Liefde en boerentrots Bestuurders The Well zijn best tevreden over de soos VVD informeert naar afspraken met visserijbedrijf NOS-aanbod voor interland Vijf ton voor informatica- onderwijs aan streekschool Wethouder- kampeerboer struikelt over eigen beleid Boeren moeten zich zelf verzekeren tegen oogstrisico's The Malcolms op herhaling ZIERIKZF.ESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2tl november 1987 Nr. 24242 9 Met andere sosen is het anders gesteld NOORDWELLE - Met enkele jeugdsosen op Schouwen-Duiveland gaat het de laatste tijd niet echt goed. Ze hebben moeite om het hoofd boven wa ter te houden. Ook de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft, dat 'nieuws' niet onder stoelen of banken gestoken. De 'koppen' moeten waarschijnlijk nog vers in het geheugen zitten. 'Jeugdsoos Bru gesloten om geweld te voorkomen', 'De kas van Scharendijk-' se jeugdsoos Trace is leeg' en bij de laatst gehouden ledenvergadering van jeugdsoos Brogum in Zierik- zee werd duidelijk, dat het de soos ontbreekt aan vrijwilligers om bijvoorbeeld evenementen op te zetten. Jeugdsoos The Well in Noordwelle heeft met enkele kanttekeningen toch weinig moeite om de draaitafel draaiende te houden en de biertap te la ten lopen. Secretaris Ronald Bakker uit Scharendij- ke vertelt. ,,We doen dat ook nog zonder subsidie, ook al hebben wij daar als jeugdsoos recht op. We hebben het altijd wel aangevraagd, maar op een gegeven moment kregen we het om een of andere reden niet meer. Aangezien we ons zo ook konden redden zijn we maar niet meer naar de gemeente gestapt. Als we zonder ook ons boontjes kunnen doppen, waarom moeten we dan van de gemeente (Wester- schouwen, red) afhankelijk zijn. Indertijd schrapten we ook de en treeprijs. Toen betaalden de be zoekers ƒ1,— per avond. De en treeprijs wordt nog wel gehan teerd als er een bandje komt op treden". Als gevolg van ongeregeldhe den werd jeugdsoos De Pul in Bruinisse voor onbepaalde tijd gesloten en het is nog maar de vraag of deze nog wel open gaat. De raadsvergaderuig in Bruinisse zal het uitwijzen. Wat betreft die ongeregeldheden heeft The Well nog een redelijk schone lei. En hoe is het eigenlijk gesteld met de regelmatig voorkomende klach ten van muziekoverlast? ,,In het verleden is er wel eens geklaagd. Dat had dan meestal te maken met de motoren, die 's avonds laat wegreden. Die klach ten van de omwonenden moeten we vaak via via horen. Dat is wel jammer. We horen het liever direct van hen, omdat we dan precies we ten wat de klachten eigenlijk om helzen. Ooit is er wel eens in ons sooskrantje een bericht geplaatst, dat mensen bepaalde personen konden opbellen. Dat blaadje werd toen huis-aan-huis ver spreid. Maar tegenwoordig gaat het eigenlijk zeer goed. Wat be treft de ongeregeldheden, dat is bij ons verleden tijd. Vroeger was er wel eens een vechtpartijtje, maar dat was niet noemenswaar dig". Uit de woorden van Ronald Bakker blijkt dat The Well het al lemaal goed in handen heeft. Het zijn bij The Well ook bestuursle den, die al van het begin bij de soos betrokken zijn. Ronald zit samen met zijn broers Alfred en Erik al vanaf het begin (1979) bij de soos. Daarnaast zijn er nog twee bestuursleden. Zo'n vast be stuur moet op den duur toch z'n vruchten gaan afwerpen. Hoe zit het eigenlijk met vrijwilligers? Zijn het altijd dezelfde mensen, die iets op touw zetten! ,,Het is inderdaad altijd een vas te club met mensen, die wat orga niseert'. We zijn ook op zoek naar meer bestuursleden en er zijn al kandidaten. We hebben momen teel 40 leden en dat is ook in de wat minder goede tijden altijd wel gelijk gebleven. We kampten toen alleen met het bezoekersaantal op een avond. Dat waren er dan maar weinig. Als bestuur vergaderen we om de twee weken en is er eens per jaar een algemene ledenverga dering. Onlangs hebben we nog