Punt stelt mat Zierikzee tevreden bij VOAB: 0-0 Nieuwe nederlaag Bruse Boys houdt ploeg in middenmoot DFS pakt eerste thuiszege met forse score tegen SSV NIEUWSBODE Arbiter P. van der Hulle onderscheiden met speld Mevo houdt Bevelanders op gelijkspel van 1-1 SKNWK haalt punt bij GPC na langdurige voorsprong WIK wacht op scheids rechter -r 6 Gehavende ploeg komt bij van klap GOIRLE - Zierikzee is leider af in de tweede klas KNVB van het zondagvoetbal. Het door blessures danig gehavende team van oefenmeester Hans van der Wekke stelde zich tevreden met een punt bij het Goirlese VOAB (0-0) om bij te komen van het schle mielige verlies vorige week tegen OSC. Concurrent OJC won wel, met 5-0 van de derde kaper op de kust Boeimeer. Het optreden van Zierikzee in Goir- le is zondag slechts gedeeltelijk ge slaagd, want uiteraard hadden de Zeeuwen liever de volle buit uit Bra bant meegenomen om de kansen in de titelrace optimaal te houden. Na een kwartier moesten de Schouwena- ren (zonder de zieke Martin Quist) echter al afscheid nemen van aan voerder Kees Verkaart, die met een spierblessure het veld verliet. Geluk kig voor Zierikzee had die aderlating dit keer geen chaos op het midden veld tot gevolg die doorwerkte in ver dedigende zin. De jeugdige vervanger Freddie Kramer bleek namelijk aan de linkerkant in de middenlinie vol ledig voor zijn taak berekend. Waren de zaken defensief goed ge regeld bij Zierikzee, de lichtgewicht voorhoede (met Hini Stoutjesdijk weer in de basis naast Rini Verwest en Kees Stoutjesdijk) liet het met na me in de eerste helft volledig afwe ten. Alleen Kees Stoutjesdijk kon dat nog enigszins met werklust compen seren. Omdat Zierikzee geen potten kon breken, evenmin trouwens als VOAB, was de eerste helft lange tijd een bloedeloos gebeuren. Het van vo ren veel balverlies lijdende en stati sche Zierikzee toonde zich niet wilskrachtig genoeg om er iets van te maken, terwijl VOAB daar eenvou digweg niet toe in staat was. Pas een kwartier voor rust kwam er een beetje leven in de brouwerij, toen de Brabanders enige druk ontwikkel den op het Zierikzeese doel, Vooral Leen Koster had een lastige middag tegen de rechterspits van VOAB, maar een foutloos keepende Peter Noordijke hield zijn team in deze fase op de been. Eén keer had de Zierik zeese doelman hulp van de lat nodig bij een bal vanaf de zijkant, terwijl een andere goede mogelijkheid dooi de thuisploeg voorlangs werd gescho ten. Na de pauze ging VOAB nog een tiental minuten door met pressie spe len. Toch werden de Zierikzeese ac ties er na het doorstaan van dat stormpje in aanvallende zin wat beter op. Met de snelheid in het spel bren gende Ronald van Oeveren nu in een centrale positie op het middenveld, konden de gelanceerde vleugelspe lers eindelijk wat bruikbare voorzet ten loslaten. Buitengewoon veel drei ging ging er nog steeds niet uit van de offensieve pogingen van Zierikzee. Op één geweldige kans na voor Wil lem Webers, in de tweede helft spe lend in plaats van de falende Rini Verwest. Na een door VOAB afgesla gen aanval en daaropvolgende bal herovering door Zierikzee op het middenveld, kwam Webers oog in oog met de doelman tot een schot dat via de onderkant van de lat net geen tref fer werd. Het over en weer golvende spel kon daarna de aandacht niet meer vangen met doelrijpe mogelijkheden van het zelfde kaliber. Het bleef bij een aan tal redelijke afstandsschoten van Leen Koster en Ronald van Oeveren, plus een schot van Rini Stoutjesdijk voorlangs het VOAB-doel. Zodra de Brabanders verder enige onraad ro ken bleken zij bereid om de bal met kracht ver buiten het speelveld te ja gen, of het tempo met vertragende ac ties af te remmen. Rechtsachter Wim Mulders en laatste man Wim van der Maas van Zierikzee moesten door hun coach in het laatste kwartier tot minder ontstuimig aanvallen worden gemaand om tenminste een punt vei lig te stellen. Voor een titelpreten- dent een nogal voorzichtige houding. LONDEN - Een raceauto van het Britse