem (II (Pag. 3). ten daadwerkelijk een prioriteit gegeven wor- ties voor bowling. (Pag. 11). (Pag. 2). den. (Pag. 4). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Elk recht is in deze wereld verhonden aan een plicht. Frangois Coppée Jammernormaliter is belangstelling voor inspraakavonden behoorlijk ZIERIKZEE - Teleurstellend. Tot die conclusie kwam de commissie ruimtelijke ordening, industrie, recreatie en toerisme na afloop van twee hoorzittingen die in de trouwzaal van het Zierikzeese stadhuis werden gehouden. Voor het herzien van het bestemmingsplan voor het Ha- ringvlietplein kwamen slechts twee belangstellenden opdagen. Dat de herziening van het huidige bestemingsplan Haringvlietplein in verband met de aanleg van een par keerterrein met vijftig parkeerplaat sen weinig mensen op de been zou brengen werd verwacht. Het herzien van een bestemmingsplan is op zich een vrij abstracte aangelegenheid. Daarbij gaat het in dit geval om het aanbrengen van een extra voorzie ning, waarvan niemand hinder kan ondervinden. Dat voor het nieuwe speelveldje op de hoek van de Scheepstimmerdijk en de De Jongestraat evenmin be langstelling bestond viel de commis sie wat zwaar op de maag. Het aanbrengen van een speel voorziening in de wijk Malta is door de bewoners van deze wijk zelf aangekaaiL Nu de gemeente een plan heeft gemaakt om het kindervolkje in deze oudere nieuwbouwwijk ter wille te zijn door enkele eenvoudige speelwerktuigen Advertentie Lorentz 1 3241 IX Middelharnis Tel. 01870-2188 Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 daar te plaatsen lieten de „Maltezers" het afweten. Informatie De belanghebbenden hadden voor de hoorzitting reeds uitgebreide infor matie over het hoe en waar van deze speelgelegenheid toegestuurd gekre gen. Wellicht dat deze niets meer op of aan te merken hadden op dit idee van de gemeente en de hoorzitting daarom maar lieten voor wat die was. Een ge geven waarover met name de liberaal J. J. Geleijnse zich teleurgesteld toonde. Geleijnse vroeg zich af of het orga niseren van hoorzittingen voor derge lijke zaken wel zinvol is. ,,De mensen zijn persoonlijk uitgenodigd maar het resultaat ervan is gering". De VVD-er deed dan ook de suggestie om in der gelijke aangelegenheden voortaan de mogelijkheid te bieden om schriftelijk op- of aanmerkingen te plaatsen. Burgemeester mr J. J. P. M. Assel- bergs die de hoorzitting in een met raadsleden en ambtenaren gevulde zaal moest leiden en die zich over die geringe belangstelling eveneens te leurgesteld toonde, vond de suggestie van de liberaal een hachelijk iets. ,,Hoe beoordeel je als overheid of een plan belangrijk genoeg is voor het houden van een inspraakavond: Ex- kunnen bij de burgers overwegingen meespelen die een hoorzitting wense lijk maken, maar die wij niet weten" Dat het gedrag van de beti-okkenen moeilijk voorspelbaar is illustreerde Asselbergs door te verwijzen naar een eerder gehouden hoorzitting met be woners van een wijk waar asielzoe kers een onderkomen zullen vinden. Van de vijftig belanghebbenden die hiervoor wei-den uitgenodigd reageer den er dertien positief. Tijdens de hoorzitting kwamen echter maar vier personen opdagen. Hoewel de eerste burger bereid was om het voorstel van Geleijnse om de inspraak in bepaalde gevallen schriftelijk af te handelen, mee naar het college te nemen, wees hij er nogmaal op dat het niet gaat om wat de overheid vindt maar om wat de mensen zelf denken. Asselbergs was niet de enige die wat moeite met het idee van Geleijnse had, 'want ook CDA-ster M.A. Bij de Vaate- vervolg pagina 2 Uw speciaalzaak op het gebied van WINTERSPORTKLEDING SKISCHOENEN SKIVERKOOP OF -VERHUUR REPARATIE EN ONDERHOUD ZENTRASPORT DEURLOO ZIERIKZEE - Wie in de vroege ochtenduren naar het werk gaat heeft het al weer gezien of misschien wel meegemaakt. De ijzige koude maakt het er de automobilist niet gemakkelijker op. Bevroren ramen en na tuurlijk nog geen krabber of spuitbus met ontdooier in huis gehaald. Een autobezitter in Zierikzee heeft wel een heel bijzondere maatregel genomen om te voorkomen, dat het voertuig de volgende ochtend problemen geeft. De grill aan de voorzijde van de wagen is afgeschermd met een plaat, die vervolgens op zijn plaats wordt gehouden met een zwaarwegende constructie op de motorkap. En het kan een onjuiste beoordeling zijn. maar betreft het een vehikel van Russische makelij? Je zou toch denken, dat juist deze voertuigen geen problemen zouden hebben met de koude. ZIERIKZEE - D. P. uit Zierikzee deed donderdag aangifte van diefstal van kleding ter waarde van ongeveer 400 gulden uit zijn zaak in de Nieuwe Bogerdstraat. Het betrof drie broe ken die in een rek hingen dat op