Liefde en boerentrots Reggae in jeugdsoos Brogum Muziekagenda AG Kate in Lichtboei I LP-recensie Verzoek tot verlenging extra arbeidsplaats 5 ZIERIKZEE - In jeugdsoos Brogum treedt zaterdag 12 december de reggae-formatie Roots Syndicate op. Live mixt deze band de bekende reggaestijlen als Lovers rock. Roots Reggea en Dance hall style met vleugjes rap en funk tot een warme, zonnige sound. Roots Syndicate ontwikkelde haar muziek en vooral ook haar podi umprestatie door als support-act van ondermeer Black Ühuru en Burning Spear de grote concertzalen te bespelen. Het tropische muziekspektakel begint om 22.00 uur, al gaan de deuren van de soos al een uur eer der open. Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Houwelingen van defensie voorziet vijf procent te kunnen besparen op de aanschaf van defensiematerieel door een betere verwerving. Dat zou neer komen op een bedrag van 200 miljoen gulden per jaar. Hij kondigde dit aan tijdens de behandeling in de defen siecommissie van de paragraaf mate riaal van de defensiebegroting. De bewindsman zei hiermee vooruit te lopen op de conclusies van een rap port van een extern adviesbureau dat begin volgend jaar uitkomt. Inxs - Een stelletje ruige jon gens, die dit jaar nog hun 10-jarig bestaan kunnen vieren hebben een nieuw album op de markt gebracht, genaamd Kick. Er wordt gepraat over de Australische groep Inxs die op de nieuwe langspeler funk- rock perste. De band begon haar carrière onder de naam IThe Farriss Brothers. In 1979 kozen ze voor de naam Inxs. In dat najaar maakten ze tevens hun live-debuut in Toukley (Australië). Het jaar 1980 brengt hun eerste single en zorgt voor hun debuut-album, waar Just Keep Walking een hit van wordt. Na heel wat op tredens en het uitbrengen van enkele platen zijn de leden van Inxs aanbeland in het jaar 1987. Het is de tijd voor hun zesde langspeler. De producent is ditmaal weer Chris Thomas. Hij verzorgde de produktie op een eerder uitgekomen LP. De zesmansformatie begint op Kick met een wel zeer hard openingsnummer (Guns in the sky). Misschien slim aange pakt, want de huidige muziek liefhebbers houden wel van wat hardere muziek. Op een vaste dreun waar voorname lijk de gitaar en de drum naar voren komen, klinkt het alle- I maal wat te simpel. Hetgeen wel betekent, dat ze op een ei genwijze manier met muziek bezig zijn, want zoals Inxs komt men er echt niet veel te gen. Het vervolg in New Sensa tion is iets aannemelijker voor detop-40-fans. Het geluid komt meer in de richting van het po pulaire, maar het blijft in ieder geval 'lekker ruig'. Opvallend Iin het derde nummer is de zang. Het 'hijgerige' en tevens meeslepende is goed te verge lijken met zanger Bonno van U2. Alleen is het bij Inxs stuk ken duidelijker te ontvangen in dat derde nummer Devil In side. Het is trouwens zeer op vallend hoe duidelijk alles bij Inxs klinkt. De zang, de gita ren, saxofoon, keyboards, bas en drums. Alles wordt zo in el kaar verweven, dat het een dui delijk stukje muziek is wat op Kick wordt gebracht. In het nummer Need you tonight, dat op single is uitgebracht, gaat zanger Michael Hutchence nog even door met het stemgeluid dat bij U2 zo kenmerkend is. Toch blijft het maar bij de twee voornoemde nummers echt op vallend, qua zang. Verder wordt er stevig doorgezet naar kant twee. Voordat de plaat omgedraaid kan worden, moet eerst het nummer The loved one nog gedraaid worden. Een song dat in het rijtje van de meezingers thuishoort. Na tien jaar aan de weg getimmerd te hebben kunnen de jongens van Inxs' eindelijk eens gewaar deerd worden om vooral hun orginaliteit. Wanneer zouden ze genomineerd worden? Hun ervaring is ook niet om op af te dingen. Ze hebben te maken ge had met de