Delta Sport handbalt zich naar zege op stug Heerle NIEUWSBODE Badmintonclub Zierikzee timmert stevig aan de weg Zierikzee AI wijst NAC AI terug met ruime cijfers Dames Mevo'80 probleemloos naar winst Meisjesteam SV Kwiek blijft winnen Stijgende lijn heren SV Kwiek Uitslagen Delta Sport bekert tegen Virtus et Celeritas Schaken TOG Zierikzee-B dicht bij gelijkspel Vergadering KNVB in Kapelle Programma zaalvoetbal Cursus voor sportleiders begint Doeleman- wedstrijden kegelen H. Wandel wint viswedstrijd J aarvergadering ijsvereniging i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 november 1987 Nr. 24233 9 C-speler Marcel Melieste namens het eerste team van badmintonclub Zierikzee in actie tegen Avanti VI. Het competi tieduel leverde een 4-4 eindstand op. Meeste teams doen het goed in Zeeuwse districtscompetitie ZIERIKZEE - De vier senioren- en twee juniorenteams van badmintonclub Zierikzee doen het tot nu toe over het algemeen genomen goed in de Zeeuwse districtscompetitie. Alleen het eerste vertoeft momenteel in de lagere regio nen van de klasse waarin het uitkomt, maar met name het tweede en derde gooien dit seizoen hoge ogen. Het is een pleister op de wonde voor BC Zierik zee, dat om diverse redenen dit seizoen twee teams moest terugtrekken uit de derde klas landelijk en de eerste klasse van het district. Sensatie op Den Hogen Blok ZIERIKZEE - De Zierikzeese A-junioren hebben in de interregionale competitie geweldig verrast. De tekenen van beterschap dié de laatste tijd al te signaleren vielen bij de jeugdige Schouwenaren bleken geen bedrog, want het hoog aangeslagen NAC AI uit Breda werd met liefst 4-1 geklopt. DEN BRIEL - Het eerste da mesteam van volleybalclub Mevo'80 heeft probleemloos zijn tamelijk ho ge positie in de tweede klasse D kun nen handhaven. Het won uit met 0-3 van Kangoeroe II. Het liep tegen Kangoeroe erg goed in de Zierikzeese volleybalgelederen. In een uur tijd was de strijd in Den Briel gestreden en de winst op zak. Daarmee namen de Zierikzeese da mes enigszins revanche voor de onno dige puntendeling vorige week tegen Vovero, al sprak ook het geluk een woordje mee. Eén der betere speel sters van de thuisploeg arriveerde na melijk te laat om nog mee te kunnen doen. Zo kon het stug verdedigende Kangoeroe geen vuist maken en Me vo'80 met lage setstanden gemakke lijk de 3-0 zege in de wacht slepen. NIEUWENDIJK - De volleybal meisjes van SV Kwiek gaan door met winnen in de topklasse. Zij versloe gen in een uitwedstrijd SSS met 1-3. De eerste twee sets was het genie ten voor de volleyballiefhebbers. Het jeugdige SV Kwiek wist de gevreesde tegenstand van de thuisploeg te on derdrukken met fris aanvalsspel, waarbij met name de veelgetrainde pass in het midden goed uit de verf kwam. Vooral Lidewij Vleugel werk te de aangegeven opzetten uitstekend af. Binnen tien minuten haalden de meisjes uit Bruinisse de eerste set met 15-1 binnen, en de eveneens ge wonnen tweede set (15-4) nam nauwe lijks meer tijd in beslag. Het keerpunt lag in de derde set. De concentratie was blijkens een on verwachte 10-2 achterstand weg bij Kwiek. Hoewel de Zeeuwen nog te rugkwamen tot 13-10 was de set dit keer voor het hardwerkende en be kwaam verdedigende SSS met 15-10. In de vierde en laatste set ging de strijd gelijk op tot 5-5 alvorens na een time-out de puntjes op de i werden