Braks voelt niets voor visquotaruil Verdachte wijst kantonrechter op onjuistheden proces-verbaal Goud voor jubilerende CNV-er SGP/RPF bezorgd over financiële situatie installatiebedrijf WATERSTANDEN Vis terug in zee AID neemt 4000 kilo kabeljauw in beslag DEURLOO BM AID neemt in Vlissingen verboden vis in beslag 2 ZIERIKZEE - „Als u even narekent ziet u dat mijn ge boortejaar niet klopt. Dan zou ik zelfs nog geen auto mo gen rijden. Bovendien bestaat het in het proces vermelde adres, de Dilingsweg niet". A. W. H. die moest voorko men wegens een defecte achterverlichting van zijn aan hangwagen maakte kantonrechter mr. W. F. van Solinge er tijdens de maandelijkse zitting' van het kantongerecht in Zierikzee op attent dat er hier en daar wat onnauw keurigheden in het proces-verbaal waren geslopen. Kantonrechter mr. Van Solinge. A. W. H. uit Sirjansland moest voorkomen omdat hij op twee april van dit jaar op de rijksweg 18, ook wel N59 genoemd, met ondeugdelijke verlichting zou hebben gereden. Be halve het niet correcte geboortejaar, ,,ik ben niet van '69 maar van '60" en een adres ,,Ik woon niet in de Dilings weg maar in de Delingsweg" had de verdachte naar zijn zeggen ook een onjuiste plaats van aanhouding ge constateerd. ,,Ik reed niet op de rijks weg maar was deze overgestoken om mijn weg via de Breedweg te vervol gen". Na een afstand van 800/900 me ter op deze weg te hebben gereden doemde een agent op die hem wegens een defecte achterverlichting van zijn aanhangwagen op de bon slingerde. Gezien die onjuistheden in het pro- ces-verbaal was H. naar de zitting ge komen. Gezien de vele vragen die de ze zaak tijdens de zitting opriep besloot Van Solinge om de kwestie nog eens in aanwezigheid van de des betreffende agent en eventuele getui gen te reconstrueren. Brommen ,,'t Is dat mijn vrouw dat niet goed vindt maar anders zou ik gaan brom men. Want een boete van tweehon derd gulden voor iets dat je niet ,,We zouden dan het nieuwe jaar moeten beginnen, onvoorziene om standigheden voorgehouden, om een beroep te doen op eventuele reserve potjes of meevallers. Maar rekenen we ook op tegenvallers?", vraagt de fractie zich bezorgd af. De meerjaren begroting laat wat betreft de structu rele uitgaven wel een ander beeld zien dan in 1987 werd voorgesteld, volgens de fractie. Om toch geld in het laatje te krij gen kan de recreatiebelasting worden Datum Zierikzee 14 november 15 november 16 november 14 november 15 november 16 november 14 november 15 november 16 november Wemeldinge 14 november 15 november 16 november expres doet vind ik erg hoog" was de mening van J. B. H. uit Zierikzee die voor moest komen voor het veroorza ken van een'verkeersongeval in Zie rikzee. Eind januari dit jaar reed H. over de Balie richting Raamstraat. Op de kruising met de Weststraat/ Kerkhof zou hij een van rechts nade rende auto niet tijdig hebben opge merkt. Gevolg: blikschade plus een ontwrichte schoudet- bij diegene aan wie H. geen voorrang zou hebben ver leend. H. verweerde zich door te wij zen op het slechte zicht dat hij door de zon en de muur van de Varreput had. ,,Ik zag dat mens niet aankomen" al dus de geverbaliseerde. Van Solinge vroeg de Zierikzeeënaar of deze nog de moeite had genomen om nadien contact te zoeken met het slachtoffer. Dat bleek niet het geval te zijn, het geen de kantonrechter nu niet direct aardig vond. ,,Als je iemand in de kreukels rijdt moet je daar nadien nooit iets aan doen" sprak de kanton rechter de man verwijtend toe. De of ficier van justitie, mevrouw mr M. Van Walraven was kort maar