Hagelwit sneeuwtapijt renesse Meningen verdeeld wat betreft koppeling tussen reclamespots en promotiefilm over de regio Reddingsboot Harder in gebruik voor binnenzijde van de kering Pasjesregeling voor Bruse jeugdsociëteit ^NSE_bibuo^ V^oelbu^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT KERST '87 3,95 Tuincentrum Braber **0 ZIERIKZEE - „I'm dreaming of a white Christmas". Het lijkt wel of de weergoden er rekening mee hebben gehouden. Als voorproefje op dit witte Kerst strooiden ze met kwistige hand minuscule sneeuwvlokjes neer, die met zijn allen de binnenstad van Zierikzee een winters aanzien gaven. Helaas was dit witte sneeuwtapijt geen lang leven beschoren. Wie weet was dit slechts een voorproefje van hetgeen de ijzige sneeuwman nog voor ons in petto heeft met de kerstdagen. Wat dat betreft blijft het nog even dromen van een witte Kerst. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24250 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De snelpers dwingt tot snel-lezen; men leest niet meer horizontaal, doch verticaal. Erick Bögh Geanimeerde discussie op informatie-avond Stichting Promotie Schouwen -Duivelan d RENESSE - Als het aan een aantal regio-ondernemers ligt wordt de door de Stichting Promotie Schouwen- Duiveland gelegde koppeling tussen reclame en algeme ne promotie van Schouwen-Duiveland losgelaten. Con creet zou dat betekenen dat de film niet via reclamespots in de film wordt bekostigd, maar wordt gefinancierd door het bedrijfsleven zonder dat daar reclame tegen over staat. De meningen zijn echter verdeeld, zo bleek uit de discussie op de door de Stichting Promotie Schou wen-Duiveland belegde informatie-avond. De stichting- gaat alle 800 ondernemers die aangesloten zijn bij de VVV aanschrijven om meer duidelijkheid te verkrijgen. Na een aanvankelijk nogal lauwe discussie kreeg de kersverse promo tiestichting meteen al behoorlijk wat kritiek over zich heen. Met name over de wijze van financiering van de te maken promotiefilm. De stichting kwam met het voorstel om de film te bekostigen middels reclamebood schappen in de film. De ondernemers zouden dan de keus hebben uit spots van tien. vijtien, of dertig seconden. In totaal zouden de spots dan maxi maal tien minuten van de in totaal 45 minuten durende film in beslag mo gen nemen. „Dan zul je zien dat een aantal gro te bedrijven reclame kan maken in die film en dat de kleinere onderne mers weer uit de boot vallen", aldus recreatie-ondernemer M. Moelker uit Renesse. „Ik voel meer voor een alge mene promotiefilm zonder reclames erin. Die kunnen we dan toch ook met z'n allen betalen"? A. Verseput, ondernemer en voor zitter van de Middenstandsvereni ging Renesse sloot zich bij de woor den van Moelker aan. „Iedereen kan dan naar draagkracht bijdragen". Ook R. Geluk (ZOC) pleitte voor het laten vallen van de koppeling tussen promotiefilm en reclame. Overigens blijft, ook als besloten zou worden de film zonder recla mespots te maken, voor de onderne mers de mogelijkheid staan om aan de film een vijf minuten durend pro motiefilmpje over het eigen bedrijf vast te laten plakken. Uiteraard moet daar dan wel.extra voor betaald worden. Verkooi) Voorafgaande aan de discussie hield H. P. van Oost, lid van de video- commisie van de stichting, een plei dooi voor het maken van de film. „Voor ondernemers is een video-band een prima promotiemiddel. Het is mooier dan een folder, en het is mo derner dan een folder. Je kunt de videoband bijvoorbeeld als camping houder meesturen met de bevestiging van reserveringen. Dan kan de klant zelf zien wat er te beleven en te zien is in het gebied waar hij naar op vakan tie gaat". Van Oost sprak de verwachting uit dat er per toeristisch seizoen zo'n 5000 promotie-videobanden verkocht worden. „En de mensen die zo'n band in huis krijgen laten hem allicht eens zien aan buren, familie en vrienden. Ik denk dat als je 5000 banden ver koopt je zo'n 35.000 mensen bereikt". Van Oost legde uit dat bij de video band ook een vernieuwde kaart var vervolg pagina 4 Natuur De natuurbeschermers presenteren ambitieus plan inrichting natuur Neeltje Jans. Pag. 2). Jeugd De nieuwe jeugdwerker heeft zich voorgesteld aan het bestuur van de Stichting Jeugd Schou wen-Duiveland. (Pag. 4). VVV De provinciale VVV presenteert in een artikel het geautomatiseerde informatiesysteem. (Pag. 5). Paardesport Mascha Busfraan is opgevallen met haar hoogste puntentotaal in Bruinisse. (Pag. 11). Advertentie middenstands vereniging RENESSE Jazeker! Nog tot en met 24 dec! Koop in Renesse en maak kans op de hoofdprijs van f 1000,- waardebonnen! Verder zijn er nog prijzen te winnen van f 750,-, f 500,-, 250,-, f 100,- en van f 25,-. Bij iedere vijf gulden die U besteed ontvangt U een aktiezegel. Plak deze op de spaarkaart lever deze in en ding mee naar één van die geweldige prijzen! m&eb da*t'dct£ cum 'C stUztuZ/ Samenwerking Rijkswaterstaat en KZHMRS NEELTJE JANS - Sinds enkele dagen ligt in binnenha ven Noordland op Neeltje Jans de spiksplinternieuwe reddingsboot Harder. Gereed om 24 uur per etmaal uit te kunnen rukken om hulp te bieden aan mensen die in moeilijkheden zijn aan de Oosterscheldekant van de Stormvloedkering. Een voorziening die onderdeel vormt van de zogenaamde objectbeveiliging van de Ooster- scheldekering door Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat heeft voor dat doel