gezet bij Kwiek. Vlot liepen de rang lijstaanvoersters tegen de nummer twee van de competitie uit naar eerst 14-5 en daarna 15-6. Daarmee werd de eindstand bepaald op 1-3 voor Kwiek. Na afloop van het duel bezochten de Bruse meisjes vervolgens 'ter leringh ende vermaeck' de europacup wedstrijd DVO-Panathinaikos in Oud-Beijerland. Toch nederlaag CAPELLE AAN DE IJSSEL - De heren van volleybalvereniging SV Kwiek hebben tegen Schovocomca één van hun beste wedstrijden ge speeld, maar toch opnieuw genoegen moeten nemen met een 3-0 neder laag. De ploeg uit Bruinisse was danig gehandicapt door het ontbreken van de langdurig geblesseerde Kees Arensman. Toch viel er in het duel te gen Schovocomca, één van de betere ploegen in de eerste klas, een stijgen de lijn waar te nemen bij de Bruse volleyballers. In de eerste set bijvoor beeld was het spel van de Kwiek- heren op zich best goed, maar door te vaak serveren ging die set uiteinde lijk verloren met 15-11. In het tweede wedstrijdgedeelte kreeg Kwiek nog meer grip op het spel. Toen brak echter het gebrek aan voldoende wisselspelers op tegen het jonge Schovocomca, dat wel over mo gelijkheden om door te wisselen be schikte. Na een 5-1 voorsprong voor de Bruenaren en een 13-13 tus senstand ging de set met een paar ge lukkige ballen alsnog naar de thuis ploeg met 15-13. In de slotset ging het nog even aar dig gelijk op tussen de ploegen, maar Kwiek had naargelang de strijd vor derde teveel krachten verspeeld. Het werd een probleemloze 15-7 voor Sco- vocomca, en een 3-0 eindzege. Badminton Districtscompetitie Zeeland: Zierikzee-Avanti VI 4-4, Zierikzee II- DOK III 7-1, Zierikzee III-Netwerk V 8-0, DFS III-Astroïden IX 0-8, DFS I- Terneuzen XI 5-3, DFS II-Backhand VI 5-3, Zierikzee IV-Terneuzen XII 0-8. Districtsjeugdcompetitie: Mara thon VlI-Zierikzee V 0-8. Basketbal Heren: Volharding-Mevo'80 40-38, Mevo'80 II-Marathon 27-40. Dames: Mevo'80-Oostburg 43-39. Veldkorfbal Togo IV-A11 Ready II 5-3, Ondo J-All Ready J 9-2, Seolto A-All Ready A 0- 10. Volleybal Heren: Schovocomca-SV Kwiek 3-0, Holy-Mevo'80 II 2-2, Vovero IV- Mevo'80 III 2-2. Dames: Kangoeroe II-Mevo'80 0-3, Vovero III-Mevo'80 II 3-0, Vovero IV- Mevo'80 III 0-3. ongens: SV Kwiek C-MVC C 1-3. Meisjes: SSS A-SV Kwiek A 1-3, SV Kwiek All-Intermezzo A 2-2. Zaalhandbal Heren: Delta Sport-Heerle 16-13, Delta Sport II-Walcheren III 17-17, Delta Sport III-Orion 26-16. Dames: Delta Sport-Hontenisse II 10-13. Jongens: Delta Sport-GSC 19-6. De huidige problemen voor het eer ste van BC Zierikzee worden vooral veroorzaakt door het dikwijls nood gedwongen spelen met invallers. Daardoor kan deze ploeg niet goed uit de voeten in de tweede districts klasse afdeling B. Toch veroverden Josette Pankow, Mieke van Veltho- ven, Marcel Melieste en Jan-Job van der Zande tijdens de laatste competi tiewedstrijd in sporthal Onderdak weer een punt, door met 4-4 gelijk te spelen tegen Avanti VI. Het tweede van BC Zierikzee (Ma- AMSTERDAM - Dc amateur wie lerploeg Amstel wordt in zijn geheel overgenomen door het Japanse be drijf Giant Europe B.V. Na 24 jaar stopt het Nederlandse bedrijf met sponsoring. De formatie met de nieu we geldschieter staat onder leiding van oud-renner Arie Hassink. Handbal ZIERIKZEE - Het eerste hcrenteam van handbalvereniging Delta Sport speelt donderdagavond in sporthal Onderdak een