Verrassing van Dreischor blijft uit tegen Renesse Zierikzeese B-junioren verdienen gelijkspel Gretig WIK vloert Borssele vanuit verdedigende stelling NIEUmBODE Zierikzee vlot langs BSC Sneu verlies Ouwerkerk van tegenvallend Robur Heren Kwiek winnen set en verliezen wedstrijd Wedstrijden Ajax naar voren 10 Thuisploeg verliest met 3-5 DREISCHOR - Afdelings-derdeklasser Dreischor heeft tweedeklasser Renesse niet kunnen verrassen in de vierde bekerronde van het zondagvoetbal. Het verloor op eigen veld met 3-5, na een aantrekkelijke wedstrijd met twee vrijwel gelijkwaardige ploe gen. Renesse-trainer Kees van Dijke complimenteerde Dreischor na af loop van de wedstrijd met het ver toonde spel, en niet ten onrechte. ,,Die mannen hebben ons af en toe leuk weggetikt", merkte hij op. ,,Maar het was ook een beetje onze ei gen schuld, omdat we het met een 2-0 voorsprong een beetje te licht begon nen op te vatten", voegde de oefen- meester er kritisch aan toe. Collega Wim Kommer van Drei schor was uiteraard juist tevreden dat zijn elftal zich tot een 2-2 tus senstand had teruggeknokt, en bo vendien content met de uitslag. ,,We hebben goed tegenstand geboden", constateerde hij in navolging van Van Dijke. „Als je niet door een hogere ploeg als Renesse wordt weggespeeld kun je niet ontevreden wezen. Onze tegenstander heeft na rust alleen met diepteballen doelpunten gemaakt, terwijl wij aanvielen". Het grootste verschil tussen Drei schor en Renesse zat echter niet zo zeer in de speelwijze. Het zat meer in de aanwezigheid van Kees Kraaijen- brink bij Renesse, die niet alleen een voortdurende plaag voor de defensie van de thuisploeg was, maar ook Dreischor-middenvelder Wim van der Linde uitschakelde. De balvaardige Kraaijenbrink was overal op het veld te vinden, en had een beslissend aan deel in de score. Die score werd al in de eerste mi nuut namens Renesse opengebroken door Peter Moerland, na een foutieve pass in de Dreischor-defensie. Tien minuten laterpromoveerde Kraaijen brink een voorzet van dezelfde Moer land tot een treffer door de bal hard en laag in de hoek te schieten: 0-2. De thuisclub liet zich vervolgens niet onbetuigd via een gevaarlijke solo-actie van Iwan Pankow door het centrum, waarbij het leer net naast het doel verdween. Na een kleine twintig minuten bracht het zeer aan vallend ingestelde Dreischor ver diend de achterstand terug door een penalty van Gerard Bouwens, toege kend omdat Peter van der Linde bin nen de beruchte lijnen was gevloerd. En de wedstrijd was weer helemaal open toen Luc Heijboer vanaf links eerst een voorzet van Jan Witte tegen de paal knalde, en de volgende in de bovenhoek schoot. 2-2. Dat was tien minuten voor de pauze. Het doelgevaar na rust bleef aan vankelijk uit doordat beide elftallen elkaar in de middenlinie reeds af stopten. Renesse-aanvaller Peter Messemaker was degene die in de dertiende minuut de impasse door brak met een doelpunt na een diepte pass door het centrum: via de handen van doelman Hans Hoek 2-3. Even Ia- ter kopte Kees Kraaijenbrink een voorzet van Leon Bakker tegen de paal, zodat de schade voor Dreischor voorlopig beperkt bleef. In het laatste twintig minuten van het rommeliger wordende duel werd Dreischor het slachtoffer van zijn ei gen dadendrang, want de gasten pro fiteerden met lange trappen gretig te gen de ver opgedrongen thuisploeg. Hans Hoek stopte halverwege de tweede helft nog een penalty van Kees Kraaijenbrink (Marco de Feiter was onderuit gehaald), alvorens Bert van Keulen kort daarop met een diep tebal Peter Messemaker aan het werk zette: 2-4. Een kwartier voor tijd had Marcel l Jzebrand de spanning terug kunnen brengen als hij alleen voor Renesse- keeper Ad Hendrikse koel was geble ven. Nu de aansluitingstreffer niet tot stand kwam kon Kees Kraaijen brink op luttele minuten voor het einde zijn sterke optreden onderstre pen door 2-5 in te koppen, waarna IJ- zebrand zijn eerdere misser