Handballers Delta Sport winnen weer en nemen kop Overwinning van Mevo'80 na spannende slotfase Turnploeg Delta Sport mag naar A-finale clubs NIEUWSBODE Koekje van eigen deeg H. Slagboom winnaar van tentoonstelling Zierick Brouwershaven oefent nuttig- Duiveland klopt SKNWK oefenend ZSC oefent en stelt teleur Programma zaalvoetbal Kwiekdames serveren Vovero af Meisjes Kwiek ruim op kop Gunstige loting Nederlandse badmintonteams Van Gennip en Stam niet naar DDR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 november 1987 Nr. 24237 9 BROUWERSHAVEN - Afdelings- eersteklasser Brouwershaven heeft zijn kraehten getest in een oefen wedstrijd tegen het tweede elftal van de eigen elub. Het werd een 4-1 over winning voor de hoofdmacht in een nuttig duel om kansen te leren afron den. Het eerste van Brouwershaven kreeg de zege niet cadeau van de re serves, die na twintig minuten ver rassend een voorsprong namen door een vrije trap van Dennis Verbrugge. Tben het hoogste eftal echter de bal door directer spel sneller liet circule ren, kwam na een half uur de gelijk maker tot stand door een vriendelijk gebaar van de verkeerd uitwerpende doelman Jan Constandse aan het adres van René Roon. Een dikke vijf minuten later stond het al 2-1 via Werner Kafoe uit een scrimmage. Brouwershaven 1 werkte een vlotte tweede helft af met nog enkele doel punten. Vooral Kafoe en Kloet waren waardevol in het vanaf de achterlijn afleveren van bruikbare ballen voor de opkomende Roon en Lievense. Steef Kloet maakte er echter zelf na tien minuten 3-1 van uit een schitte rende vrije trap. Martin Quist legde later de 4-1 eindstand vast door vaar dig een bal in het doel te volleren, maar het eerste van Brouwershaven had eigenlijk meer kansen moeten benutten. NIEUWERKERK Duiveland heeft in een vriendschappelijke wed strijd SKNWK verslagen met 0-2. Nuchter beschouwd was die overwin ning verdiend. Het werd geen hoogstaand duel in Nieuwerkerk. De thuisploeg werkte hoofdzakelijk met de bekende lange trappen, terwijl 'Duiveland een vier- spitsen systeem uitprobeerde waar SKNWK wat moeite mee had. De ge waagde man-tegen-man verdediging van de gasten (Jan en Jaco de Jonge, plus André van den Berge) bleek bo vendien hecht. De ploeg die een doel punt maakte leek winnaar. Pas na de rust werd de strijd opge fleurd met doelpunten, allebei van Duivelandse makelij. Het was wach ten tot tien minuten voor tijd op de eerste, een houdbaar maar effectvol schot van Adrie Bal. Hans Kapelle maakte er twee minuten voor het ein de 0-2 van door een uitgooi op de borst op te vangen en schitterend in te knallen. WISSENKERKE - ZSC heeft er in een oefenwedstrijd te Wissenkerke door de slappe instelling van een aantal spelers weinig van terecht ge bracht. Het verloor met 6-2. De verbolgen oefenmeester Bert Verhoek kondigde naar aanleiding van het gebeuren alvast maatregelen aan. ..Duurlopen op het strand is be ter", stelde hij, ,,dit had geen zin". Al in de tweede minuut ging ZSC- doelman Jan van Dongen in de fout door een bal ongehinderd in het doel te laten zeilen. Arno de Jonge zorgde weliswaar daarna voor de gelijkma ker door ineens raak te schieten na een Snoek-Louwerse combinatie. Maar in de twintigste minuut vestig de Van Dongen opnieuw de aandacht op zich in negatieve zin: hij keek wer keloos toe hoe een