bekerwedstrijd tegen Virtus et Celeritas. Het duel begint om 20.00 uur. rianne Krijger, Hetty Stoel, Rob van Loo en Gerard Boekholt) staat er heel wat beter voor. Mede door de recente 7-1 winst tegen DOK III lijkt dit team op weg naar een hoge positie in de derde klas C aan het eind van het lo pende seizoen. Wietske van der Zande, Adri van der Have, Piet Peterse, Jan van den Bos en Leen van der Have hebben alle wedstrijden van Zierikzee III tot op heden in winst omgezet in de vierde klasse A, dus ook die van het afgelo pen weekeinde tegen Netwerk V (8- BRUINISSE - In dc huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG heeft A. Vcrsendaal de eerste plaats af moeten staan aan Ad van Klinken. Vcrsendaal kon het niet bolwerken tegen regerend clubkam pioen Jan de Korte terwijl Van Klin ken bij gebrek aan een tegenstander (ongelijk aantal aanwezigen) er een aantal compcnsaticpunten bij kreeg en daardoor nipt voorbij Vcrsendaal schoof. Chris v. d. Berge won in een knap eindspel van Ceel Houkamp. Hoewel Houkamp vooral in de beginfase het initiatief naar zich toetrok kon hij geen beslissende vuist maken. In een toren-dame eindspel wist V. d. Berge met een ijzersterke vrije E-pion de overkant te halen en daarmee Hou kamp tot overgave te dwingen. Piet Knop moest het afleggen tegen P. op t Hof. A. Knop won regulier van A. v. d. Berge. Vanuit een gesloten midden- 0!). Bij een voortzetting van de be haalde resultaten stevent het derde in de komende returns recht op het ge hoopte kampioenschap af. Het vierde van BC Zierikzee (Coby Wagensveld, Anneke Horst, Kees Wa- gensveld, Edwin Eggink en Erik de Vos) heeft al evenmin te klagen over de geleverde prestaties. Deze geheel nieuwe ploeg draait veilig mee in de middenmoot van de vierde klasse C. Het duel tegen Terneuzen XII leverde echter 0-8 verlies op. Over de toekomst hoeft BC Zierik zee voorlopig geen zorgen te maken, want de twee jeugdteams die uitko men in de districtscompetitie herber gen voldoende talent. Vijf jonge spe lers en speelsters zitten in de Zeeuwse selectie en krijgen om de veertien dagen training van de dis- trictsoefenmeester. Het betreft Ange- lique van der Have, Jacqueline Alte- na, Marloes Koster, Sander Melieste en Hanco de Vos. Het jeugdige Zierik zee V bond het afgelopen weekeinde Marathon VII met 8-0 aan de zegekar. Belangstellenden voor de badmin- tonsport kunnen overigens te allen tijde informatie inwinnen bij het be stuur van BC Zierikzee en/of zich op geven bij secretaris N. Melieste (0U14-2125) veldstelling zette Knop een prachtige loper-toren aanval in waar V. d. Berge geen antwoord op had. Leen Hou kamp won van Bert Lagendijk ter wijl Leendert Jan v. d. Bos Paul Knop aan z'n zegekar bond. In een spannend duel ging Kees v. d. Bos strijdend ten onder tegen Martin van Driel. Vrijdag speelt TOG in de Zeeuwse competitie tegen Co- lijnsplaat. HEERENVEEN - Lilian van Tbl doet op 16 november in het ijsstadion Thial f een poging het werelduurre cord te verbeteren. Dc 23-jarige Van Tol veroverde vorig jaar de KNSB- Trophy voor marathonschaatsers en werd Nederlands kampioene op na tuurijs. Het werelduurrecord staat met 33 kilometer en 837,71 meter pp naam van Ineke Kooiman. Het record dateert van 7 februari 1982 (Den Haag). Van Tol mikt op een afstand van 34 kilometer. Door een enorme inzet en goed voetbal werd