3.98 Gezellig winkelen Commissieleden Westerschouwen zijn voor subsidie aan vrouwen Run op oude paspoorten te vroeg, ook volgend jaar zijn er genoeg I BIEFSTUK DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vlammende pan trekt brandweerman AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Quist Supermarkt I(tyC ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 4 DECEMBER 1987 144ste jaargang- Nr. 24247 Akkerbouw Afscheid Ontdekking Kampioen Volgens het hoofdbestuur van de ZLM gaan de Na anderhalf jaar werkzaam te zijn geweest als De dienst gemeentewerken in Zierikzee deed Het tweede jeugdteam van Scaldina presteer akkerbouwers zware tijden tegemoet. (Pag. 2). coördinator van het Werkloosheidsproject een merkwaardige ontdekking. Tijens de op- de voortreffelijk door in de tweede klasse kam- neemt Leo de Feiter binnenkort afscheid, knapbeurt van de schilderswerkplaats bleek pioen te worden. (Pag. 9). (Pag 3). dat hier vroeger een soepkokerij was. (Pag 3). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het rijm is meer dan klinkklank en honingzeem. Het gaat voor zover het van een goede gehalte is, te werk als een ambtenaar van de burgerlijke stand der begrippen. Fulda ZIERIKZEE - De ondernemersverenigingen in de regio zijn ook dit jaar weer actief in de weer om het winke lend publiek in de december-stemming te krijgen. Etalages zijn sfeervol verlicht, kleurige folders worden in de brievenbus, gestopt en zegelacties completeren het 'beleid' van de winkeliers. Een beleid, dal gericht is op een omzetstijging in vrijgevige tijden als Sinterklaas en Kerstmis. Een van de vele locaties op Schouwen-Duiveland, waar ondernemers actief in de weer zijn is de Mol-Melkmarkt in Zierikzee, waar Zwarte Pieten de straat opfleuren en uit hun zak lekkernijen halen voor de allerkleinsten. Waarom is het niet het gehele jaar zo gezellig in de winkelstraten? VrouwenontmoetingscentrumVrouw en Geloof en Tegen Haar Wil Zeeland BURGH-HAAMSTEDE - De meeste leden van de com missie welzijn van de gemeente Westerschouwen staan positief tegenover het subsidiëren van het Vrouwenont moetingscentrum, de werkgroep Vrouw en Geloof en de Stichting Tegen Haar Wil Zeeland in het jaar 1988. Dat bleek tijdens de openbare vergadering van deze commis sie in het gemeentehuis te Haamstede. Toch waren de standpunten van de diverse commissieleden in geen van de drie gevallen unaniem. J. W. de Jonge die in de commissie de maat schappelijke dienstverlening en de gezondheidszorg vertegenwoordigt bleek tegen een subsidieverlening aan het Vrouwenontmoetingscen- trum. „Ik heb verschrikkelijk veel moeite met die emancipatiecursussen voor vrouwen, want eigenlijk zijn ze voor mannen net zo goed nodig". Ge meenteraadslid C. van der Haven- Eikelenboom bleek de thema- Advertentie Advertentie I HOUTiAun ÜW KSTT *M4T H 00f WTZHf Aluminium waterpas 60 cm 15.95 Horloge schroevedraaier set 2.95 Gereedschapskist 5 delig 15.95 Pas 1 decem ber 1988 invoering nieuw model paspoort in Zeeland SEROOSKERKE - In de woning Prunjewekken 14 te Serooskerke ont stond een keukenbrandje waarbij drie dekens, een afzuigkap en een frituur pan werden vernield. De bewoners van het huis, M. v. T. en C. d. B. uit Se rooskerke, hadden een frituurpan op het gasfornuis gezet en zouden die ver volgens vergeten zijn. Gealarmeerd door een rookgeur troffen zij in de keuken een brandende afzuigkap en pan aan. Zij wisten het vuur zelf te do ven door er dekens overheen te gooi en. Tben de brandweer Westerschou wen met het korps Renesse ter plaatse kwam hoefden zij niet meer in actie te komen. Behalve de verbrande voor werpen is er ook veel rook- en roet- schade. Advertentie uw Honda-dealer voor Schouwen en Ouiveland Telefoon 01116-1370 W] b g g 1585 of 1365 Ml ZIERIKZEE - Sinds vorige week wordt de balie van de afdeling burgerzaken in het Zierikzeese stadhuis over spoeld door mensen die een paspoort willen aanvragen. Een drukte die volgens het hoofd van de afdeling J. van Nieuwenhuijzen, alles te maken heeft met de onduidelij ke en verwarrende berichtgeving over de invoering van het nieuwe model paspoort in 1988. „De mensen willen voor januari massaal nog een oud model paspoort aan vragen omdat ze daarmee wat goedkoper uit zijn. Een heel begrijpelijke reactie. Alleen die haast is niet nodig want de oud-model paspoorten zijn nog tot en met no vember van het volgend jaar, 1988, te krijgen". Die termijn geldt voor het overgro te deel van de gemeenten in Zeeland omdat de invoering van het nieuw- model paspoort in fases verloopt.. Zeeland is de laatste provincie van Nederland waar dat zal gebeuren. Per één december 1988. Paspoorten van het oude model, die voor die tijd worden uitgereikt, blijven zoals dat gebruikelijk is vijf jaar geldig. Zelfs wanneer men op dit moment in het bezit is van een verlopen paspoort (niet langer dan vijf jaar) is er vol gens Van Nieuwenhuijzen niets aan de hand. „Op'dit moment geldt dat men daarmee in de meeste