'Dit het hoogst haalbare, meer kan de gemeente ons niet geven' Gedeputeerde Ventevogel opent nieuw fiets/voetpad Renesse Vlag gehesen op het hoogste punt van de aanbouw gemeentehuis te Brouwershaven DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 ^<1 c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 7 DECEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24248 WAARIN OPGENOMEN VVV Druk dagje Op stap met Voetbal Dr H. J. van Zuylen heeft de eerste steen ge- Sinterklaas is weer vertrokken. Hij heeft er een Begrafenisondernemer J. de Jonge vertelt over Zierikzee houdt zich OJC van het lijf in een uit- legd voor het nieuwe VVV-kantoor in Burgh- drukke tijd opzitten. (Pag 3). zijn beroep en zijn ervaringen. (Pag 5). duel. (Pag. 6). Haamstede. (Pag. 2). (1797 - 1889) Wij worden rijker naarmate wij meer aan anderen geven. Lao-Tze Gedeputeerde J. B. Ventevogel kwam naar Renesse voor de opening van het nieuwe fietspad langs de Hoogenboom- laan. Vekabo over gemeentebeleid kampeerboeren Middenschouwen SCHARENDIJKE - „Wij hebben als Vekabo altijd voor 15 vaste plaatsen gepleit, en daar zijn we nog steeds voor. Maar ik denk dat dat op dit ogenblik gewoon niet haal baar is. Meer kan de gemeente ons ook niet geven". Aan het woord is H. A. Geluk, voorzitter van de Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) Hij reageert met die uit spraak op het beleidsvoornemen van de gemeente Mid- denschouwen om een strakker beleid te hanteren voor wat betreft de kampeerboeren. hoogst haalbare. Destijds zijn wij als kampeerboeren verplicht om be paalde voorzieningen op onze mini- campings te realiseren. Die eis was terecht, en daar hebben we ook aan voldaan. Maar bijvoorbeeld sanitaire voorzieningen, wc's en douches, bou wen kost een hoop geld. Daarom heb ben wij als Vekabo altijd gepleit voor vijftien vaste plaatsen op mini- campings. Dat levert een veel hoger rendement op". Het college kondigde in haar ant woord op de algemene beschouwin gen aan in het vervolg strenger te zul len gaan optreden tegen kampeerboe ren die zich niet aan de regels hou den. Het college wil bij bestaande si tuaties vijf plaatsen voor stacaravans legaliseren, vijf toeristische staan plaatsen toestaan en de kampeerboe ren de mogelijkheid bieden om in de piekperiode overloopplaatsen te bie den aan drie caravans of vijf tenten. Aan boeren die ook kampeerboer wil len worden, worden geen staanplaat sen voor stacaravans toegekend. Voor het overige hebben zij met dezelfde regels te maken als hun collega's die al wat langer kampeerboer zijn. Volgens Geluk is wat het college wil voor de kampeerboeren het Voorgeschiedenis met hindernissen van twintig jaar RENESSE - „Een continuing story". Een geschiedenis met herhalingen. Zo omschreef de burgemeester van Westerschouwen J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de voorgeschiedenis van het fiets/voetpad langs de Hoogen- boomlaan te Renesse. Zij zei dat tijdens een bijeenkomst in de wintertuin van hotel De Zeeuwse Stromen die vooraf ging aan een fietstocht waarmee het nieuwe fiets/voetpad officieel werd geopend. Een van de deelne mers aan de sportieve tocht was de Zeeuwse gedeputeer de J. B. Ventevogel (CDA). Aan de fietstocht over het 1.100 me ter lange pad werd deelgenomen door een gezelschap bestaande uit verte genwoordigers van het gemeentebe stuur van Westerschouwen, Provin ciale Waterstaat, het ministerie van Landbouw en Visserij afdeling re creatie, het aannemersbedrijf Rasen- berg en zoon uit Breda en bureau Oranjewoud uit Oosterhout. Het fietspad is drie meter breed en loopt vanaf de ingang van kampeerterrein Wilhelminahoeve tot aan Prinsenhoe ve. Het is vooral aangelegd ten behoe ve van de vele duizenden recreanten die zomei's in die omgeving verblij ven. Het fiets/voetpad ligt in het be schermd natuurmonument Kop van Schouwen. Het fietspad werd officieel geopend ondanks het feit dat tegen de aanleg Geluk toont begrip voor het feit dat de gemeente Middenschouwen de kampeerboeren niet geheel in haar wensen tegemoet komt. „Zij zijn met handen en voeten gebonden aan van hogerhand opgelegde regels. Want per 1 janauri wordt de nieuwe kam- peerwet van kracht en die