Volle bak bij uitvoering van musical My fair lady Programma's Nomen Nescio voortaan uit de Cornelia ZLM vraagt uitstel besluit zoetwater I t brood meubelen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Overlast van ontgroende studenten Bakkerij Verwijs Deurloo Intermeubel Aanrijding in Zierikzee k*iC ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geld Verkeer Politiek Festival De Zierikzeese speel-o-theek heeft een gift Het jaar 1987 is op het gebied van de verkeers- q6 liberale fractie in Zierikzee wil meer men- Een strafworpfestival brengt All Ready een gekregen van de mijnenjager de Zierikzee. veiligheid een jaar van gemiste kansen gewor- sen interesseren voor de gemeentepolitiek, overwinning in Zierikzeese sporthal Onderdak. (Pag. 2). den. (Pag 3). (Pag 3). (pag. 11). MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 144ste jaargang: Nr. 24236 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar de spraak ophoudt begint de muziek. E. T. A. Hofmann Eerste uitzending tijdens open huis In feite drie gebeurtenissen lagen aan deze open dag ten grondslag. Al lereerst werd hiermee het eerste lustrum van de Schouwen-Duive- landse tak van Nomen Nescio ge vierd. Bovendien werd tijdens deze open dag in de Corneliastichting de gloednieuwe studio van deze zieken omroep in gebruik genomen terwijl tevens de nieuw verworven zelfstan digheid van het Schouwen-Duive- landse Nomen Nescio onder aandacht van de aanwezigen werd gebracht. Dertiende Vrijdag de dertiende, een dag die door velen met enige vrees voor rampspoed wordt beleefd, gaat voor de Schouwen-Duivelandse ziekenom roep de annalen in als het begin van een zelfstandig begin van de inmid dels vijf jaar draaiende ziekenom roep. Tijdens de viering van het vijf tienjarige bestaan van Nomen Nescio in Goes werd de splitsing van de Sia mese tweeling juridisch bezegeld. Redenen genoeg dus om met een open dag naar buiten te treden. De bijeenkomst in de hal van de Corne liastichting was via de twee kanalen voor zowel de patiënten in he! zieken huis als de Corneliabewoners op de verschillende afdelingen te volgen. Directeur A. Schouw van de Corne liastichting wees in zijn openingstoe spraak op het gevaar van sociaal iso lement voor de bewoners van een verpleeginrichting en ziekenhuispa tiënten. Het is volgens de directeur van de ziekenomroep is, maar dat hij zich alsnog als begunstiger aan meldt. Namens de Corneliastichting bood Schouw de nieuwe voorzitter van Nomen Nescio Schouwen-Duive- land, burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs van Zierikzee, een envelop met inhoud aan. Splinternieuw De nieuwe voorzitter van de zelf standig geworden loot van Nomen Nescio gaf in het kort de ontwikke ling van deze jubilerende ziekenom roep weer. ,,Omdanks uw eerste lustrum maakt u een spiksplinter nieuwe start". Volgens Asselbergs bleek de verzelfstandiging van de Schouwen-Duivelandse tak noodza kelijk om de afstand tussen het be stuur en het uit vrijwilligers bestaan de werkbestuur zo kort mogelijk te houden, hetgeen betere mogelijkhe den tot samenwerking geeft. Hij wees er verder op dat juist nu Nomen Ne scio Schouwen-Duiveland op eigen benen staat steun meer dan ooit ge wenst is. De eilandelijke gemeenten stellen nu een subsidiebedrag van een stuiver per inwoner beschikbaar. „Wellicht dat we in de toekomst nog weieens voor wat centjes aanklop pen" sprak hij met een steelse blik in de richting van zijn ambtsgenoten Bergshoeff (Duiveland) en Hekman (Bruinisse). Ook de diepere betekenis van de naam Nomen Nescio werd door de nieuwe voorzitter nog eens onder aandacht van de aanwezigen ge bracht. Hij wees erop hoeveel werk de vrijwillige medewerkers van deze omroep in hun vrije tijd geheel belan geloos verzetten. Zoals elke boreling goed is voor cadeautjes kreeg ook de ziekenomroep zijn deel. Namens de vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Een