Overheersend Zierikzee haalt benauwde winst Nederlaag tegen Kapelle is koude douche voor Bruse Boys Duiveland knijpt handen dicht met punt tegen doelmatig ZSC NIEUWSBODE Brouwershaven komt tekort tegen leider Middelburg SKNWK loopt in het mes bij scherp Wissenkerke Ouwerkerk klopt Dreischor en lost zijn achtervolger 6 Gehandicapte ploeg heeft veel kansen nodig ZIERIKZEE - KNVB-tweedeklasser Zierikzee heeft zondag' een enigszins benauwde 3-2 overwinning behaald op Sarto. De gehandicapte thuisploeg (zonder Verkaart en Van der Maas, maar weer met Martin Quist en Wim Overweel) had tegen de Tilburgers teveel kansen nodig. Daardoor kwam het veel sterkere Zierikzee in de slotfase nog even in de problemen. Voor rust opereerde Zierikzee overigens even matig als het laag geklasseerde Sarto. „We moeten de kansen voortaan wel beter benutten, en minder dom me tegendoelpunten krijgen", mop perde Zierikzee-speler Ronald van Oeveren na afloop. De tot aanvaller gebombardeerde middenvelder weet het moeizame optreden van zijn elftal in de eerste helft aan de vele omzet tingen. ,,Het was toen bijvoorbeeld wennen aan Wim Overweel in de mid denlinie. Maar door een kortere dek king, minder lange ballen en het eer der vastzetten van de tegenstander kwamen we er na rust goed over heen", meende Van Oeveren. Zierikzee-trainer Hans van der Wekke was blij dat zijn gehavende formatie (Rini en Kees Stoutjesdijk speelden grieperig mee, terwijl Mar co van Oeveren rondliep met een ste vig verband) niettemin twee punten had kunnen halen. Hij toonde zich ook gelukkig met de tactiek van Sar to. Gelukkig sloegen de gasten het middenveld over. Dat was dom, want daar liepen toch een paar goede spe lers van hen". Verder stak hij een pluim op de hoed van Rini Verwest. ,,Die draaide vandaag best". De wedstrijd begon veelbelovend met een uitstekende schuiver van Ro nald van Oeveren in de rol van Kees Verkaart. Toen na ongeveer tien mi nuten spelen Rini Verwest bovendien een scherpe kopbal losliet uit een voorzet van Wim Mulders, leek een eind te komen aan de periode van verkenning waarmee tegenwoordig bijna iedere wedstrijd begint. Even flakkerde het vlammetje op, maar het handelingstempo van Zie rikzee zakte daarna terug. De thuis ploeg beschikte ook niet over een ver snelling om de consequent dekkende tegenstander te verrassen, zodat het weer een spel van zoeken en aftasten werd voor de Schouwenaren. Tot overmaat van ramp nam Sarto hal verwege de eerste helft een 0-1 voor sprong door een vrije trap van Roel Deyckers, waarbij doelman Peter Noordijke niet geheel vrijuit ging. Met uitzondering van Rini Verwest bleef Zierikzee na deze tegenvaller aarzelend acteren. De rechterspits zorgde vrijwel in zijn eentje voor het nodige gevaar. Zo bracht hij vijf mi nuten voor rust met een messcherpe voorzet Rini Stoutjesdijk in stelling, maar die schoot de bal bot over van een metertje of zeven. Ronald van Oe veren doorbrak de algemene malaise even later met een schitterende crosspass vanaf rechts op Martin Quist. De in de basis teruggekeerde middenvelder bewees zijn waarde door de bal op de borst mee te nemen en hem beheerst over Sarto-keeper Peter Flipsen te wippen: 1-1. De tweede helft begon met een thuisploeg vol nieuw elan. Er waren meteen goede acties te bewonderen van Martin Quist en Ronald van Oe veren, gevolgd door minder goede schoten. Het vroegtijdige stoorwerk en de aanvallende pressie mondden uit in een belegering van het Sarto- doel, waardoor succes menselijker wijs gesproken niet kon uitblijven. Het waren evenwel geen vloeiende aanvallen waaruit Zierikzee scoorde, maar twee JTilburgse verdedigings- fouten. Zo mocht in de dertiende mi nuut Leen Koster een hoekschop on gehinderd van dichtbij inkoppen. Geen tweehonderd seconden latei- pikte Rini Verwest de bal binnen de zestien meter van de