merk Lotus Mark IX die bij de legendarische filmacteur James Dean werd afgeleverd een week voor hij in 1955 in een Porsche op een snel weg in Californië verongelukte, is in Londen voor bijna 100.000 gulden openbaar verkocht. Een woord voerster van het venduhuis Christie's deelde mee dat de wagen telefonisch werd gekocht door iemand in Califor nië. Vergeefse reis van Ritthem KERKWERVE - WIK en Rit them hebben zaterdag op het sportterrein in Kerkwerve ver geefs staan wachten op een scheidsrechter. De competitie wedstrijd in de tweede klas af deling kon geen doorgang vin den toen geen arbiter arriveer de. Het bezoekende Ritthem moest onverrichterzake de ver re terugreis naar Walcheren maken. Informatie bij de afdeling Zeeland leverde geen duidelijk antwoord op over het waarom van deze gang van zaken. „Scheidrechter Tollenaar, die oorspronkelijk voor het duel WIK-Ritthem was aangesteld, heeft al ruim van tevoren laten weten dat hij verhinderd was", zei administrateur Wim Jagt. ,,Er is daarna een vervanger aangewezen, maar waarom die niet in Kerkwerve is versche nen weet ik ook niet", aldus Jagt. Bijzonder gering krachtsverschil in derde klas KNVB TERNEUZEN - Bruse Boys heeft zaterdag zijn nog jonge traditie van dit seizoen in stand gehouden. Het verloor opnieuw zijn uitwedstrijd, met 3-1 van Terneuzense Boys. Daarbij moet aangetekend worden, dat dit keer enige pech niet vreemd was aan het resultaat. Met name de manier waarop de eerste twee tegendoelpunten tot stand kwa men was ongelukkig. Met uitzondering van de slotfase toonde Bruse Boys zich zeker niet de mindere tijdens de wedstrijd. Het onderlinge krachtsverschil in de derde klasse A van de KNVB is tot nu toe trouwens bijzonder gering, zo als uit de stand blijkt. Bruse Boys maakt daarin deel uit van een zeer grote middenmoot, die behalve de eerste drie ploegen in feite alle overi ge teams omvat. De marge.-tiassen bij voorbeeld Bruse Boys en het onder aan staande Zwaluwe is erg smal, want die bedraagt slechts twee pun ten. Van enige superioriteit van het als derde gerangschikte Terneuzense Boys ten opzichte van middenmoter DALLAS - Een rechtbank in Dallas in de Amerikaanse staat Texas heeft de Britse popster David Bowie opge dragen begin november een aidson- derzoek te ondergaan, naar aanlei ding van een verzoek ^an een 30-jarige vrouw die hem ervan be schuldigt dat hij haar heeft ver kracht. Dit heeft de politie vrijdag meegedeeld. ,,Hij heeft de naam dat hij biseksueel is, niet? Zij wilde geen seks met hem vanwege het risico," zei de raadsman van de vrouw, Robert Rose. Bruse Boys was evenmin iets te mer ken. Het waren daarentegen juist de Duivelanders die in het begin duide lijk de boventoon voerden. Als Bruse Boys toen de uitstekende mogelijkhe den had benut, had het binnen tien minuten al met 3-0 voorgestaan. Na nog geen zestig seconden spelen schoot echter eerst Jacob van den Berge van vier meter een voorzet naast. Een schot en kopbal van Theun de Ronde werden even later geen tref fers omdat de bal achtereenvolgens van de lijn werd gehaald en overging. Het noodlot voor Bruse Boys sloeg in de tiende minuut voor het eerst toe. Na het uitvallen van de gebles seerde voorstopper Egbert van T nen speelde Jan Minnaard van gro.2 af stand veel te zacht terug op doelman Steef van de Velde. De bal werd on derschept, en Martin van de Bossche maakte uit deze eerste 'aanval' van Terneuzense Boys meteen 1-0. Juist leken de Bruënaren zich van die klap te hebben hersteld, of na een kleine twintig minuten raakte het tegen de verhouding nog verder achter. Steef van de Velde kreeg een voorzet niet klemvast, en na enige vijven en zes sen in het doelgebied rolde het leer voor de voeten van de klaarstaande Arno de Jonge: 2-0. 