„Deelname acquisitiegroep levert aantal voordelen op" Openbaarheid van bestuur ter discussie in raad Bruinisse CBTB betreurt uitblijven plan voor zoetwaterpijp Gouden huwelijk in Bru Een krant vol Sinterklaas ideeën DE ZIERIKZEESCHE COURANT Schade bij aanrijding Kotter vastgelopen PE Bi Lr Kop-staart- botsing bij verkeerslichten BCA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kruisraketten Roken Beter Wonen Scaldina De raketten komen er niet in Woensdrecht. Het Als het aan de meerderheid van de Zierikzeese Eindelijk lijkt de integratie van Beter Wonen Drie teams van tt Scaldina hebben het kam- vraagstuk heeft ook de gemoederen in de re- gemeenteraad ligt rust er op het roken tijdens met de SWWB in zicht gekomen. (Pag 4). pioenschap behaald. (Pag. 13). gio bezig gehouden. (Pag. 2). de vergadering voortaan een taboe. (Pag 3). VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24243 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie in het openhaar optreedt, heeft geen toegevend heid te verwachten en ook niet te vorderen. Ebner Eschenbach Burgemeester Asselbergs: ZIERIKZEE - „Mond op mond reclame binnen het ije- drijfsleven is de beste acquisitie die je je in kunt denken. Daarnaast is ook deelname aan de Acquisitiegroep Zee land voor Zierikzee van belang, gezien de know how over het aantrekken van bedrijven, die er binnen deze groep aanwezig is en de relaties die je via deze groep op bouwt". Dit bracht burgemeester mr J. J. P. M. Assel bergs namens het college van b en w van Zierikzee in te gen de vraagtekens die de RU en de PvdA achter deelna me aan deze acquisitiegroep plaatsten. Met name de PvdA had in zijn alge mene beschouwingen het college om een duidelijk standpunt inzake het te voeren acquisitiebeleid gevraagd. Aanleiding voor deze vraag vormt het feit dat de uitgifte van industrieter reinen wat moeizaam verloopt. Hoe wel er dit jaar wat industriegrond is verkocht blijkt de beschikbare in dustriegrond een niet geringe finan ciële last voor de gemeeente, terwijl ook de verkoop van deze strikken grond tegen gereduceerd tarief een aanslag op de reserve nadelige ver schillen bij verkoop gronden bete kent. Ook vanuit het oogpunt van de werkgelegenheid werd van de zijde van de PvdA aangedrongen op een concreet antwoord van het college hoe deze het acquisitiebeleid komend jaar gestalte wil geven. Evenals de Reformatorische Unie bleek de sociaaldemocratische fractie Advertentie ZIERIKZEE - Twee auto's liepen gisterochtend, donderdag, schade op bij een aanrijding in Zierikzee. M. L. uit Zierikzee reed met zijn auto over de Beddeweeg en verzuim de voorrang te verlenen aan een bus je van de firma Q, bestuurd door H. N. uit Zierikzee dat uit de Kromme Elleboog de Klokstraat in wilde rij den. De aanrijding gebeurde om 9.10 uur. enige twijfel te hebben over het nut van deelname van Zierikzee aan de Acquisitiegroep Zeeland. RU-raads- lid W. F. Sprengelmeyer constateerde dat deelname aan deze groep, waarin enkele grotere Zeeuwse gemeenten vertegenwoordigd zijn, tot nu toe geen concrete resultaten voor Zierik zee heeft opgeleverd. Sprengelmeyer onderstreepte in dit verband zijn voorkeur voor een regionale aanpak van dit probleem van het aantrekken van bedrijven. Sprengelmeyer noem de in dit verband het initiatief van Sint Philipsland om in een landelijk blad een advertentie te plaatsen over de mogelijkheden voor bedrijven om zich daar te vestigen Beëindiging' De PvdA ging nog een stapje verder door zich in eerste instantie uit te spreken voor het beëindigen van het lidmaatschap van deze provinciale groep. „Die vijftienhonderd gulden kunnen we best gebruiken voor eigen acties", vond de