streeknieuws U zit te plussen en te minnen om de scherpste hypotheek te vinden. Onze unieke Spaarhypotheek bespaart u al gauw 12,5% op de nettolasten. landbomr berichten nutsspaarbank BEZORG(ST)ER BMW-dealer Remeeus viert jubileum met open dagen Breed aanbod op verkoping van Stichting Woord en Daad PZEM koopt stroom van windmolens Contract onderzoek Bietencampagne wordt verlengd Fabriek voor mestverwerking 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 november 1987 Nr. 24233 OUWERKERK - Liefst drie dagen heeft BMW- dealer Remeeus uit Ouwerkerk uitgetrokken 0111 het 25-jarig jubileum te vieren. Remeeus houdt open huis op donderdag 12 november van 19.00 tot 21.00, op vrijdag 13 november tussen 10.00 en 21.00 uur en op zaterdag 14 november, van 10.00 tot 17.00 uur. „Als je 25 jaar BMW-dealer bent mag je best een beetje trots zijn. En dat zijn we dan ook", aldus Re meeus. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum heeft Remeeus een aan tal BMW's naar Ouwerkerk laten komen die u niet elke dag tegen zult komen. Zoals bijvoorbeeld de M-3, de race-versie uit de 3-serie. Een wagen met dik 200 pk onder de motorkap. De M staat dan ook voor Motorsport. Op de open dagen ook te zien bij Remeeus de BMW-325 cabriolet. Wellicht in ons koude kikkerland je geen voor de hand liggende keus, maar wel een schoonheid van een wagen. Verder de M535 i, 635 CSI en niet te vergeten de 324 Turbo Diesel. Daarnaast ook de BMW's uit de nieuwe 7-serie. Naast auto's op de open dagen van Remeeus ook aandacht voor kleding. Sporthuis Zierikzee werd uitge nodigd om sportieve kleding te la ten zien, maar ook uit eigen huis is er het nodige op kledinggebied te zien in de uitgebreide M style boutique met exclusieve BMW-kle- ding en accessoires. Een assorti ment dat, wat betreft de kleding, loopt van een t-shirt van 25 gulden tot lamsleren jacks. De laatste val len in een duidelijk hogere prijs klasse. Opbrengst stemt tot tevredenheid ZIERIKZEE - ,,Er zijn niet zoveel mensen op Schouwen-Duiveland die actief zijn in de Woord en Daad, maar het leeft wel duidelijk onder de men sen. Dat kun je wel afmeten aan het aantal mensen wat hier binnen is ko men lopen", aldus J. van den Berge. Hij is een van de mensen op Schou wen-Duiveland die zich actief inzet voor het werk van de Stichting Re formatorische Hulpaktie Woord en Daad. Van den Berge toont zich zeer tevreden over de verkoping, „De ver koping heeft alles bij elkaar 1375,55 gulden opgebracht. En dat stemt tot tevredenheid". Een heel gevarieerd aanbod. Dat was een van de kenmerken van de verkoping van Woord en Daad in de Christelijk Gereformeerde kerk aan de Zevengetij straat in Zierikzee. Overzichtelijk opgesteld op lange ta fels een keur aan artikelen, variërend van houtsnijwerk tot elpees. ,,We krijgen een deel van de spullen van banken en van winkeliers. Maar we dragen zelf ook heel wat bij. Bij voorbeeld dat beschilderde dienblad, of die beschilderde stukjes zeep. Vooral dat kleine spul loopt erg hard", aldus de echtgenote van Van den Berge, nu als verkoopster achter een van de lange tafels. Op de verkoping kon men ook te recht om de honger te stillen. Met wellicht het weerbericht in het hoofd was er gezorgd voor erwtensoep. ,,En dat trekt toch nog aardig wat men sen". Ook kon men zaterdag bij Woord en Daad terecht voor gebruik te kleding. Een van de trekkers op de verkoping was ongetwijfeld de klei ne rommelmarkt. Klein, maar met een zeer gevarieerd aanbod. Naast nuttige zaken als tafels, bedden en kinderboxen ook artikelen met een vleugje nostalgie. Zoals de fraaie, ou de jaren-vijftig radio, en de oprolbare linnen letterkaart aan de hand waar van vroeger ongetwijfeld heel wat kinderen het alfabet hebben geleerd. Naast acties als de verkoping afge lopen