de agenda voor de laatste twee we ken van 1987 vastgesteld. We zijn dan de hele kerstvakantie ge opend van 20.00 tot 24.00 uur en draaien muziek. Het ligt dan ook in de bedoeling om een dropping te houden en we laten waarschijn lijk een bandje komen. Elk jaar houden we ook ons jaarlijks eten tje met de leden. Er wordt dan in de soos een koud buffet geser veerd". Aan de Smidsweg 9a in Noord welle is het allemaal begonnen in een oud huis waar muziek werd gedraaid en spelletjes iverden ge daan. Alleen toen kwamen er hoofdzakelijk jongeren van het dorp zelf van de gezelligheid proeven. Tegenwoordig heeft The Well een publtek, dat komt uit de Westhoek, Zierikzee en een enke ling van Scharendijke. De leden betalen f 15,— aan lidmaatschap per jaar en kunnen, uitgezonderd de zomerstop, op vrijdag, zater dag en zelfs op zondag terecht. Sinds één jaar is het pas echt be ter gaan lopen in de soos. Waarom mi pas? „We draaiden eerst hard- rock-muziek, maar de bezoekers gingen op een gegeven moment naar andere uitgaansmogelijkhe den; naar de discotheken bijvoor beeld. Toen zijn we wat afwisse lende muziek gaan draaien, maar dat sloeg ook niet echt aan en nu dan weer hardrock. Daarbij heb ben we ook nog wat onbekende bands op visite gehad, maar ook tevergeefs. Nu is het publiek geen probleem meer. Het enige wat niet voldoende is, is de ruimte. Maar daarvoor hebben we onvoldoende financiën". De financiën zullen altijd wel, of misschien voorlopig, een pro bleem zijn bij de besturen van de sosen. Dat komt ondermeer door de subsidiekraandie een eind is dichtgedraaid. DEN HAAG - De VVD-fractie in de Tweede Kamer wil weten of de Alge mene Inspectie Dienst en/of het openbaar ministerie afspraken ma ken met het visserij-bedrijfsleven die inhouden dat het niet tot in beslagname overgaat van verboden bijvangsten van vis of hun besom mingen. De visserijsector zou dan, volgens persberichten, wel moeten voldoen aan de voorwaarde dat de staat een bepaalde minimumprijs van tussen de 40 en 60 procent van de feitelijke marktwaarde van die ver boden vis wordt betaald. VVD-woordvoerder Te Veldhuis heeft de ministers van visserij en van justitie schriftelijk gevraagd of deze constructie wordt toegepast om te voorkomen dat de staat bij een gewo ne veiling van in beslag genomen ver boden vissoorten achter het net vist. Door afspraken in de visserijsector wordt de staat namelijk met een sym bolische veilingprijs van enkele cen ten per kilo afgescheept. Volgens Te Veldhuis worden bij vangsten van verboden vissoorten hierdoor aangemoedigd in plaats van ontmoedigd. Bovendien kunnen de EG-autoriteiten deze constructie uit leggen als het niet volledig loyaal uit voeren van de EG-quoteringsvoor- schriften, met mogelijk nadelige consequenties voor de Nederlandse onderhandelingspositie bij de toe komstige verdelingen van de quota over de EG-landen. Het VVD-kamerlid is benieuwd naar de maatregelen die de bewinds lieden overwegen om de op vele plaatsen gehoorde twijfels aan de ge- HILVERSUM - De NOS wil de over tc spelen voetbalwedstrijd Neder- land-Cyprus uitzenden. De NOS heeft de U EFA per telex verzocht van die wedstrijd verslag te mogen doen. Een woordvoerster van de NOS heeft dat woensdag bevestigd. De NOS heeft overigens nog geen antwoord op dat verzoek gekregen. De commissie van beroep van de UEFA bepaalde vrijdag in Zurich dat de interland moet worden over gespeeld zonder publiek en verbood radio en televisie die wedstrijd uit te zenden. Het duel zal woensdag 9 de cember in Amsterdam of Eindhoven worden afgewerkt. Volgens de woordvoerster is de NOS niet bereid voor die uitzending te betalen. Voor iedere live-uitzen ding wordt betaald. Dat is ook al ge beurd bij de wedstrijd Nederland- Cyprus op 28 oktober in het Feye- noord-stadion, die nu als gevolg van een bom-incident moet worden over