fractievoorzitter D. van der Wekken. Later, nadat raadsvoorzitter Assel bergs een aantal voordelen van deze deelname had opgenoemd, herzag Van der Wekken zijn standpunt. Relaties Hoewel deelname aan de acquisi tiegroep tot nu toe niet direct tot con crete i-esultaten heeft geleid is er vol gens Asselbergs een aantal pré's aan dit lidmaatschap verbonden. Dankzij het in opdracht van deze groep uitge voerde onderzoek naar de vesti gingsmogelijkheden voor bedrijven in een aantal Zeeuwse gemeenten, be schikt de gemeente Zierikzee over een plaatje van de vestigingsmoge lijkheden voor het bedrijfsleven hier in de regio. Behalve die know how is er ook nog het voordeel van de rela ties die de gemeente dankzij haar participatie in de acquisitiegroep op doet. Dat het aantrekken van bedrij ven een moeizame en vaak ook lange weg is werd door Asselbergs niet ont kend. „De situatie in Zierikzee is niet uniek, want ook elders verloopt de uitgifte van industriegrond moei zaam. Daarnaast is er hier een aantal niet te beïnvloeden factoren dat de vestiging van nieuwe bedrijven be moeilijkt. Dat is een gegeven waar aan weinig te veranderen valt", aldus Asselbergs, die mond op mond recla- ZIERIKZEE - De kring-voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond op Schouwen-Duivcland, R. J. van der Wekken, heeft zich teleurgesteld uitgelaten over het feit, dat er vooralsnog geen nader plan op tafel komt omtrent de wenselijkheid van zoetwater in de regio. „En dat hebben voor- en tegenstanders van zoetwater steeds gevraagd; een basisplan om besluitvorming op te kunnen plegen". Van der Wek ken zei dit tijdens de najaarsvergadering van de CBTB in de Graan- beurs te Zierikzee. Hiermee reageerde Van der Wekken voor de eerste keer offi cieel op het genomen besluit door het Waterschap Schouwen-Duive- land om de komst van 9e zoetwa terpijp op een laag pitje te zetten. Van der Wekken noemde de enquê te van het waterschap 'niet eer lijk, te vroeg' en geen instrument, dat duidelijkheid heeft kunnen brengen. Ook de CBTB heeft de nodige kritiek te verwerken gekregen van met name tegenstanders van de zoetwaterpijp. De organisatie is evenals de ZLM verweten niet voldoende ruggespraak te hebben gehouden. Van der Wekken weersprak dit met de opmerking, dat in 1984 al over de 130 gulden geschotsverhoging is gesproken tijdens een CBTB-vergadering. Slechts een enkeling zou hierop hebben gereagderd. Kritiek „HeJ bestuur van de kring stelt het bijzonder op prijs als kritiek tijdens vergaderingen op tafel komt. Liever dan op de straat, want dan kunnen we er niets aan doen. Daarom daag ik nu een ie der uit met het bestuur in discus sie te treden", aldus Van der Wek ken. De. directeur Landbouw, Natuur en Openluchtrecreatie van het ministerie van landbouw en visserij, ir C. A. C. J. Oomen, liet zich tijdens de bijeenkomst niet verleiden tot een uitspraak over het gebeurde. me binnen het bedrijfsleven als de beste acquisitie zei te beschouwen. Hoe moeizaam het aantrekken van nieuwe bedrijven ook verloopt, het is er het college alles aan gelegen om het acquisitiebeleid wat meer vorm te geven. Hierbij kan de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland wel licht een rol spelen, zeker wanneer deze een wat bredere opzet krijgt dan tot nu toe, waarbij het vooral een VVV-gebeuren lijkt te worden. Pro motie zal in die zin beperkt moeten blijven tot de promotie van het toe risme hier, maar moet ook gericht zijn op het bevorderen van een gunstiger vestigingsklimaat en het bevorderen van de werkgelegenheid. BURGH-HAAMSTEDE Vannacht, donderdag, kwam om 2.30 uur bij het Kustwacht centrum de melding binnen dat er een kotter vastgelopen