Officier van justitie ziet af van het stellen van eis Algemeen Belang Bruinisse blij met plannen golfbaan Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Scholeksters slachtoffer kering 61B DE ZIERIKZEESCHE COURANT CITROËN DGD betrokken bij onderzoek tuberculose bij vluchtelingen Auto slipt op. modderige weg Aanrijding bij achteruit rijden Bruse kerk- gebouwtje voor Rode Kruis colonne flakkee expresse bv BCA Adviseurs i IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Golfbaan Krammersluizen Bakkerij Kegelen Het Bruse Algemeen Belang is blij met de De CDA-fractie in Bruinisse ziet de perikelen Bakkerij Verwijs in Zierikzee betrekt volgende De Baanbrekers hebben de strijd om de Doele- plannen voor de aanleg van een golfbaan en rondom de Krammersluizen als een nadeel week zijn nieuwe onderkomen aan de Haring- manbeker gewonnen tijdens een competitie in de bouw van 225 woningen. (Pag. 2). voor het plaatselijke toerisme. (Pag 3). vlietstraat in Poortambacht. (Pag 4). Zierikzee. (Pag. 11). VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24235 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een kenmerk van hoogstaande mensen is dat zij aan anderen veel geringer eisen stellen dan aan zichzelf. Ebner-Eschenbach Kwestie blijft in nevelen gehuld ZIERIKZEE - „Ik weet onvoldoende over deze zaak en daarom rekwireer ik niet. Dat hoef ik volgens mij ook niet te doen". Dit besloot de officier van justitie, me vrouw mr. M. van Walraven, op grond van de uiteenlo pende versies in de zaak van G. J. M. S uit Nuenen. Een besluit dat de kantonrechter mr W. F. van Solinge tijdens de maandelijkse zitting van het kantongerecht in Zierik zee noodzaakte om de man vrij te spreken. (Archieffoto: medewerkers van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland hebben ook voorgaande jaren al veel scholeksters opgeruimd). De zaak van S. spitste zich toe rond de vraag of hij nu links of rechts zou zijn afgeslagen toen hij 13 januari over de parallelweg langs de N59, be ter bekend als rijksweg 18, vanuit Nieuwerkerk richting Zierikzee reed. Hierbij zou hij, ondanks dat dit ver boden was toch naar links zijn af geslagen. S. bleek dit bord in eerste instantie niet te hebben opgemerkt, maar constateerde later dat het bord er wel degelijk stond. S. kaartte derhalve niet zozeer de aanwezigheid van het bord aan, maar ontkende wel links te zijn afgeslagen. Aan de hand van een schetsje liet hij de kantonrechter zien dat hij niet links-, maar juist rechtsaf was gesla gen. Hierbij zou hij volgens de agent die de verrichtingen van S. gadesloeg de verkeersveiligheid in gevaar heb ben gebracht. S. had dan ook zo zijn bedenkingen tegen de argumenten van de agent die het proces-verbaal had opgemaakt- Ik had over moeten steken' envTa" 3ë parkeerplaats moe ten keren om vervolgens terug te rij den. Dit strookt mijns inziens niet met de verkeersveiligheid". Advertentie Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 14951 ZIERIKZEE - De Districts Gezond heidsdienst (DGD) Zeeland is belast met het tuberculose-onderzoek bij de asielzoekers die in het oude Berg- zichtziekenhuis in Goes tijdelijk worden ondergebracht. Dit staat te lezen in de Nieuwsbrief van deze pro vinciale gezondheidsdienst. In eerste instantie ligt de verant woordelijkheid voor de medische be geleiding van deze vluchtelingen bij het Centrum Gezondheidszorg Vluch telingen van het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cultuur. De DGD houdt reeds geruime tijd con tact met dit centrum. Het medisch onderzoek richt zich met name op tropische infectieziek ten, ziekten veroorzaakt door onder voeding en kwalen die te wijten zijn aan marteling of mishandeling. Ook worden de asielzoekers op tuberculo se onderzocht. De afdeling Tubercu losebestrijding van de DGD is belast met het uitvoeren van dit onderzoek. Gezien de periode van negen weken dat de vluchtelingen in Goes verblij ven rekent het DGD op 1800 tbc-on- derzoeken per jaar. ZIERIKZEE - Mevrouw P. D.-v. Z. uit Sirjansland belandde donderdag om ongeveer 12.15 uur met haar auto in de sloot na een slipmanoeuvre op de Kadeweg. De oorzaak hiervan zou een laagje modder op de weg zijn ge weest dat was achtergebleven nadat L. G. uit Schuddebeurs de rijbaan had schoongemaakt. P. D.