treuzelende Bra bantse middenvelder Cohen af en prikte het leer in de verste hoek: 3-1. Niets scheen een grotere zege van de speelse Zeeuwen nu nog in de weg te staan, vooral omdat door de toene mende tegenaanvallen van de bezoe kers de deur achterin af en toe wagen wijd open stond bij de Tilburgers. Tussen een paar mogelijkheden voor Leen Koster en Ronald van Oeveren door hield doelman Peter Noordijke met enkele flitsende reacties de voor sprong intact. Toen de Zierikzeese voorwaartsen nalieten om de voorde lige marge te vergroten, werd het acht minuten voor tijd onverwacht 3-2 doordat de uit een vrije trap aan gespeelde Andrè Hoekstra onbelem merd via het lichaam van Noordijke inschoot. Paniekerig Zierikzee antwoordde met een sub tiele steekpass van Quist op Koster, die de bal tegen de voeten van de Sarto-doelman schoof. Na een uittrap van de laatste tegen de rug van de te ruglopende Koster ontstond boven dien bijna een 'HieleLdoelpunt. Maar anderzijds mocht de paniekerig ver dedigende thuisploeg niet klagen dat de Tilburgers niet profiteerden van de wanorde in de laatste minuten. Bezoekers periodekampioen door zege BROUWERSHAVEN - Zaterdag-eersteklasser Brouwershaven heeft zich op eigen veld tegen Middelburg naar vermogen verzet tegen de Walcherse koplo per, maar kwam toch net iets tekort in de score. Het werd 1-2 voor de bezoe kers, die door deze overwinning tevens periodekampioen werden. Fatale treffer valt in laatste minuut BRUINISSE - „Dit zit me niet lekker. Als je zolang voorgestaan hebt en je krijgt in de laatste tien seconden een doelpunt achter je oren waardoor je verliest, noem ik dat een koude douche". Dat was de reactie van Bruse Boys-trainer Jan Kostense na de 1-2 thuisnederlaag van zijn ploeg tegen Kapelle. De oefenmeester vond dat de gasten een gelijkspel wel hadden verdiend op grond van hun felheid, maar de betere kansen wa ren volgens hem voor Bruse Boys geweest. De eerste helft in Bruinisse was als kijkspel niet zo geslaagd. Er werd te slordig en te traag gevoetbald, ter wijl van echte kansen geen sprake was. Na het eerste kwartier, waarin Kapelle wat sterker was, kwam Bru se Boys wat beter in de strijd. De thuisploeg dacht er echter iéts te makkelijk over. Althans, de gemoti veerde gasten mochten de meeste kopduels winnen voor het Bruse doel, waar Steef van de Velde zich weer eens een betrouwbare sluitpost toonde. Vele hoge ballen naar de lan ge Kapellenaren waren een prooi voor hem. De tweede helft begon Bruse Boys opmerkelijk goed. Een voorzet van Tonnie van den Berge belandde met een voor de voeten van Theun de Ron de op een paar meter voor doel, maar de robuuste spits miste de halfhoge bal. Twee uitstekende kopballen van dezelfde aanvaller werden grandioos verwerkt door Kapelle-keeper Peter Hofman. Zo golfden de aanvallen van de Bruenaren in het eerste kwartier af en aan op het doel van Kapelle. In de zestiende minuut kwam de1 beloning voor de revival van de thuis ploeg. Cees Willemse stuurde op links Tonnie van den Berge diep. Die passeerde zijn man en bracht Ttyeun de Ronde in stelling. Met een harde uithaal van een meter of tien ver dween de bal als een 'streep' in het' doel 1-0. De goede perspectieven voor Bruse Boys leken in het volgende kwartier verder in de cijfers tot uitdrukking te worden gebracht. Met gevaarlijke af standsschoten en kopballen van Ja cob van den Berge en Theun de Ron de, plus een schot in het zijnet van Tonnie van den Berge leek het slechts wachten op de tweede treffer voor Bruse Boys. De gelijkmaker van Ka pelle ongeveer een kwartier voor tijd betekende daarom een geduchte dom- Nieuwer kerkers verslagen met counters WISSENKERKE - SKNWK is voor de vierde keer dit seizoen tegen een for se nederlaag op vreemde bodem aangelopen. Het verloor dit keer met 5-0 op het veld van Wissenkerke. In de vier genoemde