gespeeld. loofwaardigheid van dit onderdeel van het Nederlandse visserijbeleid weg te nemen ten opzichte van de pu blieke opinie in het algemeen, en de visserijsector, de rechters en de Euro pese autoriteiten in het bijzonder. Te Veldhuis noemt; het aan de ketting leggen van schepen die al herhaalde lijk overtredingen hebben gepleegd of het niet in de handel brengen van aangevoerde verboden vissoorten, dan wel het opleggen van een vaar- verbod. BRUSSEL - De Nederlandse rege ring beschouwt het INF-akkoord als „een mijlpaal, een doorbraak op het gebied van wapenbeheersing". Het is namelijk het eerste akkoord dat voorziet in feitelijke vermindering, en niet het beperken van een bepaal de categorie wapens tot een in de toe komst te bereiken plafond. Onder de NAVO-ministers heerst volgens mi nister Van den Broek „alom tevreden heid en grote voldoening". GRONINGEN - De Landelijke Be langenvereniging Rij-instructie (BVR) heeft in een brief aan minister Smit-Kroes van verkeer en water staat fel geprotesteerd tegen de plan nen het rijexamen in beroep, in de volsmond 'staatsexamen' genoemd te verzelfstandigen. Volgens de vereni ging, waarin rijschoolhouders zijn vertegenwoordigd, worden de leerlin gen de dupe van deze verzelfstandi ging. ZIERIKZEE - De Streekschool Zeeland in Middelburg heeft deze week een kleine twee ton ontvangen ten behoeve van het inforinatica- onderwijs aan dit regionale onderwijsinstituut. Eerder dit jaar ont ving de streekschool reeds drie ton voor de inrichting van een lokaal al gemene informatica-technologie. De computerapparatuur is aan gevraagd met het oog op de admi nistratieve opleidingen die aan deze streekschool worden ver zorgd. In het kader van het in augustus gestarte Zeeuwse in- stroomproject informaticaberoe pen in het midden- en kleinbedrijf voor schoolverlaters werd even eens ministeriële goedkeuring verleend voor het aanschaffen van apparatuur. Eveneens kreeg deze onderwijs instelling van de minister toe stemming om twee experimenten op het gebied van de informatica te beginnen. Met het recent toewij zen van twee ton heeft de Streek school Zeeland in totaal een half miljoen voor het informatica- 'onderwijs ontvangen. Door deze rijksbijdrage beschikt dit onder wijsinstituut nu over vijf compu terlokalen waar minimaal acht computers staan. Software Daarnaast beschikt elk lokaal over diverse software, zodat het mogelijk is om de gebruiksmoge lijkheden af te stemmen op de ver schillende beroepsopleidingen die in de streekschool zijn onderge bracht. Zo is een van de lokalen bij voorbeeld uitgerust met een robot en tekenapparatuur. terwijl in een ander lokaal een computer gestuurde draaibank staat. Daar naast is er ten behoeve van de ad ministratieve opleidingen ook specifieke automatiseringappara- tuur aanwezig. Projecten In het kader van de voortschrij dende automatisering doet de Streekschool Zeeland ook mee aan een tweetal landelijke experi menten. Deze projecten vallen binnen de opleiding in de metaal sector en de motorrijtuigentech niek. Bij dit laatste project dat sa men met nog twee opleidingen voor Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs wordt uitgevoerd is opk het bedrijfsleven ingescha keld. Dit experiment moet een antwoord geven op de vraag hoe de opleidingen in de toekomst in kunnen spelen op de ontwikke ling van de autotechniek, waarin de electronica een steeds grotere rol gaat spelen. De benodigde ap paratuur om deze aangepaste pro gramma's uit te voeren zijn nu reeds op school aanwezig. Directeur A. Buijs van de streekschool is van mening dat het informatica-onderwijs een on misbare component van de be roepsopleidingen is en dat de ken nis van het automatiseringsgebeu- ren het niveau van het vakman schap ten goede komt. De uitbrei ding van de computer-leslokalen heeft de directie van deze school echter