Burgemeester Hekman opent oefen-golfbaan in Bruinisse Ongeval door spookrijder op weg Dorpsgemeenschap neemt afscheid van B. A. Meyer DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding na uitwijk manoeuvre voor fietsers Auto bestuurster beklemd in auto na botsing boom Auto op de assen WA* l£6f P 8d.r Sanering tuinen in omgeving Rozemarijn straat ,c Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hulp Sinterklaas Expositie Mosselloop Financiële hulp aan het Rode Kruis is een mo- Sinterklaas heeft er een bijzonder druk week- Het werk van het Leger des Heils is de inspi- Hoogstraten is een klasse apart in de twin- rele plicht van een gemeentebestuur. (Pag. 3). einde opzitten. De krant volgde hem. (Pag 4). ratie van een expositie in de Bewaerschole. tigste editie van de Mosselloop. (Pag. 9). (Pag 5). MAANDAG 23 NOVEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24240 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie een meester in zijn vak wil worden, moet zich jong oefenen. Schiller „£r moeten nog hoge golven worden genomen voor definitieve haun er is BRUINISSE - „Het is voor mij de eerste keer in mijn leven dat ik aanstonds een golf slag zal doen. Ik hoop dan ook dat uw verwachtingen daarvan niet te hoog zijn gespan nen. Maar het belangrijkste van deze gebeurtenis is dat vanaf vandaag vele aspirant golfspelers uit de regio in de gelegenheid zijn om zich binnen een bereikbare afstand met deze sport te vermaken". Dat zei burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse tij dens zijn toespraak waarmee hij de oefen-golfbaan aan de Groeneweg bij Bruinisse of ficieel opende. De twee en een half hectare grote oefenbaan werd gerealiseerd op ini tiatief van bv Recreatieproject Bruinisse. Het betreft een voorlopige voorziening- waarmee men golfliefhebbers de gelegenheid tot oefening wil geven. Het is de bedoe ling van bv Recreatieproject Bruinisse om ongeveer een kilometer verder aan het Gre- velingenmeer een 75 hectare grote 18-holes baan aan te leggen. Volgens directeur C. Goumans hoopt men deze golfbaan in de tweede helft van 1989 gereed te hebben. Uit de toespraak van Hekman bleek dat er dan eerst nog het een en ander geregeld en besloten moeten worden. ..Er blijft hoop op een derge lijke golfbaan. Maar voor het zover is moet nog menige hoge golf worden genomen". Hekman vertelde dat sinds september een werkgroep is sa mengesteld uit gemeenteraadsleden. ZIERIKZEE - Zaterdagmorgen vond in de Haringvlietstraat te Zie- rikzee een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden bescha digd. M. v. B. uit Dreischor reed over de Haringvlietstraat en week ter hoogte van de Vlakestraat uit naar links voor drie fietsers die naast el kaar op de rijbaan reden. Op dat mo ment kwam W. v. d. V. met zijn autoi uit de Vlakestraat en sloeg rechtsaf. Hij werd verrast door de positie van de auto van M. v. B. en er ontstond een aanrijding. Er waren geen per soonlijke verwondingen. ,,Die zal een zorgvuldige afweging maken van de voor- en nadelen. Zo lang hierover geen eindi^ipportage gereed is wil ik geen oordeel uitspre ken over het initiatief". Spektaculaire opkomst Hekman signaleerde wel dat gezien de spektaculaire opkomst van de golfsport in vele landen, waaronder Nederland, de behoefte aan een golf baan groot blijkt te zijn. Hij compli menteerde bv Recreatieproject Brui nisse met de snelle wijze waarop zij hierop heeft ingespeeld. En het Bu reau voor Tuin- en Landschapsverzor ging BTL dat er ondanks barre weers omstandigheden in slaagde om, met behulp van onderaannemers, de oefen-golfbaan in tien dagen aan te leggen. De nieuwe oefen-golfbaan heeft volgens Goumans een capaciteit van 400 a 500 spelers. ,,Er zijn al dertig spontane aanmeldingen en vanaf nu kan iedere belangstellende zich laten inschrijven". Het oefenterrein is be doeld om de golfslag onder de knie te krijgen. Het omvat twintig afslag- punten die overdekt en verlicht zijn. In zijn toespraak refereerde Gou mans aan de stormachtige ontwikke ling die de golfsport de laatste tijd doormaakt. „Alleen al in Nederland komen er jaarlijks 10.000 beoefe naars bij. Toch staat de golfsport in Nederland nog maar in de kinder schoenen. In landen als Engeland, Zweden en de Verenigde Staten beoe fent 8 a 10 procent van de bevolking de golfsport. De verwachting voor Nederland is dat het hier in de ko mende tien jaar zal uitgroeien tot een procent van de bevolking". Goumans