-v. Z. reed in de richting van de Lange Blokweg toen zij in een slip geraakte en daar door in de berm en vervolgens de sloot langs de weg terecht kwam. De rechterzijde van haar auto werd be schadigd. Het kardinale punt in deze zaak bleek het links dan wel rechts af slaan te zijn. Op grond van de teke ning concludeerde de officier van justitie echter dat S. rechtdoor gere den zou zijn. Voor zowel Van Solinge als Van Walraven bleek dit een in ne velen gehulde en onbegrijpelijke zaak te zijn. De officier verzocht dan ook deze zaak naar de politie terug te verwijzen om zodoende meer duide lijkheid te krijgen. Van Solinge daar entegen voelde er niets voor om de zaak naar de politie terug te sturen, uit vrees dat dit aanleiding zou geven tot „broddelwerk". Een en ander leidde er dan ook toe dat de officier van justitie weigerde over te gaan tot het stellen van een eis, omdat zij over onvoldoende,gegevens zei te beschik ken. Een standpunt dat bij Van Solin ge de nodige verwondering wekte. „Ik heb dit nog nooit meegemaakt" was de reactie van de kantonrechter die door deze beslissing van de offi cier genoodzaakt was om S. vrijste spreken. „Ik ben niet door het rode licht ge reden maar door oranje, omdat ik ge zien het achteropkomende verkeer niet meer kon stoppen" bracht J. C. K. uit Stellendam in tegen de be schuldiging dat hij 18 maart ter plaatse van de kruising van rijksweg 18 met de Stolpweg door het rode licht was gereden. Daarbij consta teerde K. dat de agent een fout in het proces-verbaal had gemaakt. Desbe treffende politieman had via een schrijven aan hem deze fout erkend waardoor geen sprake van strafver volging kon zijn. „Een eenmaal ge maakte fout kun je niet zomaar te rugdraaien" concludeerde K. Herstel „Ik vind het een leuk verhaal maar ik stel vast dat de politieman in kwestie de fout heeft hersteld. Die mening was ook de officier van justi tie toegedaan die hieraan toevoegde dat wanneer de bekeurde inderdaad door het oranjelicht zou zijn gereden, deze dit op het moment dat het pro ces-verbaal werd opgesteld duidelijk had moeten maken. Was de eis in eer ste instantie 130,- of drie dagen hechtenis, door het geharrewar rond het proces-verbaal werd dit terugge draaid tot tachtig piek of twee dagen brommen. De beschuldigde ging on der het mom van ,,'k heb met mijn komst in elk geval een paar tientjes verdiend" zuchtend akkoord met de ze uitspraak. NEELTJE JANS - De afsluiting van de Oosterschelde heeft grote ge volgen voor de vogelstand, met name, de scholeksters zijn de dupe tri dit'ge bied. Ondanks het afsluiten van de Oosterschelde met een waterdoor- laatbare pijlerdam blijkt toch dat het potentiële voedselgebied voor de watervogels met 35 procent is terug gelopen. De problemen doen zich vooral voor in strenge winters zoals zich die de afgelopen drie jaar hebben voor gedaan. Dit wordt nogeens bevestigd door maandelijkse tellingen, die de Dienst Getijdewateren van Rijkswa terstaat en de Dienst Natuur, Milieu Faunabeheer hebben uitgevoerd. Het Delta-Instituut voor Hydrobio- logisch onderzoek is in 1984 gestart met het tellen en ringen van de vo gels. Er zijn 27.000 vogels geringd, waaronder 20.000 scholeksters. Tij dens de eerste telling in de winter '84/'85 werden er 1.500 dode scholek sters gevonden. Het jaar erop liep dat aantal op tot 5.100. Ook bleken veel van de in de Westerschelde gevonden dode vogels, gezien hun ringen, uit de Oosterschelde afkomstig. ZIERIKZEE - In de Sint Do mus straat te Zierikzee vond donderdag middag omstreeks 16.00 uur een aan rijding plaats tussen twee personenauto's. C. B. uit Zierikzee sloeg linksaf de Korte Groendal in maar reed achteruit weer terug toen deze straat versperd bleek te zijn. Bij die manoeuvre ontstond de aanrij ding met de personenauto van M. v. V. uit Zierikzee die door de Sint Domus- straat reed. Beide voertuigen werden aan de rechtcrachterzijde licht be schadigd. Volgens onderzoeker R. Lambeck van het Delta-Instituut is uit het on derzoek ook gebleken dat de levende -vógels die de afgelopen winter wer den onderzocht door gebrek aan voedsel ook niet in staat bleken hun gewicht op peil te houden. Er werden toen ook weer 3.200 dode scholek sters geteld. Het instituut vreest dat door het blijvend verlies aan voedsel- gebieden nog grotere problemen voor de vogels te verwachten zijn. Lam beck maakte een en ander bekend tij dens een symposium in Yerseke ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Delta-Instituut. BRUINISSE - De gemeente Bruinisse moet het leeggeko men kerkgebouwtje aan de Margrietstraat kopen voor de Rode Kruis colonne. Dat geeft Lijst Van de Velde het college in overweging in haar reactie op de begroting voor 1988. Daarnaast is het de taak van de gemeente om de organisatie beter in haar middelen te voor zien. „Deze colonneleden moeten evenals de brandweer voorzien zijn van alle noodzakelijke hulpmiddelen, die hiervoor no dig zijn. Ook hier gaat het om het redden van mensenlevens", aldus de fractie. Het is de plicht van de gemeente om hiervoor zorg te dragen is de fractie van mening nu zij ge hoord heeft, dat „deze mensen niet