zaterdag onderneemt Woord en Daad ook andere activiteiten om aan de benodigde gelden te komen. Zo werd er, eveneens in de Christelijk Gereformeerde kerk, enige tijd gele den een zangavond gehouden. „En het is de bedoeling dat er dit voor jaar weer een dergelijke zangavond gehouden gaat worden. Wellicht met een mannenkoor uit Nunspeet. Maar dat is allemaal nog niet zeker", aldus Van den Berge. KERKWERVE E.O. Oud papier Sportvereniging WIK haalt zater dag 14 november weer oud papier op in Kerkwerve, Noordgouwe en Schuddebeurs. Verzocht wordt het papier vanaf 10.30 uur gebundeld op de stoep te zetten. NIEUWERKERK Ds. J. C. Weststrate bedankt voor beroep Geref. Gemeente Ds. J. C. Weststrate te 's- Gravenpolder heeft bedankt voor een beroep van de Gereformeerde Ge meente van Nieuwerkerk. Deze ge meente, die ongeveer 450 leden telt, is vacant sinds ds. M. J. van Gelder in 1985 naar Tricht-Geldermalsen is ver trokken. SIRJANSLAND Nieuw komkommerbedrijf De gebroeders Kik uit Bruinisse hebben het glastuinbouwbedrijf van de firma Van Dijk uit Sirjansland aangekocht. De voormalige tomaten- kwekerij wordt omgebouwd tot een komkommerkwekerij. Zoals de ge broeders Kik die momenteel ook in Bruinisse runnen. Het bedrijf in Bruinisse omvat 21.000 vierkante me ter en heeft en dagproduktie van 20.000, vooral voor de export bestem de, komkommers. Met het bedrijf in Sirjansland komt daar nu 33.000 vier kante meter bij. Het nieuwe bedrijf zal worden beheerd door L. Kik. MIDDELBURG - De NV PZEM (Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij) heeft zich door ondertekening van een contract met de Coöpera tieve Windenergie Vereniging Zeeuwind verplicht om door windmolens opgewekte ener gie af te nemen tegen de prijs die de klein-verbruiker nu be taalt voor zijn elektriciteit. Het is voor het eerst in Neder land dat via een overeenkomst erkend wordt dat windmolens machines zijn die voor eigen gebruik van coöperatieve le den stroom opwekken. Dat zei de voorzitter van Zeeuwind, de burgemeester van Kortgene, mevrouw E. Hoogendijk-van Duijn, na de ondertekening van het contract op het hoofdkantoor van de NV PZEM in Middelburg. De Vereniging Zeeuwind is op initiatief van de Zeeuwse Milieufederatie opgericht met als doel het bevorderen van energiebesparing, van gebruik van windenergie en andere duurzame vormen van energie. De vereniging heeft inmiddels al vijfhonderd leden die ge middeld vier tot vijfhonderd gulden hebben ingelegd. Daar onder bevinden zich particulie ren, bedrijven en gemeentes. Zeeuwind verwacht al in maart/april komend jaar drie windmolens van ieder 75 kilo watt te kunnen plaatsen bij Bath aan de Westerschelde. De NV PZEM zelf die met de plaatsing van de eerste com merciële windmolen op het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde in 1981 het eerste energiebe drijf was in Nederland dat zich stortte op windernergie, blijkt volgens de voorzitter van de raad van bestuur W. Don bereid windenergie en andere alterna tieve activiteiten te steunen. Daarbij zal de PZEM volgens Don ondanks het feit dat de Nederlandse industrie enkele jaren geleden niet in staat bleek een sterke windbestendi- ge windmolen af te leveren, mee blijven werken aan de ont wikkeling van grotere wind molens die een capaciteit hebben van rond de 1000 me gawatt. Don kondigde maandag aan dat de provincie Zeeland in 1988 met een energienota zal .komen waarbij uitbreiding van alternatieve energie aan de orde komt. Volgens Don hangt daar wel een prijskaartje aan in de vorm van verhoging van de gasprijzen. U bent op zoek naar een hypotheek die de laagste nettolasten oplevert, en die tegelijker tijd bescherming biedt tegen onverwachte rentestijgingen. De Spaarhypotheek van de Spaarbank is dan een aantrekkelijke finan- cieringsvorm