eist van de gemeenten dat ze dit soort regels stellen". Het verschijnsel kampeerboer is niet zomaar uit de lucht komen val len. Een steeds verslechterende inko menspositie dreef de boeren tot het zoeken van een bijverdienste. Zij von den die door het creeëren van mini- campings. Het kamperen bij de boer werd al snel populair. „Onderzoeken hebben ook aangetoond dat een mini- camping een heel ander publiek trekt dan een grotere camping. De mensen die naar een mini-camping komen zoeken rust", aldus Geluk. Overstand Al snel kreeg de gemeente te ma ken met kampeerboeren die meer plaatsen verhuurden dan hen was toegestaan. Oogluikend werd dat in de meeste gevallen toegelaten. Nu echter maakt het college van b en w van Middenschouwen gewag van har de sancties. Kampeerboeren die de regels overtreden kunnen hun ver gunning of vrijstelling kwijtraken, en als het niet anders kan zal de ge meente de hulp van de politie inroe pen. Uiteraard hoopt Geluk dat het nooit tot dat laatste zal komen. „Er zijn bepaalde situaties waarin je, vind ik, de nodige soepelheid moet betrachten. Stel bijvoorbeeld dat er een tent op je minicamping staat die de volgende dag vertrekt. Er komt een ander en vraagt of je nog plaats hebt. Moet je die dan nee verkopen omdat je één nacht een overstand van één hebt? Dat is voor hen vervelend en dat is voor ons vervelend". „Maar als je regels maakt moet je natuurlijk ook zorgen dat die regels nageleefd worden. Maar dat moet je dan wel op een rechtvaardige manier doen. Er mag geen rechtsongelijk heid ontstaan", aldus Geluk. Hij doelt daarmee op het feit dat de ge meente wel duidelijk is wat betreft het beleid ten opzichte van kampeer boeren, maar niet ten opzichte van stallingboeren. Bestemftiingsplan Uiteindelijk moet voor de grond die de kampeerboeren nu gebruiken als terrein voor caravans en tenten het bestemmingsplan gewijzigd wor den. Het wachten is echter op de nieu we wet openluchtrecreatie, waarin een en ander nader geregeld zal wor den. Deze wet is er nu alleen nog maar in voorontwerp. „Dus het kan best nog even duren voordat die wet van kracht wordt", aldus Geluk. De landbouworganisaties staan niet te springen om een en ander in een bestemmingsplan vast te leggen. „Ze zijn bang dat als een stuk grond bij een boer als mede-bestemming re creatie krijgt dat weieens nadelige vervolg pagina 2 den. Hij doelde daarmee op het pro vinciale fietspadenplan waarin drie miljoen gulden is opgenomen om in de komende tien jaar recreatie fietspaden te realiseren. De gedepu teerde sprak de wens uit dat in de toe komst binnen de gemeente een aantal kleinschalige elkweervoorzieningen zal worden gerealiseerd. „Dat zou een prima zaak zijn". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's van een gedeelte ervan nog een be roepschrift loopt bij de raad van Sta te van een gebruiker en pachter van de aangrenzende gronden. Dat ver hinderde burgemeester Niemantsver- driet niet om zich verheugd te tonen. „Ik ben blij dat l!et fietspad na een voorgeschiedenis van twintig jaar nu eindelijk 'bijna' is opgeleverd". Zij gaf een overzicht van de voorgeschie denis waarin het plan vele malen „uit en weer in de kast werd gezet" in ver band met proceduremoeilijkheden en problemen met de grondverwerving. „In september 1987 kon het werk eindelijk beginnen en ik ben heel blij dat we vandaag over het fietspad kunnen gaan rijden", aldus de burge meester. Zij omschreef het stukje fietspad dat nog niet officieel kon worden geopend als symbolisch voor de problemen die de gemeente onder vond bij de totstandkoming. „Ik hoop dat de realisering van de vol gende fietspaden in de gemeente be ter gaat", hoopte ze. „Want fietspa den zijn heel belangrijk voor onze gemeente. En mens en natuur moeten bij de totstandkoming niet als vijan den van elkaar maar als vrienden worden beschouwd". Gedeputeerde Ventevogel bena drukte dat in de regio een paar grote ontwikkelingen gaande zijn. „De ge meente Westerschouwen wordt straks bediend vanuit de speerpunten Neel- tje Jans en de Kabbelaarsbank". Hij wees erop dat deze ontwikkeling ook van de gemeente daden zal vergen en sprak de verwachting uit dat de sta tus speerpunt reeds over