welbekende Bob Clearmountain (voor de mixing van Kick), Pete Towns- hend (voor de produktie van één van de zes LP's) en voor datzelfde heeft Inxs ook de Pretenders en Godley Creme op bezoek gehad. Het zijn toch geen kleine namen. Kortom, het is eigenwijze muziek, met een stevige dreun, die duide lijkheid en originaliteit op de platenmarkt brengt. R.V. 12 december: Ned. Herv. kerk, Bruinisse. Kerstzangavond m.m.v. kinderkoor Halleluja en de Chr. Gem. Zangver. Laus Deo (19.30 uur). Ned. Hervormde kerk, Renesse. Aperitief-concert op het Oberlingerorgel Adriaan Krij ger en Prosper Sevestre, orgel. (16.45-17.15 uur) 19 decem ber: 1. Lutherse kerk, Zierikzee. Kerstconcert Ars Musica (bij kaarslicht) diverse en sembles en solisten. Ned. Herv. kerk, Renesse. Komt allen tezamen, m.m.v. Ned. Herv. kerkkoor, ko perensemble Luctor et Emergo, Cafla en Prosper Se vestre, dwarsfluit en orgel, samenzang (19.30 uur). Dingeman Coumou, klassiek gitasr. 21 december: De Burght, Burgh-Haamstede. 15 januari: 30 januari: Concertzaal Zierikzee Theodora Geraets (viool) en Carles Moerdijk (piano). ichenne (piano), Eeva (cello). Lutherse kerk, Zierikzee Ars Musica-concert Eric Koevcets, viool en Marco Bons, orgel. 5 februari: Concertzaal Zierikzee Het Guarneri Trio - Daniëlle Koskine (viool) en Jean Decroi 27 februari: Willibrorduskerk, Zierikzee Requiem van Fauré (Strijkersehsemble en Madrigaal koor van de Zeeuwse Muziekschool - Willy Feytel- Bout, sopraan en Pieter Wönd^rgem, bas). Ars Musica- concert. 25 maart: Ned. Herv. kerk, Renesse. The Crucifiction (De kruisigfng) Gereformeerd Kerk koor Zierikzee. 26 maart: Lutherse kerk, Zierikzee Ars Musica-concert 'Een avoid met Franse muziek'. El lengard Jense en Rosemarie^flastero, piano en Froukje Wiebenga, dwarsfluit. 29 maart:'Ned. Herv. Exoduskerk, S^mmelsdijk. The Crucifiction (De kruiftging) Gereformeerd Kerk koor Zierikzee. 16 april: Lutherse kerk, Zierikzee/ Ars Musica-concert, Zoetrrmeers Kamerkoor m.m.v. Kenichi Iwahashi en Sjojfrd Nauta, gitaar. 22 april: Concertzaal Zierikzee Rian de Waal (piano). 23 april: Concertreis Ars Musica/ Ned. Herv. kerk, Bruinisse. Kerstzangavond m.m.v. het gemengd koor Con Amore uit Meliskerke en het Duivelands Mannenkoor (19.30 uur) m.m.v. Hans van Blij derveen, zang. Voor correspondentie over deze rubriei/ en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-14585. Woensdag: 9 december Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Er kan meer dan u denkt. Deel 2. 15.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 15.45 uur De Grote Meneer Kaktus Show met Peter Jan Rens. 16.15 uur De kruisboog, Ameri kaans/Britse jeugdserie. 16.40 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur De heilige koe, auto- en mo torsportmagazine. 18.08 uur Family Ties. Afl. De terug keer van een familielid. 18.30 uur Cursus klussen in huis. Les 8. 19.00 uur Pompy de Robodoll, anima tiefilm. 19.05 uur Countdown, popmuziek met Simone Walraven. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Werk in uitvoering, film van de vereniging Het Nederlands Blinden- en Slechtziendenwezen. 20.33 uur Moonlighting. Afl. Moord per brief. 21.27 uur Verona. 21.50 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 22.25 uur Parallax, 7-delige serie van Jan Dorresteijn over pax*anormale verschijnselen. Afl. 2: De achterkant van de dood. 23.15 uur Veronica Sport. 23.40 uur The hitchhiker. Afl. Moord neigingen. 00.10 uur Journaal 00.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.00 uur Geestelijke stromingen: De Islam, les 4. 09.30 uur Randstad, les 1-4. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.40 uur Dag dokter, les 1. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van de Politieke Partij Radikalen (PPR). 