tegenstander 2-1 inkopte. Nog geen vijf minuten later werd het een hoofdrol voor de ge plaagde doelman, toen hij een vrije trap losliet met 3-1 als gevolg. Het met veel onderlinge kritiek ge zegende ZSC bakte er ook na rust weinig van. Binnen zestig seconden liep de achterstand tot 4-1 op na het verlenen van vrije doortocht aan een Wissenkerkse- verdediger. Tot over maat van ramp maakte Sjaak Dorre man er met een eigen doelpunt 5-1 van, vooraleer Gert-Jan Kunst na bij na succesvolle eerdere pogingen uit een hoekschop 5-2 inkopte. In het laatste kwartier kwamen de Scharen- dijkenaren niet meer aan aanvallen toe. Wissenkerke wel: het scoorde nog 6-2. ZIERIKZEE - Het programma voor de Schouwen-Duivelandse zaalvoet balteams ziet er voor de eerstkomen de tijd als volgt uit. Woensdag 18 november in sporthal Onderdak te Zierikzee, tweede en derde klas: Braber Groenvoorzie- ning-Pinky Boys. Werkplaats-Stella Boys 2, Bijmakelaardij-FC Kerkwer- ve, Coen Honig 0.1-Dreischor, WIK- Cargonet, PJZ-Zeeuws Pannekoek- huis. Woensdag 18 november in sportcen trum Krayestein te Burgh-Haamste- de, tweede en derde klas: Nola Boys- Zeelandia 2, ZZ'72-Stella Boys 1, Dakkie's Bar-L en O. PZEM-Coen Ho nig 0.2, Knippie-Droptick Passage. Maandag 23 november in Kraye stein, tweede en derde klas: Zeelan- dia 2-Nola Boys, Stella Boys 1-ZZ'72, L en O-Dakkie's Bar, Coen Honig 0,2- PZEM, Droptiek Passage-Knippie. WASHINGTON De Amerikaanse marine heeft met succes een laser systeem beproefd dat vijandelijke ra ketten kan uitschakelen. Het minis terie van defensie maakte bekend dat het voor de tweede keer in twee maanden gelukt was met een la serstraal een raket te vernietigen. Concurrent Tornado verliest GOIRLE - Het gaat het eerste herenteam van Delta Sport tot nu toe uitstekend in de derde divisie H van het landelijk zaalhandbal. De Zierikzeese equipe blijft win nen (dit keer met 13-25 uit tegen GHV), terwijl de concur rentie punten verspeelt. Delta Sport heeft door een ver- liespartij van het Bredase Tornado (17-25 thuis tegen Volt) nu alleen de leiding genomen in de derde divisie. Na vijf wedstrijden komt er al enige duidelijkheid in de competitie: eerst Delta Sport, dan Tornado, en vervol gens een hele tijd niets. De handbalkenners die zich afvroe gen waar Peter Lefevre van Delta Sport dit seizoen bleef met zijn schut- terscapaciteiten hebben inmiddels ook antwoord gekregen. Met tien doelpunten had het robuuste 'kanon' een leeuwedeel in de score voor de Schouwenaren. Hetgeen eveneens tot de verbeelding spreekt: Lefevre had er slechts veertien schotpogingen voor nodig. Een zeer bijzondere tref fer liet hij noteren door een vrije worp in één keer door een muur van tegenstanders rechtst reeks in het doel te keilen. Delta Sport is tijdens de wedstrijd tegen GHV geen moment in de pro blemen geweest. Het spel verliep wel iswaar aanvankelijk wat stroef bij de Zierikzeeënaars, maar door regelma tig scoren hielden zij voortdurend een voorsprong in Goirle. Bij rust was het 3-8 voor Delta Sport. Na de pauze werd het verschil gelei delijk uitgebouwd via 8-13, 8-16 en 11- 22 naar de 13-25 eindstand. In de laat ste twintig minuten werd GHV hele maal weggespeeld. Delta Sport- trainer Rob de Vos: „Als het moet zijn we er. Het is alleen zaak om de voorsprong op Tbrnado niet te verspe len". Over