Zierikzee houdt zich OJC van het lijf in uitduel Bruse Boys verovert punt in matige uitwedstrijd Mevo houdt DFS op gelijkspel in duel met weinig kansen NIEUWSBODE GPC komt met geluk gelijk tegen beter Brouwershaven WIK haalt uit tegen Cadzand Renesse laat Hulsterloo zege 6 Gelijkspel in Rosmalen drukt concurrent op tweede plaats ROSMALEN - Zierikzee heeft aan de belangrijke uitwedstrijd tegen OJC een gelijk spel overgehouden. Daardoor blijft het met een punt voorsprong de ranglijst aanvoe ren in de tweede klas KNVB van het zondagvoetbal. Lang koesterde de ploeg van trai ner Hans van der Wekke zelfs een 1-0 voorsprong in Rosmalen (doelpunt Rini Verwest), maar die werd twaalf minuten voor tijd teniet gedaan. Eén week voor de cruciale confron tatie op eigen veld tegen Sluiskil is het bij OJC veroverde winstpunt mooi meegenomen. Want de punten worden duur behaald, zo blijkt wel uit de bijzonder geringe verschillen in de tweede klas. „We mogen met dit resultaat niet mopperen", vertolkte elftalleider Cees Lodewijk dan ook de gevoelens bij Zierikzee. ,,De wed strijd was vandaag niet hoogstaand, maar er is wel op het scherp van de snede gevochten. Als je de tweede helft in aanmerking neemt, kun je de jongens een compliment maken dat ze overeind bleven tegen deze tegen stander". Zoals verwacht schuwde OJC het li chamelijke contact niet in het duel om de bovenste plaats. Zeker de eer ste tien minuten werd Zierikzee fors aangepakt, en met name enige vrees voor het lichamelijk welzijn van de vlieggewicht voorhoede leek niet on gegrond. Rini Verwest, Kees Stout- jesdijk en zijn broer Rini bleven ech ter door hun behendigheid en werk lust goed overeind. Bovendien haalde OJC uit het beginoffensief geen ren dement, omdat het voor het doel van de bezoekers niet gevaarlijk kon wor den. Toen de door vele spelonderbrekin- gen onaantrekkelijke beginfase voor bij was, nam Zierikzee na zo'n twin tig minuten een voorsprong. Wim Mulders, de kleine man, speelde een sterke wedstrijd tegen de lange Rosmalense stormram Van Uden, be reikte na het onderscheppen van een aanval met een crosspass Rini Ver west op links. Die overbrugde snel vanaf het middenveld de afstand naar het OJC-doel, om vervolgens de Brabantse doelman De Laak met een schijnbeweging te misleiden en te scoren: 1-0. De eerste klap van een daalder was hiermee uitgedeeld, en bij Zierikzee keerde de rust in het spel terug. Door het opdringen van de geschrokken thuisploeg kregen de Schouwenaren in de resterende periode tot de pauze de ruimte om meer mogelijkheden te creëren dan het vruchteloos aanval lende OJC. Goede zestienmeterscho- ten van Ronald van Oeveren en Leen Koster vlogen echter net over en naast. Dat OJC na rust furieus uit de startblokken kwam lag geheel in de lijn der verwachtingen. Toch dreigde het gewaarschuwde Zierikzee everi onder de voet te worden gelopen. De verdediging had de problemen daar bij wel een beetje aan zichzelf te wij ten, want bij mogelijkheden om de defensieve stellingen te verlaten werd geen aansluiting gezocht bij de andere linies. Dat de Brabanders niet konden scoren pleit niet voor hun aanvalskracht, al had de bij hoge bal len en kopstoten waakzame Zierik- zee-keeper Peter Noordijke ook te maken met dat gebrék aan succes. Anderzijds bleven Verwest en Kees Stoutjesdijk gevaarlijk op de coun ter. Na een kwartier in de tweede helft had Zierikzee tegen een twee mansverdediging van OJC misschien de wedstrijd kunnen beslissen als Pa