19.22 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evenementen op het ge bied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme. 20.20 uur Avondvoorstelling: The Flood, Nedeidandse inzending be kroond met de Prix Italia 1987. 20.45 uur Merg, opera voor 5 zangers en 12 musici. 21.52 uur Studio Sport. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieüws voor doven en slechthorenden. BRT 1 15.00 uur Mik, Mak en Mon, science- fictionserie voor kinderen. 15.10 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. 15.35 uur Meester, hij begint weer, tweewekelijks satirisch jeugdpro gramma, herh. 16.05 uur Nils Holgersson, 52-delige Duitse tekenfilmserie, afl. 48. 16.30 uur Tall tales and legends, ne- gendelige serie Amerikaar^e legen den en liederen. Afl. 3. 17.15 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, 26-delige Britse tekenfilm serie, afl. 9. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie, herh. 18.05 uur Plons, kinderserie, herh. 18.10 uur Mareka en haar yaya, 12- delige Australische jeugdserie, afl. 8. 18.40 uur Kilimanjaro, wekelijks nieuwsprogramma voor tieners. 19.05 uur Juke Box 19.10 uur De toortsen van Vuurland, documentaire van R. H. Materne over oliewinning en de gevolgen daarvan voor de oorspronkelijke bewoners van Vuurland. 19.35 uur Paardenkoersen, medede lingen en programma-overzicht. 19.40 uur Extra politieke tribune (PVV). 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur De stripkwis, kwis waarin drie kandidaten hun ruime kennis over stripverhalen tegen elkaar uit spelen. 20.50 uur Krokant, culinaire serie. 21.40 uur Verwant, kunstmagazine. 22.30 uur Loterijtrekking en nieuws. Aansl. Coda: Cézocune, van Rose Auslander. Vertaling: Paul Vander- schaege. BRT 2 19.00 uur Zónen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Oshin, Japanse kinderserie. 19.38 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.40 uur Extra Politieke Tribune (PVV). 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kiezen of delen, verkie zingsdebat met politieke partijen. Thema: Werkgelegenheid en andere sociale zaken. 21.25 uur Niet schuldig, Amerikaan se speelfilm uit 1956 van Alfred Hitchcock. Donderdag' 10 december Nederland 1 9.30 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.15 uur Vrouw zijn, vrouwen-maga zine. 10.55 uur Televisie Fruitmand, mu ziekprogramma met geestelijke lie deren. 11.10 uur Musea yn Fryslan, driedeli ge serie over opvallende Friese mu sea. Deel 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Daktari, Amerikaanse se rie. 16.50 uur Kinderkrant. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, actua liteitenrubriek 18.15 uur Op zoek naar de Islam van München tot Helsinki. Vandaag: Fin land I. 18.30 uur Cursus Personal Computer II. Les 11. 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. 19.24 uur Hallo Nederland, serie over Nederlandse kinderen in het buiten land. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De overwinnaars, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Hugh Hudson gebaseerd op ware feiten. 22.37 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.00 uur In beeld... (Kunstenaars voor het leven), kunstenaarsmani festatie te Amersfoort. 23.30 uur Journaal Nederland 2 09.00 uur Drie om te vieren, les 3. 09.30 uur Geesteijke stromingen: De Islam, les 4. 11.30 uur Diergedrag en wetenschap, les 4. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 uur Paspoort voor Turken 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De baas in huis, Ameri kaanse comedyserie. 19.37 uur Nederland verkeert, drie wekelijks programma, waarin aan dacht wordt besteed aan de veilig heid in het verkeer. 