was op de Noord-Banjaard, pal ten westen van de vuurtoren. Sleepboten schoten te hulp en slaagden erin het schip los te trekken. De Arnemuiden 4 werd uit eindelijk vlotgetrokken door sleepboot Zwitserland van de firma Wijsmuller. Om 4.45 uur was het karwei geklaard en kon het schip op eigen kracht naar Vlissingen varen, waar gekeken wordt of het schip schade heeft opgelopen door de stranding. BRUINISSE - Gisteren, donderdag, vierden Matheus de Koning en He lena Tannetje de Koning uit Bruinisse in familiekring hun 50-jarig hu welijk. De Koning is Zijn leven lang mosselkweker geweest. Hij stopte vorig jaar op 72-jarige leeftijd met het werk. ,,Maar hij heeft er nog niet echt afscheid van genomen. Hij is nog steeds erg betrokken bij de mosselvisserijaldus zoon Stoffel de Koning. De Koning trad inder tijd, na een korte periode op de binnenvaart te hebben gewerkt, in de voetsporen van ouders en grootouders en vormde met zijn drie broers een firma. Na de watersnoodramp in 1953 kwam de groei in het kleine familiebedrijf en voer men met twee mosselkotters. Later ging men weer terug naar één schip, maar dan wel een groot en modern schip. Vanavond is er voor een ieder gelegenheid het gouden echtpaar te feli citeren van 20.00 tot 22.00 in De Cleene Mossel aan de Oudestraat. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's CDA-fractie beticht Bru 's college van struisvogelpolitiek BRUINISSE - Volgens de CDA-fractie binnen de Bruse gemeenteraad blinkt het college van b en w van Bruinis se niet uit in helderheid. „U verschuilt zich achter com missies en werkgroepen", aldus CDA-fractievoorzitter J. Huizer tijdens de behandeling van de begroting 1988 van de gemeente Bruinisse. Huizer stond niet alleen in zijn kritiek. Ook van de kant van de SGP/RPF werd kritiek geuit, aan het adres van het college. Huizer pleitte voor meer openheid wat betreft de commissievergaderin gen. „De hele gemeenschap mag de plannen van de gemeenten weten. Al begrijp ik zelf ook wel dat er bepaal de onderwerpen zijn die achter geslo ten deuren behandeld moeten wor den", aldus Huizer. Onzekerheden Burgemeester T. C. Hekman rea geerde op de kritiek van Huizer met de opmerking dat het voor het college erg moeilijk is om een visie op lange termijn te ontwikkelen omdat men vaak te maken heeft met (financiële) onzekere factoren. „Daarom pleit ik er ook voor om bepaalde zaken eerst door deskundigen in de commissies uit te laten diepen, voordat we met een afgerond voorstel naar de raad komen". Hekman op zijn beurt beschuldig de Huizer ervan informatie uit de no tulen van de besloten vergaderingen van b en w gebruikt te hebben voor de algemene beschouwingen van het CDA. Huizer ontkende dat in alle toonaarden en zei de betreffende in formatie te hebben vergaard tijdens een openbare commissievergadering van de sport-advics commissie. Wethouder C. J. van Licre op zijn beurt ontkende met klem dat de be treffende vergadering van de com missie openbaar zou zijn geweest, zo dat de discussie dreigde te ontaarden in een welles-nietqs tussen Huizer en Van Liere. Huizer stelde vervolgens nog eens duidelijk dat het hem niet gaat om de informatie van het college naar de ge meenteraadsleden toe, maar om de informatiestroom naar de burger. „Ik denk dat er geen gemeente- is op Schouwen-Duiveland waar zoveel beslotenheid heerst", aldus Huizer. Een visie die duidelijk niet gedeeld werd door burgemeester Hekman. Hij haalde de geplande golfbaan bij Bruinisse aan als voorbeeld om te la- Advertentie I HOUTi Afin i/w*jrr*ur*DOf juimluilJiijnikilïi (Vraag ook naar onze folder) ten zien dat het college vaak domweg geen informatie kan verstrekken of een