twee weken kan Delta Sport dan een gat van vier punten slaan door de ontmoeting met de Bre dase concurrent in winst om te zet ten. Scores Delta Sport: Cor Lagendijk 2x, Bert Nuyens lx, Bert de Vos 6x, Erwin Schaalje 3x, Leo Bruggeman lx, Jaco Vleeshouwer 2x, Peter Lefe vre lOx. 3e divisie H GHV-Delta Sport 13-25 Heerle-Avanti 12-10 Tornado-Volt 17-25 Fortuna-EMM II 19-13 Dongen-EBHV 17-8 Delta Sport 5 5 0 0 104-72 10 Tornado 5 4 0 1 87-84 8 Dongen 5 3 0 2 79-71 6 Volt 5 2 2 1 71-65 6 Fortuna 5 2 1 2 79-77 5 Heerlè 5 2 0 3 84-83 4 EMM II 5 2 0 3 77-81 4 EBHV 5 1 1 3 57-75 3 Avanti 5 1 0 4 74-81 2 GHV 5 1 0 4 69-92 2 Basketbal ZIERIKZEE - De basketbalheren van Mevo'80 hebben een nuttige thuis overwinning geboekt op Scheldesport. De Zierikzeeënaren hadden geduren de lange tijd een stevige voorsprong op de Terneuzenaren, maar moesten hal verwege de tweede helft nog alle zeilen bijzetten. Uiteindelijk bleef de winst echter in Zierikzee: 32-25. De thuisploeg, met wat meer lengte in het team dan de gasten, hield Scheldesport in de eerste helft met succes ver van de bucket door een ge degen zone-verdediging. Omdat Me vo'80 niet vergat om zelf te scoren, konden de mannen van coach Tewes Tuitman na"een gelijkopgaand begin gemakkelijk uitlopen naar een tus senstand van 14-8 en een ruststand van 18-10. Vooral het aanvallende werk van de jeugdige John IJzelen- berg, bovendien balvaardig viel in die fase op. ,,Op tijd uitstappen, voordat de te genstander kan schieten", was het ad vies van Tuitman aan zijn pupillen tijdens de rust, om de veilig lijkende voorsprong in de tweede helft vast te houden. Aanvankelijk was er in de fensief opzicht daarna geen vuiltje aan de lucht, maar de watervlugge spelmaker van Scheldesport ging langzamerhand toch een probleem vormen voor Mevo. Ook begon de re bound steeds vaker in het voordeel van de Terneuzenaren uit te vallen. Door deze ontwikkelingen liep het verschil zienderogen terug van 20-10 naar 24-21, met nog zes minuten zui vere speeltijd op de klok. Mëvo leek rijp voor de ondergang omdat het niet meer het geduld kon opbrengen om de aanvallen uit te spelen. Een broodnodige uitbraak van Luc van Velthoven en een daaropvolgende sco re van Arthur van Tol brachten echter de ommekeer. Het felle Scheldesport werd tot het einde constant op een marge van een stuk of vijf punten ge houden, met als slotstand 32-25. „Vorige keer zijn we door Schel desport met vijftien punten verschil geklopt", aldus een tevreden Tuitman na afloop. ,,Het enige probleem van daag was concentratieverlies, maar ons spel is in stijgende lijn". Na tweede plaats in nationale voorwedstrijden ZIERIKZEE/KRIMPEN AAN DE LEK - De turn ploeg van gymnastiekvereniging Delta Sport heeft het afgelopen weekeinde in Krimpen aan de Lek een puike prestatie geleverd. De Zierikzeese equipe ein digde als tweede bij de nationale voorwedstrijden turnen voor clubteams. Hierdoor mag Delta Sport in december deelnemen aan de landelijke A-finale te Dronten. Het is voor het eerst dat Delta Van de Zierikzeese ploeg scoor- Sport met Nynke Botterweg, Mi- de de 14-jarige Mireille Lemaire reille Lemaire, Sandra de Keijzer het hoogst in Krimpen aan de Lek, en Linda Slootmaker in de A- gevolgd door haar leeftijdgenote finale voor clubteams aantreedt. Nynke Botterweg. Lemaire haal- ,,Wij