BURGH-HAAMSTEDE groep studenten heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag overlast bezorgd in het centrum van Haamstede. Zij maakten erg veel lawaai toen zij, veelal in beschonken toestand, over straat liepen en enkele horeca gelegenheden bezochten. De studen ten deden dat na een ontgroeningsri tueel in de bossen bij Westenschou- wen. De rijkspolitie kreeg van verschillende mensen meldingen van geluidsoverlast. Zes studenten kre gen een boete van 70 gulden per per soon. Advertentie koop je b'i bij: \ïM. ..Even kijken hoe dat moet", lijkt de nieuwe voorzitter van de ziekenomroep Nomen Nescio Schouwen-Duiveland zich af te vragen bij de gloednieuwe Compact Disc die mevrouw C. Overbosch (r) Nomen Nescio namens de hartstich ting Schouwen-Duiveland aanbood. ZIERIKZEE - „Goeiemiddag-, u luistert naar ziekenomroep Nomen Nescio via de ka nalen een en vier". Met deze woorden ging zaterdag de eerste uitzending vanuit de nieuwe geluidsstudio in de Corneliastichting in Zierikzee de lucht in. Dit gebeurde tij dens het officiële gedeelte van de open dag, die de ziekenomroep Nomen Nescio Schouwen-Duiveland in het nieuwe verpleeghuis hield. dan ook erg belangrijk dat de band met het gezonde deel van de samenle ving behouden blijft. Hierbij kunnen de vrijwilligers van de ziekenomroep een belangrijke rol spelen. Druk Zeker nu de budgetruimte van in stellingen binnen de gezondheidszorg vaak onder druk komt te staan en de noodzaak tot het stellen van priori teiten zich steeds duidelijker mani festeert is het volgens Schouw een goede zaak dat er enthousiastelingen zijn die een deel van hun vrije tijd besteden aan het verzorgen van ra dioprogramma's voor zieken en hulp behoevenden. Schouw bekende pu bliekelijk dat hij nog geen donateur Dagelijks bestuur waterschap wil stoppen met pijp ZIERIKZEE - Het kringbestuur van de ZLM op Schouwen-Duiveland en de CBTB gaan de algemene vergadering van het waterschap vragen nog geen beslissing te nemen over de zoetwaterpijp. De organisaties willen - alvorens het waterschap de pi~p definitief afschrijft - meer dui delijkheid over de mogelijkheden. Dat is de reactie van de standorgani saties op het voornemen van het dagelijks bestuur van het waterschap om de zoetwaterpijp om diverse redenen van het verlanglijstje te schrappen. Het dagelijks bestuur van het waterschap heeft afgelopen week einde het besluit genomen om woensdag met het voorstel te ko men. Het is aan de hoofdingelan den om hier positief dan wel nega tief op te beslissen. Maar het kringbestuur van de ZLM denkt er geheel anders over. Volgens vice-voorzitter J. M. Geluk is het in het belang van de landbouw geen goede zaak de pijp in dit sta dium af te schrijven. ,,Het is niet zo dat we stellen, dat de voorziening er moet komen. Wat wij willen is een gedetailleerd onderzoek naar de 'mogelijkhe den, alvorens een beslissing te ne men". Zoals bekend heeft de ZLM zich enigszins gedistantieerd van de opiniepeiling van het water schap, omdat zij alleen de zakelijk gerechtigden heeft aangeschreven en niet alle gebruikers. Elders in deze krant een uitvoerige reactie van de tegenstanders van het zoete water; vooruitlopend op de offi ciële reacties van het waterschap (woensdag 18 november) en de ove rige standorganisaties. De CBTB heeft dit weekeinde besloten zich aan te sluiten bij de ZLM. WAt ffih PE Biir Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Kouder Kouder, met opklaringen en eerst nog een enkele bui. De wind west 6 tot 7, overdag afnemend 4 tot 5 Beau fort. Minimumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 nov.: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 nov. Zon op 08.03, onder 16.46 Maan op 03.15, onder 15.05 Nieuwe Maan: 21 nov. (07.34) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen staat het weer in ons land nog onder invloed van een