desastreuze uitwedstrijden moesten de Nieuwerkerkers in totaal twee en twintig tegendoelpunten incas seren. Het verlies in Wissenkerke was echter erg geflatteerd, want SKNWK was gedurende tweederde van het duel in balbezit. Wat de 5-0 uitslag wel goed weer geeft is het verschil in doelmatigheid tussen SKNWK en Wissenkerke. De thuisploeg beschikte over twee le vensgevaarlijke spitsen in de counter, terwijl de overheersende Nieuwer kerkers voorin te weinig ruimte creëerden om tot veel dreigende ac ties te kunnen komen. Omdat SKNWK te weinig gebruik maakte van de dieptepass en bovendien geen raad wist met de mogelijkheden die desondanks ontstonden, werden vooral enkele zwakke momenten in de verdediging de Schouwen-Duive- landers fataal. Voordat Wissenkerke in de twin tigste minuut door een vrije trap van Kees de Haze de leiding nam, een treffer waar de SKNWK-defensie geen schuld aan had, had Adrie Mat- thijsse namens de ploeg van Kees Kommer vanaf links reeds een goed schot naast zien gaan. Andere lovens waardige pogingen van Lennart de Sportief gevecht om koppositie in derde klas DREISCHOR - Ouwerkerk heeft zondag een goede zaak gedaan door con current Dreischor in eigen huis te kloppen. Het kwam daardoor verder los van zijn naaste achtervolger in de derde klas afdeling. Er waren tussen de beide betrok ken trainers twee duidelijk verschil lende meningen over de uitslag. Enerzijds stelde Wim Kommer van Dreischor dat een gelijkspel zonder meer op zijn plaats was geweest in het duel der rivalen. Bertus Bleyi van Ouwerkerk vond daarentegen de zege voor zijn team volkomen verdiend, vooral op grond van het aantal kan sen. Over de cijfers waren de oefen- meesters het eens: 2-3 voor Ouwer kerk. De beginfase was in ieder geval voor Dreischor. Maar na het uitvallen van laatste man Gerard Bouwens ver dween door het naar achteren halen van Wim van der Linde de motor op het middenveld van de thuisploeg en kon Ouwerkerk het initiatief overne men. Dat leidde ongeveer halverwege de eerste helft tot een doelpunt van Peter Bezemer, die na een pass van Eric Bleyi in twee instanties afwerk te: 0-1. Een kwartier voor rust maak te Bleyi zelf de opdracht voor Drei schor nog moeilijker door op aangeven van Peter Hillebrand 0-2 te laten aantekenen. Tien minuten later kwam de thuisploeg echter reeds tot 1-2 terug door een rechtstreekse vrije trap van Marcel IJzebrand in de bo venhoek. Ouwerkerk-aanvoerder Bas ZEIST - Piet van der Pol is zaterdag tijdens de bondsraadvergadering in Zeist benoemd tot erelid van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond. De 80-jarige Rotterdammer was 29 keer Nederlands, zeven keer Euro pees en twee keer wereldkampioen in de kaderspelen. Het elftal van Arend Krijgsman heeft de huid duur verkocht. Het in casseerde echter op onverwachte mo menten enkele tegendoelpunten waardoor de strijd in feite werd be slist in het voordeel van de Middel burgers. Zo was het al in de eerste mi nuut raak voor de gasten, toen spits Daan Eikenhout uit een hoekschop vrijuit mocht intikken. Dit ogenblik van onachtzaamheid was misschien typerend voor de wat zenuwachtig verdedigende thuis ploeg, die verder zeer geconcentreerd en gemotiveerd optrad. Niettemin was Middelburg de eerste helft ster ker dan Brouwershaven, vooral om dat het zich met de nodige felheid vol doende ruimte wist te veroveren tegenover de dekking van de Schouwen-Duivelanders. De enige echte kans voor Brouwershaven was na zes minuten voor Martin Quist uit een een-twee met Arjan Visser op rechts, doch Quist schoot te zacht in. Middelburg combineerde vaak te lang alvorens een doelpoging te wa gen, maar was een keer bijzonder ge vaarlijk met een schot tegen de on derkant van de lat. Tien minuten na rust werd het duel beslist door weer Eikenhout bij de eerste paal uit een corner: 0-2. René Roon