Zierikzeese badminton jeugd boekt successen op toernooi NIEUWSBODE Basketbalteams Mevo'80 beide naar overwinning Zierikzee klopt Tholen WIK beloont trouw lid bij 30-jarig jubileum Thema avonden begeleiding jeugdatletiek Programma zaalvoetbal Mevo'80 komt goed weg Voorzitter in de sport Meisjesteam Kwiek blijft ongenaakbaar Kwiekdames boeken verlies Nederlaag van Kwiekheren verdienstelijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 november 1987 Nr. 24241 9 Geslaagd evenement in Krayestein BURGH-HAAMSTEDE - De jeugdleden van badmintonclub Zierikzee hebben zich tijdens het regionale circuittoernooi in Burgh-Haamstede uitstekend geweerd temid den van de honderdtien deelnemers uit de gehele provincie. Er waren titels voor Erik de Vos/Edwin Eggink, Sander Melieste/Hanco de Vos, Jacqueline Altena/Angelique van der Have, Marloes Koster, Leon Jonker/Frans Koopman en Angela van der Wek ken. De eerste van de vier Zeeuwse cir- cuittoernooien voor de badminton- jeugd verliep geheel volgens plan in sportcentum Krayestein. De ruim tweehonderd partijen die in de diver se categorieën moesten worden afge werkt in het enkel- en dubbelspel wa ren aan het eind van het toernooi allemaal op tijd klaar, dankzij de strakke organisatie van BC Zierik zee. Voor wat het sportieve gedeelte van het evenement betreft, behaalden in klasse 1B voor BC Zierikzee Erik de Vos en Edwin Eggink de titel in het herendubbel. Zij kwamen tot dit re sultaat door achtereenvolgens Bar- ten/Pfaff (15-1 15-0), Kest/Velleman (11-15 17-14 en 15-10), en Van Cleem- putte/Koppejan (15-5 15-9)'het nakij ken te geven. In het enkelspel kwam Erik de Vos tot winst tegen Van Cleemputte (11-15 15-4 en 15-6), maar hij werd uitgeschakeld door de latere kampioen H. Kest (15-18 17-18). Edwin Eggink overkwam in zijn poule het zelfde. Na winst op H. Barten (15-3 15- 5) en Koppejan (15-5 15-6) moest hij in R. Velleman zijn meerdere erkennen (8-15 10-15). In klasse IC voor de 14- tot 18- jarigen waren alle te behalen titels voor teams van de BC Zierikzee. Het succesvolle Schouwse kwartet lijkt gezien de ongeslagen status na zes ge wonnen wedstrijden in de competitie overigens een veelbelovende toe komst tegemoet te gaan. In het damesenkel won Jacqueline Altena haar poule eenvoudig na zeges op C. van den Broek (11-2 11-3) en M. de Jonge (11-0 11-3). Zij ontmoette ver volgens in de finale haar teamgenote Angelique van der Have, die daar voor afgerekend had met De Visser (11-2 11-2) en Van Straten (11-2 11-3). De eindstrijd leverde Altena tenslotte gemakkelijk de titel op (11-0 11-4). In het damesdubbel pakte het duo Altena/Van der Have gezamenlijk de titel, na overwinningen op Van den Broek/De Visser (15-9 15-8), Vis ser/Van de Bergen (15-10 10-15 en 15- 6), S. Buys/C. Buys (15-0 15-7) en De Jonge/Van Straten (15-14 15-8). Sander Melieste werd poulewin naar na een walk-over en een zege op B. de Jonge (15-5 15-7). Daarna bereik te hij de eindstrijd viq winst in de halve finale op Juffermans (15-4 15-8). Ploeggenoot Hanco de Vos legde de zelfde weg op een andere manier af via twee driesetters tegen De Ruiter (13-15 15-5 15-0) en Van Laar (15-8 13-15 15-5), plus een bye in de halve finale. Angelique van der Have bereikte in de klasse IC de finale damesenkel tegen Jacqueline Altena van BC Zierikzee. Daarin moest de Zeeuwse jeugdselec- tiespeelster het echter afleggen tegen haar clubgenote. Met 17-15 en 15-3 bleek Melieste