hopen op een klassering bij de vooral veel punten binnen door de top van het klassement", kijkt een uitstekende oefening op de hoofdtrainster Jossie van den brug (9.35), hoewel ook haar uit- Beemt alvast vooruit naar de toe- voering op de vloer van hoog ge- komst. Voor wat de verrichtingen halte was (9.15). Nynke Botterweg in Krimpen aan de Lek betreft voldeed het beste op de balk door hebben haar pupillen in ieder ge- op dat onderdeel eveneens meer val aan de verwachtingen vol- dan een negen te halen: 9.05. daan, vindt zij. ,,Nu nog vier we ken hard werken om de laatste Sandra de Keijzer deed het bij foutjes eruit te halen", voegt zij er- de paard- en vloeroefening zeer 'aan toe met het oog op dc wed- verdienstelijk in Krimpen, met strijd in Dronten. tweemaal 8.60. Maar de 16-jarige Bruse noteerde een enigszins te- Delta Sport krijgt in Dronten genvallcnde 6.15 op de brug. Dat gezelschap van zeven andere ploe- zelfde gold eigenlijk voor Linda gen in de A-finale. Drie daarvan Slootmaker, die echter iets gelijk- waren reeds eerder gekwalifi- matiger in haar prestaties was. ceerd op grond van prestaties in Haar hoogste punt was 8.50 op de het vorige seizoen: het Utrechtse balk en 6.65 op de brug. DOO, het Opmeerse Kracht en Vriendschap, cn het Winschoter Uitslag clubteams: l. KVR Rot- Bato. Met Delta Sport plaatsten terdam I 104.45 punten, 2. Delta zich verder Bato Haarlem, Sport 102.50, 3. Bato Haarlem RKDOS Kampen en twee teams 98.30, 4. KVR Rotterdam II 96.90, van KVR Rotterdam. 5. RKDOS Kampen 96.05. Persoonlijke prestaties Delta Sport (achtereenvolgens paard-brug- balk-vloer-totaal). Mireille Lemaire8.20 9.35 8.95 9.15 35.65 Nynke Botterweg8.20 8.60 9.05 8.65 34.50 Linda Slootmaker7.90 6.65 8.50 8.45 31.50 Sandra de Keijzer8.60 6.15 7.45 8.60 30.80 ZIERIKZEE - De volleyballende dames van SV Kwiek hebben Vovero II met 3-1 afgeserveerd. Het werd een 3-1 overwinning tegen- de rommelig spelende bezoeksters. In de eerste set hadden de Bruse vrouwen nog veel moeite met het systeemloze Vovero, dat vrijwel alle ballen op een of andere manier in het vak van Kwiek terug wist te brengen. Het resultaat was 11-15 verlies voor Kwiek. Toen de gangmaaksters Marjo van der Have en Monique ten Broek een maal tempo hadden gebracht in het Bruse spel, waren de problemen op gelost. Binnen luttele minuten was de tweede set een prooi voor Kwiek met 15-2, via uitstekend serveren en offensief degelijk afmaken. Een te groot optimisme verleidde de Kwiekdames daarna tot te ge waagde en te trage pogingen om de bal bij de tegenstandsters op de grond te krijgen. De derde set leverde een moeizame 15-11 winst op, maar de vierde bracht geen verbetering. Door enkele tijdige time-outs en speél- sterswissels bleef de ploeg nog net op het rechte pad en greep via 15-13 de 3- 1 totaalzege. BRUINISSE - Het meisjes-volley- balteam van SV Kwiek heeft door een nieuwe zege de koppositie in de topklasse verstevigd. Het versloeg het bezoekende Kangoeroe met 3-0. In drie kwartier was het karwei in Bruinisse geklaard tegen de meisjes uit Den Briel. De enige kanttekening die bij het optreden van het jeugdige Kwiek te maken valt is dat de setstanden wellicht nog beter hadden gekund dan ze uiteindelijk werden. Met name in de eerste twee sets kwa men onderdelen als service, pass en middenaanval