20.07 uur Urbanus in 't echt, hoogte punten uit de theatershow van Urba nus vanuit het Circustheater te Sche- veningen. 20.59 uur Wereld van verschil, discus sieprogramma over een actueel on derwerp. 21.44 uur Kippevel, popprogramma gepresenteerd door Jan-Douwe Kroeske. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie, herh. 18.05 uur Fame, Amerikaanse serie met Debbie Allen, Lee Curreri, Eric Grimpel e.a. Afl. 22 18.50 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etienne Cocquyt. 19.10 uur Gebeloe, feesten, begrafe nissen en religie van Indianen in Gu atemala. 19.20 uur Comedy Capers, serie slapsticks. 19.35 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.40 uur Extra politieke tribune (SP) 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger-Lager, spelprogram- ma waarin twee koppels aan de hand van speelkaarten proberen de hoofd prijs in de wacht te slepen. 21.00 uur Panorama, rubriek met do cumentaires. 21.55 uur Chateauvallon, 26-delige Franse serie over de lotgevallen van de familie Berg. Met: Chantal Nobel, Jean Davy, Denis Savignot e.a. Afl. 19. 22.45 uur Nieuws. Aansl. Coda: Als ik u vinde, van Hubert Waelraat en Adriaenssen, uitgevoerd door Paul Rans, luit. BRT 2 18.45 uur Energie. Afl 3. 19.05 uur Juke Box 19.10 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.35 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.40 uur Extra Politieke Tïbune (SP). 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kiezen of delen: begroting en belastingshervorming, verkie zingsdebat met de politieke partijen. Thema: Budget en belastingen. 21.10 uur Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat geplant. Afl. 8: De Kongolezen. Herh. ZIERIKZEE - Nu staatssecretaris Ginjaar-Maas van onderwijs het ver zoek van het bestuur van de Beatrix- school om tot 1 augustus een extra leerkracht in dienst te nemen heeft goedgekeurd, wil het bestuur voor het volgende schooljaar opnieuw een verzoek hiervoor indienen. Dit voor nemen is een van de onderwerpen die het bestuur van deze Zierikzeese school bespreekt tijdens de vergade ring van vrijdag 11 december. Deze vergadering begint om 15.00 uur. Zoals reeds eerder in deze krant werd vermeld zag het er wat betreft het personeelsbestand van deze school voor moeilijk en zeer moeilijk lerende kinderen enige tijd somber uit. Aangenomen werd dat de lege plaats die wegens het vertrek van een van de onderwijsgevenden was ont staan niet opgevuld zou worden. Dit omdat deze leerkracht bovenovertal- lig was. Verrassing Staatssecretaris Ginjaar-Maas be sloot tot ieders verrassing om het ver zoek van de Beatrixschool om een ex tra formatieplaats te honoreren. Tbt 1 augustus '88 mocht de Beatrixschool een extra leerkracht aanstellen. Het bestuur is van mening dat ook na het verstrijken van deze termijn de be hoefte aan een extra leerkracht blijft bestaan. Daarom wil deze opnieuw een verzoek voor een extra arbeids plaats voor het schooljaar '88/'89 in dienen. Als argumenten wil het be stuur die motieven gebruiken die reeds bij het eerste verzoek door de staatssecretaris als steekhoudend zijn beoordeeld. Overig Behalve dit verzoek bespreekt het bestuur de exploitatierekening van '86 en tevens een tweetal kwesties in de personele sfeer, te weten de aan stelling van een nieuwe vakleraar godsdienst en het uitbreiden van het aantal uren van een van de logope distes die aan de school verbonden zijn. 67 ,,Nou moet je eens horen," begon ze heftig, ,,daar komt vanmorgen Duw bij me en die wil Kees een fiets geven voor zijn verjaardag; jij moest hem kopen. Ik heb natuurlijk geweigerd, wat denkt ze wel. Ze wil hem zeker van ons afhalen, maar dan ben ik er ook nog. 