Zierikzeese The Noise strijdt om Grote Prijs Postbank sponsort piano-concours 10Ï5 Sinterklaas, onze oudste fan, weet deze aanbiedingen zeker te waarderen. Maar eerst bent u aan de beurt om inkopen te doen. Als u deze week nog komt, bent u ruim op tijd. Daarna hangt 't van de Sint af. nü21" NÜ 19. 8 Voorraadwagentje. In wit, grijs of zwart. 17.75 4 ^75 Voorronde in De Piek te Vlissingen ZIERIKZEE/VLISSINGEN - De Zierikzeese formatie The Noise maakte tij dens de voorronde voor de Grote Prijs van Nederland in De Piek te Vlissingen een redelijk goede kans om gekwalificeerd te worden voor de semi-finales, die in verschillende plaatsen in Nederland worden gehouden. In De Piek moest The Noise de strijd aanbinden met zeven bands. Drie juryleden maakten hun rap port over de groepen op en de resultaten werden vanmiddag (17 november) na het ter perse gaan van deze krant op Radio 3 bekend gemaakt. Na heel wat uurtjes in de oefen ruimte te hebben doorgebracht is het moment dan daar. Het optre den duurt maar vijftien minuten en er moet dan ook nog in een ra zend tempo worden opgebouwd. Enkele minuten na de klok van vier uur wordt er weggereden. Voordat bassist Collin Clement gas geeft wordt er nog hardop af gevraagd of de muzikanten alles aan boord hebben. Het is niet zo als bij een normaal optreden. Dit maal gaan slechts enkele spullen mee. Het drumstel van drummer Simon Goedhart bijvoorbeeld blijft in Zierikzee. „Dat blijft thuis, want de organisatie in Vlis singen heeft zelf voor een drumstel gezorgd", legt Simon uit. Terwijl de aangegeven kilome ters richting Vlissingen steeds minder worden, is er even tijd om een paar laatste punten door te ne men. Met name de zang wordt nog even doorgesproken. ,,Zal ik met het nummer No Dice nog meezin gen", vraagt toetsenman Jeroen van 't Leven. Alleen in het laat ste gedeelte dan", antwoordt één van de zangeressen, Merel Koe- voets. Zij is samen met Conny van der Aarsen verantwoordelijk voor het vocale werk in alle vier de nummers, die gespeeld worden. Om 17.00 uur behoort de band, of één vhn de bandleden aanwezig te zijn. Dit in verband met de loting. Tegen vijven wordt het busje ge parkeerd en stappen de bandleden van The Noise het 'zenuwcentrum' binnen. Snel daarna volgt inder daad de loting. Iedereen die mee doet behoort naar de zaal te gaan, waar het allemaal staat te gebeu ren. Eén van de organisatoren stelt zichzelf en de hele crew voor en er wordt geloot. Zenuwen spelen de bandleden van The Noise nog steeds geen parten. Het lijkt of een optreden voor hen een routi neklusje is geworden. Nadat de band, die het eerst speelt, bekend is gemaakt, valt door de micro foon opeens de naam The Noise. Om 21.55 uur moet de Zierikzeese formatie optreden. Dat betekent, dat ze ruim van te voren backstage moeten staan, want er is maar tien minuten 'bouwtijd' beschikbaar. Voordat er achter het podium vast wat spullen worden neergezet, zo dat het zo voor het grijpen staat, wordt eerst de looppas ingezet richting friettent. Eenmaal de gesneden patat naar binnen te hebben gewerkt gaat toetsenman Jeroen de stelling, waar zijn drie instrumenten op moeten staan, in elkaar zetten. Het wachten op het moment van spelen, zweten en maat houden voltrekt zich boven in de kleedka mers. Daar worden ook direct en kele foto's geschoten. Iedere band, die meedingt in de voorrondes krijgt enkele foto's thuisgestuurd. Daarnaast krijgen ze ook de vi deoband van het eigen optreden mee naar huis. Dan is het moment daar. In een razend tempo worden de instru menten van The Noise aangeslo ten en wordt de formatie uit Zie rikzee aangekondigd voor een zaal met ongeveer 350 man/vrouw aan publiek. De band werkt in to taal vier nummers af. Kort maar krachtig worden ze gepresenteerd. Het openingsnummer is New Be ginning. ,,Dat is een typisch ope ningsnummer. Gewoon lekker hard", laat gitarist Gerrit Rentier weten. De in de regio bekende Noise-nummers zijn ook verwerkt in de korte presentatie; Doing Time en Never let me go. Gerrit vindt ze lekker stevig en met een goede melodie. Voordat Never let me go uit de boxen komt, neemt de toetsenman van de gelegenheid gebruik om aan te kondigen, dat ze op vrijdag 11 december weer in De Piek terug zijn om hun eerste single Never let me go te presente ren. Deze komt overigens iets later op de markt dan verwacht. Nu is de planning rond 11 december. Het duurt niet lang, maar de bandleden laten zich in die vijf tien minuten wel goed horen, zo dat ze voor de jury zeker niet als onopgemerkt kunnen worden be schouwd. Na de 'Noise-act' is het aan enkele andere bands, waar mee overigens collegiaal wordt omgegaan. Het wachten is