compen seerde door de eindstand op 3-5 te bepalen. Nu 3-3 tussenstand in vriendschappelijk duel ZIERIKZEE - Met trainer Hans van der Wekke op spionage-reis naar Boei- meer en eftalleider Cees Lodewijk als interim-coach op de bank, heeft Zierik zee zondag een oefenwedstrijd tegen BSC met een 7-3 overwinning afgesloten. Die cijfers kwamen overigens pas op het bord via een 3-3 tussenstand tien mi nuten na rust. De eerste tien minuten begon het thuisspelende Zierikzee wat slapjes, en het gevolg was een terechte 0-1 voorsprong voor de Brabantse gas ten. Toen Zierikzee daarna wat stevi ger aanpakte, werd dat nadeel vlot omgebogen in een voordelige 3-1 stand. In de twintigste minuut liet Rini Verwest de gelijkmaker aante- kenen door zich na een pass van Ro nald van Oeveren vrij te kappen en de BSC-keeper met een schijnbeweging Peter van de Cingel van de Zierikzeese B-junioren snelt langs de zijlijn, achtervolgd door een speler van Vlissin- gen BI. Opgaande lijn voortgezet ZIERIKZEE - De interregionale B-junioren van Zierikzee hebben opnieuw aangetoond op de goede weg te zijn. Zij haalden op eigen veld een verdienste lijk 2-2 gelijkspel tegen Vlissingen BI. Het werd een redelijk duel op sportpark Den Hogen Blok, met alles wat bij een leuke wedstrijd hoort. Zo als: mooie doelpunten, goede combi naties, hard werken voor iedere me ter. Maar ook: foute passes en mooie kansen die verloren gingen. In de eerste helft was voor de wind een beter Zierikzee te zien. Al in de tweede minuut diende zich een prach tige kans op een 1-0 voorsprong aan, maar Marcel Hendrikse vergat alleen voor de doelman te schieten. In de vijftiende minuut kwam de voor sprong er toch door een prachtig doel punt van Bastiaan Groothedde. Uit een hoekschop van Jadranco Sladic kopte hij voor zijn tegenstander ko mend in de korte hoek. Het bleef 1-0 tot de rust. In de tweede helft had Vlissingen de wind in de rug. De gasten werden tevens sterker, en het grootste gedeel te van de tweede helft werd dan ook op het grondgebied van de Zierikzee se B-junioren gespeeld. Maar echte kansen kreeg Vlissingen niet. Wel moest het bij een uitval van de thuis ploeg aan de noodrem trekken net buiten de zestien meter. Michel van der Wal mikte de vrije trap in één keer achter de Vlissingse doelman: 2- 0. Het niet van opgeven wetende Vlis singen kwam tien minuten voor tijd terug tot 2-1, eveneens uit een vrije trap. Vijf minuten voor tijd werd de eindstand op 2-2 bepaald uit een rom melige situatie. Sneu voor Zierikzee, maar het was toch wel een juiste uit slag. 0-4 overwinning in uitwedstrijd BORSSELE - Afdelings-tweedeklasser WIK heeft het afgelopen weekeinde een ingelaste competitiewedstrijd goed benut. Het won zaterdag een uitduel te gen Borssele met ruime cijfers. Het werd 0-4 voor de Kerkwervenaren, die met name in de tweede helft vanuit een defensieve stelling opereerden. Met de overwinning raakt WIK voorlopig een beetje uit de zorgen. Ondanks de duidelijk aanwezige kwaliteiten behoorde de ploeg na melijk toch bij de ondersten op de ranglijst, terwijl door het moed gevende resultaat in Borssele wel licht betere tijden aanbreken voor het elftal van Kees Berrevoets. Die was uiteraard in zijn nopjes met de zege, al liet hij een kritische kanttekening na afloop niet ach terwege. „We hebben vandaag niet eens zo sterk gespeeld", smoorde Berrevoets al te groot optimisme in de kiem, „pas nadat we in de tweede helft twee doelpunten voorstonden ging het er een beetje op lijken". De verdedigende tac tiek waarvan zijn spelers zich na rust met succes hadden bediend, was volgens de Kerkwerfse oefen- meester een bewuste keuze ge weest. „We zijn al vaker de boot in gegaan als we met de wind mee speelden. Daarom hebben we Borssele na rust gewoon laten ko men om te kunnen counteren". En counteren ging WIK zaterdag bijzonder goed af in de tweede helft, al was voor rust het spel- beeld anders. Want toen bleken de