met een probleem opgeza deld. Leverde de grootte van de schoolbevolking (2000 leerlingen) al problemen voor de huisvesting op. de uitbreiding van de compu ter-lokalen heeft dit probleem nog wat versterkt. Dc oplossing om voor twee ton lokalen aan te bou wen wordt door de directeur als lapwerk beschouwd. In zijn ogen biedt alleen nieuwbouw een af doende oplossing. ROTTERDAM - Koningin Beatrix heeft het Beurs-World Trade Center in Rotterdam officieel geopend. Het centrum wordt gevormd door het be staande beursgebouw waarop in drie jaar tijd een negentig meter hoge el lipsvormige toren is gebouwd. Naast kantoren, vergader-.en congresruim ten! is in de Beurs-WTC de assuran tie-, schippers-, graan- en valutabeurs gevestigd. Met de bouw van de nieu we beurstoren was 75 miljoen gulden gemoeid. UTRECHT - Bijna alle kinderen in de lagere schoolleeftijd ontbijten slecht. Slechts twee procent gebruikt 's ochtend een complete maaltijd, waarin alle voedingsmiddelen uit de 'maaltijdschijf' van het voorlich tingsbureau voor de voeding voorko men. DOMBURG - De Doniburgse wet houder L. Wattel, met in zijn porte feuille onder meer recreatie, zou het zo goed moeten weten. Kamperen bij de boer en overtreding van het aantal toegewezen plaatsen strookt soms niet met de kampeerverordening. De Zeeuwse politie heeft het er in het seizoen dan ook erg druk mee. Dat uitgerekend kampeerboer-wet- houder Wattel het afgelopen seizoen de plaatselijke verordening herhaal delijk aan zijn lars lapte en liefst ze ven keer een proces-verbaal kreeg van de politie, dat was zelfs voor zijn eigen partijgenoten van het CDA te veel van het goede. Geen van de 24 andere kampeer- boeren in Domburg is zo vaak in de fout gegaan als Wattel zelf. Deze heeft nu de eer aan zichzelf gehouden en met onmiddellijke ingang ontslag genomen. Vandaag, donderdag, wordt in Domburg de gemeentelijke begroting behandeld. Wethouder Wattel, die ook onderwijs en financiën in zijn portefeuille had, zal zijn beleid niet meer verdedigen. ZIERIKZEE - Boeren en tuinders moeten zich zelf verzekeren tegen ri sico's van oogstderving door weers omstandigheden. Dat kan door het oprichten van een risicoverzeke ringsfonds. Alle boeren zouden daar aan op basis van het solidariteitsbe ginsel moeten deelnemen. Minister Braks van landbouw en visserij schrijft dit in een brief aan de Twee de Kamer over een studie naar de niet-verzekerbare risico's in de land en tuinbouw. Het kabinet had de stu die toegezegd in het regeerakkoord van het kabinet-Lubbers II. In het licht van het solidariteitsbe ginsel is het volgens de bewindsman duidelijk :dat de verantwoordelijk heid voor oprichting en beheer van een risicoverzekeringsfonds berust bij het bedrijfsleven. De overheid heeft hierin geen enkele taak. Niet als medefinancier van het fonds en niet als herverzekeraar, aldus Braks. Alleen in uitzonderlijke situaties kunnen volgens hem voorzieningen voor getroffen boeren en tuinders no dig zijn, die wel medewerking van de overheid vragen. Hij spreekt in dit verband van natuurrampen of andere rampen zoals aardbevingen en kern rampen. Het betreft hier „ad hoc- voorzieningen die van geval tot geval moeten worden ingevuld, in bepaalde gevallen met inschakeling van het na tionaal rampenfonds", aldus de mi nister. Braks gaat er in beginsel van uit dat de risico's die boer of tuinder loopt samenhangen met het zelfstan dig ondernemerschap en dan ook voor rekening van de ondernemer be horen te komen. Tbgcn sommige risi co's kan een boer of tuinder zich ver zekeren. Een aantal andere risico's kan een boer of tuinder verminderen door het nemen van beschermende of voorzorgsmaatregelen. Vrijdag 27 november Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Werken moeten, 5-delige informatieve serie over mensen die niet meer aan het arbeidsproces deel nemen. Afl. 2. 