in de finale over de langste adem te be schikken. De finale van het herendubbel werd ook een prooi voor het koppel Melieste/De Vos. De jeugdige Zierik- zeeënaars versloegen achtereenvol gens E. de Ruyter/Juffermans (15-2 15-12), M. deJEtuyter/Van Laar (15-6 15- 3), Vergouwen/Vlijm (17-14 15-2) en tenslotte De Jonge/Priem (15-5 15-4). In klasse 3A (12 tot 14 jaar) was er succes voor Marloes Koster. In haar poule boekte ze winst op B. Timmer (11-5 11-4) en C. Bish (11-1 11-2), waar na ze ook M. Bosman achter zich liet (11-5 11-3). In de finale rekende ze af met T. Timmer (11-5 11-0). Haar dub belspelpartner Simone Kivits was in het enkelspel te zwak voor Bosman (0-11 0-11) en M. Lauw (2-11 3-11). Voor het duo Koster/Kivits leverde het dubbel overwinningen op tegen tegen Bosman/Bij .devaate (15-8 15-0) en Hof/Bish (15-0 15-7), maar het kop pel Timmer/Timmer bleek te sterk (5-15 15-5 7-15). In dezelfde groep speelde Kenneth van Geer zijn eerste toernooi. Voor hem bleek het echter nog een te zware opgaaf, want hij moest capituleren voor eerst A. Sep- ter (0-15 3-15) en daarna J. Saanen (3- 15 7-15). Samen met John Wagens veld kwam hij in het dubbelspel eveneens niet verder tegen A. Septer/I. Septer (5-15 3-15) en Van Kesteren/Van Ooyen (5-15 0-15). In recreatiegroep 3A bereikte Wa- gensveld wel de finale door poule winst op Beaufort (15-11 15-9) en Van Riet (15-6 15-7). Hij moest de eerste plaats echter aan Polman laten (12-15 12-15). Verder speelde in 3A DFS-lid Enri co Kloet zijn eerste toernooi. In zijn enkelspel kwam hij evenwel nog te kort tegen I. Septer (2-15 1-15) en E. de Boo (6-15 5-15). In het dubbelspel kwam Kloet samen met J. Saanen wel tot een overwinning, op Moniha- rapon/Regoort (15-9 15-2). In het duel tegen De Boo/Klaassen capituleerde het koppel pas na drie sets (9-15 15-3 16-18). In groep 4B (10- tot 12-jarige recrea tiespelers) was nog meer succes voor BC Zierikzee weggelegd. Hier wist Leon Jonker zowel de enkel- als de dubbelspeltitel voor zich op te eisen. In de eerste spelsoort door winst op clubgenoot Frans Koopman (8-15 18- 15 15-9), J. Mangnus (15-2 15-2) en E. Nout (15-0 15-0). Koopman eindigde als tweede door zeges op Mangnus (15-5 15-6) en Nout (15-2 15-5). In het dubbel grepen Jonker en Koopman de eerste plaats door winstpartijen op Van Laar/Rouw (10- 15 15-10 15-5) en Mangnus./Nout (15-5 15-6). In deze groep debuteerde verder Angela var? der Wekken, die wist te zegevieren over J. Mangnus (11-3 11-1). Camphens (11-12 8-11) en Van der Ma de (3-11 6-11) waren nog te sterk voor haar. Met gelegenheidspartner Cathy Vis eindigde Van der Wekken echter op de eerste plaats in het damesdubbel. Ze versloegen daartoe Van Ho- ge/Camphens (15-8 11-15 15-13) en Van der Made/Kramer (15-12 15-12). Samenvattend, een bijzonder ge slaagd jeugdtoernooi, met name voor de jeugd van badmintonclub Zierik zee, waarvoor echter van de andere ei- landelijke verenigingen slechts mini male belangstelling was. Winnaars finales Herenenkels. IA, M. Wijdeveld; IB, R. Kest; IC, S. Melieste; 2A, D. Roest; 3A, A. Septer; 3B, R. Polman; 4A, S. Moniharapon; 4B, L. Jonker. Herepdubbels. IA, P. van Cleemputte/D. Nijhoff; IB, E. de Vos/E. Eggink; IC, H. de Vos/S. Melieste; 2A, R. Salawane/M. Roelse; 3A, A. Septer/1. Septer; 3B, M. Beaufort/D. Bartelse; 4A, L. Jon ker/F. Koopman. Damesenkels. IC, J. Altena; 2A, M. van de Bergen; 3A, M. Koster; 3B, C. Tieleman; 