Belangstelling voor Veilig op leeftijd valt wat tegen Weg- kan opnieuw impuls vormen voor verdere ontwikkeling Zeeland DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer 'Akkerbouw kan veel leren van tuinbouw' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Protest Meevaller Open dag Dammen Wederom hebben de boeren tegen het zoete In de Zierikzeese commissie welzijn is een on- De Zeeuwse plattelandsvrouwen hebben de Boot en Honig staan hoog na remise en winst water van zich laten horen. Nu met als doel pu- verwachte meevaller voor het flankerend be- eerste open dag achter de rug. (Pag. 5). partij tijdens het Zeeuws kampioenschap, bliciteit te krijgen. (Pag. 2). leid ter sprake gekomen. (Pag. 3). (Pag. 9). VRIJDAG 6 NOVEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24231 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het leven is de ware schoolontwikkeling, niet het boek. Michael Enk Stichting Consument en Veiligheid: Gemeenten hebben tentoonstelling tegengewerkt NIEUWERKERK - Van een Abramfiets tot een anti- slipmatje in de douche. Er zijn heel wat mogelijkheden die het leven op oudere leeftijd veiliger en aangenamer kunnen maken. Dat bleek tijdens de tentoonstelling Vei lig op leeftijd die de Stichting Consument en Veiligheid in samenwerking met drie eilandelijke organisaties in het Dorpshuis te Nieuwerkerk inrichtte. Tien verschil lende organisaties presenteerden elk op hun gebied we tenswaardigheden voor ouderen. Naar schatting van de organisatoren werd het evenement door ongeveer 200 be langstellenden bezocht. Dat was volgens hen minder dan in de overige plaatsen in Zeeland. Simon Zwiers dio als consulent Zeeland van de Stichting Consument en Veiligheid direct betrokken was bij de organisatie van het evenement was daar verbaasd over. ..Dit is de vierde in de serie van zes van deze tentoonstellingen die we dit jaar in Zeeland organiseren. Tot nu toe kwa men er gemiddeld zo'n driehonderd ouderen per keer". Zwiers kwam op het idee van deze tentoonstellingen omdat de (landelijke) Stichting Con sument en Veiligheid zich dit jaar vooral richt op ouderen. De stichting kiest elk jaar een andere doelgroep uit om via preventieve voorlichting ongevallen in de privésfeer te voorko men. Zij wordt gesubsidieerd door het rijk maar niet voldoende om alle kosten te dekken. Dat was de reden dat Consument en Veiligheid bij de Zeeuwse gemeenten aanklopte voor een aanvullende sub sidie voor de zes tentoonstellingen. Simon Zwiers: ..Overal hebben we subsidie gekregen. Behalve hier op Schouwen-Duiveland. Hier hebben we alleen maar tegenwerking gehad van de gemeenten. Ik vind het bela chelijk. Het gaat om een bedrag van nog geen duizend gulden verdeeld over zes gemeenten. Dat keurden ze af op onaanvaardbare argumenten. Ze zeiden dat het initiatief voor de tentoonstelling uitsluitend van de Stichting Consument en Veiligheid zou komen. Dat is helemaal niet waar. In werkelijkheid was de orga nisatie in handen van vier organisa ties. Behalve onze stichting ook het Groene Kruis, de ANBO en de Stich ting Welzijn Ouderen hier van Schouwen-Duiveland". Een mening die werd bevestigd door welzijnswerker Ruud van der Weide van de Stichting Welzijn Oude ren. ..Er wordt de laatste jaren steeds benadrukt dat een flankerend vervolg pagina 2 Een kijkje in het Nietiwerkerkse Dorpshuis. uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 RF] b.g.g. 1585 of 1385 MM H. C. van der Maas ZIER1KZEE - Volgens de voorzitter van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM), H. C. van der Maas, kunnen de akkerbouwers in Nederland nog veel leren van de tuinders en dat zij meer een tuindersmentaliteit moeten krijgen. Volgens Van der Maas bete kent dit, dat de akkerbouwers met meer durf en meer adrem op nieuwe situaties en moge lijkheden moeten inspelen. Ook moet er meer aan kosten bewaking worden gedaan, kortom de akkerbouwers moe ten hun ondernemerscapacitei ten veel sterker benutten en aanscherpen. Volgens Van der Maas is de Nederlandse akker bouw zo kleinschalig, dat ,,ook al zou het overheidsbeleid landbouwvriendelijker wor den, wij die grote gebieden qua concurrentiepositie met de teelt van bekende bulkproduk- ten toch niet meer zullen inha len". De prijzen zullen uiteinde lijk worden vastgesteld op ba sis van kosten en opbrengsten in die meest efficiënte gebie den. Volgens de ZLM-voorzit- ter liggen er voor de Neder landse akkerbouw goede kansen in het telen van kwali- teitsprodukt'en als zaaizaad, pootgoed en een aantal niet- bulkprodukten, waaraan op het bedrijf meer waarde kan worden toegevoegd. Meer spe cialistische teelten moeten daarbij een grotere rol gaan spelen. Vollegrondsgroenten mogen daarbij zeker niet wor den uitgesloten. Prinses Juliana opent weg over de Stormvloedkering OSS - De vermindering van het aantal ziekenhuisbedden houdt niet op bij de 12.000 die de regering de ko mende jaren kwijt wil. Die vermin dering is maar een fase in een proces van verdere verkleining van de zie kenhuizen. Vorig jaar was de leeg stand in alle ziekenhuizen al opgelo pen tot 15.000 bedden. Dat zei de econoom dr. R. Naaborg van de Na tionale Raad van de Volksgezondheid op een congres over medische diag nostiek in Oss. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Veel bewolking Er is nog weinig verandering in het weer. Veel bewolking en droog. Moge lijk dat morgenmiddag de zon even doorbreekt. De wind is zwak en komt uit zuidelijke richting. De tempera tuur omstreeks 9 graden. Minimum temperatuur komende nacht 6 gra den. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 nov. Zon op 07.45, onder 17.02 Maan op 17.23, onder 10.14 8 nov. Zon op 07.47, onder 17.00 Maan op 18.00, onder 11.28 9 nov. Zon op 07.49, onder 16.58 Maan op 18.52, onder 12.28 Laatste Kwartier: 13 nov. (15.39) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat al enkele dagen bepalend is voor het weer in onze omgeving trekt lang zaam naar het zuidoosten weg. Mor gen blijft het echter nog rustig en droog. Er zijn opnieuw wolkenvel den maar vooral in het zuidwesten zijn er dan ook opklaringen te ver wachten. De wind draait naar het zuidwesten en dat betekent dat de kans op vorst aan de grond klein is. Zondag trekt een kleine depressie via de Britse eilanden naar Noord west Frankrijk. Samenhangend hier mee neemt bij ons de bewolking toe maar het blijft overwegend droog. Met assistentie van minister N. Smit-Kroes verrichtte prinses Juliana de officiële openingshandelingBurgemeester G. W. van Montfrans-Hartman van Veere en burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer van Westerschouwen kij ken toe. Als eerste werd het woord gevoerd door burgemeester J. L. Niemants verdriet-Leenheer van Westerschou- wen. ,,Het openstellen van de weg over de Stormvloedkering sluit voor ons een periode af waarin de Delta werken vele jaren het beeld van Wes- terschouwen bepaalden", aldus Nie- mantsverdriet. Honderden mensen hebben daar jarenlang gewerkt aan een gigantisch werk, dat zijn weerga in de wereld niet kent". ,,De openstelling van de weg over de Stormvloedkering zal een wijzi ging van het karakter van Wester- schouwen tot gevolg hebben. Onze ge meente komt aan een doorgaande wegverbinding te liggen. Door de nieuwe weg ontstaat er een snelle tol vrije verbinding met Noord-Beve- land en Walcheren. Veel onderwijs voorzieningen en culturele manifestaties zullen met ingang van vandaag op korte afstand komen te liggen", aldus de burgemeester. ,,En niet alleen voor Westerschouwen zal de nieuwe weg een grote verandering teweeg brengen, maar voor heel Schouwen-Duiveland". Burgemeester Niemantsverdriet sprak de wens uit dat tot spoedige aanleg van de autoweg volgens het vastgestelde poldertracé, parallel aan de Kraaijensteinweg, zal worden overgegaan. ,,De wegen op Schou wen-Duiveland zijn er voor wat be treft hun structuur niet op berekend om onderdeel uit te maken van een doorgaande wegverbinding". Nie mantsverdriet zei in dat verband een BIJ RGH-HAAMSTEDE - ,,We hebben hier iets gebouwd wat bij generaties na ons be wondering zal blijven wekken", aldus minister drs. N. Smit-Kroes van verkeer en wa terstaat gisteren, donderdag, bij de officiële openstelling van de weg over de Storm vloedkering. „Zeeland is veilig, en de weg is ook veilig", aldus Smit Kroes. Zij was een van de sprekers op een korte bijeenkomst in dorpshuis De Schutse in Burgh- Haamstede voorafgaande aan de officiële openingshandeling die verricht werd door prinses Juliana. Smit-Kroes stelde dat de weg opnieuw een impuls kan vormen voor verdere ontwikkelingen in Zeeland. grote toename van het verkeer te ver wachten veroorzaakt door de door gaande functie van de weg enerzijds en door de aantrekkingskracht van Neeltje Jans anderszijds. ,,Als tot aanleg van de weg volgens het polder tracé wordt overgegaan zal ook de ontwikkeling van het Neeltje Jans- gebied met spoed ter hand kunnen worden genomen. Wanneer dit goed aangepakt wordt zal hier een voorzie ning kunnen worden gerealiseerd van nationaal en internationaal for maat", aldus Niemantsverdriet. Zij kenschetste het feit dat prinses Julia na zich bereid toonde naar Wester schouwen te komen om de openings handeling te verrichten als een hoogtepunt in de geschiedenis van Westerschouwen. Uit handen van burgemeester Niemantsverdriet kreeg prinses Juliana een zeefdruk van een foto van fotograaf Johan Ber- revoets jr. aangeboden. Verkeersproblemen Directeur-generaal van Rijkswater staat, Ir. J. van Dixhoorn, onderken de dat de toename van het verkeer mogelijk tot problemen kan leiden. „Volgens de huidige planning kunnen eventuele problemen op Schouwen- Duiveland in het jaar 1994 zijn opge lost en in het jaar 1992 zullen de pro blemen op de Veerse Dam via een her inrichting van de dam tot het verleden kunnen behoren", aldus Van Dixhoorn. Hij begon zijn toespraak met een duik in het verleden en her innerde de genodigden aan de achter gronden die aan het Deltaplan ten grondslag liggen. „Met het Deltaplan werd beoogd de veiligheid van de Ne derlandse zeewering te verhogen door versterking van de zeewering enerzijds en verkorting van de kust- lengte anderzijds. Naast het creeëren van de gewenste veiligheid is in Zee land door de aanleg van de diverse dammen en de daarin opgenomen sluizën en bruggen een waardevolle infrastructuur ontstaan die, tezamen vervolg pagina 2 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1