Zierikzee wint en verliest in partij tegen Breskens Bruse Boys breekt verzet Veere in spectaculaire tweede helft NIEUWSBODE Bevelanders klopt DFS met harde speelwijze Mevo laat zich aftroeven door feller Kogelvangers SKNWK doelpuntloos gelijk thuis tegen Wolfaartsdijk Brouwershaven moet winst thuis aan Apollo laten Verder herstel Zonnemaire tegen Heinkenszand WIK en Waarde gelijkwaardig Duiveland naar zege en kop Zege Ouwerkerk versterkt kop in tweede klas Tegenvaller voor Dreischor i k 8 5-0 Zegemaar Van der Maas uit veld gestuurd ZIERIKZEE - De overwinning die Zierikzee zondag op eigen veld behaalde tegen Breskens heeft een aantal positieve kanten, maar ook een aantal negatieve aspecten gehad. Allereerst werd er een voor het zelfvertrouwen gunstige 5-0 score behaald. Daarnaast namen de Schouwenaren door een 0-1 nederlaag van OJC tegen Baronie de leiding over op de ranglijst in de tweede klas. Maar een hele grote domper bij al deze feestvreugde was het wegzenden van Wim van der Maas halverwege de tweede helft van de wedstrijd tegen Breskens. Thuisploeg houdt Schouwenaren eronder met 2-1 KAMPERLAND - Koploper Bevelanders heeft in de vierde klas KNVB za terdagvoetbal inet 2-1 gewonnen van DFS. Het was een meer harde dan fraaie ontmoeting in Kamperland. Het slachtoffer zat er na afloop een beetje gelaten bij in de kleedkamer van Zierikzee. ,,Na mijn eerste echte overtreding moest ik van de scheids rechter mijn naam opgeven", legde Van der Maas uit. ,,Toen heb ik tegen hem gezegd dat zoiets een teken van zwakte van de scheidsrechter was", aldus de vrije verdediger over de voor toeschouwers onnaspeurlijke rede nen voor zijn verwijdering. De onbezonnen opmerking van Van der Maas en de maatregel van arbiter Hellemons kan Zierikzee in de toe komst weieens duur te staan komen. Tegen ploegen die zich minder mak kelijk naar de slachtbank laten lei den dan Breskens zondag deed, zal wellicht de rust van de organisator in KERKWERVE - WIK heeft zater dag Waarde geen twee punten kun nen ontfutselen. Het kwam op eigen veld niet verder dan 1-1 tegen de ploeg die op de ranglijst net boven de Kerkwerenaren bivakkeert. De grootste tegenstander van het thuisspelende WIK was niet Waarde, maar de angst die in de ploeg rond waarde. Niettemin begonnen de Kerkwervenaren sterk. Marco Ganze- man leverde vanaf de linkerkant een aantal goede voorzetten af, die echter door Joost Rotte en Van Wezel niet in doelpunten werden omgezet. Laatst genoemde verscheen bijvoorbeeld twee keer alleen voor de keeper. Het hoopvolle begin kreeg na een kwartier een averechts vervolg, toen een Zuidbevelandse aanvaller vanaf de zestienmeterlijn de twijfelende WIK-defensie het nakijken gaf met een schot in de kruising: 0-1. Het overheersende WIK kon voor rust geen wijziging in de stand aanbren gen. Zelfs moest het oppassen voor de counter. Doelman Leo van den Ouden was gelukkig tweemaal paraat bij doorbraken. Het na de pauze gelijkopgaande duel kreeg na een kwartier spelen een terechte gelijke stand door de door Han van der Zande diepgestuur de Aren van Wezel, die alleen voor de keeper zijn zelfbeheersing behield: 1- 1. Vele overtredingen maakten de ont moeting er daarna niet aantrekkelij ker op. Joost Rotte had tien minuten voor tijd de wedstrijd kunnen beslis sen, doch schoot tegen de Waarde- doelman op. De laatste tien minuten verzuimden de gasten op hun beurt de winst te grijpen uit een van de ha chelijke