trick de Broekert een der vrijstaande vleugelspelers had aangespeeld in plaats van de in het centrum opko mende Koster. Nu dat niet gebeurde kregen de vermoeide Zeeuwen het in de laatste twintig minuten nog moei lijk. De gelijkmaker die Twan Voets ruim tien minuten voor tijd van dichtbij inkopte na een scrimmage was niet onverdiend. Met daarna Kees Verkaart voor de geblesseerde Ronald van Oeveren wist Zierikzee vervolgens paniek te voorkomen en rustig het einde te halen. Bal verdwijnt via rug verdediger in doel BROUWERSHAVEN - Het zit nieuwkomer Brouwershaven niet mee in de eerste klas afdeling van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Arend Krijgsman leek in zijn thuiswedstrijd tegen GPC eindelijk weer eens op een overwinning af te stevenen toen een ongelukkig doelpunt in het laatste kwar tier dit voorkwam. Via de rug van verdediger Bert Bos, die een uitstekende wedstrijd speelde, dwarrelde de bal in de kruising: 1-1. Aanvallende bezoekers lopen twee keer achterstand op ZIERIKZEE - Mevo kreeg in zijn thuiswedstrijd tegen streekgenoot DFS wei nig kansen, maar de Zierikzeeënaars sprongen er zuinig mee om. Twee keer kwam de ploeg van trainer Peter Goedegebuure zo op voorsprong tegen de Burghenaren. Evenzovele malen kwamen de offensief ingestelde mannen van Jaap van Huizen terug. Met een beetje meer doeltreffendheid was DFS echter met een overwinning op zak vertrokken. De bezoekers hadden bovendien gedurende vrijwel de hele wed strijd het betere van het spel. Ook daarom meende oefenmeester Jaap van Huizen na afloop dat zijn elftal eigenlijk recht had 'op meer dan de bereikte 2-2 eind stand. ,,We hebben te weinig ge kregen. Maar aan de andere kant vind ik het knap van onze jongens dat ze twee keer konden terugko men". Mevo-collega Peter Goede gebuure gaf op zijn beurt ruiter lijk toe dat zijn team niet te klagen had over de uitslag. ,,De Burghenaren hadden vandadg meer inhoud. Onze spelers mogen dan meer individuele kwaliteiten hebben, DFS is een beter collec tief". Het duel tussen de twee Schouwse zaterdagvierdeklassers was behoorlijk levendig, zij het zonder veel echte hoogtepunten. Vanaf het begin was al duidelijk dat er twee willige ploegen aan het werk waren, waarbij de eerste kans na zeven minuten voor Mevo was. De diepgestuurde Peter van der Linde kwam op links echter net iets tekort om invaller doelman Edwin van der Zande (Erik Schot was op vakantie) te passeren. In een lekker tempo en met scherpe dekking aan beide kanten duurde het vervolgens een kleine tien minuten voordat DFS kon antwoorden met een fraaie een twee combinatie tussen Johnny Quaak en Marco Jonker. De laat ste kon vanuit een scherpe hoek Mevo-keeper Toon Wandel niet passeren, en Jacob den Engelsman schoot de rebound hoog over. Uit de eerste de beste tegënSah-1 val van Mevo was het aan de ande re kant plotseling raak voor de thuisploeg, toen René Dekker op rechts ontsnapte aan de bui- tenspelval en tegen de lat kogelde. Marco Saman was attent meege komen om de bal alsnog in het doel te werken: 1-0. Johnny van der Have liet ongeveer halverwege de eerste helft na om de gelijkma ker te produceren. De vrijstaande DFS-spits, die nogal eens aan de aandacht van bewaker Dirk van der Sleen ontsnapte, schoof vrij staand een voorzet van Quaak naast het doel. Meteen na rust had Mevo- middenvelder Ruud Vercruysse een mogelijk beslissende treffer op zijn schoen, doch zijn inzet van dichtbij vloog naast. Allengs drong DFS de