wachtte later te lang om voor Brouwershaven iets terug te kunnen doen, terwijl doelman Erwin Ooster hout de thuisploeg behoedde voor een grotere achterstand door een Mid delburgse knal tegen de paal te du wen. Pas in het laatste kwartier ont stond er zowaar enige druk van Brou wershaven, na het afvoeren overigens van de onfortuinlijk aan de enkel banden geblesseerde Sjaak van der Weele. Martin Quist schoot een voor zet van Werner Kafoe nog over na een aanval op links, maar invaller Joop Krips tikte vijf minuten voor tijd een voorzet van Visser vanaf de rechter kant wel binnen. Dezelfde Krips kwam in de slotfase nog een teen lengte tekort om de gelijkmaker te laten aantekenen. BUTTE - Wereldkampioene Karin Kania heeft bij de ontmoeting om de wereldbeker schaatsen in Butte (Ver enigde Staten) de 1500 meter gewon nen. Op de kortste allround-afstand, de 500 meter, was de Amerikaanse Bonnie Blair het snelst. per, temeer omdat die een weggever tje was (een verkeerde terugspeelbal van Jan Minnaard): 1-1 door Joost Lu- teijn. Het Kapelse doelpunt maakte van de ontmoeting wel weer een open wedstrijd, met twee ploegen die in de slotfase op zoek gingen naar de volle winst. Het vele balverlies voorkwam dat er nog serieuze mogelijkheden ontstonden op treffers. De enige was bij een uitval in de laatste minuut voor Kapelle. Steef van de Velde kon in eerste instantie op de rand van het zestienmetergebied nog reddend op treden, maar de bal rolde voor de voe ten van Wijnand van Zweden. Deze kon het buitenkansje simpel benut ten: 1-2. Een wanhopige kogel uit een vrije trap van Jacob van den Berge in blessuretijd belandde op het lichaam van een Kapelse verdediger, zodat de gelijkmaker er niet meer kwam voor het onfortuinlijke Bruse Boys. Looze (afstandsschot) en Jan Tierie (alleen voor de keeper) hadden even eens geen resultaat opgeleverd. Het is onderhand een bekend gege ven dat het voor SKNWK bij een ach terstand moeilijk voetballen is. Het team wil wel, maar loopt in zijn aan vallende enthousiasme vaak tegen de lamp. Zo ook nu, want een kwartier voor rust verspeelde laatste man Leo Wandel de balen kon Marcel van Hekken 2-0 laten aantekenen. De Schouwen-Duivelanders speel den na rust in de defensie man-tegen- man om met Joop Wandel als extra aanvallende pion succes af te dwin gen. Dat lukte echter niet, hoewel er mogelijkheden waren voor Bram Roks' en Erwin Theunisse. Intussen counterde Wissenkerke naar harte lust verder, hetgeen ongeveer halver wege de twede helft resulteerde in 3-0 door Sjaak Dieleman. Hiermee was de wedstrijd eigen lijk gespeeld, al voegden Kees de Ha- ze na een verre uittrap en Sjaak de Jonge na een aanval over rechts er nog twee doelpunten voor de thuis ploeg aan toe. Neele slaagde er even later niet in om te doelpunten omdat hij in vrije posi tie over de bal struikelde. Met Jan Kip als laatste man en Wim van der Linde weer in de mid denlinie probeerde Dreischor na de pauze de bakens te verzetten. Wat Eric Bleyi, Eric-Jan van Dongen, Pe ter Bezemer en Erwin van der Maas namens Ouwerkerk niet konden, kon een klein kwartier voor tijd Marcel IJzebrand wel namens Dreischor na een aanval over rechts: 2-2. Die gelijke stand bleef echter niet op het bord, want ongeveer vijf minu ten voor het eindsignaal sloeg het noodlot voor Dreischor toe. Johan Pankow miste een dieptepass en Pe ter Bezemer kon vervolgens alleen op doelman Hans Verhoek afgaan en de winnende treffer scoren. .Ouwerkerk kan weieens een punt je verliezen, maar twee zie ik zo gauw niet gebeuren" aldus Wim Kommer na afloop, ..promoveren is voor ons trouwens nog te vroeg". Bleyi: ,,De toekomst ziet er gunstig uit. al ging het vandaag toch niet helemaal naar bevrediging. Gezien de conditionele opbouw bij ons zie ik wel perspec tief". Matige streekderby in Oosterland OOSTERLAND - Koploper Duiveland