4A, E. Houterman; 4B, C. Vis. Damesdubbels. IC, A. van der Have/J. Altena; 3A, TT Timmer/B. Timmer; 3B, N. Bri- zee/M. van der Made; 4A, E. Houter man /T. van Raalten; 4B, A. van der Wekken/C; Vis. Bij Delta Sport ZIERIKZEE - Atletiekver eniging Delta Sport gaat twee thema-avonden houden over de begeleiding van jeugdige atle ten. De nadruk ligt daarbij niet op trainingsaspeeten, maar op het omgaan met juni oren en pupillen tijdens wed strijden en daarbuiten. Jeugd trainers, ouders en andere bij de atletiek betrokkenen kun nen hun voordeel doen met de te houden bijeenkomsten, waarvan de eerste donderdag plaatsvindt in de kantine bij de atletiekbaan van sportpark Bannink (aanvang 19.30 uur). De tweede is op 17 december. Op de avonden komen zaken aan de orde als: het aanvoelen van de groep en het individuele kind, de eigen instelling en houding ten opzichte van de groep, plus stimuleren, relati veren en het geven van richtlij nen. Verder kunnen reglemen ten, sportgezondheid, blessu res en dergelijke worden be sproken in groepsverband. De kosten van de avonden en een bijbehorende syllabus ko men voor rekening van Delta Sport. Informatie kan worden ingewonnen bij docent Anthon de Bruijn (01113-1349) of secre taresse Joke van de Kasteele (01115-2416). ZIERIKZEE - De twee hoogstspelende basketbalploegen van Mevo'80 heb ben in de competitie allebei een thuisoverwinning geboekt. De heren, versloe gen Voorwaarts met 45-36, terwijl de dames korte metten maakten met Stone- dunkers: 47-19. De ontmoeting tussen Mevo'80 en Voorwaarts stond in het teken van de revanche, want de Zierikzeeënaars hadden een paar weken eerder een nederlaag geleden tegen de ploeg uit Axel. De eerste score was weliswaar voor de Zeeuwsvlamingen, maar daarna pakte Mevo snel een voor sprong en behield die de hele wed strijd. In het verloop van de eerste helft hield het team van coach Tewes Tuitman de gelederen in de verdedi ging goed gesloten. Na rust maakte Mevo'80 het zich zelf onnodig moeilijk. Bij de stand 21-14 werd het accent iets teveel op de aanval gelegd. De Zierikzeese heren wisten via drie scores op rij van Peter van der Schaaf de stand te veri-uimen tot 27-16, maar langzamerhand kwam Voorwaarts terug tot 35-32. Tot over maat van ramp kende de thuisploeg tussen de zesde en tiende minuut een inzinking. Tuitman wist met een time-out zijn spelers weer zo te moti veren, dat via enkele uitstekende breaks van onder meer John IJzelen- berg de voorsprong niet meer in ge vaar kwam. Scores Mevo'80: Arthur Tol 12, John IJzelenberg 12, Peter van de Schaaf 11, Gerard Wielaard 6, Luc van Velt- hoven 3 en Ewout Fehrens 1. Dames De dames van Stonedunkers kon den de Zierikzeese ploeg, die drie ba sisspeelsters miste, de eerste vijf mi nuten goed volgen. Daarna waren het voornamelijk Marjan en Hetty Mol die de Zeeuwsvlaamse verdediging zoekspeelden. Via 12-5 en 18-11 werd het na een kwartier zuivere speeltijd 22-13. Vooral in de tweede helft hadden de dames van coach Bob Noomen het makkelijk. Na de basketwisseling was het Anneliek Todorovska die de eerste score voor Mevo'80 liet aante kenen. Samen met Marjan Mol speel de zijn een uitstekende wedstrijd. De meeste aanvalsrebounds kwamen in handen van de oranje equipe terecht, waar regelmatig scores uit volgden. Verder bracht Hetty Mol via de break de nodige punten op het scorebord. Stonedunkers kwam in de tweede helft niet verder dan zes punten. Pro- duktiefste