NAC vooral in de eerste helft volledig teruggedrongen. Dat het bij rust desondanks maar 1-0 voor de thuisploeg was kwam voorname lijk door het feit dat Zierikzee erg slordig met de mogelijkheden om sprong. Bij de diverse uitgespeelde kansén slaagden de jongemannen van trainer Toon van Tiggelhoven er soms wel in om de doelman van NAC te passeren, maar tot drie keer toe stond een Bredase verdediger op de doellijn om de bal alsnog weg te wer ken. Na twintig minuten spelen kwam Freddy Kramer na goed doorzetten van Camiel van Tiggelhoven op tien meter van het NAC-heiligdom en was het raak: 1-0. Johnny van Beveren, Hans Lafeber en Freddy Kramer ver zuimden hierna de score voor rust op te voeren. Na dé. pauze stond aanvankelijk een wat onrustig Zierikzee op het veld. Ongeveer halverwege de tweede helft kwam het riskant één-tegen-één TERNEUZEN - De interregionale B-junioren van Zierikzee hebben in de wedstrijd tegen Terneuzense Boys zeker in verdedigend opzicht een uit stekende prestatie geleverd, maar toch met 2-0 verloren. Omdat ook de thuisploeg over een hechte defensie beschikte waren de kansen voor beide elftallen klein voor rust. Bovendien waren de beide ploegen te slordig in de opbouw en de aanval. In de twintigste minuut werd het niettemin 1-0 voor Terneuzense Boys na een ingekopte hoekschop van links waarbij de Zierikzeese defensie totaal niet reageerde. Na. rust was het spelbeeld hetzelfde als ervoor. In de vijfentwintigste mi nuut echter kwam Peter van de Cin- gel op rechts een keer goed langs zijn man en zette prima voor op Jadranco Sladic, maar deze verzuimde voor open doel af te ronden. Vijf minuten later stond ook Marcel Hendrikse al leen voor de doelman. Hij speelde de bal iets te ver voor zich uit. In de laat ste minuten speelden de Zierikzeese B-junioren ales of niets. Het werd niets toen een Terneuzense aanvaller alleen kon doorgaan. Keeper Martin Kievits redde in eerste instantie, maar in de rebound kon de speler van Tbrneuzense Boys toch nog 2-0 inkop pen. ZIERIKZEE - De KNVB afdeling Zeeland houdt vandaag, dinsdag, een algemene najaarsvergadering in De Vroone te Kapelle. Op de agenda staan onder meer het jaarverslag over het seizoen 1986-1987 en de ver kiezing van de commissie van beroep. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. ZIERIKZEE - Het programma van de Schouwen-Duivelandse zaalvoet balteams ziet er voor de eerstvolgen de tijd als volgt uit. Woensdag 11 november in sporthal Onderdak te Zierikzee, tweede en derde klasse: ZZ'72-Coen Honig 0.2, Nola Boys-L en O, PZEM-Knippie, Werkplaats-Zeelandia 2, Braber Groenvoorziening-Stella Boys 1. Woensdag 11 november in sportcen trum Krayestein te Burgh-Haamste-, de, eerste klasse: Jonker Windsurf-De Steeg, Mevo 1-De Wig, Schorpioen- Tbrcn Boys, Zeelandia 1-Van de Ven Lijsten, Sporthuis Zierikzee-Kraye- stein. Maandag 16 november in Kraye stein, eerste klasse: Krayestein- Zeelandia 1, Van de Ven Lijsten- Schorpioen, Jonker Windsurf-Mevo 1, Bruse Boys-Sporthuis Zierikzee, De Steeg-Tbren Boys. ZIERIKZEE/GOES Op woensdag 11 november begint in Goes de cursus voor recreatieve sportleiders die eer der in deze krant werd aangekon digd. De docenten H. Braker. J. Fran ken en A. Dooi;enbos vangen de les sen aan in de christelijke scholenge meenschap Tbr Welle om 19.00 uur. spelende NAC op gelijke hoogte door