thuisploeg echter weer terug, en de gerechtigheid liet niet lang op zich wachten. Na een kwartier werd het 1-1 doordat Marco Jonker een verre voorzet voorbij de weifelende Toon Wan del kopte. De geschiedenis van voor de pauze herhaalde zich daarna. De afwachtend opererende Zierik- zeeënaars sloegen ditmaal totaal onverwacht toe via Ruud Ver cruysse, die een hoge crosspass van Marco Does keihard op de slof nam: 2-1. DFS trok met man en macht naar voren om de zaken op nieuw recht te trekken tegen een Mevo dat zich riskant tot ver in het eigen strafschopgebied liet terug zakken. Er was een identieke fout van Toon Wandel voor nodig om Robin Verdam in staat te stellen om koppend de bijna onvermijde lijke gelijkmaker te scoren: 2-2. Daar bleef het bij, want afstand schoten van Leo Rijnberg (naast en in het zijnet) troffen geen doel. Mevo-doelman Toon Wandel werpt zich op de bal voordat DFS-middenvelder Robin Verdam (links) gevaar lijk kan worden, onder toeziend oog van Marco Does (rechts). Met 5-0 overwinning KERKWERVE - WIK heeft het af gelopen weekeinde flink uitgehaald in zijn thuiswedstrijd tegen Cad zand. Het werd 5-0 tegen de Zeeuws vlamingen. Daardoor raken de Kerk- wervenaren steeds verder weg uit de gevarenzone. De cijfers van zaterdag zijn echter bedrieglijk, want Cadzand was in de eerste helft duidelijk de betere ploeg. Dat de bezoekers vergaten te scoren was het geluk van WIK, dat zich in de handen mocht knijpen dat een Cad- zandse doelpoging op de lat strandde en dat Theo Stouten een keer op de doellijn paraat was om de bal weg te trappen. Zo kon WIK na een half uur onver wacht een voorsprong nemen doordat Han van der Zande attent een voorzet vanaf links intikte toen de bal tussen enkele verdedigers bleef hangen. Die marge kon de thuisploeg tot aan de rust met hangen en wurgen vasthou den. Na de pauze was een heel ander WIK te zien. Het team van Kees Ber- revoets begreep dat er iets moest ge beuren om niet het onheil over zich zelf af te roepen en zocht .met overtuiging de aanval. Binnen vijf minuten lag.de bal twee keer achter., de Cadzand-keeper door Eric van der Zande en Joost Rotte. Beiden behiel den hun beheersing voor doel: 3-0. De Zeeuwsvlamingen konden de zaken nu niet meer bijbenen en moes ten bovendien verder met een man minder na de verwijdering van een speler. WIK maakte goed gebruik van de ruimte die ontstond. Halverwege de tweede helft profiteerde Eric van der Zande van voorbereidend werk van Hans Kesteloo en Jos den Boer: 4- 0. Van de talrijke mogelijkheden om het aangeslagen Cadzand verder op achterstand te zetten maakte tien mi nuten voor tijd alleen Jos den Boer nog gebruik. Hij strafte een verkeer de terugspeelbal af. DEN HAAG - Het Nationaal Insti tuut voor de Sport Gezondheids Zorg (NISGZ) heeft 163.000 gulden subsi die toegekend voor vier wetenschap pelijke onderzoeken. Daaronder is een onderzoek naar het effect van ge bitsbeschermers in de hockeysport. Met meer kansen dan Nieuwdorp Aanval van Brouwershaven (zwarte broek) tegen GPC. Vooral voor Bert Bos moet de ge lijkmaker een teleurstelling zijn ge weest. De gelegenheidsvoorstopper (Leo Nouwen zakte terug naar de po sitie van laatste man door het ontbre ken van Sjaak van der Weele) had spelmaker en goaltjesdief Johnny Daane van GPC het hele duel uitge schakeld, en leek zo verantwoorde lijk te worden voor een succes van Brouwershaven. Totdat hij dus onge wild een ongevaarlijk schot van rich ting veranderde. Door het ontbreken