berichten stukken Urenlange zoekactie naar vermiste surfer Coaster in problemen BEZORG(ST)ER De facelift van Wout Lokker Coiffures is achter de rug. Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten N iet-rokersdag SUCCESJES Café-cafetaria „Neffen d'Eule" Aannemingsbedrijf Barex voor sierbestratingen tuinontwerp, -aanleg ROERMOND - De op DSM na grootste werkgever van de provincie Limburg, de elf sociale werkplaatsen met 11.400 medewerkers, willen af van de huidige onbekendheid bij het bedrijfsleven. De Federatie Sociale Werkvoorziening Limburg, waarbij de elf zijn aangesloten, heeft hierover een onderzoek laten instellen door een communicatie- en adviesbureau. 87/108. Deze foto van Huize Potter" te Noordgouxoe werd in 1928 gemaakt. Ter plaatse stond aanvankelijk een kasteeltje, met als eerste bewoner Jhr. Hendrik Pottere. In het jaar 1578 was hij kapitein te Sluis en kwam later met een vendel Schotten naar Schouwen. In „De Tegenwoordige Staat van Zeeland" wordt het een klein ouderwets slot of bewaterd huis genoemd met als naam „De Pottere". Een gravure van Cornelis Pronk uit het jaar 1745 laat toe aan de hand van de bouwvormen vast te stellen, dat het gebouw uit het eind van de zestietide eeuw zou dateren. Het huis stond aan de westzijde van het dorp Noordgouwe op een vrij hoge zandrug. Achter het gebouw zou eertijds een weel of wiel ontstaan tijdens een dijkdoorbraak. Na 1729 is het kasteeltje veranderd in een boerenwoning en zodanig verbouwd, dat het uiterlijk in niets meer herin nert aan de vroegere voornaamheid. Alleen enkele binnenmuren van „Huize Potter" doen vanwege hun uit zonderlijke dikte nog geloven, dat het overblijfselen zijn van het voormalig kasteeltje. Rechts van de deur met de mooie levensboom in het bovenlicht zit C. O. J. Hendrikse uit Zierikzee. De boerderij is generaties lang bewoond geweest door leden van het geslacht Vis. De dochter van Joh. L. Vis, Lena Vis, bleef nog enige tijd. bewoonster van het mooie boerenhuis. Aangezien haar beide kinderen geen ambitie voor het boerenbe drijf toonden, is het huis en de bijbehorende boerderij nu eigendom geworden van L. Rijk, die er op 8 mei 1985 zijn intrek heeft genomen. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 16-11. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief BTW. Klei-aardappelen: Bintje 40-50 mm 10,00-/ 12,00; Bintje 40-50 mm 11,00-/ 12,50; Bintje 50 mm op waarts, vrij van grond, 12,50- 13,00; Bintje 50 mm opwaarts (fri tes) 12,00-/ 13,00; Eigenheimer 40 mm opw. in zakken 24,00-/ 26,00. Zandaardappelen: Bintje 40-50 mm 6,00-/ 8,00 en Bintje 50 opwaarts (frites) 10,50-/ 11,50. Exportaardappelen: Bintje klei 45 mm opw. in zakken 13,00-/ 13,50. Voeraardappelen 3,25-/ 5,00. Stemming: flauw. Gulf Speed, 15-11 720 z.w. Landsend naar Le Havre. Maasluis, 15-11 te Singapore. Nedlloyd Dejima, 14-11 van Kobe naar Nagoya. Nedlloyd Hollandia, 14-11 90 n. Sao Miguel naar Felixstowe. Duitser bleek al terug op hotelkamer RENESSE - Een surftocht zondagmiddag op de Noord zee leverde de 19-jarige Duitser F. M. een hachelijk avon tuur op. En rijkspolitie Ouddorp, Schouwen-Duiveland en het personeel van de reddingsboten Zeemanspot en Griend handenvol werk. Zij waren zondagavond en nacht en maandagmorgen urenlang bezig met een groot scheepse zoekactie terwijl achteraf bleek dat de surfer zichzelf reeds in veiligheid had gebracht. NIEUWEGEIN - De ziekenhuizen hebben van de ziekenfondsen en de particuliere verzekeraars nog bijna een miljard gulden tegoed die in 1988 via tijdelijke toeslagen op de ver- pleegprijzen alsnog moet worden be taald. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Donderdag 19 no vember 15.00 uur ds. M. J. van Gelder, Geldermalsen, huwelijksbevesti ging. F. M. was met de auto van zijn va der in zijn eentje op vakantie in een hotel in Renesse. Zondagmiddag om ongeveer 14.00 uur vertrok hij vanaf het strand bij de Brouwersdam voob een surftocht op de Noordzee. Tijdens die tocht brak de mast van zijn surf- uitrusting waardoor de Duitser vijf uur in het water lag. Tenslotte wist hij om ongeveer 19.00 uur zwemmend de kant te bereiken waarna hij zon der auto terug naar zijn hotel ging. Meldkamer Om ongeveer 20.45 uur zagen voor bijgangers hoe de surfplank kwam aandrijven nabij strandpaal 1600 bij Ouddorp. De gealarmeerde rijkspoli tie Ouddorp waarschuwde via de meldkamer de reddingsboot Zee manspot die vanuit de haven Stellen dam uitvoer om op het water te gaan zoeken. De rijkspolitie trof tijdens een zoekactie langs de kust aan de Brou- wersdam een verlaten auto aan met daarin kleding en surfspulïen. Om dat het een Duitse auto betrof kon den de gegevens betreffende de eige naar pas overdag worden opge vraagd. Om ongeveer 02.00 uur vond de rijkspolitie de afgebroken mast en het zeil die aanspoelden op het strand. Omdat al zoekactiviteiten niets opleverden werd de actie maan dagmorgen voortgezet. Als extra hulp werd een tweede reddingsboot De Griend uit Ouddorp ingezet en een vliegtuigje van de Marine Lucht vaartdienst. Om ongeveer 11.00 uur kwam het bericht binnen dat de vermiste surfer reeds in veiligheid was. Men had hem opgespoord via het kenteken van de verlaten auto op de Brouwersdam. ,,Hij had even op moeten bellen", aldus de rayoncommandant van de rijkspolitie Ouddorp A. H. Bijl die de coördinatie van de zoekactie ver zorgde wat de politieactiviteiten be treft. Hij vertelde dat in totaal zo'n vijftien mensen urenlang in touw zijn geweest. VALKENBURG - Tijdelijke uitwis seling van gemeentelijke en provin ciale ambtenaren is een onderzoek meer dan waard. Zo'n uitwisseling zou verfrissend kunnen zijn en over en weer meer inzicht kunnen ver schaffen in eikaars werkzaamheden. Dit heeft de burgemeester van Maas tricht, mr. P. Houben, gezegd als voorzitter van de Vereniging van Limburgse Gemeenten in Valkenburg tijdens een overleg van de burge meesters met de leden van het college van gedeputeerde staten in Limburg. VLISSINGEN - Een onder Malteser vlag varende Nederlandse coaster is vanmorgen, dinsdag, bij de Zeeuwse kust vijf mijl ten noordwesten van West- kapelle in de problemen gekomen. Het schip maakt een slagzij van 45 graden, waarschijnlijk veroorzaakt door schuivende lading. De kapitein heeft om hulp gevraagd. Een helikopter is vanmorgen op weg gegaan om drie van de vijf opvarenden van boord te halen. Ook rcddings- en sleepboten gingen on derweg naar het schip, dat geladen met amoniumnitraat op weg was van Ant werpen naar zee. zandbanken te blijven varen, zodat het bij omslaan niet in de vaargeul te recht komt. Het schip, dat 45 graden slagzij maakt, probeert op eigen kracht terug te varen naar de rede van Vlissingen. Er vindt ovejleg plaats of het schip toestemming krijgt om naar de rede van Vlissingen door te varen. Een Belgische helikopter heeft van morgen drie opvarenden gehaald van de Nederlandse coaster Condor, die met zware slagzij op zee drijft voor de kust van Westkapelle. Twee opvaren den onder wie de kapitein, bevinden zich nog aan boord. De kapitein heeft opdracht gekre gen om met zijn schip scherp langs de Wij vragen m.i.v. direkt voor de bezorging van de Zierikzeesche Nieuwsbode" in een gedeelte van RENESSEJOUWERKERK. Aanmelden Zierikzeesche Nieuwsbode". Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Excuses Op 11 november 1987 heeft de W Zierikzee een huis aan- huis planten- actie gehouden. Hierbij werden plan ten voor 2,50 (klein) en planten voor 5,— (groot) aangeboden. Gebleken is echter dat sommige jeugdleden van onze verepiging deze planten duurder verkocht hebben en de meeropbrengst in eigen zak heb ben gestoken. Het bestuur van de VV Zierikzee biedt iedereen die benadeeld is bij deze zijn welgemeende excuses aan en verzoekt een ieder die te veel be taald heeft contact op te nemen met de voorzitter van het jeugdbestuur, de heer T. Simmers, tel. 01110-13392. Er zijn inmiddels afdoende maatre gelen genomen-om dit in de toekomst te voorkomen. Het bestuur van de VV Zierikzee. Met het oog op de NIET-ROKERS DAG van vandaag, 17 november, zou ik nogeens de aandacht willen vesti gen op de grote gevaren van het ro ken. Dat roken ongezond is weten we allemaal, vroege sterfgevallert, ziek te, invaliditeit en noem maar op, alle maal gevolgen van het roken en zelfs van het beroken. Nu is een mens zelf verantwoorde lijk voor zijn eigen gezondheid, maar erger wordt het wanneer hij, door zijn gedrag, ook anderen in gevaar brengt en in dat geval is dat het bero ken van gezonden, zieken, bejaarden, kinderen, ja zelfs de ongeboren vrucht. Nu is het erg moeilijk voor een ver slaafde roker zijn gedrag te verande ren maar wij zouden hem willen vra gen, indien u rookt doe het dan in een omgeving waar je er anderen niet mee kwetst en een luchtgehandicapte zijn broodnodige zuurstof niet ont houdt. Verder zouden wij een beroep wil len doen op de jongelui om te probe ren niet en nimmer met roken te be ginnen, je mist niets en je doet er je omgeving alleen maar een groot ple zier mee. Bovendien draag je meteen een steentje bij aan de bestrijding van de verontreinigde lucht, voorna melijk de binnenlucht die soms ster ker verontreinigd kan zijn dan de gassen die de auto's en fabrieken ver oorzaken. We hopen dat dit stukje mag bijdra gen tot meer bezinning en we vragen u om vandaag een keertje het rooksel achterwege te laten, misschien begint u er dan de volgende dag niet meer 'aan! Kunt u het beslist niet laten dan vragen wij u met klem uw rookge drag zo in te stellen dat uw mede mens, luchtgehandicapt of gezonde niet-roker, zich aan uw gedrag niet stoort of/en schade ondervindt, dit zou al een hele grote winst opleveren! L. v. d. Sluis-b. d. Vaate, Niet-rokcrsvercniging H. Root-Gorter, Astma Patiëntenvereniging HAARLEM - De 43-jarige eigenaar van een antiekzaak in Haarlem heeft vlak voor sluitingstijd een einde we ten te maken aan een gewapende overval op zijn winkel, waarbij twee overvallers met bivakmutsen zowel de antiekzaak als ,de naastgelegen woning binnendrongen. Onder be dreiging van een vuurwapen dwong een van de overvallers een klant te gaan liggen en de winkelier om zijn portemonnee af te geven. Toen de man dat deed, ontstond een worste ling waarbij de winkelier het vuur wapen wist te ontfutselen. Te koop: Meubeloccasions: bankstel len van 250,- tot 2000,-; eethoe- ken van 100,- tot 700,-; salon tafels van 25,- tot 250,-; wandmeubels van 150,- tot 1900,-; slaapkamers van 150,- tot 800,-. Geopend vrijdag avond en zaterdag of op af spraak, tel. 01114-1268. Thfelzeil p/m 13,95. Tuinman, Mol 17-19, Zierikzee. Wij hebben nu ook garen, rit sen, knopen, D.M.C. enz. Phildar, Schuithaven 15, Zie rikzee. Kreidler, veel chroom plus sterrenwielen. Tel. 01110- 14083. Hier uw kans: Schitterende Castle eiken eethoek, uit- schuifbaar 145/245 cm plus idem stoelen. Idem zwaar ei ken bankstel (3 1 1) alles met oersterk gestreepte dra- Ion bekleding. Met deze koop