toonde zich blij met het feit dat het terrein waar men do defi nitieve golfbaan wil maken reeds een recreatieve bestemming heeft. ,,Dat is een belangrijk voordeel". Bv Re creatieproject Bruinisse is volgens hem van plan om de baan aan te leg gen volgens de normen van een inter nationale wedstrijdbaan. ,,Er is voor het plan een Engelse golfarchitect aangetrokken". Het is verder de be doeling om op het terrein ook een aantal verblijfseenheden te realise ren. ,,Een combinatie die men in het buitenland al ziet maar die voor Ne derland uniek is". Lessen Grote plannen dus in Bruinisse. Voorlopig is de (voorlopige) oefen golfbaan een feit. Iedereen die de slag onder de knie wil krijgen kan daarvoor in Bruinisse terecht. „Vanaf 30 november starten de lessen onder leiding van de golfprofessional Mike Bradley. Directeur Goumans. sprak de verwachting uit dat de populari teit voor de golfsport door de oefen- baan belangrijk zal toenemen in de regio. „En het zal ook spelers uit Zuid-Holland en Noord-Brabant aan trekken. „Tenslotte ligt Bruinisse op een punt waar drie provincies bijeen komen. En de golfvoorzieningen in beide andere provincies hebben nog een gebrekkig niveau". De enkele tientallen belangstellenden die de opening van de oefenbaan bijwoon den werden per bus langs het toekom stige golfterrein geleid. V" BRUINISSE - De 84-jarige H. D. uit Bruinisse en zijn echtgenote zijn met verwondingen opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee na een ongeval zaterdagmorgen om ongeveer 10.30 uur op de Staphorster kruising in de rijksweg N-59 hij Bruinisse. H. D. kwam met zijn personenauto over de rijksweg N-59 vanuit de richting Zierikzee aanrijden. Hij reed de Staphorster kruising op om rechtsaf de parallelweg naar Aqua delta in te rijden, maar koos daarbij de verkeerde rijbaan zodat hij op de enkelbaans rijstrook van het ver keer uit de richting Rotterdam terecht kwam. De eerste auto die daar aankwam kon door krachtig remmen en uitwijken een aanrijding voorkomen, maar C. B. v. d. P. uit Rotterdam die daarachter kwam botste met zijn personenauto frontaal op die van de Bruenaar. Beide auto's waren total loss. De Rotterdamer had geen verwondingen. H. D. en zijn echtgenote werden eerst behandeld door huisarts Dorrestein en daarna per am bulance overgebracht naar Zierikzee. Het verkeer moest door de politie enige tijd worden omgeleid vanwege de stremming op de enkelbaans rijbaan waar het ongeval plaatsvond. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Burgemeester T. C. Hekman slaat zijn eerste balletje op de driving range in Bruinisse. Tijdens jaarlijkse ontspanningsavond SEROOSKERKE - „Ik hoop dat de gemeente ook wat aan het dorp Serooskerke doet. Ik heb gehoord dat er plannen zijn voor woningbouw. Dat zou fijn zijn. Maar kan er alstublieft ook eens wat worden gedaan aan die akelige iepebomen bij ons in de Frederikstraat. Die zijn zo hoog geworden". Ook tijdens haar afscheid als voor zitster van de Dorpsgemeenschap Serooskerke en om streken greep mevrouw B. A. Meyer de gelegenheid aan om de belangen van haar dorp naar voren te brengen. Het afscheid vond plaats tijdens de jaarlijkse ontspanningsavond van de Dorpsgemeenschap die dit jaar, in te genstelling tot anders, niet zo druk bezocht werd. Enkele tientallen men sen kwamen naar het Dorpshuis voor het afscheid van mevrouw Meyer, het toneelstuk Goossen en Moossen in dozen dat werd opgevoerd door eigen leden van de Dorpsgemeenschap en aansluitend een dansavond. Zaakjes voor elkaar De nieuwe voorzitter van de Dorps gemeenschap P. van Splunter wees erop dat mevrouw Meyer precies 16 jaar en 21 dagen als voorzitster van do Dorpsgemeenschap actief is ge weest. „Dat vinden wij iets unieks. Wij hebben veel van u geleerd. U had de eigenschap overal aan te denken en uw zaakjes voor elkaar te hebben. Bovendien was u door uw werk kind aan huis op het gemeentehuis. En als KERKWERVE - Het korps Kerkwerve van de brandweer Middcnschouwen moest vrij dagavond in actie komen om mevrouw P. J. L. v. d. S. uit Zie rikzee te bevrijden uit haar personenauto. De Zicrikzcese reed om ongeveer 18.10 uur over de Heuvelsweg toen zij door onbekende oorzaak ter hoogte van do Tbaiersweg in een slip terecht kwam. Dc auto kwam tegen oen boom tot stil stand en bleek total loss. Nadat de brandweer haar had bevrijd moest P. J. L. v. d. S. vanwege verwondingen per ambulance naar het Rode Kruisziekenhuis worden