situaties voor het WIK-doel. AMSTERDAM - Een felle brand in het geologisch laboratorium in het gebouw van de Universiteit van Am sterdam in de Roeterstraat in de hoofdstad, heeft voor miljoenen gul dens schade veroorzaakt. Dat de doelpunten uitbleven was gezien het wedstrijdverloop niet ver wonderlijk. SKNWK liet in de eerste twintig minuten leuk voetbal zien, maar toen het gevaar over de vleugels (Erwin Theunisse en Jan Tierie) door Wolfaartsdijk was geneutraliseerd, bleef er voor de manschappen van de defensie ontbreken. Alle elftallen zullen namelijk van nu af aan extra gemotiveerd gaan proberen om Zie rikzee beentje te lichten. Dat is nu eenmaal de consequentie van het koploperschap. Zierikzee startte tegen Breskens zonder Martin Quist en. de nog ge blesseerde. Kees Verkaart op het mid denveld. Dat kon de thuisploeg zich best permitteren, want de Zeeuws vlamingen bakten er in die linie wer kelijk helemaal niets van, ondanks de aanwezigheid van toch kundige balgoochelaars als De Muynck en Snouwaert. Het leek er veelal op dat de Bressiaanders zich nu reeds bij de gradatie hebben neergelegd, zo wei nig legden zij bijvoorbeeld de gretige Ronald en Marco van Oeveren in de weg. Het aanvankelijk lichte over wicht van Zierikzee kreeg al na een kwartier gestalte in een 1-0 voor sprong door eeri lage afstandsknal van Ronald van Oeveren in de uiter ste hoek. Van de eerste zorgen bevrijd, lieten de mannen van Hans van der Wekke de bal vervolgens vlot in de gelederen circuleren. Na een minder vlotte actie van Van der Maas, die de bal ver speelde, kwam Breskens via Henk Ottens tot het enige gerichte schot van de wedstrijd. Zierikzee-goalie Peter Noordijke wist de scherpe schuiver echter net langs de verste paal te werken. Hoewel de gewaar schuwde thuisploeg reageerde met een nog groter veldoverwicht gedu rende de overige twintig minuten De inzet die er vorige week.tegen Bevelanders .wel was, hadden de Zie- rikzeéénaars nu thuis gelaten. Dat brak l,elijk op voor het elftal van Pe ter Goedegebuure, dat langzarher- hand in de gevarenzone komt. „De spelers bij Mevo moeten meer voor el kaar werken", beseft aanvoerder Re- né Verwijs het gevaar van de Zierik- zeesé gemakzucht. „We hebben goede voetballers zat, maar te dikwijls zit ten ze in de kantine te praten over de tekortkomingen van tegenstanders zonder ook eens naar zichzelf te kij ken". Het was weer het bekende recept bij Mevo. De ploeg was wel meer in balbezit dan Kogelvangers, maar niet doortastend genoeg om in aanvallend opzicht veel gevaar te stichten. Om dat de Willemstad-bewoners evenmin voor opwindende momenten konden zorgen, was er sprake van een matte eerste helft. Behalve dan in de twin tigste minuut, toen Pieter Moerland bij een uitval vanaf de rand van het trainer Kees Kommer weinig anders over dan de mogelijkheden in het cen trum te zoeken. Daar hadden de gas ten genoeg pionnen geposteerd om onheil te voorkomen, teneinde het be oogde punt uit Nieuwerkerk mee te kunnen nemen. De defensie van Wol faartsdijk vertoonde dan ook geen voor rust, kreeg de Breskense invaller-doelman Quekelberghe niet al te veel werk te verrichten omdat er weinig geschoten werd. Alleen de op gekomen Bart Helbers en Leen Kos ter zorgden elk een keer voor drei ging, alvprens in de ruim bemeten blessuretijd de diepgestuurde Marco van Oeveren vanuit een scherpe hoek het tweede doelpunt liet noteren. In de tweede helft kon Zierikzee probleemloos