een paar maanden gevoerd zal kunnen wor den. Steun Ventevogel dacht dat „met steun van deze en gene" een groot deel van de plannen voor fietspaden in de ge meente gerealiseerd zal kunnen wor- SEOUL - Een Zuidkoreaanse jonge man heeft zaterdag zichzelf in brand gestoken uit protest tegen het feit dat de oppositie niet met een kandidaat uitkomt in de komende verkiezingen voor het presidentschap, zo meldde het Zuidkoreaanse persbureau Yon- hap. MOSKOU - De president van de Sovjetunie, Andrej Gromyko, heeft gezegd dat 'Iran niet werkelijk iets doet om een einde aan de oorlog' met Iran te maken en hij maakte voor het eerst gewag van de mogelijkheid van internationale sancties als Iran daar geen verandering in brengt. WA> mi- Pt Blir Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnig Vannacht opklaringen en lichte vorst. Morgenoverdag zonnig en een middagtemperatuur van rond het vriespunt. Een oostelijke wind 4 tot 5 buitengaats, morgen toenemend 5 tot 6 Beaufort. Minimumtemperatuur komende nacht -4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 11 dec.: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: noordoost 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 dec. Zon op 08.35, onder 16.28 Maan op 18.51, onder 11.44 Laatste Kwartier: 13 dec. (12.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Maandag begon koude en droge lucht over het land uit te stromen. Hierin komen flinke opkla ringen voor. Vannacht koelt het daar door flink af en op enkele plaatsen kan het zelfs tot matige vorst komen. Dinsdag zijn er perioden met zon, maar de temperatuur komt in de mid dag niet of nauwelijks boven nul. De aanvoer van kou wordt veroor zaakt door een hogedrukgebied bo ven Schotland. Dinsdag en woensdag ligt de kern ervan boven de Noordzee. De luchtdrukverschillen in onze om geving zijn klein, zodat de wind zwak tot matig is, uit richtingen tussen noord en oost. In de nacht van dins dag op woensdag vriest het opnieuw matig en woensdagmiddag komt het kwik op veel plaatsen niet boven nul. Bouwwerkzaamheden, drie weken voor op het schema BROUWERSHAVEN - Ongeveer drie weken eerder dan was gepland werd door aannemer Stegink bv uit Vlissingen het hoogste punt bereikt van het nieuwe pand in historische stijl waarmee het stadhuis van Brouwers haven wordt uitgebreid ten behoeve van de huisvesting van de gemeentesecretarie. Het was gemeentesecretaris C. M. Padmos aan wie de eer te beurt viel om de vlag in de hoogste top te hijsen. Dat gebeurde op de bovenste ver dieping van het in aanbouw zijnde pand in het bijzijn van vertegenwoor digers van het gemeentebestuur, de medewerkers van de gemeentesecre tarie en de aannemers cn onderaan nemers. Padmos, die op één december 37 jaar in dienst was vari de gemeente Brouwershaven (waarvan tien jaar als gemeentesecretaris), liep nog even in vogelvlucht de geschiedenis van de bouw door. „Begin mei 1987 startte de aannemer met de bouwwerkzaam heden van het pand dat voor de ge meentesecretarie zo dringend nood zakelijk is. Eind september werd de eerste steen gemetseld en nu, drie we ken eerder dan gepland, deze mijl paal". Voortvarendheid Hij complimenteerde de aannemer met de voortvarendheid waarmee het werk wordt aangepakt en wenste hem succes met de tweede fase van het werk die nu ingaat. Naar ver wachting zal het gebouw half 1988 worden opgeleverd. Het streven van de aannemer is om het dak voor het invallen van de winter dicht te heb ben. Tbt nu hoefde men vanwege de gunstige weersomstandigheden nog maar zeven onwerkbare dagen in te lassen sinds mei 1987. Het is de be doeling om begin januari ook de lei en van het dak van het oude stadhuis te halen. Het dak van beide gebou wen zal dan gelijktijdig worden geï soleerd en verder afgewerkt. Inplaats van het in vroeger tijden traditionele pannebier, overhandigde Padmos na mens het gemeentebestuur een enve lop met inhoud aan de medewerkers aan de bouw. De totale kosten voor de realisering van de aanbouw zijn ge pland op 1,7 miljoen gulden. m Gemeentesecretaris C. M. Padmos hijst de vlag in top op het hoogste punt van de aanbouw van het Brouwse gemeen tehuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1