14.30 uur KR O's tekenfilmfestival. 14.40 uur De wet van de prairie, Ame rikaanse speelfilm uit 1956 van Ro bert Wise. 16.15 uur Sport op vrijdag. Presenta tie: Kees Jansma en Hansje Bunscho ten. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Alvin en z'n boefjes, teken filmserie. 18.11 uur KRO's tekenfilmfestival. 18.30 uur Cursus Handwerken, les 9. 19.00 uur KRO's comedy hour: Throb, Amerikaanse comedy-serie. Mijn dochter en ik, Engelse comedy serie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Hints, spelprogramma 21.00 uur Miss Marple, Engelse mis daadserie naar de verhalen van Aga tha Christie. 22.00 uur Brandpunt, actualiteiten rubriek. 23.00 uur In 't holst van de nacht, Ca nadese politieserie. 23.55 uur Journaal. 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 9.00 uur Plaatjes kijken, les 2. 9.30 uur Grabbelkast, les 8. 10.00 uur Nieuws uit de natuur. Les 10. 10.30 uur Lief en leed, les 4. 11.00 uur Schooltv-weekjournaal. 11.30 uur Brandpunt in de school. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Nationale ideeënbus, pro gramma voor en door uitvinders en ideeënmakers, gepresenteerd door Leo van der Groot. 20.00 uur Bodylijn, maandelijks in formatief magazine over mode en uiterlijk. 20.25 uur Passies, serie filmportret ten. Vandaag: King of the road. 20.50 uur Veronica film, film- en vi deorubriek, met fragmenten uit de nieuwe komedie 'Roxanne' en een in terview met Simone Walraven over haar hoofdrol in de nieuwe film 'Don na Donna' 21.20 uur Herman van Veen in vogel vlucht, muziekspecial. 22.10 uur Gesprek met de minister president. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Aquabat Jabar, filmdocu mentaire over een Palestijns vluchte lingenkamp. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur Demetrius en de gladiato ren, Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Delmer Davis. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17,55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie, (herh). 18.05 uur De tovenaar van Oz (The wizard of Oz), 52-delige tekenfilmse rie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 36. 18.30 uur Bingo. Wekelijks hitparade programma met o.m. de clip van de kijker; overzicht van de BRT-top 30; studiogast; Radio België. Presenta tie: Bart Peeters gastpresentator. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Liberale Radio- en Televisie-Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws en weerbericht. 20.20 uur Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 20.50 uur Paris, Texas, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Wim Wenders. 23.25 uur Filmspot, filmnieuws. 23.50 uur Nieuws. Aansl. Coda: Herfst, van Myriam van Hee. BRT 2 18.45 uur Babel, migrantenmagazine voor Turken. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Peter Phelps, Pat McDonald, Tom Richards, e.a. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashida met Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 19.40 uur Medelingen ep programma- overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Extra Time. 21.00 uur De gaven van de aarde, vijf delige Frans/Italiaanse documentai re serie over de geschiedenis van de landbouw. 21.50 uur Parlando... ma non troppo, Fred Brouwers .praat met Jeanne Brabants over muziek. ZIERIKZEE - The Malcolms hebben ook dit jaar weer een bezoek aan het Zie- rikzeese jongerencentrum Brogum in hun programma opgenomen. Deze groep betreedt zaterdag 28 november om 22.00 uur het podium van deze jon- gerensociëteit. The Malcolms brengen niet alleen een gevarieerd muziekpro gramma variërende van Doo Wap tot disco en van swing tot soul, maar larde ren hun optreden ook met een aantal theateracts waaruit een eigen, humoris tische kijk op zaken blijkt. 