speelster aan Mevo-zijde werd Marjan Mol met twintig pun ten. DEN HAAG - Tijdens baanwed- strijden voor junioren in de A2- categorie heeft Leon van der Wielen uit Zierikzee twee persoonlijke re cords gevestigd. Hij legde de 500 me ter af in 46.1 seconde en de dubbele afstand in 1.33.39. ZIERIKZEE - Het programma voor de Schouwen-Duivelandse zaalvoet balteams ziet er voor de eerstkomen de tijd als volgt uit. Woensdag 25 november in sporthal Onderdak te Zierikzee, eerste klas: De Wig-Sporthuis Zierikzee, Kraye- stein-Bruse Boys, Toren Boys-Mevo 1, Van derVen Lijsten-De Steeg, Zeelan- dia 1-Schorpioen. Woensdag 25 november in sportcen trum Krayestein te Burgh-Haamste de, tweede en derde klas: Pinky Boys-Braber Groenvoorziening, Stel la Boys 2-Werkplaats, FC Kerkwerve- Bijmakelaardij, Dreischor-Coen Ho nig 0.1, Cargonet-WIK, Zeeuws Pan- nekoekhuis-PJZ. Maandag 30 november in Kraye stein, tweede bekerronde: Schor pioen-Zeeuws Pannekoekhuis, Stella Boys 1-Dakkie's Bar, Krayestein- Jonker Windsurf, Zeelandia 1-Mevo 1. Volleybalcom petitie ROTTERDAM - Het eerste heren team van Mevo'80 is in de uitwed strijd tegen het Rotterdamse Jong Pendrecht goed weggekomen met een 1-3 zege. Het was een heel moeilijk en spannend duel voor de Zierikzeese koploper in de eerste klasse B. De eerste set werd gestart met een spelverdeler en vijf aanvallers bij Mevo'80, maar het duurde een tijdje voordat de ploeg in deze opstelling zijn draai vond. Reeds snel stonden de Zierikzeeënaai-s achter. Toen Mevo naar een hogere versnelling overscha kelde, wist het met snelle aanvallen door het midden en scherp geplaatste services alsnog Jong Pendrecht opzij te zetten: 12-15. In de tweede set was het alleen de ploeg uit Rotterdam-Zuid die in zijn spel bleef. Mevo'80 leek even niet mee te doen. Pendrecht stak deze set dan ook simpel op zak met 15-2. Hierna klom Mevo weer uit het dal en kreeg steeds meer greep op het spel. Enkele harde aanvallen over de buitenkanten zoi'gden ervoor dat Pendrecht tot stilstand werd ge bracht: 12-15. De laatste set werd er een op leven en dood. Mevo'80 moest en zou deze set winnen, terwijl Pendrecht een kansje op een 2-2 uitslag rook. Gedu rende lange tijd stonden de Zeeuwen achter, zelfs met 9-14. Door aanvallen en tactisch neergelegde ballen knok te Mevo'80 zich terug tot 14-14. Pen drecht heroverde de service en kwam op 15-14, hetgeen derhalve opnieuw rechtstreeks gevaar voor Zierikzees setverlies opleverde. Toch was het Mevo dat uiteindelijk 'op zijn knieën' 15-17 winst wist te halen, en een 1-3 eindzege. ZIERIKZEE - In Zierikzee worden binnenkort drie thema-avonden ge houden voor voorzitters binnen sportverenigingen. De eerste bijeen komst is aanstaande donderdag in het wedstrijdsecretariaat bij de atle tiekbaan van sportpark Bannink, en begint om 19.00 uur. Het is de bedoeling de verschillen de rollen van voorzitter te verduide lijken als gespreksleider, coördinator en (bege)Ieider. Aan de orde komen onder meer vergader- en discussie technieken, delegeren, overzicht be waren, regelen en informeren. De tweede en derde thema-avond vinden plaats op 3 en 10 december. Inlichtin gen en opgaves bij de gemeente Zie rikzee (01110-13151 dhr. M. Does) of de Zeeuwse sportraad (01180-33024). Damcompetitie hoofdklasse ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zierikzee heeft de vooruit- gespeelde wedstrijd uit de vijfde ronde van de hoofdklasse Zeeuwse dam- bond