verdiendt u en koopt u voor deze tijd ongekende klasse (minder dan de halve nw- prijs). Tel. 01110-16926 of 01100-20232. Nieuwe bankstelkussen in stof of leer. Perfect op maat gemaakt. Goudzwaard Meu belstof feerderij, Zierikzee, Meelstraat 24. Tel. Ó1110-12491 b.g.g. 16314 - 12235 - 12047. Groot aantal bejaarden fau teuils van 75,- tot 300,-. Wi- co gebruikte meubelen, West straat 34, Nieuwkerk, Ge opend vrijdagmiddag, vrij dagavond, zaterdag of op af spraak. Tfel. 01114-1268. Te huur: Vanaf heden te huur tapijtrei niger met extra hoge druk- pomp. Tuinman Interieurver zorging, Mol 17-19, Zierikzee, tel. 01110-12887 Woodboy parket schuurma- chine, ook voor plankenvloe ren bij: Houtland-Coert Walhout, Weststraat 5, Zie rikzee Tel. 01110-15977 Diversen: Voor al uw dierenbenodigd heden naar dierenspeciaal zaak Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee 01110-13272. Tbpijt reinigen onder hoge druk met de Citinsproeicx- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Tblefoon (01110) 12153. Lekkage? Flexibekleding bellen. 10 jaar schriftelijke garantie. Tbl. 01115-2300. JOERI bedankt iedereen van wie hij een kaartje of kadootje heeft gekregen en ook degenen die op bezoek zijn geweest. Het was allemaal ontzettend leuk. Ook mijn papa en mama bedanken iedereen voor alle goede wensen die ze na mijn geboorte mochten ontvangen. ELS, AART en JOERT Bruinisse, november 1987 16 November 1987 zijn wij getrouwd. JOHN VAN LEEUWEN en MATHILDA VAN LEEUWEN-BRAAL Café-Restaurant „De Drie Schapen" Ring 4, 4315 AE Dreischor Wij zijn met vakantie van 16 november tot en met 20 novem ber. Wij willen iedereen hartelijk bedanken voor de vele geluk wensen die wij op onze trouwdag hebben ontvangen. MARTIN en JOLANDA DEN BOER Kerkwerve. november 1987 Aan allen die belangstelling en medeleven hebben betoond tijdens mijn verblijf in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee zeg ik, ook namens mijn man, hartelijk dank. Uw aller medeleven in welke vorm dan ook heeft ons werke lijk heel goed gedaan. Tévens dank ik doktoren en het verplegend personeel voor de goede behandeling en verzorging. J. J. HART-VIS Noordwelle, november 1987 Heden overleed mijn nicht ANNIE JONKER op de leeftijd van 68 jaar. J. VAN DE SLIKKE Zierikzee, 16 november 1987 Calandweg 1 Bedroefd geven wij u kennis dat, toch nog onverwacht, van ons is heengegaan mijn zorgzame man, onze vader, grootvader en overgrootvader GERARDUS DUFFENER in de leeftijd van 86 jaar. D. J. DUFFENER-HELSLOOT Zierikzee: G. DUFFENER A. DUFFENER-VAN DER VELDE Zierikzee: ALFRED en MARIJKE Wesley Oosterland: RUDOLPH en MIENEKE Wouter Zierikzee: RENÉ 3026 VX Rotterdam, 16 november 1987 „De Schans", Noordschans 15, kamer 206 Bezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 (hóek Claes de Vrieselaan) woensdag 18 november van 19.15 tot 19.45 uur. De crematie zal plaatsvinden vrijdag 20 november in het crematorium „Hofwijk", Delftweg 230 te Rotterdam- Overschie. Vertrek vanaf de rouwkamer om 9.30 uur. Aan komst in het crematorium circa 9.50 uur. Na de plechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren. Heden overleed onze dierbare zwager en oom H. A. KLATTEN Uit aller naam, C. A. MALTHA Zierikzee, 16 november 1987 OOSTERLAND Wegens sterfgeval zijn wij dinsdag, woensdag en donderdag a.s. tot 16.00 uur gesloten Vrijdag a.s. de gehele dag gesloten Bel voor vrijblijvende informatie 01110-13303/01114-2873 Vanaf morgen 18 november staan wij weer elke dag voor u klaar. Voor dames en heren DORPSRING 21 - 4326 AB NOORDWELIE taooooooooooooooooooouooooooooooooooooooo

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6