op zoek gaan naar meer treffers. Slechts de snel naar de pen of de fluit grijpende arbiter Hel lemons zorgde regelmatig voor de dissonant in het optrèden van het harmonische Zierikzeese geheel en het rammelende Breskens door zijn soms onverwachte beslissingen. Niet temin werd het in de zesde minuut na de hervatting reeds 3-0 door een solo actie op rechts van Rini Verwest, die de bal daarbij van korte afstand in het dak van het doel kanjerde. Kalmpjes kabbelde het spel voort totdat het kortstondige stormpje rond het wegzenden van Van der Maas opstak. Tben de gemoederen waren bedaard, wees het tot tien man gereduceerde Zierikzee nog eens uit drukkelijk op de zwakte van Bres kens door gewoon nog twee keer te scoren. Ronald van Oeveren wrong zich op zijn eentje door het centrum van de verdediging met een 4-0 stand als gevolg. Een kwartier voor het ein de knalde Rini Stoutjesdijk fraai raak uit een voorzet, na knap voorbe reidend werk op links van Rini Ver west. strafschopgebied doeltreffend uit haalde: 1-0. Meteen na rust kwam er een uitge lezen mogelijkheid voor Martin van de Houten om de stand gelijk te trek ken uit een doorkopbal van Olivier Verwest. Praktisch op de doellijn staande trof hij de paal. Het met veel manschappen achter de bal opereren de Kogelvangers liep tot overmaat van ramp voor Mevo in de twintigste minuut verder uit naar 2-0 door af gestraft pingelwerk van Marco Sa- man. Mevo bleek daarna plotseling wel bereid om wat zweetdruppels te spen deren voor een beter resultaat. Die inspanningen bleken te laat tegen de massaal verdedigende thuisploeg, die met een paar stevige jongens in het centrum de defensie gesloten hield door veelvuldig de bal meteen op de pantoffel te nemen. Alleen Mar co Does kon tien minuten voor tijd een keer succes afdwingen uit een voorzet van René Flohil: 2-1. neigingen om offensieve pogingen van ploeggenoten te ondersteunen. Behoudens een paar afstandsschoten van Jan Tierie en Adrie Matthijsse had Wolfaartsdijk voor rust weinig te duchten. Met Robin Vrij als extra aanvaller voor Lennart de Looze kon SKNWK na de pauze het laken niet naar zich toetrekken. Het veldspel werd er niet beter op, ook niet na het inbrengen van Bram Roks voor Laurens Kik. Er was door het korte speelveld en de buitenspelval voor beide ploegen eenvoudigweg geen ruimte om ge vaarlijk te worden. Eén keer werd Robin Vrij op de zestien meter in kaïisrijke positie neergehaald, waar door ook die mogelijkheid op de winst tenslotte verloren ging. OOSTERLAND - Duiveland heeft zaterdag in de tweede klas afdeling opnieuw alleen de leiding genomen. Zelf won de ploeg met 4-2 van Kats, terwijl concurrent Dauwendaele met 1-1 gelijkspeelde tegen Cadzand. Het duel in Oosterland begon met twee ploegen die zich beide hadden voorgenomen om de tegenstander af te bluffen met een fel offensief. Dui veland had in deze enerverende fase het geluk als eerste te scoren door een raakkoppende Jaco de Jonge uit een vrije trap van Jaap Brekelmans. Bin nen een half uur was het drukkende Kats echter weer langszij via een tref fer van Jan Mulder. Nog vijf minuten later zag het er somber uit voor de thuisploeg toen Joop de Wild 1-2 in schoot. Meteen na rust had Duiveland het geluk van een topploeg. Adrie Bal on derschepte een verkeerde terugspeel bal die de meegekomen Kees Zwager mocht afronden: 2-2. Deze ruggesteun deed het geloof in de Duivelandse ge lederen terugkeren, terwijl tevens