't Is wat moois." ,,Wat prevel je allemaal," vroeg Menno schijnbaar doodkalm. ,,Wil Duw, onze buurvrouw, een fiets geven aan Kees? Wat heeft zij met die jon gen te maken? Ze is wel niet gierig, maar een fiets ,,Ze heeft genoeg met Kees te ma ken, hij is toch feitelijk haar klein zoon en dat wil ze nu erkennen, na dertien jaar, maar ik niet," antwoord de Betsie fel. Menno floot tussen de tanden. ..O zo, is hij haar kleinzoon", zei hij langzaam. .Vanzelf, 't was toen toch Riekus. Kees is toch zijn Verder dan deze woorden kwam ze niet. Ze snikte. Zwaar lag de stilte in de kamer, alle dingen schenen in spanning te wachten op de woorden van de man. Maar diens stem bleef even diep en kalm als te voren. ,,Jij zegt wel 'vanzelf', maar hoe moet ik dat weten? Tbgen mij heb je het toch nooit gezegd." ,,Ik heb je toch alles verteld die nacht." .Zeker. Maar alleen dat hij Riekus heette. Niets meer." door J. VISSER-ROOSENDAAL „Waarom vroeg je 't dan nooit?", 't Klonk verbaasd. ,,Ik wachtte tot mijn vrouwtje 't uit zichzelf zou zeggen. Want ik geloofde dat zo'n vraag je verdriet zou doen." Ze knikte. Hij legde zijn arm om haar heen en trok haar naast zich op de divan. ,,En vertel me nu eens, wat er alle maal gebeurd is met Duw." Met haar hoofd tegen zijn schouder geleund bracht ze verslag uit; eerst van het bezoek van Riekus, de vorige avond en nu dat van Duw. Menno luisterde in grote aandacht en dacht toen enige tijd diep na. Steeds zwaarder lag de spanning in het vertrek. Wat zou Menno doen? Hij streed een zware strijd, lange tijd zat hij daar met dichtgeklemde mond, gefronst voorhoofd, de ogen toege knepen. Maar na zijn eerste drift kwam het mededogen. Veel beter dan zijn vrouw begreep hij de armoede van deze mensen, een armoede zo groot, dat die hen dreef naar haar, de enige, die hen helpen kon. En ze had beiden afgewezen, 't Was waar, ze kon hard zijn. Kalm en beheerst klonk zijn stem, toen hij zei: „Tbeh moesten wc de fiets voor Kees maar aanne men, dat lijkt mij de beste oplos sing." Maar heftig voer Betsie uit, van hem wegschuivend: „Dat wil ik niet; in geen geval. Als die fiets zo nodig is, kunnen wij hem er zelf wel een ge ven." Bezwerend legde hij zijn hand op de hare. „Hoor nu eens vrouwtje. Tben ik jou vroeg me te trouwen, heb ik me zelf gezworen, jou gelukkig te ma ken, maar - ook om je zoon alles te ge ven wat ik kon. Nu hebben we vier kinderen, doch dat getal kan groter worden en al hebben we nu een goed bestaan, niemand weet hoe de toe komst zal zijn. En stel je nu eens voor dat onze Kees naderhand plannen gaat koesteren die onze draagkracht te boven gaan; dat hij zelf een zaak wil beginnen of iets anders Wij moeten om onze andere kinderen ook denken, al zal ik voor Kees doen wat ik kan. Tbch zou het dan niet gek zijn als, indien nodig. Duw en Riekus een steentje bijdragen. En ze willen het zo dolgraag doen, dat zie je nu. En ik kan dat niet helemaal afkeuren." „En ik wil dat juist niet." „Je bent gierig, vrouwtje. Stel het vele dat ons gegeven is, eens tegen over dat van de overkant. Dan zijn wij schatrijk. En hoe weinig vragen ze je daarvan Je wilt alles voor je zelf houden en - eerlijk gezegd - deed ik dat ook liever, maar we moeten vóór alles om Kees denken en daarom mogen we dit verzoek heus niet wei geren." (wordt vervolgd) ZlERIKZEb - in clubhuv De Lichtboei aan de Poststraat te ZieriKzee is op za terdag 12 december eerikerstconcert dat wordt verzorgd door het duo AG Kate. Zij brengen liedjls in het country-genre en gospels. De toegang tot het concert is gratis. Er iwrdt een collecte gehouden ten bate van de artiesten. Het concert begint onul0.30 uur. Begin januari brengen AG Kate een nieuiv gospel-programma injde kerk van Ouwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5