overgebracht. u wat ging vragen kreeg u het meest al nog voor elkaar ook". Namens de leden van de Dorpsge meenschap bood hij als dank een plantcnbon en een thermoskan aan. En namens het bestuur van de Dorps gemeenschap een bloemstuk. Hel ge meentebestuur van Westerschouwen werd tijdens de bijeenkomst verte genwoordigd door wethouder dr H. J. van Zuylcn. Hij sprak zijn waarde ring uit voor het werk dat mevrouw Meyer in de loop der jaren verrichtte. „Het is buitengewoon wat u allemaal heeft gedaan voor de Dorpsgemeen schap". Van Zuylcn benadrukte nog eens dat het dorp Serooskerke naar zijn idee alle reden van bestaan heeft. „Wij staan er als gemeente he lemaal achter dat de kleine kernen moeten blijven bestaan. En blijft u alstublieft doorgaan met ons op be paalde dingen te attenderen. Want we weten dat vaak veel te laat". Na mens de gemeente bood hij dc schei dende voorzitster een ingelijste luchtfoto van Serooskerke aan. Na dit officiële gedeelte konden de aanwezigen met vole teugen genieten van hot blijspel in drie bedrijven dat door leden van dc Dorpsgemeen schap werd opgevoerd. Een afwisse lende en verrassende geschiedenis die zich afspoelde in een bedrijfje waar een nieuwe secretaresse kwam werken. De sollicitatieprocedure bleek het begin van een aantal komi sche misverstanden. In dc pauze vond een verloting plaats waarvoor de be volking van het doip zelf de prijzen beschikbaar stelde. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Kouder De oostelijke stroming neemt in kracht toe. Het wordt kouder. In de ochtend zijn er wat opklaringen maar later op de dag wordt opnieuw regen verwacht. Oostenwind toenemend 6 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 nov.: Woensdag: vVeel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordoost 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noord 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 nov. Zon op 08.15, onder 16.38 Maan op 12.22, onder 19.07 Eerste Kwartier: 28 nov. (01.38) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Om een groot lagedruk gebied in de hogere luchtlagen, dat de komende dagen boven West- Europa blijft, trekken aan de grond depressies rond, die nu en dan dicht bij ons land komen. Dinsdag nadert een van deze depressies ons land. In de nacht van maandag op dins dag kunnen er enkele opklaringen zijn, waarbij zich mist kan vormen. De minimumtemperatuur ligt rond drie graden. Dinsdag overdag is het half tot zwaar bewolkt en neemt, op nadering van de depressie, de kans op regen ge leidelijk toe. Tegen de avond kan er weer regen gaan vallen, het eerst in het oosten van het land. De tempera tuur loopt tot circa zes graden op. De noordoostelijke wind neemt toe en kan aan de kust krachtig, wind kracht 6, worden. WESTENSCHOUWEN - R. H. d. C. uit Weert was niet blij-tocn hij na een wandeling zijn auto aantrof staande met de assen op dc grond. Hij had het voertuig zondagmiddag om ongeveer 14.00 uur geparkeerd op de parkeer plaats nabij dc rotonde bij Westen- schouwen. Tben hij om ongeveer 19.15 uur terugkeerde bleken dc vier ban den cn vier velgen van het voertuig te zijn weggehaald. De schade bedraagt ongeveer 1600 gulden. ZIERIKZEE - Dc tuinen in dc omgeving van het voormali ge terrein van Van der Wekken in de Rozemarijnstraat in Zie rikzee worden gelijktijdig met de saneringsoperatie van dit terrein gesaneerd. Dit heeft dc provincie in een schrijven aan dc bewoners bekend gemaakt. Voor het saneren van deze tuinen, waar een diffuse ver ontreiniging is geconstateerd was de goedkeuring van het ministerie vereist. Nu de mi nister op grond van dc Interim- wet Bodemsanering zijn goed keuring voor deze „grote schoonmaak" heeft gegeven is er verder geen beletsel meer om deze tuinen gelijktijdig „mee te nemen" in dc sanering van het terrein van het voorma lige transportbedrijf. Het ligt in de bedoeling dat de bovenste 75 centimeter van de betrokken tuinen wordt afgegraven. Do provincie die deze bodem sanering voor zijn rekening neemt doet in zijn schrijven aan de bewoners, wiens tuinen voor sanering in aanmerking komen, de toezegging dat de tuinen na afgraving weer in de oorspronkelijke staat zullen worden teruggebracht. Ver wacht wordt dat nog deze week een aanvang wordt gemaakt met deze voorbereidende werk zaamheden waarna begin vol gend jaar een begin wordt ge maakt met het afvoeren van deze smeergrond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1