in winst omgezet. Het versloeg met 10-6 Tholen II. Het Zierikzeese team bezet hierdoor voorlopig een tweede positie op de ranglijst achter titclfavo- riet Goes. De thuiswedstrijd tegen Tholen le verde spannende partijen op, waarbij de gastheren de fouten van de tegen stander goed afstraften. Sjaak Douw opende met een snelle zege door een veredelde Haarlemmer op te zetten. Vervolgens verschenen er drie remi ses op de borden van Rinus de Wild, Rinus van de Wielen en J. L. Smal- heer. De laatste moest echter wel tot het einde knokken voor dit resultaat. Na de 5-3 tussenscore was een Zie rikzeese overwinning waarschijnlijk, gezien de stand in de overige partij en. Eerst won John Honig, die in het eindspel toesloeg, en vervolgens zege vierde ook nestor A. J. Flikweert na op schijfwinst te zijn gekomen via de hielslag. Jos de Wild was dc enige Zierikzeese dammer die verloor, om dat hij in tijdnood net geen remise wist te halen. Tenslotte bracht Cor Boot de eindstand op 10-6 door een gelijkwaardige remisepartij. De eerstvolgende wedstrijd voor Zierikzee is maandag 30 november te gen Aagtekerke. De gedetailleerde uitslagen van Zicrikzee-Tholen II: M. de Wild-B. Kegge 1-1, S. Douw-J. van de Velde 2- 0, J. de Wild-J. van Akkeren 0-2, M. van de Wielen-A. Slager 1-1, C. Boot- J. van de Velde 1-1, J. Honig-A. Boo- gerd 2-0, J. Smalheer-A. Verwijs 1-1, A. Flikweert-L. van de Velde 2-0. Hoofdklasse Zeeuwse damhond Goes 3 3 0 0 34-14 6 Zierikzee 4 2 1 1 37-27 5 Tholen I 2 2 0 0 26-6 4 Middelburg II 3 2 0 1 25-23 4 's-Gravenpolder II 3 2 0 1 24-24 4 BDV 2 1 1 0 18-14 3 Tholen II 4 1 1 2 27-37 3 Souburg 3 0 1 2 20-28 1 Aagtekerke 3 0 0 3 15-33 0 Gapinge 3 0 0 3 14-34 0 WIK-voorzitter Danny de Vos (rechts) overhandigt Joost van IJsseldijk (links) het herinneringsbord. Joost van IJsseldijk even lang lid als cltd) bestaat KERKWERVE - De jubilerende voetbalvereniging WIK uit Kcrkwer- ve heeft bij de viering van haar dertigjarig bestaan het.trouwste lid niet vergeten. Dc 46-jarige Joost van IJsseldijk, al even lang lid als dc club bestaat, werd bedacht met een fraai wandbord ter herinnering aan dit feil. eerste en enige elftal van het dorp uit. Zaterdag hoefde Van IJssel dijk de grasmat niet op. om zoals alle WIK-leden het verenigingsju bileum en zijn persoonlijk aan deel daarin te kunnen vieren. Dat gebeurde in de kantine van het sportpark aan de Verscputsoweg. Van IJsseldijk speelt nu al jaren in het derde van WIK. en kwam in de loop der tijd vrijwel onge schonden door alle voetbalstor- men heen. De tot de WIK-inventaris beho rende speler kwam in dc oprich- tingspcriode uiteraard ook in het CAPELLE AAN DE IJSSEL - Het lijkt een eentonig verhaal te worden, maar het meisjesteam van SV Kwiek heeft in de topklasse opnieuw een overwinning behaald. Dit keer kreeg de ongeslagen koploper uit Bruinis- se echter te maken met serieuze te genstand van Schovocomca. Toch werd met 1-3 gezegevierd. De thuisspelende ploeg uit Capelle aan de IJssel bleek te beschikken over veel lengte en slagkracht. De Kwiekmeisjes beslechtten het pleit uiteindelijk in hun voordeel dooreen hoger tempo te hanteren. In de eerste set ging het van meet af aan gelijk op tussen de beide teams, die van eikaars goede spel leken te schrikken. In de loop van de partij werden de rallyes steeds levendiger door uitstekend aanvals- en blok- keerwerk. Met 13-15 trok Kwiek in het eerste gedeelte net aan het langste eind. De