A. Blommaert wint eerste prijs voor onderhoud tuin Amateur Comedie Zierikzee vraagt gemeente subsidie Oorkonde voor A. Deurloo na 17 jaar vrijwillig brandweerwerk Goede belangstelling voor ruilbeurs in speel-o-theek Twee auto's total loss Doorgereden na aanrijding Botsing- door remmende auto ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jeugdige vandalen vernielen ruit Botsing voor rode licht Politie als kraamhulp 4 1 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag; 9 november 1987 Nr. 24232 3 „We sullen je missenmaar niet voor de brandwant die blussen we zelf wel ZIERIKZEE - „We zullen je missen, maar niet voor de brand, want die blussen we zelf wel", aldus A. Heyboer, voorzitter van de feestcommissie van de vrijwillige brandweer van Zierikzee tijdens het afscheid van brand weerman A. Deurloo. „De heer Deurloo was altijd een actief en gewaardeerd korpslid. Bij een grote brand was hij er altijd bij en hij had ook altijd een belangrijk in breng op feestjes", aldus burgemeester inr. J. J. P. M. As- selbergs van Zierikzee. Namens het college overhandig de Asselbergs de scheidende brandweerman een officiële oorkonde. ,,Ik ben nog niet zo lang burge meester, maar ik heb toch al de nodi ge ervaringen met het brandweer korps van Zierikzee opgedaan", aldus Asselbergs. ,,Ik ben laatst meege- weest naar de landelijke wedstrijden in Zevenaar waar de ploeg uit Zierik zee de vierde plaats haalde. Dat kun je toch wel een grandioos succes noe men. Natuurlijk gaat het niet altijd zo goed, maar het gaat niet om het winnen, maar om het meedoen". Nieuwe wagen Asselbergs kondigde aan dat op de begroting voor 1988 een bedrag van 325.000 gulden staat genoteerd voor een nieuwe brandweerwagen. Dit ter vervanging van de Magyrus-Deutz uit 1971. „Dat is veel gemeenschapsgeld, maar een brandweerkorps moet alert kunnen handelen met goed mate riaal". Volgens Asselbergs staat ook de aanschaf van een video-recorder op het programma. Dit voor lesdoel einden. Vervolgens lichtte de burgervader de doopceel van Deurloo die na 17 jaar actief te zijn geweest in het brandweerkorps van Zierikzee af scheid nam van de brandweer. „Deur loo komt eigenlijk uit Den Haag, maar hij woont hier al heel lang, en zit ook al lang bij het korps. Hij be gon bij het korps in 1970 als brand wacht tweede klas en begin 1976 werd hij bevorderd tot brandwacht eerste klas. Per 1 november 1987 was hij hoofdbrandwacht, nadat hij in okto ber 1982 voor twaalfeneenhalf jaar trouwe dienst het bronzen brand- weerkruis ontving". Verhuisd Eind 1980 verhuisde Deurloo naar Ellemeet en strikt volgens de regels had hij toen eigenlijk het korps moe ten verlaten. Regel is namelijk dat de brandweerlieden van het korps Zie rikzee ook in die gemeente moeten wonen. Asselbergs: ,,De toenmalige brandweercommandant heeft Deur loo echter laten blijven omdat deze het grootste deel van de dag toch in Ziei-ikzee aanwezig was waar hij zijn brood verdiende in cafetaria 't Cen trum. Nu heeft hij ook de exploitatie van dat cafetaria beëindigd en is het afscheid definitief". „Naast ernst is er in een brand weerkorps ook ruimte voor leut. Ont spanning is het cement voor een goed korps", aldus Asselbergs, er daarbij op wijzend dat Deurloo ook in die 'leut' zeker een fiks aandeel heeft ge had. ,,Ik heb Deurloo leren kennen als een enthousiast brandweerman. Een man ook die soms de dingen recht voor z'n raap kon zeggen. Wij als gemeente zijn hem erg dankbaar voor z'n geweldige inzet". Uit handen van Asselbergs mocht Deurloo naast de oorkonde ook een bronzen straal- pijpvoerder ontvangen. Brandweercommandant H. Fierens overhandigt scheidend brandweerman A. Deurloo een tinnen schaal met inscrip tie, ,,De burgemeester heeft mij al heel wat gras voor de voeten wegge maaid", aldus brandweercomman dant H. Fierens in een korte toe spraak. Hij haalde herinneringen op en roemde vooral Deurloo's kundig heid met de bijl. ,,En als er brand alarm was in Zierikzee waren er al tijd mensen in de Vis straat die wat raar opkeken als