een samenwerking aangegaan met de stichting Koninklijke Zuid-Holland se Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen (KZHMRS). Rijkswaterstaat zorgde voor de boot en de bijhorende voorzieningen en de KZHMRS zorgt voor de bemanning en de exploitatie van de Harder. „Een unieke samenwerking die in Neder land nog niet eerder plaatsvond", al dus het hoofd van de Dienstkring Deltakust van Rijkswaterstaat ing. H. Verheij. In gezelschap van de in specteur van de KZHMRS N. de Jon ge, de schipper van de reddingsboot Koningin Beatrix I. Breen die ook schipper wordt van de nieuwe boot en ir P. C. van Goor van Rijkswaterstaat presenteerde hij de nieuwe aanwinst aan de pers. Gelijknamige vissoort De reddingsboot Harder, die zijn naam dankt aan de gelijknamige vis soort maar ook aan de letterlijke be tekenis van het woord harder, bleek zijn naam eer aan te doen. Een pijl snel acceleratievermogen, een grote snelheid (maximaal 70 kilometer per uur) en een grote wendbaarheid ble ken bij de demonstratie die op de koude, nevelige Oosterschelde werd gegeven. De open reddingsboot heeft een lengte van acht en een halve meter, is drie meter lang en weegt twee en een halve ton. Twee dieselmotoren van elk 200 pk veroorzaken een krachtige waterstraal waarmee de motor wordt aangedreven; een zogenaamde waterjet aandrijving. Een van de be langrijkste eigenschappen van de nieuwe Reddingsboot is zijn geringe diepgang waardoor men zich ook zeer snel kan verplaatsen over ondie pe watergedeelten. Dat de reddingsboot geen overbodi ge luxe is blijkt wel uit het feit dat schipper I. Breen en zijn (in totaal acht) opstappers tussen eind juli en een december van dit jaar 24 mensen hebben geholpen die in de buurt van de kering op de Oosterschelde in moeilijkheden verkeerden. Dat ge beurde met een huurboot die werd ge bruikt tot de Harder gereed was. De meeste drenkelingen waren waterre creanten. Behalve het helpen van hen heeft de reddingsboot ook tot doel de Stormvloedkering zelf te beschermen door te voorkomen dat er boten te genaan varen. In de gaten houden Om de Harder tijdig te kunnen la ten uitrukken wordt het doelgebied (tot ongeveer twee kilometer vanaf de kering) dag en nacht in de gaten ge houden door het personeel van de Roompotsluis. Verder vanuit het Topshuis en via de radar van de kust wacht. Schipper Breen kan pas uit rukken wanneer drie van zijn acht opstappers ook in de binnenhaven Noordland zijn aangekomen. Het wordt daarom als een groot voordeel beschouwd dat drie opstappers van wege hun baan dagelijks werkzaam vervolg pagina 3 Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's °p9<"»W f 1 nr RENESSE-LA0NE M 01116-1170 De snelle reddingsboot. En oudercontrole BRUINISSE - Als jeugdsoos de Pul straks na de ongeregeldheden weer open gaat dienen alle bezoekers een toegangspasje te hebben en moeten drie ouders aanwezig blijven voor het toezicht. Dat heeft de burgemeester van Bruinisse, T. C. Hekman, bepaalt als voorwaarden voor de heropening van dc soos. Betaling van 2,50 gulden als entreegeld is hiermee voor 'vreemden' van de baan. Het bestuur van de jeugdsoos heeft dit laten weten aan de ou ders van de soosbezoekers in de hoop, dat er zich mensen opwer pen om die controle te gaan uit oefenen. Het bestuur lijkt zich vooralsnog zorgen te maken over de bereidheid. Het vinden van controlerende ouders ziet het be stuur als „het grootste probleem". Met de pasjesregeling lijkt het be stuur minder of geen problemen te hebben. Het bestuur meldt verder in het vlugschrijven, dat zij dagelijks vragen krijgt van jongeren over de opening van de soos. „Maar U be grijpt dat het nu niet meer een zaak van enkelen mag zijn, doch dat wij ons met de gehele gemeen schap behoren in te zetten". Onder het mom van vele handen maken licht werk worden de ouders ver zocht een bijgevoegde bon in tc vullen en zich hiermee als toezicht houdend ouder aan te melden. WA> ffih PÊ SI LT Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Wolkenvelden Hogedruk boven de omgeving neemt nog verder af en de invloed van een oceaandepressie wordt merk baar. De wind neemt af tot zwak en draait later naar zuid tot zuidoost. Rustig weer met wolkenvelden. Mini mumtemperatuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 dec.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 2 graden Windkracht: variabel 3 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 2 graden Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 dec. Zon op 08,38, onder 16.27 Maan op 22.32, onder 12.42 Laatste Kwartier: 13 december (12.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Noordwesten winden zijn gisteravond een succesvolle aan val begonnen op de winterse kou in ons land. De zachte zeelucht die het land werd binnengeblazen bracht ook wat regen mee en dat betekende ijzel op de koude ondergrond. In de zuidelijke provincies kon het in de vroege ochtend nog licht tot matig vriezen. Morgen en overmorgen zijn twee dagen met rustig dooiweer. Van af zondag kan een oeeaandepressie dicht bij ons land komen. Die kan er voor zorgen dat de wind in onze om geving naar de zuidwesthoek gaat waardoor de temperatuur wat verder boven het vriespunt uitkomt. Tbgelij- kertijd echter zal in Zuid-Scandina- vic het kwik weer ruim onder nul ko men. De winter blijft dus binnen handbereik.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1