van de gebles seerde René Roon en de opgestapte Martin de Jonge (de dissident traint momenteel bij Zierikzee) kon Brou wershaven bij aanvang al wijzen op de nodige pech. Maar het belette de thuisploeg niet om in een gelijkop- gaand duel tijdens de eerste helft een voorsprong te nemen. Drie minuten voor rust benutte Joop Krips een ge miste pass van Steef Kloet, met Wer ner Kafoe uitblinker op de vleugels. Voorheen had de Schouwse equipe wel geboft dat de opgerukte laatste man van GPC geen penalty kreeg toen hij werd onderuit gehaald. Na de pauze creëerde Brouwersha ven voldoende kansen om GPC op de finitieve achterstand te zetten, maar het manco van scoren bleek bij de Schouwenaren nog niet verdwenen. Martin Quist, Arjan Visser en Werner Kafoe stuitten allen op de Vlissingse keeper. Door dit verzuim betekende de reeds beschreven lucky goal van GPC meteen de gelijkmaker. Brou wershaven-doelman Jan Constandse bleek anderzijds meer dan capabel om de Vlissingers van doelpunten af te houden door een schot en een kop bal van dichtbij te stoppen. PARIJS - Het opzetten van een nieuwe wielerwedstrijd tussen Parijs en Moskou verloopt voorspoedig. De contracten met de betrokken partijen zullen naar alle waarschijnlijkheid eind december worden getekend. De wedstrijd zal dan in mei 1989 voor het eerst worden gehouden en zal open staan voor zowel amateurs als be roepsrenners. Het startpunt wordt het Place Bastille in de Franse hoofd stad. Het eindpunt wordt gesitueerd op het Rode Plein in Moskou. NIEUWDORP - Bruse Boys heeft het afgelopen weekeinde een 1-1 gelijkspel behaald bij een uitwedstrijd in en tegen Nieuwdorp. Ondanks het veroveren van een punt, één van de weinige in uitduels, kunnen de Bruenaren niet terugblikken op een helemaal geslaagd optreden. Gezien de tweede helft was een overwinning van de Duivelanders mogelijk geweest, maar zij gaven na het scoren van de gelijkmaker de voorkeur aan het consolideren van de gelijke stand, in plaats van met veel risico de enigszins uitge bluste thuisploeg op de knieën te dwingen in de slotfase. De gelijkopgaande strijd werd in de achtentwintigste minuut opge fleurd met een doelpunt voor Nieuw dorp dat op merkwaardige wijze tot stand kwam. Bruse Boys-trainer Jan Kostense sprak na afloop van de ont moeting over 'sinterklaasje spelen', maar dat is een wat al te ruime bena ming voor een treffer die niet echt een weggevertje was: Ronald de Jon ge scoorde uit een vrije trap via het been van een Bruse verdediger en de paal. Hoe het ook zij, Bruse Boys was voor rust niet bij machte om de stand gelijk te trekken, al produceerden Jan Minnaard en derde voorstopper Peter Coppoolse (met Fred van den Berge en Egbert van Unen nog steeds geblesseerd) een paar aardige af standsschoten. Nieuwdorp volhardde in het spelletje waarmee het was be gonnen, namelijk zonder veel 'ti kwerk' zo gauw mogelijk de bal naar de tweemansvoorhoede transporte ren, veelal met overslaan van dc mid denlinie. Na de rust bewogen de Schouwen- Duivelanders zich met wat meer over tuiging over de grasmat dan ervoor, terwijl de thuisploeg op de counter bleef loeren. Bruse Boys kreeg met een aanvallende speelwijze echter aanmerkelijk meer mogelijkheden dan Nieuwdorp, al waren de paars- witten opnieuw erg afhankelijk van de invallen van Tbnnie van den Berge en het vuurwerk van kanon Jacob. Laatstgenoemde had reeds met een paar uitstekende schotpogingen en een kopbal de kwaliteiten van Pleijte uitvoerig