Kerkwervenaren (zonder Aren van Wezel en de geblesseerde Theo Stouten) nog zeker zo aanvallend ingesteld als Borssele. Al in de elf de minuut werd het lichte over wicht beloond met een treffer van Joost Rotte, die via de binnenkant vhn de paal scoorde na te zijn diepgestuurd door do hardwer kende linkerspits Jos den Boer: 0- 1. Borssele was vervolgens niet bij machte om veel gevaar voor het doel van de tegenstander te schep pen. De thuisploeg ontbeerde vooral schotkracht. Een van rich ting veranderde afstandsknal van Borssele-aanvoerder Cyril Wage naar ongeveer halverwege de eer ste helft was in feite het enige wa penfeit, maar WIK-doelman Leo van den Ouden wist het leer te stoppen. Het technisch betere WIK bleef de beste mogelijkheden creëren door met combinaties over de grond de bal zuinig rond te spe len totdat de diepte kon worden opgezocht. Dat de groenhemden zich in het laatste kwartier voor rust onder druk lieten zetten en zich lieten verleiden tot rommelig verdedigen was eigenlijk totaal onnodig, gezien de offensieve te kortkomingen van Borssele. Precies vanwege de geringe aah- valskracht bij de Zuidbevelanders was de countertactiek van WIK na «rust een juiste keuze. Een scherpe dekking in de verdediging en scherpe spitsen in de voorhoede leverden na ruim een kwartier een 0-2 voorsprong op, toen Marco Ganzeman een voorzet van Jos den Boer beheerst onder de Bors- selse doelman door schoof. Onge veer halverwege de tweede helft werd een veilige 0-3 marge bereikt doordat Joost Rotte een hoge diep tepass van laatste man Ad Theu- nisse met een doeltreffende lob naar waarde beoordeelde. Twee minuten later voltooide Rotte een hattrick door een Borsselse verde diger en de keeper geslepen uit te spelen: 0-4. Pas toen kroop WIK uit zijn schulp, maar verdere doelpunten bleven uit tegen het aangeslagen Borssele. Beste kansen voor thuisploeg OUWERKERK - Het op eigen veld aantredende Ouwerkerk heeft het afgelopen weekeinde in de vierde ronde van de strijd om de afdelings beker het Goese Robur een lastige zondagmiddag bezorgd. Met wat meer geluk had het elftal van Bertus Bleyi de eersteklasser zelfs onder uitgehaald. Maar het werd uiteindelijk toch een 1-2 nederlaag voor der deklasser Ouwerkerk. Het verlies van Ouwerkerk was niet verdiend, omdat over de hele wedstrijd gerekend de beste kan sen voor de thuisploeg waren. Bo vendien was het vertoonde spel van de Schouwen-Duivelanders alleszins aanvaardbaar. „Ik ben daarover in ieder geval dik tevre den, en dat ben ik niet gauw", zei trainer Bleyi daarom na afloop veelbetekenen d Voor rust hield Ouwerkerk met windvoordeel de Goesenaren on der druk, hetgeen al in de twaalf de minuut in een ve2-diende treffer resulteerde van Peter Bezemer. Hij kopte bekwaam een voorzet over de Robur-keeper in het doel 1-0. Het pechduiveltje van Ouwer kerk, of de geluksengel van Ro bur, zat echter blijkbaar op de lat van het Goese doel gedurende het vervolg van de eerste helft. Want na ongeveer vijfentwintig minu ten spelen trof een afstandsschot van Eric Bleyi het houtwerk, ter wijl zo'n tien minuten voor rust een soortgelijke poging van Peter Hillebrand eenzelfde lot bescho ren was. Robur mocht op het mid denveld weliswaar overheersen, het had geen antwoord op de ster ke aanvals- en verdedigingslinie van Ouwerkerk. Mogelijkheden op doelpunten waren er voor de Goesenaren tot de rust al hele maal niet bij. Na de pauze was een wat sterker Robur te zien, hoewel ook toen geen echt krachtsverschil tussen een eerste- en derdeklasser te zien viel. Niettemin moest Ouwerkerk na een kwartier de gelijkmaker incasseren toen de attente De Vos namens Robur een doorglijdende bal in het doel werkte. Een onge lukkig moment werd Ouwerkerk een kwartier voor tijd noodlottig. De uitblinkende keeper Michel Begemann kon een stuiterende voorzet vanaf links niet voldoen de bereiken, waarna Spelier uit eindelijk de winnende treffer in kon koppen 1-2. Een