krachtig in haar requisitoir. Zij achtte een boe te van twee honderd gulden terecht omdat H. nagelaten had om de van rechts naderende auto voorrang te ge ven. Een bedrag waarmee de verdach te het niet eens bleek te zijn. ,,Ik vind het wel een erg forse bekeuring voor verhoogd en moet de watertoeristen belasting desnoods maar dwingend opgelegd worden, als de haven meester van de jachthaven weigert medewerking te verlenen. De partij suggereert een ambtshalve aanslag. Wat de sporthal betreft wijst de frac tie nog op het feit, dat deelname van de sportverenigingen teleurstellende resultaten oplevert. ,,Deze laten het ten enemale afweten, missen visie en leunen voor 100% op gemeenschaps geld". Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 08.25 89 02.35 - 75 21.30 99 15.10 -109 09.40 82 03.45 - 74 23.00 108 16.15 - 108 11.20 96 05.00 - 81 17.40 - 115 07.50 80 02.10 - 66 20.45 89 14.50 - 98 08.50 75 03.20 - 65 22.25 96 15.50 - 98 10.50 83 04.25 - 72 23.20 116 17.05 -105 08.45 98 02.40 - 80 21.30 111 15.15 -113 09.45 93 04.00 - 80 23.05 114 16.35 -116 11.30 101 05.10 - 91 17.45 -124 08.40 99 02.40 - 84 21.45 110 15.15 -117 10.00 94 03.55 - 82 23.10 118 16.20 -116 11.25 107 05.10 - 92 iets dat je niet expres doet". Van So linge wees de man erop dat deze maar niet moest mopperen omdat in een dergelijk geval tweehonderd gulden niets teveel is. Glaasje Een tochtje naar de Oosterschelde- werken plus daaraan gekoppeld een dineetje en een paar borreltjes lever den D. v. W. uit Noordwijk een boete van 60,- op wegens het overtreden van de kampeerwet. V. W. dacht er eind mei dit jaar verstandig aan te doen om na enige alcoholische slok jes de camper in de berm van de Zeea- nemoonweg in Renesse te parkeren om daar de nacht door te brengen. Van Solinge wees hem erop dat kam peren daar niet toegestaan is. De ex- medewerker aan de Oosterschelde- werken was het niet met de kanton rechter eens. ,,Ik vond het verstandi ger om niet achter het stuur te gaan zitten en bovendien wist ik niet dat parkeren daar verboden is. Dat ken nen we in Noordwijk niet". Dat het de Noordwijker hoog zat bleek wel uit zijn bekentenis dat hij de bekeuring naar minister N. Smit-Kroes had ge stuurd omdat hij niet wenste te schik ken. ,,Dat zal zij ook wel niet willen", antwoordde Van Solinge gevat. De officier van justitie constateer de in haar requisitoir dat hier wel sprake was van recreatief nachtver blijf. De man behoefde niet noodge dwongen daar te gaan staan, hij had ook een andere verblijfplaats kunnen zoeken. Op grond hiervan eiste zij een boete van zestig gulden, hetgeen door Van Solinge werd overgenomen. ,,Het feit dat u een borreltje op had geeft u nog niet de vrijheid om te gaan en staan waar u wilt" motiveer de hij zijn uitspraak. Hulp Een dienstdoende opperwacht meester van de boven de rechtzaal ge huisveste rijkspolitie moest er aan te pas komen om uitsluitsel te geven in de zaak van het verkeerd begrepen stopsignaal. J. C. O. uit Papendrecht reed met zijn motor vanuit Zierikzee richting Oude Tonge toen een poli- teauto verscheen. Deze schakelde het bord Stop Politie in. Naar zeggen van de motorrijder passeerde de politie wagen verschillende stopplaatsen zonder te stoppen. Via armgebaren werd uiteindelijk toch een stop ge maakt. Een auto die voor de politie wagen reed stopte tegelijkertijd, waardoor O. dacht dat het stopteken niet voor hem was bedoeld en rustig zijn weg vervolgde. O. was er stellig van overtuigd dat niet alleen op de achterzijde maar ook aan de voor kant van de lichtbak de. transparant Stop Politie was ingeschakeld. Gelijk Zowel officier als kantonrechter konden niet beoordelen of de ver dachte gelijk had. De oplossing moest de in de haast opgetrommelde opperwachtmeester F. G. J. v.d. W. 