getest, totdat hij een kwar tier voor tijd eindelijk succesvol was. Het was een doelpunt van het soort dat waarderend aangeduid wordt met de term 'juweel'. Een door Rinus Padmos goed opgezette aanval op rechts bracht de bal bij Tbnnie van den Berge, die meteen Jacob van den Berge op de rand van de zestien meter aan het werk zette. De spits verricht te de arbeid naar behoren door vanaf de zijkant uit de draai keihard zijn dertiende doelpunt van dit seizoen te laten aantekenen: 1-1 De gelijkmaker was voor beide elf tallen het sein om wat stoom af te blazen, want er werd door hen in de slotfase niet fanatiek op een beslis sing gejaagd. Het middenveld werd door dc thuisploeg in toenemende mate tot braakliggend gebied ver klaard. Bij Bruse Boys. defensief pot dicht. waren de linies van voren zo in elkaar geschoven dat er in offensieve zin niet voldoende ruimte overbleef. NIEUW-NAMEN - Renesse heeft een kans om uit de zorgen te raken niet aangegrepen. Het verloor in een pot boerenkoolvoetbal met 3-2 van Hulsterloo. De nederlaag voor Renesse in Nieuw-Namen was in alle opzichten verdiend. De passing was slecht ver zorgd. het middenveld pingelde er op los en aanvallen was er niet bij. Als er door de bezoekers even geknokt werd bleek Hulsterloo een kwetsbare ploeg. Maar Renesse had teveel moei te met het systeemloze spel van de Zeeuwsvlamingen, die de bal onge controleerd naar voren joegen. In hot eerste kwartier leverde het lange-halen-gauw-thuis voetbal van de gastheren niettemin drie kansen op, waarvan er een op de lat eindigde. Na twintig minuten viel het eerste doelpunt voor Hulsterloo, toen een voor het Renesse-doel caramboleren de bal van dichtbij door Mark van Puijvelde werd ingekopt. Drie minu ten later trok Kees Kraaijenbrink dc stand gelijk dooreen losgelaten vrije trap van Dick Hart alsnog in te tik ken. Twee doelpunten vlak voor rust (van David Bleijenbergh en Mark van Hekken) velden echter het vonnis over Renesse. Want na de pauze ble ken de Schouwenaren opnieuw niet in staat om de Hulsterloo-muur te slopen. Bovendien ging veel tijd ver loren door de roekeloos weggetrapte uitballen van de thuisploeg. Zonder uitgesproken kansen voor Renesse, kon Jeroen van der Have kort voor tijd slechts de achterstand reduceren tot 3-2 uit een vrije trap. Het werd in Nieuwdorp tussen de twee middenmoters geen confronta tie waar de vonken vanaf vlogen. Bei de partijen hadden blijkbaar hun spectaculaire eerste ontmoeting te Bruinisse nog in gedachten bij de opening van de competitie. Die was destijds geëindigd in een wonder baarlijke 5-0 zege voor Bru, na een wervelende eerste helft van Nieuw dorp. De les die beide teams uit deze gebeurtenissen hadden getrokken was dat dit keer een zeer voorzichtige start geboden was, met als gevolg dat de eerste tien minuten verveling troef was bij de toeschouwers. Na de verkenningsfase kroop Bruse Boys als eerste wat uit zijn schulp via een fraaie opbouwende actie over links van Marco van der Have en Leen van der Bijl, welke laatste Ton- nie van den Berge diepstuurde. Dc handige vleugelspeler trok de bal nauwkeurig voor op neef Jacob, die verwoestend uithaalde. Nieuwdorp- keeper Pleijte tikte de kogel echter schitterend over. Ook met volgende schoten van Theun de Ronde en Jacob van den Berge wist de doelman van de thuisploeg wel raad. Namens Nieuwdorp kreeg Ronald de Jonge een kans door verkeerd terugspelen van Jaap van den Berge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6