Oceaandepressie. Daarna neemt de atmosfeer enkele dagen rust. De de pressie geeft vooral vannacht en mor genochtend flinke buien. Morgen middag komt het depressiecentrum boven Zuid-Zweden te liggen en van daar uit moet het richting Rusland gaan. Boven West-Europa kan dan een hogedrukgebied ontstaan. Computerberekeningen van de laatste dagen hebben aan dit hoge drukgebied voor deze week een be langrijke rol toegekend. Herbereke ningen die de afgelopen nacht zijn uitgevoerd geven het hogedrukgebied een geringere levensduur. Zoals het er nu naar uitziet kunnen later in de week toch weer enkele Oceaandepressies tot het Noordzee gebied doordringen. ZIERIKZEE - Op de kruising Gracht weg/Schuurbequeboeyestraat vond zaterdagavond om ongeveer 21.20 uur een aanrijding plaats waar bij twee personenauto's werden be schadigd. J. d. G. die vanuit de Sehuurbequeboeyestraat in de rich ting van de Grachtweg reed zou geen voorrang hebben gegeven aan J. S. die vanaf het ZWN-station en dus van rechts kwam aanrijden over de Grachtweg. Goese Operette Vereniging in De Schutse BURGH-HAAMSTEDE - „As 't effe kan, ja dan". Deze overbekende melodie deed het goed bij het publiek dat naar De Schutse in Burgh-Haamstede was gekomen om de verrichtingen van de Goese Operette Vereniging gade te slaan. Dit amateurgezelschap, versterkt met twee Bel gische professionals, bracht de bekende musical My fair lady op de planken. De Goesenaren waren op uitnodi ging van de Stichting Westerschou- wen Kultureel naar dit gemeen schapscentrum gekomen om daar een avond theater te verzorgen. Om dit optreden vast te leggen moest deze stichting echter wel enige aarzeling overwinnen, zo bekende voorzitter Van Dam van deze stichting in zijn openingswoord. Aan het aantrekken van dit gezelschap zaten de nodige fi nanciële consequenties, die dankzij de bijdragen van de gemeente Wester- schouwen en de provincie geen on overkomelijk bezwaar bleken te zijn. Griep Voorzitter E. Bogaert van de Goese Operette Vereniging stelde in het kort de Belgische gasten voor. De Goesenaren werden in hun vocale verrichtingen begeleid door het Bel gisch Begeleidingsorkest dat voor de ze gelegenheid onder leiding stond van Antwerpenaar Hans Swinnen. Zijn stadgenoot Eric Smots die sa men met Will Ferdy als gastsolist zou optreden moest wegens griep verstek laten gaan. Zijn rol werd overgeno men door de eveneens Belgische re gisseur Jean Frangois D'hondt. De Goesenaren bewezen met hun keuze voor deze musical niet dc weg van de minste weerstand te willen be wandelen. Volgens Bogaert is My fair lady, gebaseerd op het bock Pygmali on van Georg Bernhard Shaw moei lijk werk, gezien de vele decorwisse lingen die elkaar snel opvolgen. Daarom vroeg hij de zaal begrip voor de minuutjes die met het wisselen van decors verloren zouden gaan. Voor het publiek bleek dat geen en kel bezwaar te zijn. Het optreden van karakteristieke typen zoals een sim pel bloemenmeisje (Eliza Doolittle) dat het hogerop zoekt en de geleerde professor Higgins wiens lust en leven het bleek te zijn om engelse dialecten mot elkaar te vergelijken plus een aantal notoire zuipschuiten (onder wie de vader van Eliza) bood een bont spektakel, waarin melodieën als ,,Als 't effe kan ja dan" bij velen be kend in de oren klonken. Zeker voor wie zich realiseert dat hier in hoofd zaak amateurs aan het werk waren die week in weck uit geoefend heb ben om de moeilijke melodieën onder de knie te krijgen, krijgt de uitvoe ring van dit muzikale verhaal rond een volksmeisje dat zich als dame wil leren gedragen extra glans. Ook al vertoonde de belichting in de eerste fase van deze uitvoering wat nukken en liet ook de geluidsinstallatie het even afweten. De musical Mij fair lady die de Goese Operette Vereniging in De Schutse op de planken bracht trok veel belangstel ling. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1