'ge ven. Deze stelde vast dat voor de voor- en achterzijde van deze lichtbak aparte schakelaars zijn. Beide kanten tegelijk inschakelen achtte hij .dan ook onmogelijk. De officier van justi tie was van mening dat O. gezien zijn twijfel de agenten had moeten vra gen of dat stopteken voor hem was bedoeld. Zij eiste dan ook honderd gulden boete. De verdachte toonde zich teleurgesteld. Was hij helemaal uit Papendrecht gekomen om hon derd in plaats van de aanvankelijk geëiste som van 80,- te moeten beta len. Van Solinge toonde enige cle mentie met de beboete motorrijder door in zijn uitspraak die tachtig gul den te handhaven met daarbij de kanttekening dat hij gezien zijn twij fels er toch beter aan gedaan had om te stoppen en even navraag te doen. DEN HAAG - Minister Braks van landbouw en visserij moet met vis sers gaan praten over een financiële vergoeding. President mr. M. R. Wijn- holt van de rechtbank in Den Haag heeft dit bepaald in het koyt geding dat vissers hadden aangespannen te gen de staad (minister Braks van landbouw en visserij en minister Korthals Altes van justitie). VLISSINGEN - Bewoners van de Boulevard in Vlissingen hebben ge schokt gereageerd toen ze zagen hoe diverse viskotters grote hoeveelhe den gevangen vis terugstortten in de Westerschelde. De bemanningen van de schepen haalden kist na kist uit de ruimen naar boven en gooiden de vis terug in het water. Daarna stoomden ze op naar de vismijn in Vlissingen om de rest van de lading aan te landen. De vissers hebben hun bijvangsten kabeljauw, schol en wijting overboord gezet om dat ze vreesden opnieuw door de Al gemene Inspectiedienst te worden aangepakt. De politie is niet opgetre den tegen het overboord zetten van de vis. VLISSINGEN - De AID in Vlissin gen heeft vanmorgen (vrijdag) vroeg 4000 kilogram kabeljauw in beslag genomen die door een handelaar per auto uit Denemarken was aange voerd. Het aanvoeren van vis uit De nemarken is niet verboden. Rond acht uur vanmorgen was de AID met andere instanties (politie en officier van justitie) in overleg over deze zaak. De handelaar en zijn advo caat rekenen er op dat de AID de in beslagname alsnog zal terugdraaien. TILBURG - Bijna 11 procent van de Nederlandse huishoudens leeft onder de wettelijke minium inkomens norm. Het gaat hier vooral om oudere langdurig werklozen en alleenstaan den. Hij kan me moeilijk afzetten als minister. Mijn beleid is gericht op. visvangst in de toekomst. Trouwens, theoretisch kan er nog geruild wor den, maar de overschrijdingen zijn nu al vele malen groter De minister reageerde hiermee op een kort geding van vier groepen vis sers tegen de Staat der Nederlanden, dat dinsdag in Den Haag diende. De Haagse rechtbankpresident doet don derdag uitspraak over de vraag of Braks binnen 24 uur met België, Groot-Brittannië en de Bondsrepu bliek Duitsland over het ruilen van visvangstquota moet gaan praten. Braks bevestigde ook dat het open baar ministerie de zogenaamde bij vangst zal blijven vervolgen. „Bij vangsten zijn simpelweg verboden en dus vervolgbaar. Vissers moeten dan maar uit de buurt van gebieden waar zij het risico van bijvangst lopen vis sen. De opsporing blijft gewoon door gaan, maar het vonnis blijft natuur lijk aan de rechter". De minister benadrukte dat tole rantie van zijn kant ook geen zin zou Advertentie weekend servicedienst Telefoon (01110) 