voor u. De Spaarhypotheek is een hypotheek op basis van een zogenaamde gemengde levens verzekering. Dat wil zeggen dat u uw hypotheeklening combineert met sparen en verzekeren. Enerzijds leent u geld voor uw huis en anderzijds spaart u voor de aflossing. Het unieke van de Spaarhypotheek is, dat over het spaardeel een rentepercentage wordt vergoed dat gelijk is aan het percen tage dat u betaalt voor de hypotheek. Daardoor wordt de premie voor de verze kering laag. Zo bespaart u vele duizenden guldens op uw nettolasten. Gedurende de looptijd van de Spaar hypotheek lost u niets af, waardoor u voortdurend een maximaal bedrag aan rente kunt aftrekken. En aan het einde van de looptijd heeft u exact het geleende bedrag bij elkaar gespaard. Bovendien spaart u belastingvrij: de rente wordt tijdens de loop tijd en bij uitkering aan het einde niet belast. De Spaarhypotheek heeft een aantal bij zondere voordelen: Lage premie. Gunstige hypotheekrente. Duidelijke betalingsoverzichten. Gegarandeerde eindwaarde. Soepele regeling bij verkoop van uw huis: 'meenemen' van de hypotheek is mogelijk. Bij tussentijds overlijden wordt de hypotheek volledig afgelost. Gunstige afkoopwaarde: als u deze hypo theek tussentijds beëindigt, krijgt u het totaal van de opgebouwde spaardelen en de rente terug. Hiervoor betaalt u geen kosten. Hoeveel voordeel de Spaarhypotheek u oplevert, hangt onder andere af van uw in komen, uw leeftijd, de hoogte van het hypo theekbedrag en het rentepercentage. In een persoonlijk gesprek rekenen onze hypo theekadviseurs het voordeel graag voor u uit. Zierikzee Havenpark 16, telefoon 01110-14051 spaarbank ZIERIKZEE - De agrarische hoge scholen hebben dit jaar met contract onderzoek al bijna een miljoen gul den verdiend. Dit contractonderzoek is door de minister van landbouw en visserij aan de scholen opgedragen en daarbij de voorwaarde gesteld, dat zij met elkaar samenwerken. Dat het onderzoek ook in kringen van de handel aanslaat is een bewijs van de goede verstandhouding. De agrarische hogescholen verenigd in een stichting hebben een ruime voor sprong op andere universiteiten, die eveneens tegen betaling onderzoekin gen verrichten. ZIERIKZEE - De bietencampagne 1987 zal voor de suikerfabrieken twee weken langer duren dan was verwacht. Gepland was een campag ne van twaalf weken, zodat op 11 de cember zou kunnen worden afge draaid. De suikerfabrieken hebben nu aan de landbouw bericht, dat ook in de week van 14 tot en met 19 december nog bieten kunnen worden geleverd. Het zal dus de vraag zijn of deze bie ten nog voor 25 december zullen kun nen worden verwerkt. Ooi-zaak is de natte weken in september en oktober toen bieten rooien in de zware kleige bieden onmogelijk was, waardoor de aanvoer in het begin stagneerde. DEVENTER - Een door Cebeco op te richten fabriek voor mestverwer king met een capaciteit van twee mil joen ton per jaar zal worden ge bouwd in Deventer, daardoor zijn de locaties Rozenburg, Ede en Ambt Delden afgevallen. De bouw vergt de komende vijf jaar een investering van 150 tot 200 miljoen gulden. Niet alleen de varkenshouders, er zal voornamelijk varkensmest wor den verwerkt, zullen dat kunnen op brengen, want zij zullen per verwerk te ton mest 15,— tot 20,— moeten gaan betalen. Ook op flinke steun van de overheid wordt gerekend. Volgend voorjaar wordt eveneens in Deventer een proeffabriek ge bouwd, met een verwerking van 5.000 tot 10.000 ton per jaar, waar meerdere verwerkingstechnieken zullen wor den bestudeerd. BELGRADO - Noorwegen heeft 300 Jocgoslaven van Albanese afkomst asiel geweigerd en het afgelopen weekeinde teruggestuurd naar Joe goslavië. Dit heeft het Joegoslavische persbureau Tanjug gemeld. Wij vragen m.i.v. direkt voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in een gedeelte van RENESSE. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551. Veemarkt Leiden LEIDEN, 9-11. Slacht runderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 968, waarvan 150 stieren. Dikbillen extra kw. 8,25-/ 13,50; stieren 1c kw. 7.05-ƒ 7,95; 2o kw. 6,25 7,05; vaarzen lc kw. 7,10- 8,10; 2e kw. 6,20-/ 7,10; koeion le kw. 6,85-ƒ 7,90, 2c kw. 6,10-/ 6,85, 3e kw. 5,70 6,10; worstkoeien 5,35-/ 5,85. Handel: stieren redelijk, prijzen gelijk; koeien: handel redelijk, prij zen hoger. Slachtschapen- en lammeren (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 158. Schapen 4,00-/ 5,50; lammeren (rammen) 8,00-/ 9,00; lammeren (ooien) 7,75-ƒ 8,50. Schapen- en lammeren (per stuk). Schapen 150-/ 200; lammeren (rammen) 165-/ 210 en lammeren (ooien) 150-/ 175. Handel: schapen redelijk, prijzen gelijk; lammeren: handel redelijk, prijzen gelijk. Totale aanvoer 1126 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 9-11. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 259 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2400-/ 2900; ou de paarden 1700-ƒ 2550; 3-jarige 1750-/ 2550; 2-jarige 1275-/ 2125; veulens 625-/ 1200; hitten 700- 1425; slachtpony's 400-/ 950; Shet landers 300-/ 650. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,25-/ 5,75 en jonge slachtpaarden 4,60-/ 5.85. De handel was matig. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 9-11. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief BTW. Klei-aardappelen: Bintje 40-50 mm 11,00-/ 12,50; Bintje 40-50 mm 11,50-/ 13,50; Bintje 50 mm op waarts. vrij van grond, 12,50- 13,50; Bintje 50 mm opwaarts (fri tes) 12,50-/ 13,50; Eigenheimer 40 mm opw. in zakken 22,00 24,00. Zandaardappelen: Bintje 40-50 mm 6,50-/ 8,50 en Bintje 50 opwaarts (frites) 11,00-/ 12,00. Exportaardappelen: Bintje klei 45 mm opw. in zakken 13,00-/ 14.00. Vooraard appelen 4,00-/ 5,00. Stemming: rustig. Gulf Speed, 9-11 te Savannah Nedlloyd Amersfoort, 7-11 190 z. Paaseiland naar Papeete. Nedlloyd Delft, 9-11 te Singapore. Nedlloyd Hollandia, 8-11 te Ponce. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Gaast-Ferwoude en Exmorra-Allingawier (Samen op Weg part-time): G. Toes. kand. te Harder wijk; te Ede: J. P. Nap te Huizen. Aangenomen naar Staphorst, deel gemeente De Rank: P. Lindhout te Hoorn b.w.; naar Dongen en Rijen (Prot. Kerk Gem. Herv. Geref.): J. de Jong te 's-Gravenhage; naaf Biltho- ven: C. B. Roos te Amsterdam, die be dankte voor Gouda. Toegelaten tot evangeliebediening: mevr. C. K. J. Rog-Pronk, Gev. Dey- nootstraat 102, 2586 HW Den Haag. Toegelaten tdt evangeliebediening en beroepbaar gesteld: mevr. P. Sluy- ter, Bentincklaan 43c, 3039 KH Rot terdam; D. G. Noordennen, Schie- broeksel-23b, 3037 RN Rotterdam, 010-4662437. Gereformeerde Kerkert Aangenomen naar Vorden: drs. P. W. Dekker te Twijzelerheide; naar Surhuisterveen: drs. J. P. van Riessen te Stiens. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Bodegraven- Woerden: J. P. C. Simpelaar v.h. zen dingspredikant te Brazilië, wonende te Assen, die bedankte voor Broek op Langedijk. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Harderwijk-Zeewol- de: H. R. H. A. de Boer te Eemdijk; voor 's-Gravenhage-Scheveningen: A. van Hetcren te Werkendam. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Randburg (Z. Afrika): A. B. van der Heiden te Doetinchem; te Nijkerk: J. C. Weststrate te 's-Gra- venpolder, die bedankte voor Nieu werkerk (Zld.). Bedankt voor Middelharnis: J. Ka reis te Rijssen. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - De Gereformeer de Gemeente Oosterland heeft vrij dag 16 november om 19.30 uur dienst waarin voorgaat ds. Beens uit Scher- penisse,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7