heeft in de tweede klas afdeling tij dens een thuiswedstrijd tegen ZSC zijn superioriteit niet kunnen aantonen. Het mocht zaterdag zelfs zijn handen dichtknijpen dat de ontmoeting tegen de Scharendijkse middenmoter eindigde in een doelpuntloos gelijkspel, want de gasten hadden duidelijk de betere kansen. Voor wat het spelpeil betreft deden de ploegen niet veel voor elkaar onder: het was aan beide kanten matig. Na afloop van het meer span nende dan fraaie treffen vond Duiveland-trainer Ed van Lent dat de strijd tussen de twee streekgenoten min of meer gelijk was opgegaan, maar dat zullen weinig toeschouwers met hem eens zijn geweest. Degene die vandaag een doelpunt maakte zou winnaar zijn geworden", negeerde hij het groter aantal kansen voor ZSC. ,,Wij konden geen vuist ma ken omdat we de bal niet voor het doel kregen. ZSC pinde onze vleu gelspitsen goed vast", merkte de oefenmeester daarentegen reëel op over de aanvallende prestaties van zijn elftal en de verdedigende kwaliteiten van de tegenstander. ZSC-trainer Bert Verhoek had heel wat meer oog voor de door zijn team gemiste mogelijkheden. „Een punt is eigenlijk te weinig voor ons", meende hij. „De bal is voor rust twee keer van de doel lijn gehaald door Duiveland. In de eerste helft hadden we de wed strijd al kunnen beslissen". On danks de kleine teleurstelling, was hij over zijn ploeg best te spreken. „Sinds vorige week we ten We dat we het weer kunnen". De wedstrijd begon zoals hij eindigde, namelijk met twee ploe gen die boordevol goede wil wa ren, maar misschien juist daar door niet de rust konden opbrengen om met veel overleg te werk te gaan. Het wederzijdse balverlies leidde in het eerste kwartier dan ook nauwelijks tot doelgevaar. Alleen Duiveland- middenvelder Jaap Brekelman's kreeg een keer de kans om onge hinderd aan te leggen. Zijn schui ver verdween echter ruim naast. Na de openingsfase werd het duel langzamerhand aantrekkelij ker en trachtte Duiveland voor zichtig een veldoverwicht te ont wikkelen. Even lukte dat, maar toch was de eerste echte mogelijk heid voor ZSC. In de twintigste minuut speelde Maarten van der Weele zichzelf met een passeerbe weging vrij. Het vervolg van deze actie was helaas een schot hoog over. De thuisploeg deed honderd seconden later iets terug via een scherpe schuiver van linkerspits Cees Zwager, die door ZSC- doelman Van der Weele in twee in stanties werd gestopt. Vooral de ZSC-as Dorreman-De Vöogd-Snoek-Louwerse deed de balans reeds voor rust in het voor deel van de gasten doorslaan. De Scharendijkenaren dwongen Dui veland naar de zijkanten, maar liet de thuisploeg niet tot de ach terlijn komen om voorzetten te produceren. Slechts een keer kort voor rust ontstond er nog een drei gende situatie, toen een voorzet van Zwager door een koppende Jaco de Jonge net werd gemist. Duivelandkeeper Sjaak Ver hoek moest aan de andere kant va ker de handen uit de mouwen ste ken. Tweemaal was hij paraat bij doorbraken van Gerard de Voogd op rechts, terwijl hij na een hoek schop een bal op de slof van Maar ten van der Weele op het lichaam kreeg. Het eerste wapenfeit na de pau ze was weer voor ZSC, met een overgetikt afstandsschot van aan voerder Rini van den Hoek. Kop loper Duiveland kon aanvallend steeds minder overtuigen, met na me omdat de voorwaartsen onvol doende ondersteund werden door het middenveld. Met een schot op de paal van Maarten van der Wee le kwam de thuisploeg vijf minu ten voor tijd zelfs nog goed weg, evenals bij een rollertje van de door Ko Louwerse gelanceerde Ge rard de Voogd. ZSC-voorstoppcr Henri de Voogd (rechts op foto) werkt de bal weg voordat de Duiveland-aanvallers Jaco (5) en Adrie de Jonge (10) gevaarlijk kunnen worden. ZSC-verdediger Arne Hubregtse (linksboven) zoekt de bal nog in de lucht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6