straat voor de zaak stónd. De diefstal vond plaats tussen afgelopen zater dag en woensdag. ZIERIKZEE - Op de Schuithaven te Zierikzee reed C. P. uit Druten met een vrachtauto van een bodedienst uit die plaats tegen een Amsterdam mertje. Een van de paaltjes die daar ter plaatse door de gemeente Zierik zee zijn neergezet. De aanrijding ge beurde donderdag om ongeveer 8.45 uur. Advertentie Het stallen van de auto blijkt op het Haringvlietplein problemen op te leveren, daarom wordt overwogen daar extra parkeergelegenheid te creëren. „Vanwege niet goed zeemanschap ZIERIKZEE - „Vanwege niet goed zeemanschap". Zo luidde de motivering waarmee kantonrechter mr W. F. van Solinge tijdens de zitting van het kantongerecht te Zierikzee de voormalige kapitein van de binnenvaart- tanker Godfried J. veroordeelde tot een boete van 500 gulden of tien dagen vervangende hechtenis. Op 10 okto ber 1986 liep de tanker, die was geladen met 760 ton naf ta, in de Oosterschelde ter hoogte van Viane met de punt vast op een zandplaat. Het gas dat daarbij ontsnapte ver oorzaakte bij een aantal inwoners van Bruinisse hoofd pijn en misselijkheid. De veroordeling vond plaats bij verstek want blijkbaar had de, in middels ontslagen, schipper geen en kele behoefte om zijn handelswijze te komen verdedigen tijdens de zitting. Uit de strafzaak bleek dat de (vroege re kapitein van een rondvaartboot te Amsterdam) zou hebben verzuimd om op de kaart en de radar te kijken. Hij bevond zich met de binnenvaart- tanker buiten de betonning waarmee de vaarroute wordt gemarkeerd. En dat zou de reden zijn geweest van het vastlopen op de zandplaat. De kapitein weigerde in eerste in stantie de sleepboothulp die vanuit omliggende plaatsen werd aangebo den. Bij laag water ging het schip hol buigen omdat de achterzijde ervan op het water lag terwijl de punt vastzat in de zandplaat. Door dit zogeheten 'plooien' scheurden enkele nafta- tanks open waardoor de vluchtige, giftige lading kon ontsnappen. De of ficier van justitie mr R. Beaumont achtte de nalatigheid en schuld van J. A. M. H. bewezen en eiste een boete van 500 gulden of tien dagen hechte nis. Kantonrechter vonniste conform. Eveneens bij verstek, werden P. H. uit Heinkenszand en J. W. C. K. uit Vlissingen schuldig bevonden maar zonder oplegging van straf. In decem ber 1986 werden beide heren via een politiehelikopter betrapt toen zij in het natuurgebied Kop van Schouwen niet minder dan 76 bossen liguster aan het snijden waren om via de han del te verkopen. De zaak werd aange houden nadat de heren tijdens een eerste zitting verklaarden dat zij toe stemming hadden van een kennis die daar woont om de liguster op diens grondgebied te snijden. Zij zouden daarbij ongemerkt afgedwaald zijn in het natuurgebied. Van Solinge had na de eerste zit ting een en ander nagegaan en was tot de conclusie gekomen dat inder daad op geen enkele manier stond aangegeven dat men in het natuurge bied terecht was gekomen. „Dus is het ten laste gelegde niet te verwij- Advertentie computers software advisering Zierikzee, tel. 01110-17169 ten aan de verdachten". Hij week daarbij af van de eis van de officier van justitie die de zaak minder ambtshalve benaderde en tegen elk van de verdachte een boete van hon derd gulden eiste. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> Mistig In de nacht op uitgebreide schaal vorming van mist en plaatselijk lich te vorst. Ook overdag mistig en be wolkt. Middagtemperatuur 3 graden. Minimumtemperatuur de komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 dec.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: -2 graden Middagtenip.: 3 graden Windkracht: zuidoost 3 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidoost 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 dec. Zon op 08.39, onder 16.27 Maan ojr 23.43, onder 12.53 13 dec. Zon op 08.40, onder 16.27 Maan op onder 13.02 14 dec. Zon op 08.41, onder 16.27 Maan op 00.55, onder 13.12 Laatste Kwartier: 13 dec. (12.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de nacht van donder dag op vrijdag kwam de temperatuur vrijwel nergens meer beneden hot vriespunt. De zachte lucht die don derdag reeds het noorden van het land bereikte, stroomde voorafge gaan door een regengebied, over ons land naar het zuiden. Het hogedruk- gebied dat de afgelopen dagen vrij wel boven ons land lag werd daar door naar het westen verdreven. Dit is echter van tijdelijke aard. want ook de komende dagen blijft het dicht bij ons land liggen. Hierdoor kunnen 's nachts dc temperaturen toch weer tot dicht bij of even onder het vriespunt dalen Verwachting Deltagebied tot zater dagavond:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1