minder goed uit de verf als gebruikelijk. Ondanks de slordigheden wonnen de Bruse meis jes de eerste twee wedstrijddelen met ruim verschil: 15-9 en 15-7. Pas in de laatste set was het 'oude' Kwiek te zien. Kangoeroe werd zoda nig onder druk gezet, dat de thuis ploeg de balletjes die terugkwamen simpel kon retourneren. Vooral Mar jan Schikker en Liesbeth Mol wisten bovendien veel punten direct te sco ren tegen het nog jeugdiger Kangoe roe. Met een imposante 15-4 voor Kwiek werd de zoveelste wedstrijd afgesloten zonder setverlies. RENESSE - Er is bij alle ellende van de laatste weken in de voetbal wereld ook nog ruimte voor vrolijkheid. Dat bleek bijvoorbeeld voor afgaand aan de competitiewedstrijd zondag tussen het eerste en het vierde elftal van Renesse. Er werd geen bom in het veld geworpen, maar een gezelsehap lieftallige dames in het strijdperk gebracht. leden van de 'geprovoceerde' par tij, die met goedvinden van de scheidsrechter een kwartier lang in het veld dartelde tegen de vrou wen (eindstand 2-2). Ook het officiële duel tussen Re- nesse II en Renesse IV* eindigde daarna, al dan niet toevallig, in een 2-2 gelijkspel. Het ging hier om een poets die Renesse II wilde bakken voor de bezadigde heren van het vierde team. ,,Die mannen ruien ons graag op, en nu wilden we hen eens een koekje van eigen deeg ge ven", aldus aanvoerder Cor Koo- man van Renesse II. Dat viel ove rigens best in de smaak bij de Het verrassend samengestelde Renesse 11 op weg naar de voetbalont moeting tegen Renesse IV. HILVERSUM - Kenmerk, de actua liteitenrubriek van de IKON-televi- sie, brengt dinsdagavond (Nederland 2, 19.37 uur) een korte reportage over het kindertribunaal in Stockholm, waar Chileense kinderen vorige week een groep internationale juristen con fronteerden met hun gruwelijke erva ringen onder generaal Pinochet. Kampioen met mooiste doffer ZIERIKZEE - De Zierikzeeënaar H. Slagboom is winnaar geworden van de jaarlijkse tentoonstelling bij postduivenvereniging Zierick. De nestor en mede-oprichter van de organiserende vereniging werd kampioen met een prachtige blauwe doffer, het mooiste dier van de ruim honderdtachtig inge schreven duiven in totaal. Behalve de opvallende prestatie van Slagboom, overigens het oudste lid van de groep Nederlandse keur meesters, mocht ook de uitslag van G. van der Kamp er zijn. Deze lief hebber uit Noordwelle sleepte twee eerste prijzen in de wacht. Het jongste lid Johan Bakker won de eer ste prijs in de klasse late jongen, wat voor hem zeker een stimulans zal zijn om door te gaan. Commissielid Jan Vermeule van PV Zierick reikte de prijzen uit aan de deelnemers, gecombineerd met de gebruikelijke prijzen in natura. In zijn slotwoord stelde Vermeule terug te kunnen zien op een sportief zeer geslaagde tentoonstelling. De uitslagen in de verschillende klassen zijn als volgt. Oude doffers: H. Slagboom 1; G. Bakker 2 en 4; Joh. Bakker 5; J. Ver- wijn-6. Oude duivinnen: G. Bakker 1, 2 en 3; J. Snijdei's 4 en 5. Jarige doffers: A. Flik weert I en 5; Gebr. Bolle 2; Janse-Vermeule 3; Ri chard de Bruin 4. Jarige duivinnen: G. van der Kamp 1; J. Snijders 2; J. Verwijn 3, 4 en 5. Jonge doffers: J. den Hengst 1 en 8; H. Slagboom 2; F. Mays 3; G. Bakker 4 en 9; J. Verwijn 5 en 6; Richard de Bruin 7; Comb. Van 't Veer 10. Jonge duivinnen: G. van