4-0 Na aarzelend begin BURGH-HAAMSTEDE - Zaterdagvierdeklasser DFS heeft in zijn achtste wedstrijd van dit seizoen zijn eerste zege op eigen veld behaald. Het schoof uiteindelijk met een forse score van 4-0 het Goese SSV hardhan dig aan de kant, na een aarzelende eerste helft. Dat DFS eigenlijk moest win nen om zich voorlopig zonder zor gen in de vierde klas te weten, was voor rust nauwelijks te merken. Voor de in hetzelfde parket zitten de Goesenaren gold dat trouwens evenzeer. In een niet al te hoog tempo bewogen de spelers zich de eerste twintig minuten over het veld, zonder dat dit veel gevaar voor één van beide doelen teweeg bracht. De meeste dreiging van DFS-zijde ging daarna uit van de snelle Johnny Quaak op links, die vaak door Marco Jonker vanaf het middenveld werd gelanceerd, of door dieptepasses van laatste man Marcel van Grunsven. Het was dan ook de bedrijvige Quaak die ongeveer halverwege de eerste helft grotendeels verantwoorde lijk was voor de eerste treffer. Naar rechts afgedwaald trok hij de bal van de achterlijn terug op Robin Verdam, die op zijn beurt met een slim overstapje Johnny van der Have in het centrum volle dig vrij bracht: 1-0. Die tweede treffer bracht meer leven in de wedstrijd. De druk van de Goesenaren op het DFS-doel nam tijdelijk toe, maar zij kwa men niet verder dan een schot van Johnny Groen dat via een DFS- been overging. Twintig minuten na rust werd het duel vervolgens definitief beslist toen Johnny van der Have de hardwerkende Martin Kooman bereikte en een beloning met het derde doelpunt liet bin nenhalen. De thuisploeg was nu duidelijk los, en ging gretig op jacht naar meer tegen het wankele SSV. Een schitterende passeerbe weging en voorzet van Van der Ha ve op rechts had beter verdiend dan een half miskoppende Quaak. Die maakte echter ruim een kwar tier voor tijd zijn verzuim goed, door na een verre uittrap van doel man Schot een fout van SSV- keeper Bos uit te buiten: 4-0. Uit stekende mogelijkheden voor Van Grunsven en Leo Rijnberg werden geen doelpunten, zodat het bij die stand bleef. SSV bleek niet tot een passende repliek in staat. De jeugdige Goe senaren waren veel te veel afhan kelijk van hun spelverdeler en goalgetter Peter Valk. De waakza me Clement Rijnberg kon Valk echter meestal ver van het DFS- soel afhouden. Slechts op het mid denveld mocht de Goese uitblin ker de bal rustig aannemen. Be halve bij een kopbal en schot van Valk net naast het doel van de thuisploeg, plus een riskant uit stapje van DFS-doelman Eric Schot bij de zijlijn, hoefde DFS weinig te schrikken. Na rust profiteerde DFS van de aanvalslust en de chaotische de fensie van SSV. De eerste moge lijkheid, na mistasten van het Goese verdedigingsblok, werd door Martin Kooman nog gemist. Maar na weer een misser van een SSV-verdediger was de optimis tisch doorgelopen Quaak ter plek ke om het leer onder keeper Ron nie Bos in het doel te schuiven: 2-0 na een kleine tien minuten. Middenvelder Robin Verdam van DFS (links) in een verbeten duel gewikkeld met een SSV-speler T Scheidsrechter floot twintig jaar ZIERIKZEE - Scheidsrechter Piet van der Hulle is onderscheidt n met de bronzen speld van de KNVB-afdeling Zeeland. Hij ontving het ereteken voor het feit dat hij twintig jaar de fluit heeft gehanteerd in de provinciale afde ling om het voetbalspel in goede banen te leiden. De 47-jarige Oosterlander kreeg de speld door Dick Mooy van de Zeeuw se scheidsrechterscommissie uitge reikt voor de genoemde verdiensten in het arbiterswezen. Dat gebeurde tijdens een vergadering van de scheidsrechtersvereniging COVS dis trict Schouwen-Duiveland in het Huis van Nassau te Zierikzee. Tevens kreeg de inmiddels met het fluiten gestopte Van der Hulle een COVS- speld wegens het voor de tiende maal met succes afleggen-van de conditie test voor scheidsrechters. Overigens werd tijdens het be stuurlijke gedeelte van de vergade ring door de Schouwen-Duivelandse COVS-leden besloten, dat de zoge naamde vijf-minutenregeling (een uitsluiting van vijf minuten voor over de schreef gaande spelers) in vriendschappelijke wedstrijden niet meer zal worden toegepast. Voortaan zal voor in aanmerking komende overtredingen dienaangaande een of ficiële waarschuwing