prima vrije trap van Eric Bleyi werd in de slotfase door de Robur-doelman uitstekend gekeerd, zodat in de stand geen verandering meer kwam. te verschalken. Even later nam Kees Stoutjesdijk een steekpass van broer Rini mee, met een beheerst doelpunt als resultaat: 2-1. Een kwartier voor de pauze breidde Zierikzee welis-- waar de voorsprong met nog een tref fer uit, maar op slag van rust profi teerde BSC van een treuzelende Freddy Kramer bij de zijlijn én een tijdens de scrimmage daarop in eigen doel schietende Bart Helbers: 3-2. Een tiental minuten na de thee kwamen de Brabanders zelfs op gelij ke hoogte door een dekkingsfout in de Zierikzeese defensie bij een hoek schop. Maar ook met de ingevallen jongelingen Johnny van Beveren en Jacco Heijboer in de ploeg toonden de Schouwenaren in de rest van het duel aan door te kunnen drukken te gen het als stug bekend staande BSC. Al twee minuten na de gelijkmaker realiseerde één van de twee smaak makers in de voorhoede, Rini Ver west, 4-3. Vervolgens bepaalden in een tijds bestek van een kwartier Johnny van Beveren, Freddy Kramer en Rini Stoutjesdijk (de andere uitblinker) de eindstand op 7-3 in deze ontspan nen wedstrijd, waarin voor beide ploegen het principe vrijheid blijheid gold. AMSTERDAM - De eerste wed strijd om de Supercup tussen Ajax (houder EC II) en FC Poi'to (houder EC I) is een dag vervroegd en wordt nu dinsdag 24 november in Amster dam gespeeld. Het duel vangt om 20.15 uur in het Olympisch stadion aan. Ook de competitiewedstrijd Ajax-PEC Zwolle zal een dag eerder worden gehouden en wel op zaterdag 21 november. Het bekerduel Ajax 2- FC Groningen speelt zich komende zaterdag af. HAARLEM - Drie Nederlandse clubs zullen deelnemen aan de Haar lemse basketbalweek, die van 27 de cember tot 3 januari in de Kennemer- sporthal wordt gehouden. Het zijn landskampioen Den Bosch, Den Hel der en Weert. ZIERIKZEE - De volleyballers van SV Kwiek zijn er tegen Jong Pendrecht in geslaagd om een set winnend af te sluiten, maar niet de wedstrijd. Het werd een 1-3 nederlaag. Het is een moeilijk seizoen voor de ploeg van de geblesseerde speler trainer Kees Arensman. Met het ge mis van de leider en door het inpas sen van een aantal jonge nieuwe spe lers is Kwiek tot op heden nog niet op niveau. Tegen Jong Pendrecht moes ten eigenlijk punten gepakt worden, wat dus niet lukte. „Het is een kwestie van geestelijke conditie", zo drukte Arensman het voornaamste probleem van Kwiek uit: het behouden van de concentratie als de ploeg op haar tenen loopt. Een ander soort geestelijke conditie, opti misme, is bij de 49-jarige Joop Goed hart in ieder geval nog in orde, blij kens een uitlating van de nestor van SV Kwiek na de wedstrijd. „Zeeuwen groeien tegen de verdrukking in", stelde hij wellicht tegen beter weten in. De zieleroerselen bij SV Kwiek konden niet voorkomen dat in de eer ste set vanaf het begin tegen een ach terstand moest worden aangekeken. De Rotterdammes waren aan het net rapper dan de Bruënaren, en vonden regelmatig gaten in het blok en het achterveld. Op de 8-15 setwinst van Jong Pendrecht viel niets af te din gen. In de tweede set kwam Kwiek in het ritme. Doorliet moeilijker maken van de service en derhalve de opvang bij de Rotterdammers, veroverde de thuisploeg een voorsprong die intact bleef, al resteerde er een kleine mar ge: 16-14. Vooral Eric van Breda, en soms Henk Appel of Kees Kempe, kwamen aanvallend goed door. In de derde en vierde set viel SV Kwiek ver terug, vooral in de pas sing. Er was geen offensieve power meer tegen het voorspelbare buiten- blok, en 'slimme' balletjes hielpen evenmin tegen de bezoekers. Die slachtten de Bruënaren via snelle combinaties genadeloos af met 15-4 en 15-5. Henk Appel en Joop Goedhart van SV Kwiek (rechts van het net) proheren in eendrachtige samenwerking de bal'te retourneren naar het vak van Jong Pendrecht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 10