eens een fatsoenlijk pak hebben, wanneer ze moeten uitrukken". „Er is voor alles geld: sport, spel, gebouwen, havens, straten en pleinen, brandweer en voor het Rode Kruis zou het niet kunnen". Lawaai Wat de fractie wel overbodig acht is de sanering van het in- dustrielawaai in Bruinisse. „Al jaar en dag zijn deze in dustrieën gevestigd in Bruinis se, het lawaai is misschien iets toegenomen buiten vroeger, maar van te hoge geluidsbe lasting op de gevels hebben wij nooit iets gehoord". Er is wel meer lawaai - Van de Velde noemt de melkwagen en het be voorraden \ran de supermark ten in de vroege ochtenduren als zaken waaraan geen aan dacht besteed wordt. De fractie meent verder on dermeer als gemeente op de goede weg te zijn met de herin richting van de dorpskern. „Wij hopen met U dat voor de drie volgende fases een aanvul lende subsidie beschikbaar ge steld zal worden door de pro vincie". Dil nummer bestaat uit 12 pagina's WA> ffih P£ Bitr Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Buien Boven de regio staat een westelijke stroming waarmee koude en onsta biele lucht wordt aangevoerd. Naast opklaringen komen er felle buien «voor die vergezeld gaan van hagel en onweer. Een west tot noordwestelijke wind kracht 6 a 7 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 14 nov. Zon op 07.58, onder 16.50 Maan op onder 14.36 15 nov. Zon op 08.00, onder 16.48 Maan op 00.48. onder 14.46 16 nov. Zon op 08.01, onder 16.47 Maan op 02.01, onder 14.56 Nieuwe Maan: 21 nov. (07.34) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het blijft wisselvallig weer. Zaterdag stroomt er lucht over ons land, die vooral in de hogere luchtlagen vrij koud is. Boven het re latief warme water van de zee komen in deze lucht gemakkelijk buien tot ontwikkeling. Naast die buien zullen er ook flinke opklaringen zijn. Zondag komt al vroeg de bewol king opzetten van een fronten systeem van een volgende Oceaande pressie. In de loop van de dag gaat het uit die bewolking regenen. Ook begin volgende week zal het regelmatig regenen. De wind blijft ook fors, maar zal geen stormkracht bereiken. Doordat de wind lucht over het relatief warme zeewater aanvoert wordt het 's middags onge veer acht graden. BRUINISSE - Het is een zeer goede zaak, dat het Bruse college samen met de BV Recreatieprojeet Bruinisse tot een snelle werkwijze tracht te komen om zowel de golf baan als de 225 woningen te realiseren. Dat meent de fractie Algemeen Belang in haar reactie op de begroting voor 1988. In deze regio staat de golfsport weliswaar nog in de kinderschoenen, dat de populariteit van het golfen steeds groter wordt staat vast. „Bruinisse is geografisch gelegen in een grenszone van drie provincies en daarom is de locatie op Aquadelta uitermate gunstig", aldus Algemeen Belang. De fractie verwacht „hon derdduizenden guldens" binnen te halen aan onroerend goedbelasting en forensenbelasting. „Een welkome aanvulling" op de krappe financiële positie van de gemeente. Verder ziet Algemeen Belang voor delen voor de werkgelegenheid, de inpasbaarheid van de plannen in de visie van de provincie, geen onnodige overlast voor de burger, geen noe- Advertentie Lorenlz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 Crickelpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftslraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 menswaardige extra verkeersdrukte en een belangrijke impuls voor de plaatselijke middenstand. Mede van wege deze argumenten noemt Alge meen Belang de „premature" kritiek van de SGP-fractie onbegrijpelijk. Keuze „Juist nu we voor de keuze gesteld worden, bepleit de SGP sociale re creatie. Dat betekent ongeveer 895 woningen en een camping in fase 2 en 3 conform het oorspronkelijke be stemmingsplan. Waarom de SGP de sociale recreatie laat preveleren bo ven de golfbaan is ons onduidelijk". Opvallend in de reactie van Alge meen Belang is, dat zij in tegenstel ling tot de andere fracties minder be zorgd is over de financiële toekomst van de gemeente Bruinisse. Alge meen Belang noemt de compensatie voor de forse daling van dc algemene uitkering uit het gemeentefonds niet direct verontrustend. „De beschik king over een behoorlijk aantal reser ves voor onderhoud of realisatie van kleine en grote projecten en het feit, dat er nog steeds respectabele in vesteringen plaats vinden, illustreert voor onze fractie, dat we voor de toe komst een optimaal beleid met nood zakelijke investeringen kunnen waarborgen". Dat houdt voor dc fractie overigens niet in, dat er niet constructief en alert bezuinigd m»ct worden. Advertentie computers software advisering Zierikzee, tel. 01110-17169

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1