een conditioneel surplus aan het licht kwam. Diep in de tweede helft kwam de beloning via en fraaie bal op de slof van André van de Berg: 3-2. De gasten moesten door blessures ver volgens met tien man verder spelen, hetgeen de zaak voor Duiveland er al leen maar eenvoudiger op maakte. Kees Zwager krulde tenslotte een bal van grote afstand voorbij de Kats- keeper en legde de 4-2 eindstand vast. OUWERKERK - Ouwerkerk heeft zondag door een 4-1 overwinning op Kwadendamme II zijn koppositie in de derde klas afdeling versterkt. Concurrent Dreischor verloor name lijk volkomen onverwacht met 1-2 van Hansweertse Boys II. De thuisploeg domineerde de gang van zaken gedurende vijfentachtig minuten. Met felheid op de bal en een goede conditie hield Ouwerkerk het verdedigende Kwadendamme onder druk. Ongeveer vijf minuten voor tijd brak Eric Bleyi op aangeven van Jaco Brouwer met een strak schot eindelijk de ban: 1-0. Even later had Bleyi succes met een soortgelijke knal, dit keer na voorbereidend werk van Peter Bezemer. Hetzelfde spelbeeld leverde een kwartier na de pauze 3-0 op door een solerende Jaco Brouwer. Via een strafschop kwam Kwadendamme nog tot 3-1 terug, maar in «de tach tigste minuut liet Peter Bezemer de 4- 1 eindscore optekenen. DREISCHOR - Het ongeslagen Dreischor heeft zondag zijn eerste nederlaag geleden. Het verloor op ei gen veld met 1-2 van Hansweertse Boys II. Toch was Dreischor het grootste ge deelte van de wedstrijd de betere ploeg. Gabi Tbonder maakte er na een half uur echter verrassend 0-1 van, terwijl kansen voor Wim van der Linde en Marcel IJzeb'rand van de thuisploeg geen doelpunten werden. Tien minuten na rust sloegen de be zoekers weer toe tegen het overheer sende Dreischor, dit keer via De Groot: 0-2. Uiteraard voerde het elf tal van Wim Kommer daarna de pres sie op tegen het massaal verdedigen de Hans weert. Ofschóon enkele wonderlijke situaties en goede scho ten van Wim van der Linde en Luc Heijboer geen treffers brachten, kwam tien minuten voor tijd Drei schor tot 1-2 terug. Jan Witte ging een een-twee combinatie aan met Marcel IJzebrand aan die door de laatste werd afgerond. Daar bleef het onver wacht bij. cob van den Berge. Tbch blijft het verschil met de on derste ploegen in de derde klas ge ring, namelijk slechts twee punten. Na de zoveelste thuiswinst van Bruse Boys realiseerde bijvoorbeeld laatste man Jaap van den Berge zich terdege, dat het daarom oppassen blijft voor zijn ploeg. „We hebben vandaag dan wel weer gewonnen", stelde hij, „maar het gaat nog steeds te moei zaam bij ons". Tbvens stak hij min of meer de hand in eigen boezem door te wijzen op de defensieve onoplettend heid van Bruse Boys. Zo kon het voor dien vrijwel machteloze Veere in de slotfase onnodig tot 3-2 terugkomen, merkte hij kritisch op. Voor de eerste zege in een uitwedstrijd zag de vrije verdediger alleen perspectieven voor Bruse Boys bij een wat fellere hou ding in het veld. „De instelling zal bij ons wat dat betreft moeten verande ren. Er zijn jongens die denken dat we in de top mee kunnen draaien, maar zo eenvoudig ligt het niet. Je moet dat met werken afdwingen". De werklust leek bij Bruse Boys za terdag voor rust eveneens een beetje Volgens DFS-oefenmeester Jaap van Huizen was het treffen tussen de twee strijdende partijen duidelijk te hard. Nog geruime tijd na afloop klaagde Van Huizen, die zich volgens eigen zeggen daarbij niet liet leiden door het geleden