der Kamp 1; H. Slagboom 2, 3 en 11; A. J. Flik- weert 4; B. A. de Bruin 5 en 8; J. Ver wijs 6; F. Mays 7 en 10; J. den Hengst 9; J. Snijders 12. Late jongen: Johan Bakker 1 en 2. Kampioen en mede-organisator H. Slagboom (midden foto) prijkt met zijn overwinningstrofee. Hij wordt geflankeerd door de twee andere commissiele den van dc dnivententoonstelling bij PV Zierick. Jan Vermenie (links) en Jac- co Bolle (rechts). AMSTERDAM - De Nederlandse badmintonploegen zijn gunstig inge deeld voor de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap 1988. Zowel de Nederlandse dames als heren voeren hun groep aan. De voorronde wordt in februari gehom den te Amsterdam. De andere kwalï; ficatietoèrnooien hebben plaats in San Jose (Verenigde Staten), Mel bourne (Australië) en Delhi (India). Er is geloot voor de indeling van de diverse voorronde-groepen. De Ne derlandse dames komen uit tegen de Sovjet Unie, Finland, Oostenrijk en Noorwegen. De heren treffen West- Duitsland, Noorwegen, Ierland en Mozambique. De voorronde in Am sterdam bestaat bij de heren en da mes uit vier poules. De winnaars van elke groep treffen elkaar in de halve finales. De verliezers hiervan spelen om de derde plaats, die net als de eer ste en de tweede plek goed is voor kwalificatie -voor de eindronde. Die wordt van 23 mei tot 4 juni gehoudej) in Kuala Lumpur. De indeling voor Amsterdam is: Dames: Groep A: Denemarken, West- Duitsland, Zwitserland en Spanje. Groep B: Nederland, Sovjet Unie, Finland, Oostenrijk en Noorwegen. Groep C: Zweden, Schotland, België, Frankrijk en Kenia. Groep D: Enge land, Ierland, IJsland en Wales. Heren: Groep A: Denerharken, Wa les, België en Spanje. Groep B: Zwe den, Oostenrijk, IJsland en Finland. Groep C: Nederland, West-Duitsland', Noorwegen, Ierland en Mozambique. Groep D: Engeland, Schotland, Zwitv seriand en Frankrijk. DEN HAAG - Yvonne van Gennip en Marieke Stam zullen op 21 en 22 november niet deelnemen aan de openingswedstrijd in Oost-Berlijn van dc serie om de wereldbeker. In dë Oostduitse hoofdstad zullen zeven kernploegleden en een debutante ac tief zijn. De kernploegleden zijn Ria Visset Ingrid Paul, Jolanda Grimbergen, Grietje Mulder, Mariska Hekkers, In grid Haringa en Christine Aaftink, de debutante is Anja Bollaert, een rijdster uit het gewest Zuid-Holland. Het achttal zal verdeeld worden ovef de vier afstanden: 500, 1500, 1000 en 3000 meter. In het zelfde weekeindp starten de heren hun strijd om de we reldbeker in Heerenveen. Daar wordt gereden over 500, 1500, 1000 en 500p meter. Op de 1500 en 5000 meter zul len voor Nederland in actie komeil: Vergeer, Visser, Kemkers en Kraayenj"- bos. Voor de 1500 meter zal nog eeü vijfde rijder worden aangewezen. Op de korte afstanden rijden vijf sprin ters: Ykema, Kuiper, Boelsma, Jonk man en Noyens. WARMOND - Voor het toernooi on3 de Open Nederlandse Squashtitels, dat van 19 tot en met 22 november in Amsterdam wordt gehouden, is bij db heren de Australiër Kelvin Smith alk eerste geplaatst, voor dc Engelsen Stuart Hailstone en Daniël Med- dings. Bij de dames voert de Engelse Alison Cumings dc ranglijst aan, voor haar landgenote Angela Smith en de Nederlandse Babette Hogeri- doorn. Woensdag 18 november wor den de kwalificatiewedstrijden ge speeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9