André eraan kwam op z'n fietsje. Gillen en brullen, blik op oneindig, want hij wilde op tijd bij fle brandweerkazerne zijn", aldus Fierens. ,,Ja, dat was een geweldige tijd". Fierens zette vervolgens me vrouw Deurloo in het zonnetje. „Een brandweerman kan niet zonder een vrouw die achter hem staat, en jij bent altijd een grote steun voor hem geweest", aldus Fierens. Hij bood Deurloo namens het brandweerkorps Zierikzee een tinnen schaal met in scriptie aan. Tot slot van het officiële gedeelte stelde Fierens twee nieuwe leden van de vrijwillige brandweer voor: M. Viergever en A. Teuns. Deur loo zelf tenslotte in een kort dank woord: „Jongens, bedankt voor de prettige samenwerking. Ik heb het al tijd met veel plezier gedaan". Opbrengst hoger dan vorig jaar ZIERIKZEE - De Amateur Comedie Zierikzee heeft bij de gemeente Zierikzee aangeklopt voor een jaarlijkse subsidie. Deze zou een bijdrage kunnen leveren aan het verbeteren van de kwaliteit, waardoor de voorstellingen van dit uit amateurs bestaande gezelschap wat meer pu bliek trekken. Dit verzoek komt aan de orde tijdens de raadsvergadering die maandag 16 november in het stad huis wordt gehouden. Aanvang 19.30 uur. ZIERIKZEE - „We denken steeds dat het minder zal worden, maar het valt elk jaar weer mee", aldus L. Ne- derhoed van de Speel-o-theek Schou- wen-Duiveland. Zaterdag hield de speel-o-theek een speelgoedruilbeurs in het voormalige schoolgebouw aan de Dr. Basterstraat in Zierikzee. In totaal werd er voor ruim 1000 gulden verkocht. Voor de speel-o-theek is de netto-opbrengst 287,20 gulden. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuw materiaal. Het grote verschil tussen verkoop en netto opbrengst is te wijten aan het feit dat de speel-o-theek op de speelgoedruilbeurs, eigenlijk fun geert als.tussenpersoon, Mensen bie-, den,.hun overtollig geworden speel goed aan dé speél-o-theek aan ter verkoop. De speel-o-theek krijgt dan bij een geslaagde transactie twintig procent van de verkoopprijs. Een deel van het speelgoed op de ruil beurs werd aan de speel-o-theek ge schonken. Verkoop daarvan betekent voor de speel-o-theek dus pure winst. Verjongd Volgens Nederhoed is er sprake van een zekere verjonging bij de klanten van de speel-o-theek. „We proberen ook speelgoed uit alle rubrieken in voorraad te hebben. Dus zowel spel materiaal gericht op taalontwikke ling als spelmateriaal gericht op emotie, beweging. En we willen ook zoveel mogelijk rekening houden met gehandicapte kinderen". „Het blijkt voor ouders vaak moei lijk om te bepalen aan welk speel goed hun kind op gegeven moment toe is. Voor kinderen die zich 'anders' ontwikkelen is het zoeken van ge schikt materiaal meestal een nog gro ter probleem", aldus een informatie folder van de speel-o-theek. Samen delen Het doel van de speel-o-thèek is om speelgoed en spelmateriaal uit te le nen aan kinderen en hun ouders of opvoeders. Daarnaast heeft de speel- o-theek een adviserende taak op het gebied van gebruik en aanschaf van speelgoed. Nederhoed: „Wat je soms wel ziet is dat kinderen meerdere ma len hetzelfde stuk speelgoed meene men, eraan gehecht raken. En ik zie bij mijn eigen kinderen dat ze door de speel-o-theek leren om dingen sa men te delen. 'Je mag het wel drie we ken lenen hoor' zeggen ze dan tegen een vriendje". SCHUDDEBEURS - een lichtge wonde en twee auto's total loss. Dat was de balans van een aanrijding die zaterdagavond omstreeks 19.15 uur plaatsvond op de Kloosterweg nabij Schuddebeurs. A. L. v. d. V. uit Noordgouwe reed in de richting Zon- nemaire en zou door een te hoge snel heid ter hoogte van de Roterijdijk uit de bocht zijn gevlogen. Hij kwam op het linkergedeelte van de weg terecht waar M. N. V. uit Noordgouwe juist kwam aanrijden. Er vond een fronta le botsing plaats waarbij beide auto's totaal werden vernield. A. L. v. d. V. werd met verwondingen naar het Ro de Kruisziekenhuis gebracht maar kon later weer huiswaarts keren. M. N. V. liep geen verwondingen op. Bei de auto's werden weggesleept. ZIERIKZEE - C. M. v. d. H. uit Zie rikzee liep vrijdag beschadigingen op aan zijn bromfiets toen hij moest uitwijken voor een personenauto. Hij reed in de Weststraat te Zierikzee toen vanuit de tegenovergestelde richting een personenauto naderde. De bromfietser hield bij het passeren zo weinig ruimte over dat hij ten val kwam. Zijn voertuig en kleding wer den beschadigd. De auto reed door. Tot dusverre heeft deze Comedie in 1985 slechts een startsubsidie van vijfhonderd gulden ontvangen. Dit met het argument dat er binnen de gemeente Zierikzee nog geen ama- teurtonëelgézelschap actief was en de nieuwe* 'Vereniging "in een behoefte vóórzag. De eenmalige subsidie is, zo blijkt nu, niet toereikend voor de to neelspelers öm de kwaliteit voldoen de te verbeteren. Om die reden vra gen de comedianten de gemeente dan ook een jaarlijkse subsidie van maxi maal 750,-. Appèl Ook de Stichting Appèl Bestrijding Criminaliteit uit -Lemmer heeft voor een subsidie bij de gemeente aange klopt. Gevraagd is een tegemoetko ming van een dubbeltje per inwoner. Het college heeft echter zo zijn twij fels of deze stichting in staat is een wezenlijke bijdrage te leveren aan de bestrijding van de criminaliteit in 'Zièfikzéë. Verder moet de raad de begroting wijzigen om het benodigde bedrag van 17,5 mille vrij te maken voor de bijdrage in de kosten van de bij standsverlening. Deze verhoging is noodzakelijk gezien de herziening van het sociale stelsel. Ook voor de aankoop van vier ijzeren inhoudsma ten die in de periode tussen 1870 en 1912 werden gebruikt moet de raad de benodigde middelen (ruim zeshon derd gulden vinden). Een regelmatig terugkerend onder werp in de raadsvergadering is de bouw van 46 woningen in het oude pand van de Corneliastichting. Werd de gemeente eerder te hulp geroepen bij de financiering van dit project van Beter Wonen, nu moet de raad ak koord gaan met het verstrekken van een gemeentegarantie voor de klimle- ning van vijf miljoen gulden die deze woningbouwvereniging aan moet gaan. Met het oog op eventuele verlie zen die voor de gemeente kunnen voortvloeien uit het garanderen van rente en aflossing van deze lening wordt de staatssecretaris van volks huisvesting eveneens verzocht deze mogelijke verliezen op zich te nemen. Herverdeling stadsvernieuwing In het kader van de stadsvernieu wing heeft de gemeente dit jaar een bedrag van 540.508,- tot haar be schikking. De raad wordt gevraagd hiervoor een herverdeling te maken. Volgens dit herverdelingsbesluit wordt voor de restauratie van monu menten en beeldbepalende panden 273.140,- gereserveerd terwijl voor woningverbetering door particuliere woningbezittere aan een kwart mil joen wordt gedacht. gestelden die bij deze stichting aan klopten, tegenwoordig ligt het nut van deze tuinen meer op het vlak van vrijetijdsbesteding. Zo blijkt uit de woorden van secretaris/penning meester F. Vos. Voor een luttel bedrag kan men jaarlijks een lap grond met •een gemiddelde oppervlakte van 400 m2 meter (40 Schouwse roeden) huren ■om deze met de meest uiteenlopende gewassen te bebouwen. Voorwaarde hierbij is dat maximaal een kwart van de beschikbare grond met een zelfde gewas wordt bebouwd. Wachtlijst Dat er ook nu nog veel belangstel ling voor deze tuinverhuur bestaat bleek uit de woorden van Van de Zan- de. „De wachtlijst die enkele jaren geleden bestond is vorig jaar verdwe nen. Dit jaar zijn drie tuinen niet ver huurd", meldde de voorzitter die er verderop wees dat het afgelopen jaar bijzonder veel nattigheid met zich meebracht. Ondanks dit wat moeilij ke jaar voor de tuinierders was Van de Zande van mening dat de tuinen er gezien de slechte weersomstandighe den goed bijliggen, al had hij daar naast kunnen constateren dat het on derhoud van een aantal tuinen te wensen overliet. ,/Iben ik dat zag vroeg ik mijzelf af wat die huurders eten". Op grond van het deskundige oog van de jury vielen er zeven huurders in de prijzen. Een zevende plaats was er voor J. Berrevoets. Op de zesde plaats eindigde D. Priemis. W. Snij ders