verlies („daar ben ik de man niet naar"), over lankmoedig optreden van scheidsrechter Wij- nands tegenover de thuisploeg. „Leo Rijnberg is er zo bijvoorbeeld gewoon 'uitgeschopt". Maar de nadelige 2-1 cijfers blijven natuurlijk wel staan, realiseerde Van Huizen zich. Na vijf minuten, toen er nog niets aan de hand was, kwam DFS een keer goed weg na een foutieve terugspeel bal van Marcel van Grunsven naar een tegenstander die niet wist te sco ren. Tot halverwege de eerste helft gingen de elftallen gelijk op, met aan DFS-zijde kansjes voor Quaak en Van der Have. Het was echter Bevelanders dat toen een treffer maakte door een ongehinderde Leo Versluis. Het aanbreken van de 'schaaffase' ZONNEMAIRE - Zonnemaire is zich na enkele zwakkere verrichtingen de laatste tijd goed aan het herstellen. Er werd een 3-1 thuiszege geboekt-te gen Heinkenszand, waardoor de top van de vierde klas afdeling weer een beetje in zicht komt. Het op scherp staande Zonnemaire maakte in de eerste helft korte met ten met Heinkenszand. Al in de vier de minuut maakte Peter de Munnik er bij de verste paal koppend 1-0 van uit een voorzet van rechts door Marco Thnis. Na ruim een kwartier spelen rondde Niek Deïst op identieke wijze te ontbreken. In het eerste kwartier kwam het technische Veere dan ook twee keer gevaarlijk door met kop ballen van stormram Karei Vergou we, waarvan de eerste rakelings naast ging en de tweede werd gepa reerd door Steef van de Velde. De kentering brak meteen daarop aan met een voorzet die de beweeglijke Tbnnie van den Berge op het hoofd 'schilderde' van neef Jacob. Het werd (nog) geen doelpunt. Niettemin bleef Bruse Boys proble men ondervinden met het vroegtijdi ge stoorwerk van deWalchernaren op het middenveld. Het gevolg was een slordige passing en veel balverlies. De voorsprong die na precies een half uur voor de thuisploeg op het bord kwam was derhalve nauwelijks ver diend te noemen. Wel was de treffer, een keiharde vrije trap van Jacob.van den Berge door de Veerc-muur, van hoge kwaliteit. Na rust lag het tempo in de wed strijd plotseling aanzienlijk hoger. en de blessure van Leo Rijnberg maakten DFS er niet rustiger op, al kon het soms voor dreiging zorgen door een-twee combinaties. Het voor al bij hoekschoppen gevaarlijke Be velanders scoorde echter evenmin als de gasten. De teruggekeerde zelfbeheersing bij DFS werd een kwartier na rust beloond met de gelijkmaker van Johnny van der Hava Hij rondde een samen met Martin Kooman over rechts opgezette aanval schitterend af met een schot vanuit het aanvals- centrum. Opnieuw sloeg de hardheid in het spel daarna toe, terwijl verder de buitenspelval zorgde voor veel on derbrekingen en weinig kansen. Een kwartier voor tijd raakte DFS op de finitieve achterstand door een rake kopbal van Leo Wilderom uit een voorzet vanaf rechts door de opko mende Versluis. De doorbrekende Johnny Quaak kon twee minuten voor tijd niets aan de stand verande ren voor DFS omdat hij werd terug gefloten. werk van Jan Kaspers af. Daarmee was de koek nog niet op, want tien minuten voor rust kon Jan Kaspers van dichtbij aanleggen: 3-0. Een gewijzigde thuisploeg bracht er na de pauze veel minder van te recht tegen het vrijwel machteloze Heinkenszand. Tb gretig werd naar voren gestormd, met behalve wanor de ook een tegentreffer tot gevolg hebbend, halverwege de tweede helft: 3-1. Een iets wakkerder Zonne maire eiste wel de slotfase voor zich op. Doelpunten