achtereenvolgende verkeerde beoor delingen van Kramer en keeper Oost- dijk. De bal was een simpele prooi voor een klaarstaande NAC-aanval- ler. Het pleit voor de Zierikzeese A- junioren dat ze er vervolgens een schepje bovenop deden voor een beter resultaat. Die wilskracht werd snel beloond, want twintig minuten voor tijd stelde de op snelheid passerende invaller Evan Neijenhuis Johnny van Beveren in staat om een 2-1 voor sprong te laten aantekenen. Een goed opgezette aanval van Zierikzee lever de tien minuten later indirect weer een doelpunt op. De vrije verdediger van NAC stopte het leer met zijn hand, en Johnny van Beveren benutte de strafschop. Voorzover de beslissing nog niet ge vallen was, gebeurde dat vijf minu ten voor het einde definitief. Hans Lafeber maakte er na een vloeiende aanval 4-1 van in deze leuke wed strijd. ZIERIKZEE Donderdag worden weer de traditionele kegel wedstrijden om de H. J. Doeleman-beker gespeeld. Ne gen clubs gaan met elkaar de strijd aanbinden om deze wis seltrofee voor een jaar in de prijzenkast te kunnen zetten. De hoogste vijf series van el ke club worden geklasseerd om de uitslag voor de beker vast te stellen. Elke speler gooit twee keer drie ballen. Voor de beste speler of speelster is indivi dueel een gouden speld te win nen, die men overigens slechts één keer kan winnen. De indeling voor de H. J. Doeleman-wedstrijden is na lo ting als volgt bepaald: 1. Unité, 2. Plankhouders, 3. TOG, 4. Baanbrekers, 5. Ostran, 6. Club X, 7. Herovema, 8. Tref fers, 9. VOP, 10. Sans Souci, 11. Radja. De wedstrijden worden don derdag afgewerkt tussen 13.30 en 16.00 uur. 's Avonds wordt gespeeld van 19.00 tot 23.00 uur. RENESSE - Hans Wandel heeft een viswedstrijd gewonnen van hengel sportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haainstede. Hij ving aan de Scholderlaan te Renesse bijna twee kilo vis, om precies te zijn namelijk 1886 gram. De jeugdige Arjan van der Zande ving nog één gram meer dan de winnaar, maar hij kwam uit in de juniorencategorie. De vijfendertig deelnemers ver schalkten in totaal ongeveer dertig bovenmaatse vissen. De vangsten werden gelijkelijk verdeeld over vijf tien succesvolle hengelaars. Piet de Rijke haalde het grootste exemplaar uit het water: een bot met een ge wicht van 880 gram. Bij de dames was Maddy Nelisse de enige die iets ving. De uitslag is als volgt: 1. Hans Wan del 1886 gram, 2. Piet de Rijke 1259 gr, 3. Gerrit Kruithof 920 gr. 4. Jaap Plantsoen 870 gr, 5. Dries van der Bijl 862 gr, 6. Jan de Blonde 825 gr, 7. Jan Hart 634 gr, 8. Koos Brussë 538 gr, 9. Cor Hart 520 gr, 10. Levien de Braai 480 gr. Dames: 1. Maddy Nelisse 792 gram. Junioren: 1. Arjan.van der Zande 1887 gram, 2. Cor Hart jr. 471 gr, 3. Je roen van der Bijl 69 gr. De volgende viswedstrijd van hen gelsportvereniging De Krabbe wordt gehouden op zondag 22 november aan het strand bij Ouddorp. BRUINISSE - De Bruse ijsvereni ging Nooitgedacht houdt op donder dag 12 november haar jaarvergade ring om half acht in café Centrum. Op de uitnodiging geen agendapun ten maar een dringend beroep op de leden om de vergadering bij te wonen omdat volgens het bestuur het voort bestaan van de ijsvereniging in ge vaar is. Door opzeggingen en bedank jes en soms zo maar wegblijven van vele bestuursleden dreigt het gevaar dat we komende winter al niet in staat zullen