EG-landen nog vijf jaar terecht kan. In juni 1988 wordt het bericht verwacht waarmee vervolg pagina 2 avonden en cursussen die het Vrou wenontmoetingscentrum voor 1988 op het programma heeft staan wel te kunnen waarderen. Behalve de film en cabaretvoorstellingen waarvoor het VOC een post van 700 gulden had opgevoerd. „Wij hebben indertijd be sloten om festiviteiten en vermake lijkheden niet te subsidiëren". Zij ad viseerde daarom om de subsidie 10 cent per inwoner te laten bedragen in plaats van de 12 cent die het VOC vroeg. Kinderoppas niet nodig De commissieleden J. de Wit (na mens de sector sport), G. de Man (sec tor cultuur) en T. Stoel (sector jeugd) sloten zich bij die mening aan. Stoel ging zelfs zo ver ook de post kinder oppas bij het vaststellen van de sub sidie uit te willen sluiten. „Er js-al- tijd wel een man of buur'"die kan oppassen". Een achterhaald stand punt vond H. Streng-Hagen (namens de sector emancipatie en volwasse nenvorming). Zij stond volledig positief ten aan zien van subsidiëringT^evenals .de commissieleden^-L. Karstens-Kras- senburg (sector jeugd) en G. de Man (cultuur) en A. Damman (onderwijs). Deze laatste legde uit dat de film- en cabaretvoorstellingen in het VOC niet professioneel zijn maar door de vrouwen zelf worden gedaan in het kader van de cursussen en thema avonden. Niettemin bleven alle com missieleden bij hun oorspronkelijke standpunt. ,,Ik heb geen enkele behoefte om overheidsgeld aan kerkelijke activi teiten te besteden", zei De Jonge toen de subsidieaanvrage van 8 cent per inwoner voor de werkgroep Vrouw en Geloof aan de orde kwam. Ook de he ren De Wit en Stoel brachten een ne gatief advies uit. Maar de overige vijf commissieleden stonden positief te genover de subsidieaanvrage van de werkgroep. Onder andere omdat wordt verwacht dat Vrouw en Geloof in de komende jaren minder subsidie nodig zal hebben door kadervorming binnen de eigen groep. Slechts twee commissieleden lieten sceptische opmerkingen horen ten aanzien van de subsidieaanvrage van drie cent per inwoner voor de Stich ting Tegen Haar Wil Zeeland die hulp biedt aan sexueel misbruikte vrou wen en meisjes. ,,Ik denk dat er te genwoordig ook wel sexueel mis bruikte jongens zijn", was de motivatie van T. Stoel om de subsidie af te wijzen. H. Streng-Hagen vond een dergelijke subsidie tot de verant woordelijkheid van het provinciaal bestuur horen. Enkele andere com missieleden waren het daarmee eens maar vonden dat de gemeente die slachtoffers niet 'in de kou' mag laten staan zolang de provincie nog geen geld geeft. Tijdens de commissievergadering werden uitvoerig enkele details uit de ontwerp-subsidieverordening be sproken. Naar aanleiding van schrif- Advertentie De medewerkers van de afdeling burgerzaken hebben het druk met de vele aanvragen voor een nieuw paspoort. Alle lampen geven licht maar gelukkig zijn er ook mooie lampen, 't Lange Uus heeft voor u een uitgebreide kollektle. Kom uw licht eens opsteken! 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee telijk ingediende opmerkingen van G. de Man discussieerde men over de verschillende belangen van de uit gangspunten, of bestemmingsreser ves van verenigingen al dan niet moeten worden meegewogen bij het vaststellen van subsidies, de bemoei enissen van de gemeente bij het aan stellen van beroepskrachten en de wenselijkheid van het afsluiten van een WA-ver zekering door de gesubsi dieerde instellingen. Advertentie SINTERKLAAS SURPRISE VAN DE SLAGERS VAN QUIST SUPERMARKT Alleen zaterdag 5 december 250 GRAM botermalse vóór slechts maximaal 500 gram per klant Havenplein 2, Zierikzee Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> ffih P ?l Lr Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Perioden met zon Vannacht enkele wolkenvelden en lichte vorst. Overdag perioden met zon en een middagtemperatuur van 3 graden. Een oostelijke wind 3 tot 4, op zee toenemend 4 tot 5 Beaufort. Minimumtemperatuur komende nacht -1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 dec.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 207c. Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 4 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 dec. Zon op 08.32, onder 16.29 Maan op 15.56, onder 09.10 6 dec. Zon op 08.33, onder 16.29 Maan op 16.42, onder 10.16 7 dec. Zon op 08.34, onder 16.28 Maan op 17.42, onder 11.07 Laatste Kwartier: 13 dec. (12.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Op de nadering van een storing boven Frankrijk neemt zater dag de bewolking toe, maar het blijft droog. Er staat een matige zuid oostenwind, die koude, vrij droge, lucht aanvoert, die als schraal over komt. De windkracht is drie a vier. De komende nacht en ochtend is de temperatuur omstreeks min twee graden. Morgenmiddag wordt de temperatuur niet veel hoger dan een graad of twee. Advertentie Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 14457

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1