kwamen er echter niet meer. Mede door de terugval van het aan geslagen Veere kon Bruse Boys nu veel meer openingen vinden dan voorheen. De ruimte van de onover tuigend oprukkende gasten werd met name op links dankbaar benut door de weergaloos passerende Tbnnie van den Berge, die Jacob van den Berge en Theun de Ronde van de nodige mu nitie voorzag. Na een dik kwartier spelen kopte Jacob van den Berge eerst vallend een vrije trap via de keeper en de paal naast. Maar Theun de Ronde kon even later een voorzet van Tbnnie van den Berge (voorafge gaan door een slim hakballetje van Jacob) eenvoudigweg niet meer mis sen: 2-0. Een kwartier voor tijd had de span ning door een tegendoelpunt van Re né Schreuder terug kunnen komen, als niet uit de eerste de beste tegen aanval Jacob van den Berge met een lob opnieuw de Veere-kceper had ver schalkt: 3-1. Dat Piet Goedbloed vijf minuten voor lijd er ten koste van een hoofdwond 3-2 van maakte, kon de thuisploeg niet meer deren. WILLEMSTAD - Mevo heeft zich zaterdag laten aftroeven door een feller Kogelvangers. Het werd 2-1 voor de thuisploeg in Willemstad. Na een 2-0 ach terstand schrok Mevo te laat wakker. NIEUWERKERK - SKNWK heeft zaterdagop eigen veld een kostbaar punt veroverd tegen Wolfaartsdijk. De bezoekers bleken evenmin in staat om te doelpunten als de thuisploeg, dus de brilstand bleef gehandhaafd op het sco rebord. De teruggekeerde SKNWK-routinier Bram Roks (linksmidden in gestreepte shirt) probeert een Wolf aartsdijkspeler te snel af te zijn. Leo en Joop Wandel (rechts) kijken belangstellend toe. Na rommelig begin voor rust BRUINISSE - Het kan weer even lijden voor Bruse Boys in de derde klas KNVB van het zaterdag-voetbal. De Duivelanders stelden hun positie in de middenmoot van de ranglijst voorlopig veilig door op eigen veld met 3-2 te winnen van Veere. Dat gebeurde in een wedstrijd die voor rust weinig aantrekkelijk was, maar die na de pauze ont brandde door vooral een aantal schitterende acties van het illustere duo Tonnie en Ja- Ondanks overwicht en voorsprong BROUWERSHAVEN - Eersteklasser Brouwershaven heeft zaterdag een zware tegenvaller moeten incasseren door op eigen veld te verliezen van Apollo. Het werd 1-3 na een eerdere voorsprong voor de thuisclub en met voor rust kansen op meer. De eerste helft speelde de thuis ploeg bijzonder sterk, en het zag er dan ook helemaal niet naar uit dat Brouwershaven problemen zou krij gen met Apollo. Het was echter al wel een veeg teken dat van de ruime handvol doelrijpe kansen geen ge bruik werd gemaakt dooi/ de thuis ploeg. Arjan Visser bracht Brouwers- haven na twintig minuten op een 1-0 voorsprong door met zijn zwakke lin kervoet van afstand in de hoek te schieten, maar daar bleef het bij. Vijf minuten eerder had Martin Quist reeds met een spetter de lat ge teisterd. Apollo had aanzienlijk minder moeite met doelpunten maken, want bij de eerste echte aanval van de 's- Gra venpol dernaren was het twee mi nuten voor rust meteen raak door Van Kessel. De tweede helft kwam Brouwers haven veel minder en-krampachtiger Uit' dé startblokken."Hetuitvallen" van Visser en Martin Quist beteken de verdere verzwakking. Het lééd was niet meer te overzien toen min der dan een kwartier voor tijd de door het centrum solerende Jos Schouten 1-2 scoorde. Twee minuten voor tijd kwam de genadeklap door een tweede treffer van Van Kessel: 1- 3. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 8