kwam uiteindelijk op de vijfde plaats terecht en M. Kristallijn reikte tot een vierde plaats. „Het brons" was voor C. van de Hoek terwijl J. den Haan als bijna-winnaar uit de bus kwam. De eerste prijs was voor de zeventigjarige A. Blommaert. Lap grond Zijn lap grond (80U m2) aan de E. Sandströmweg verschaft hem zoveel radijzen, aardappèlen, sjalotten, erwten en dergelijke dat hij een be roep moet doen op zijn kinderen om de vruchten van zijn tuinarbeid te consumeren. Dit alles realiseert de oud-visser zonder het spuiten van chemische bestrijdingsmiddelen en met een minimum aan kunstmest. „Zeg nu zelf. wat is vijfentwintig ki lo kunstmest voor 800 m2 per jaar" zegt Blommaert die als het weer het maar even toelaat in zijn tuin te vin den is. BRUINISSE - Op de rijksweg N-59 nabij de sluis van Bruinisse ontstond zaterdag, omstreeks 12.00 uur een aanrijding waarbij twee personenau to's werden beschadigd. Het betrof twee auto's die vanuit de richting Goeree-Overflakkee kwamen. R. A. uit Overveen remde af voor een auto voor hem die langzaam reed. J. S. uit Capelle aan de IJssel die achter hem reed zou dat te laat hebben opge merkt waardoor de botsing een feit werd. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar 1 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE - M. v. d. S. uit Zierik zee werd vrijdagavond om ongeveer 22.00 uur opgeschrikt toen de ruit van de woonkamer van zijn woning aan de Wandeling werd ingegooid. M. v. d. S. zag vier jongens op twee fietsen wegrijden. De ruit van 60 centimeter bij 1,40 meter werd vernield door middel van een steen. De waarde is ongeveer 120 gulden. SEROOSKERKE - Het afremmen voor het rode licht op de kruising in de provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede werd F. L. uit Zierik zee noodlottig. Zaterdagmiddag om streeks 15.15 uur reed hij in de rich ting Haamstede. H. V. H. uit Amsterdam die achter hem reed zou te laat hebben gereageerd toen de Zierikzeeënaar stopte voor de stop lichten. Hij reed achter op de auto van F. L. Beide voertuigen werden beschadigd. Wachtlijst voor tuinen weggewerkt ZIERIKZEE - Netheid, variatie en hoeveelheid. Op grond van die criteria kwam de tuin van A. Blommaert uit Zierikzee dit jaar als de best onderhouden tuin uit de bus. Voor die prestatie ontving de zeventigjarige Zierik zeeënaar tijdens een korte bijeenkomst in de hal van de Nutsspaarbank uit handen van de voorzitter van de Stichting Nutstuingrondverhuring, H. J. van de Zande, de eerste prijs. Met deze wedstrijd herleeft elk jaar in 1911 begint. In dat jaar werd name- opnieuw weer een stukje historie dat lijk de Stichting Nutstuingrondver huring opgericht door toedoen van de toenmalige burgemeester mr J. P. Cau, en de heren Bakker, Prins, Hen- drikse en Beelaerts van Emmichho- ven. Doel van deze stichting was om door het uitgeven van percelen grond een bijdrage te kunnen leveren aan het sociaal vraagstuk. De minder be deelden kregen hierdoor de mogelijk heid om hierdoor groenten en aardap pelen voor eigen gebruik te telen. Een welkome aanvulling op het ge zinsbudget dat bij velen in die tijd aardig onder druk stond. Waren het vroeger de minder wel- KERKWERVE - Dat politieagent een veelzijdig beroep is werd op nieuw duidelijk toen twee wacht meesters van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland in de nacht van vrijdag op zaterdag assisteerden bij de bevalling van een koe. Landbou wer B. die in een boerderij bij Pikgat woont riep de hulp van de Herman dad in toen hij de assistentie bij de bevalling niet meer alleen met zijn zoon aankon. Het kalf lag verkeerd en de koe die op de grond lag moest in een andere positie worden gelegd. Tben dat karwei met vereende krach ten was geklaard werd het kalf ge zond en wel geboren. „Eerst levend en daarna springlevend", aldus de po- Voor ftun noeste tuinarbeid ontvingen zeven tuinierders uit handen van H.van de Zande van de Stichting Nutstuin- litiewoordvoerder. grondverhuur een prijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3