16255 VLISSINGEN - De Algemene In spectie Dienst van het ministerie van landbouw en visserij heeft in de ha ven van Vlissingen elf kisten vis in beslag genomen die door een van de vissersschepen was aangevoerd. Het betrof hier verboden bijvangst ka beljauw, schol en wijting. De vis werd door de^AID meteen afgevoerd en niet eerst op de veiling ter ver koop aangeboden. Twee andere vissersschepen die ook in verband met de storm op zee, donderdag de haven van Vlissingen al opliepen, hebben de ruimen van hun schip nog op slot zitten. Ze heb ben gemeld weer verder te gaan met vissen als de wind is afgenomen. De AID heeft op deze schepen nog geen controle uitgevoerd. Afgelopen nacht werden de andere Zeeuwse vissers in de haven van Vlissingen, Breskens en Colijnsplaat terugverwacht. Alle Zeeuwse vissers hebben vorige week na de aanvoer van de verboden bijvangsten een voorlopige maatre gel opgelegd gekregen. Dat houdt in, dat als er opnieuwe illegaal vis wordt aangevoerd, dit zal worden be schouwd als een misdrijf. Als straf maatregel kan stillegging van het be drijf worden opgelegd. Het gaat om 25 tot 30 vissersschepen. hebben. ,,Als ik tolerant zou worden, gaat de meervangst simpel af van ons quotum voor volgend jaar". De minis ter zei niet negatief tegenover bij voorbeeld een zeedagenregeling te staan, zoals de visindustrie dat eist. ,,Maar dan moeten de vissers wel wil len zeggen wanneer ze vertrekken en wanneer ze aankomen. De helft doet dat niet", aldus Braks. FAO Braks heeft in China besprekingen gevoerd met zijn ambtgenoot. In Ro me sprak hij tijdens de jaarvergade ring van de FAO, de voedsel- en land bouworganisatie van de Verenigde Naties. Hij hield daar een pleidooi voor een hoger en stabieler prijsni veau van landbouwprodukten. „Daarmee komt het welvaartspeil van de plattelandsbevolking in ont wikkelingslanden op een hoger ni veau en dat komt de welvaart van de ontwikkelingslanden in het alge meen ten goede", aldus de 'minister. Tot en met 5 december Middelburg Expositie Jon van de Riet. Expositie- i-uimte Kunstuitleen. Dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Tot en met 18 november, elke woensdag Dreischor Dorpshuis. Cursus Als je er alleen voor komt te staan. Van 9.00 tot 11.30 uur. Vrijdag 13 november Zierikzee Hervormd Kerkcentrum. Bazar van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente. Vanaf 19.00 uur. In de Ruimte. Vergadering vogel- werkgroep Natuur- en vogelwerk groep. 19.45 uur. Ouwerkerk BMW-garage Remeeus. Open dag in verband met 25-jarig jubileum. Van 10.00 tot 21.00 uur. Oosterland Voorkerk Hervormde kerk. Verko ping. 19.00 tot 21.00 uur. Goes Hotel Goes. Instructiebijeenkomst nieuw douanedocument. 13.00 uur. Zaterdag 14 november Zierikzee Hervormd Kerkcentrum. Bazar van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente. Van 10.00 tot 16.00 uur. Corneliastichting. Open dag ge luidsstudio Nomen Nescio. 14.00 tot 17.00 uur. Kerkwerve, Noordgouwe, Schuddebeurs Ophalen oud papier door WIK. 10.30 uur. Haamstede De Schutse. Operette My Fair Lady. 20.00 uur. Ouwerkerk BMW-garage Remeeus. Open dag in verband met 25-jarig jubileum. Van 10.00 tot 17.00 uur. Oosterland Voorkerk Hervormde kerk. Verko ping. 13.30 tot 16.00 uur. Middelburg Kerkgebouw Middelburg-Centrum. Zeeuwse Zendingsdag. 14.30 en 19.00 uur. Maandag 16 november Zierikzee Stadhuis. Commissievergadering ruimtelijke ordening, industrie, re creatie en toerisme. 17.00 uur. Raadzaal van het stadhuis. Raadsver gadering. 19.30 uur. fetuis van Nassau. Vergadering Phila- lelica. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering gemeen teraad Westerschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Verkoop Wel fare Rode Kruis. 14.00-16.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Vergadering Ver- keersadviescommissie. 19.30 uur. Dinsdag 17 november Zierikzee In zaal van Gereformeerde kerk. Bij eenkomst van Christelijke Platte landsvrouwen. 19.45 uur. Burgli-Haamstede De Burght. Opnames radioprogram ma Met muziek het hele land door. 19.30 uur. In zaal Gereformeerde kerk. Bijeen komst NCVB. 19.45 uur. Goes Prins van Oranje. Open dag afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Bondsma- nifestatie Leer ons kennen. 10.15 uur. Woensdag 18 november Zierikzee 's Landskamer. Vergadering water schap. 13.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie openbare werken. 19.30 uur. Middelburg Zeeuwse bibliotheek. Muziekavond. 19.30 uur. Donderdag 19 november Zierikzee Huis van Nassau. Postzegelbeurs. 10.00 tot 17.00 uur. Zaal Gereformeerde kerk. Verkoping dameskrans Tryféna. 13.30-21.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Oosterland In Oosterhof. Bijeenkomst afdeling Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Vrijdag 20 november Zierikzee Graanbeurs. Vogeltentoonstelling Zang en Kleur. 19.30-22.30 uur. Dreischor Plaetsenhuus. Verkoop Welfare Rode Kruis. 14.00-16.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Familie-avond CNV-afde- Iing. 19.30 uur. Zaterdag 21 november Zierikzee Graanbeurs. Vogeltentoonstelling Zang en Kleur. 13.00-22.30 uur. Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Verkoop Welfa re Rode Kruis. 10.00-12.00 en 13.00- 15.00 uur. Ouwerkerk Hervormde kerk. Kleine bazar. 10.00- 16.00 uur. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Doodtij: 15 november Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 ZIERIKZEE - Tijdens een vergadering van de Hout- en Bouwbond CNV in de Gereformeerde kerk te Zierikzee heeft Th. van den Ouden (73) de gouden bondsspeld gekregen voor diens veertigjarig lidmaatschap. Voor deze periode is Van den Ouden zelfs nog lid gei veest van de georganiseerde christelijke landbouw. Districtsbestuurder T. van Rijsscl speldde de versierselen op en wenste Van den Ouden nog een lang en gezond lidmaatschap. ,,Dat U al die jaren lid bent gebleven, betekent dat U het beleid van het CNV onderstreept. Dat geeft ons sterkte voor de toekomst", aldus de bestuurder. Tijdens de vergadering ontving de echtgenote van de jubilaris een plant. Bruse sporthal onverantwoord BRUINISSE - De Bruse fractie van de SGP/RPF maakt zich in haar reactie op de begrotingsbrief ernstig zorgen over de financiële positie van de gemeente. De post onvoorzien a 40.000 gulden kan na twee raadsverga deringen al gespendeerd zijn. Mede hierom is een in vestering van 1,2 miljoen gulden voor de geplande sport hal onverantwoord. Oosterschcldemond Philipsdam West SCHIPHOL - Minister Braks van landbouw en visserij is niet van plan te praten met zijn collega's in Groot-Brittannië, de Bondsrepubliek Duitsland en België over het ruilen van visvangstquota. Hij zei dit op Schiphol na terug keer van een reis naar China en Rome. „De ruilquota zijn niet ter zake doen de. Bij voorbeeld omdat de tegenprestaties te groot zijn. Daar werd het maxi male bij de Europese Gemeenschap er al uit gehaald", aldus de minister. Mocht de rechter mij morgen wel opleggen dat ik over ruilquota moet gaan praten* dan zal ïk daartegeii hoger beroep aantekenen, zo gaat héf iri eëri rechtsstaat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2