visie kan ontwikkelen omdat er nog zoveel onzekerheden zijn. Van de kant van de SGP/RPF kwam kritiek op het college voor wat betreft lengte en inhoud van de aanbiedingsbrief bij de begroting. Volgens de SGP/ RPF had deze best wat uitgebreider mogen zijn. Van de overige fracties overigens wat dit punt betreft geen kritiek. Me vrouw M. C. Maaskant-Okkerse (Al gemeen Belang); „Wij zijn als fractie zeer tevreden met de openheid van zaken". Boomplantdag Ook ter sprake bij de begrotingsbe handeling kwam de boomplantdag. Vorig jaar voor het eerst sinds lange tijd weergehouden in Bruinisse. Bur gemeester Hekman gaf te kennen dat het college deze traditie wel weer in stand wil houden. „Maar dan moeten er ook ergens bomen te planten zijn", aldus Hekman. Ook de perikelen rond jeugdsoos De Pul passeerden de revue gister avond, donderdag, op de raadsverga dering. ..De Pul moet open. Maar dan wel onder strakkere begeleiding. Met bijvoorbeeld niet alleen ouderen in hot bestuur, maar ook ouderen achter de bar", aldus Huizer. Burgemeester Hekman meldde nog dat de gemeente volop in overleg is met het bestuur van de jeugdsoos. „Maar ik vind het te prematuur om daar nu al iets over te zeggen", aldus Hekman. WA> Verwachting Deltagebied tot zater dagavond; Veel bewolking Boven de omgeving stijgen de baro meters op nadering van een hoge- drukuitloper. Nog steeds veel bewol king maar vrijwel overal droog. Weinig verandering in temperatuur. Overwegend matige noordelijke wind. Minimumtemperatuur komen de nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 1 dec.: Zondag; Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 2 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: variabel 2 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 nov. Zon op 08.21, onder 16.34 Maan op 13.54, onder 29 nov. Zon op 08.22, onder 16.33 Maan op 14.06, onder 01.03 30 nov. Zon op 08.24, onder 16.32 Maan op 14.16, onder 02.25 Eerste Kwartier: 28 nov. (01.38) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het zeer sombere en nat te weer behoort tot het verleden. De depressie, die de afgelopen week het weer in Europa heeft beheerst, is be langrijk in betekenis afgenomen en trekt naar Polen. Hogedrukgebieden worden nu voor het weer in ons land van belang. Dat houdt geen overwe gend zonnig, maar wel droog weer in. In het weekeinde zal een hogedruk- gebied boven Frankrijk voor rustig weer zorgen. Na het weekeinde zal boven Scandi navië een flink hogedrukgebied tot ontwikkeling komen. De wind draait dan weer naar het noordoosten en ge leidelijk zal koudere lucht worden aangevoerd. De komende nachten kan de temperatuur in het binnen land al onder het vriespunt komen. Advertentie ZIERIKZEE - Een kop-staart-bot- sing gisteravond, donderdag, om streeks 21.40 uur zorgde voor de nodi ge schade aan twee auto's. De auto van E. de Z. uit Nunspcct werd zo zwaar beschadigd dat deze weg gesleept moest worden. De Z. reed achter L. J. uit Kloetinge over de provinciale weg in de richting van Zierikzee. J. remde voor het ver keerslicht dat op oranje gesprongen was. De Z. zag dat te laat en kon een aanrijding niet meer meerkomen. De auto van J. werd aan de achterzijde beschadigd. Advertentie MANILA - Minstens 361 mensen hebben het leven verloren bij de tro pische cycloon Nina die woensdag de Filipijncn trof. De meeste slachtof fers vielen in het zuidoosten van het eiland Luzon, waar een reusachtige vloedgolf alles op haar weg meesleurde. De schade is enorm. Er zijn tienduizenden daklozen en veel mensen worden nog vermist. Adviseurs computers software advisering Zierikzee, tel. 01110-17169

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1