tweede set kende een soortgelijk verloop, alleen was het nu Schovocomca dat met klein verschil won: 16-14. Mede door het verzet van de Zuid hollanders verkeerden de Bruse vol- leybalsters niet in hun beste dag. De set-up en de service lagen niet lekker. Maar toen Schovocomca vermoeid heidsverschijnselen vertoonde in de derde set, was Kwiek weer helemaal bij de les: 3-15. De vierde set scheen aanvankelijk uit te draaien op een gemakkelijke zege voor Kwiek. Niets was minder waar, want een 1-7 achterstand werd door Schovocomca omgebogen in een tussenstand van 10-10. Moeizaam, haastig en zenuwachtig wist Kwiek niettemin ook deze beslissende set te winnen: 12-15. HEENVLIET - De dames van SV Kwiek hebben een 3-1 nederlaag ge leden bij Ras/Bernisse. Vooral gezien het begin van de partij was het Bruse volleybalverlies terecht. De eerste set werd voor tachtig per cent weggegeven door eigen fouten van de Zeeuwse dames. De pass was belabberd, terwijl verder de opvang van de Ras-service niet deugde De geringere lichaamslengte brak de Bruse ploeg ook op bij de soms aardi ge aanvallen van de Heenvlietse op ponent. Er waren bij SV Kwiek met name problemen met het blokkeren. De eerste set ging zodoende met 15-4 naar de thuisploeg. Het veranderen van de nieuw in gestudeerde stop-opstelling bracht in de tweede set enige verbetering bij Kwiek. De rallyes werden langer, maar desondanks móesten de Bruse vrouwe2i weer de setzege inleveren: 15-6. Het voortzetten van de opgaande lijn leverde in de derde set wel winst op voor Kwiek (14-16). Het serveren liep beter, terwijl verder wat tacti sche balletjes het 2iodige effect sor teerden tegen de enigszins in slaap gewiegde tegenstander. Dat de vierde set geen 2-2 wed- strijduitslag opleverde, kwam door een fatale 6-1 achterstand die Kwiek meteen na het begin opliep. In de rest van de verder gelijkopgaande set bleef de marge van ongeveer vijf pun ten steeds gehandhaafd, hetgeen uit eindelijk 15-9 voor Ras/Bernisse be tekende. OUD-BEIJERLAND - Het heren- volleybalteam van SV Kwiek heeft wel een 3-0 nederlaag geleden tegen Provimi/DVO II, maar wie de pro blemen bij de Brucnaren kent zal dat niet verrassen. Toch leverde het slechts zes man sterke Kwiek een verdienstelijke prestatie in Oud- Beijcrland. Zonder de spelverdelers Joop Goedhart en Peter van de Bogert, en met André Groenendijk als gelegen heids-spelmaker in de ploeg, was er voor het bovendien door blessures ge plaagde Kwiek eigenlijk geen begin nen aan tegen Provimi. De onwennig heid was vooral in de eerste set nog goed te merken bij de Duivelanders, die in een algemene malaise naar 15-3 verlies werden gespeeld. Tben de spelers van Kwiek elkaar in de tweede set wat beter gingen be grijpen en de spelvreugde terugkeer de, bleek het Bruse team af en toe tot aardig weerwerk in staat. Provimi moest wat gas terugnemen, maar het aanvallende overwicht van de thuis ploeg was goed genoeg voor een 15-7 winst. In de derde set kwam Kwiek steeds meer zelf aan aanvallen toe. Het kon bij tussenpozen een beetje druk ont wikkelen op Provimi, terwijl in ver dedigend opzicht de blokkering wat beter uit de verf kwam. Niettemin moesten de Bruse mannen ook nu in verlies berusten: 15-9. „Als het vonk je overspringt, dan rollen er. mis schien toch nog eens punten voor ons uit", merkte coach Kees Arensman hoopvol op over de toekomst van zijn team.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9