60 „We zullen ze maar even wegwer ken, hè," fluisterde Betsie en nam Sjoerd in haar armen. Marijtje open de de deur van de slaapkamer der jongens voor haar. Menno nam Geerie en werd door Marijtje in de andere slaapkamer gelaten; ze volgde hem, om te zien of het meisje doorslapen zou. Zo bleef Riekus alleen met Kees, zijn zoon. Zou hij? Waarom ook niet? Hij nam het slanke lichaam op, de jongen prevelde iets en sloeg de ene arm om zijn hals. Daar droeg hij nu zijn eigen kind naar bed; zijn hart bonsde wild, meer van geestelijke dan lichamelijke inspanning. Hij leg de hem in 't ledikant, dat Betsie nog gauw aanwees, eer ze wegging om al les op te ruimen. Riekus keek naar het gezicht van de slapende jongen. Ineens bukte hij zich, keek snel om zich heen en drukte een lange kus op het voorhoofd van Kees. Menend enig gerucht te horen, keek hij schuw om, alsof hij diefstal gepleegd had. maar zag niets. Tben nam hij de verentooi van 't kussen, zocht het afgevallen kleedje op en verliet de kamer. Op de overloop trof hij alleen de vrouwen. Menno had nog iets in de garage te doen, had hij gezegd en was daar heengegaan, zeker iets vergeten, dacht zijn vrouw. „Ze gingen bij de eerste aanmaning vanavond al naar boven," zei Betsie onder 't afdalen. „Dat is altijd ver dacht. ze stellen 't graag nog wat uit. door J. VISSER-ROOSENDAAL Ik heb niets gehoord van ze, het bou wen van de wigwam is wel heel stil gebeurd." „Je was niks kwaad," zei Marijtje verbaasd. De ander schudde haar blonde krullebol, haar ogen straalden. „Kwaad? Lieve help, ik had nog graag stilletjes meegedaan." Marijtje ging heen, naast haar zwij gende man, niets begrijpend van die pret om iets wat toch feitelijk niet mocht. Menno zat, de pijp tussen de tanden geklemd, op een bankje in de garage en staarde strak in de schemering, die om hem heen kwam, langzaam en geluidloos, zonder dat hij iets op merkte of zag. Alles in hem was in opstand, 't Was hem als een slag in 't gezicht geweest, toen hij om de hoek kijkend in dc slaapkamer der jon gens zag hoe Boot zich over Kees heenboog en hem kuste. Waarom deed hij dat? Toch alleen, omdat de jongen hem lief was? Een klein kind, vooral een twee- of driejarig meisje, liefkoost iedereen graag als 't slaapt. Maar een jongen als Kees, van der tien. dat deed niemand dan de ouders en naaste bloedverwanten. En de naam: Riekus. Zo heette de vent aan wien Kees 't leven te danken had, hoewel ook niets anders dan dat. Hoe bestond het, dat hij aan deze Rie kus nooit gedacht had, hem zelfs di rect had uitgeschakeld, hem graag mocht lijden? Dat hij nooit de gelij kenis gezien had van het haar, de ogen, de mond. 't Was onbegrijpelijk. Nu zag hij ineens veel dingen anders. En dan Betsie, dat hij aan haar nooit iets gemerkt had. Ja, toch wel. Ze was tegen niemand zo stug, zo afwe rend bijna, als tegen Boot en ze hield niet van Duw. Ja, en die haalde de jongen zo erg in, dat zinde zijn moe der ook niet erg. Gek toch Hij had alle jonge mannen, die Hendrikus heetten, er op aangezien, behalve deze. 't Leek wel een romannetje, dacht hij bitter. Maar wat nu? Het liefst had hij hem in zijn eerste driftopwelling bij het ledikant neergeslagen, daarom was hij weggegaan naar hier. Hem de deur wijzen? Daar schoot hij niets mee op. dat gaf enkel schandaal; en ruchtbaarheid moest tot elke prijs vermeden worden. Gewoon doorgaan dan? Zo worstelde Menno geruime tijd met zichzelf. Dan stond hij op en liep naar buiten de boomgaard in. Ziezo, dat friste op, met zulke gedachten moest je buiten zijn. Hij liep tot de notenboom en leunde tegen de zware stam, zoals Betsie vaak deed. Dc eer ste keer, dat hij haar zo zag staan, was, toen hij haar vroeg, of ze hier wilde wonen en ze antwoordde, niet te durven om die oude geschiedenis, 't Was toch ook eigenlijk een oude historie; enkel hem leek ze door deze ontdekking nieuw. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9