zijn om goed te draaien, vinden de resterende bestuursleden. Slechte wedstrijd in sporthal Onderdak ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport g-aan onverminderd door met winnen in de landelijke derde divisie H. Het bezoekende Heerle werd in sport hal Onderdak het vierde slachtoffer van de ambitieuze ploeg uit Zierikzee. Het draaide uit op een 16-13 overwinning voor de mannen van oefenmeester Rob de Vos in een slechte wedstrijd. Door de thuiswinst bleef Delta Sport aan de kop van de ranglijst, samen met het eveneens zegevie rende Tornado uit Breda. Het gat dat de aanvoerders van het klasse ment hebben geslagen met de ove rige teams bedraagt nu reeds vier punten, zodat al duidelijk is tus sen wie de strijd om het kam pioenschap werkelijk zal gaan: al leen tussen Delta Sport en Tornado. Daarom zei coach Rob de Vos voorlopig ook slechts in de uitslagen van de Bredanaars te zijn geïnteresseerd. Het voor Delta Sport positieve verschil met het voorafgaande sei zoen is, dat de Zierikzeeënaars te genwoordig ook hun wedstrijden winnen tegen ploegen waarvan vorig jaar verloren werd. Dat gold vorige week voor 'angst-tegen stander' Dongen, maar dit keer ze ker ook voor Heerle. Tegen dat team moest Delta Sport in de vori ge editie van de handbalcompeti tie zelfs op eigen veld nog een dik ke nederlaag accepteren. Delta Sport ving nu het beweeg lijke en via snelle break-outs makkelijk scorende Heerle tijdig op in de verdediging. ,,Het is een verdienste van ons dat wij Heerle het maken van doelpunten hebben kunnen beletten, al kwamen we zelf evenmin aan veel treffers toe", wees trainer De Vos als basis aan voor de overwinning van zijn manschappen. Met name het over schakelen van een 3-3 naar een 4-2 aanval van de gasten werd volgens hem goed afgestopt door *Delta Sport. Een punt van kritiek vorm de daarentegen het afwerken van kansen door de Zierikzeeënaars. Dertig schoten leverden geen re sultaat op, en liefst negentien daarvan werden gestopt door de Heerle-keeper. De stand in de eerste helft liep via een 3-3 tussenscore op tot 6-3 en tenslotte 8-5 in het voordeel van Delta Sport, zonder dat de toe schouwers gestreeld werden met oogverblindend mooi handbal der beide ploegen. Na rust paste de thuisploeg de overrompelingstactiek toe waar van het zich deze competitie wel vaker heeft bediend. Met gedegen spel werd vlot doorgestoomd naar een schier onaantastbare 11-5 .voorsprong. Eens te meer was het Delta Sport-aanvoerder Bert de Vos die zijn team in deze fase op sleeptouw nam door zijn bereid heid om de verantwoording op zich te nemen. Niet alleen fun geerde hij als motor bij de aanval lende acties, hij produceerde te vens eigenhandig zes doelpunten. Ook de hoekspelers Leo Brugge- man en Erwin Schaalje kwamen een paar keer aanvallend goed door. Het verschil in doelpunten liep gaandeweg wel terug, maar nooit verontrustend. De minimale marge was drie treffers, en die bleef gehandhaafd tot het einde 16-13. 3e divisie H Volt-EBHV 11-11, Tbrnado- Fortuna 14-13, EMM II-GHV 17-15, Delta Sport-Heerle 16-13, Avanti- Dongen 14-17. Delta Sport Tornado EMM II Dongen Volt Fortuna EBHV Heerle Avanti GHV 4 0 0 79-59 8 4 0 0 70-59 8 2 0 2 64-62 4 2 62-63 4 1 46-48 4 2 60-64 3 2 49-58 3 3 72-73 2 1 0 3 64-69 2 1 0 3 56-67 2 2 0 1 2 1 1 1 1 1 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9