op de uitslag van de bezoekers. Zij mo gen een stemkaart invullen, waar mee ze naar hun idee de beste band van de dertiende voorronde duidelijk maken. Na lang wachten blijkt dat de Middelburgse band Avital te zijn. Dat betekent nog niet, dat die formatie dan ook naar de semi-finalc gaat, want dat bepaalt alleen de uitslag van het juryrapport. Alle 160 bands, die in de voorrondes hebben meegedaan zitten waarschijnlijk met span ning op die uitslag te wachten. AMSTERDAM - Het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam gaat elke twee jaar een concours houden voor jonge musici. De Postbank sponsort deze wedstrijd met voor rondes. Het conservatorium maakte dit dinsdag bekend. Volgend voorjaar is het eerste con cours voor piano. In de jaren 1990, 1992 en 1994 volgens concours voor viool, cello en dwarsfluit. De concours staan open voor jonge musici (niet ouder dan dertig jaar), die in Nederland hun opleiding vol gen of recent volgden. Het Sweelinck-pianoconcours vindt plaats in april 1988. Er is eerst een aantal voorrondes in vier provincie hoofdsteden. De halve en hele finales worden eind april gehouden bij het Sweelinck-conservatorium zelf. De eerste prijs bestaat uit 10.000 gulden plus een optreden met orkest in het Amsterdamse Concertgebouw. De tweede prijs bedraagt 5000 gulden alsmede een zondagochtend-recital in de Sonesta Koepelzaal in de hoofd stad. Het contact tussen de Postbank en het conservatorium ontstond in 1984, toen de muziekopleiding het voorma lige gebouw van de Rijkspostspaar bank in Amsterdam betrok. De Post bank wil met de sponsoring van het concours een „bijdrage leveren aan het muziekleven in Nederland, door jonge musici een mogelijkheid te bie den tot verdere studie". ROTTERDAM - In het plan Nieuw Rotterdam, waarin een commissie onder leiding van oud-minister W. Al- beda onlangs pleitte voor drastische vernieuwingen op sociaal en econo misch gebied ter verbetering van de wcrkgelegenheidsproblematiek in Rotterdam, is onvoldoende rekening gehouden met de belangen van werk nemers. PARIJS - President Mitterrand van Frankrijk heeft ontkend betrokken te zijn bij de illegale verkoop van mu nitie aan Iran. Met zijn ontkenning verbrak Mitterrand een wekenlang Stilzwijgen over deze geruchtmaken de affaire, die in de pers wordt aange duid als het Franse Irangate. Mitter rand bracht in herinnering dat hij het was die een wapenembargo tegen Iran afkondigde. Kinderhandschoenen met rits in 2 kleurkombinaties Mt. 122-140. 8.75 1*25 NUi. Doos 4 porseleinen kop en schotels met goudlijn 12.75 .ys Damespyjama, pol/katoen. Bleu, rose of turquoise met witte stippen. Mt. 38/40- r%75 46/48. 34.75 NÜ uH* Angora dameshandschoenen met kabelmotief. In 5 pasteltin ten. MtS-L. 9.75 025 NÜ O. Heren fantasie pullover wol/- acryl. In div. dessins en kleuren. Mt 46/48-54/56.70.- nü 55.~ Geruwde katoenen kleuter pyjama's in div. kleuren en dessins. Mt. 98-116. C75 19.75 NÜ ID. Katoenen pyjama met opdruk. Bleu, rose of turquoise Mt.38/40 46/48 34.75 OA75 NU £iJ. Quartz/analoog herenhorloge met datum-aanduiding. Rond of vierkant model. 57.50 NÜ Petty star pop, ca. 29 cm. In handig koffertje, tevens als kledingkast te gebruiken. Incl. extra set disko- OA75 kleertjes. 29 75 NÜ Stereo cassettespeler met auto- reverse systeem en 3 bands equalizer. Incl. koptelefoon. 97.50 QC NU ÖD.- U moet wel 'n beetje opschieten, anders gaat de Sint ermee vandoor. Uitklapbare kinderboeken van Winnie de Poeh, vertaald door Mies Bouhuys. 14.75 ^75 NÜ12. Canvas shopper met rits en voor vak. In div. kleuren. 14.75 nü12Ï5 Fantasie duster met appliqué. Blauw/rose, rose/blauw of rose turquoise. Mt. 38/40- - ^75 46/48.49.75 Nü4Z. Plafondplaat met 2 spots. Max. 60 Watt. Wit of grijs. 24.75 Aanbiedingen geldig t/m 21 november '87 Gevoerde jongens- en heren laarzen in div. kleuren. Mt.31-39 18.75 Mt.40-45 19.75 NÜ 3.—goedkoper Geruwde katoenen kleuter pyjama's in rose, mint of bleu. Mt. 98-116.22.75 A75 Wekkerradio met batterijbeveili ging tegen stroomuitval. 39 75 Quartz/analoog dameshorloge met lederen band. In div. kleuren. 39.75 00^5 NU OO. 10?5 475 Schort Au. Pannelap 475 In zwart/wit, wit/ zwart of wit/blauw. Acryl damessjaal, 40 x 180 cm. In vele modieuze uni-kleuren. '5.75 <f JJ75 NU IJ. katoen. 4.75 A NUfl.- Katoenen badstof jas in wit, rose, bleu of turquoise. Mt. 38/40- .46/48.70.- CA NU OU.— Draagbare radio-cassette- recorder, MG en FM, met soft- •eject systeem. Toonregeling en ingebouwde mikrofoon. Op batterijen en/of lichtnel 85 - Gestreepte katoenen badhand doek, 50 x 100 cm. O.a. in geel, rose en grijs. 9.75 Q^5

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 8