worden gege ven, net als in gewone competitie wedstrijden. In de eenendertigste minuut kon Bruse Boys eindelijk ook een keer juichen, toen Jacob van den Berge een uittrap van Van de Velde onder controle bracht en van twintig meter inknalde: 2-1. Tot de rust bleef het vervolgens een open wedstrijd met een aandringend Bruse Boys en een eveneens aanvallende thuisploeg. Na de pauze had het team van Jan Kostense gedurende het eerste kwar tier de overhand. Het overwicht le verde voor de gasten echter geen belo ning op, maar wel voor de Zeeuwsvlamingen. Een vrije trap vanaf de linkerkant viel in het nie mandsland tussen keeper Van de Vel de en laatste man Jaap van den Ber ge, waarna een alerte Ko Simons toesnelde om 3-1 te laten aantekenen. Het massaal naar voren stormende Bruse Boys mocht vooral in de laatste tien minuten van het boeiende duel van geluk spreken dat de schade niet nog groter werd tegen de gretig coun terende Terneuzenaren. Vier keer ver scheen een Zeeuwsvlaamse speler al leen voor de Bruse doelman zonder te scoren. Uit een diagonale pass van Cees Willemse had zeven minuten voor het einde Marco van der Have het verschil nog kunnen verkleinen, maar ook hij slaagde niet. Piet van der Hulle uit Oosterland wordt met de afdelingsspeld gelukgewenst door scheidsrechtercommissielid Dick Mooij. Kansen op meer waren aanwezig tegen koploper ZIERIKZEE - Mevo heeft dit weekeinde op eigen veld in Zierikzee rang lijstaanvoerder Bevelanders een verdienstelijk gelijkspel afgedwongen. Als de thuisploeg het veldoverwicht van met name de tweede helft in de cijfers tot uitdrukking had weten te brengen, had de Zierikzeese zaterdagvierde klasser zelfs voor een verrassende winstpartij kunnen zorgen. Het was al bij al een leuke wed strijd op sportpark Den Hogen Blok. Mevo legde veel inzet aan de dag en toog ook enthousiast ten aanval, maar Bevelanders nam een portie ge luk mee die de gasten uiteindelijk op de been hield. De eerste meevaller voor de nog ongeslagen koploper was na ruim een half uur een slechte uit trap van Mevo-doelman Toon Wandel. Vanuit de middenlinie werd snel aan valler Leo Versluis (wel of geen bui tenspel?) in stelling gebracht, die geen moeite had dit presentje te ac cepteren: 0-1. Gedurende het overblijvende ge deelte van de eerste helft waren de bezoekers niet gevaarlijk. Aan de an dere kant kon de voor elke meter knokkende thuisploeg op goede ac ties van onder meer René Dekker en Peter van der Linde wijzen, maar geen doelpunten begroeten. Na de rust kreeg Mevo langzaam maar zeker steeds meer grip op het spel, vooral vanuit het middenveld. De eerste echte dreiging voor het B'evelanders-doel kwam na ongeveer tien minuten spelen, toen Olivier Verwest een voorzet inkopte. Mevo juichte ten onrechte voor een doel punt, want volgens de scheidrechter had keeper Kruf van de bezoekers de bal niet achter maar voor de doellijn gestopt. Later werd nog een bal van Verwest door de Bevelanders-defen- sie van de doellijn gehaald. Niettemin bleef de verdiende tref fer voor Mevo niet uit. Na een reeks hoekschoppen had circa tien minuten voor tijd bij de derde corner Marco Bijdevaate met- een schuiver succes, na een gewonnen scrimmage van Oli vier Verwest tegen Bevelanders- doelman Wim Kruf. Deze laatste raakte daarbij overigens zodanig ge blesseerd, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. In de slotfase werd het duel er grimmiger op. Mevo pompte de bal len met veel overtuiging 'in de pot', maar er restte niet voldoende tijd om de zege te pakken tegen de niet erg overtuigend acterende koploper. Het bleef dus bij 1-1. Terechte 2-2 puntendeling VLISSINGEN - SKNWK heeft zaterdag ccn kostbaar puntje weggesleept bij GPC in Vlissingen. Het wist de thuisploeg op 2-2 te houden, na driekwart van de wedstrijd een 0-1 voorsprong te hebben verdedigd. De punten zijn duur in de eerste klas van het zaterdag-afdelingsvoet bal. Wellicht daarom dat SKNWK- trainer Kees Kommer over het uitein delijke resultaat tegen GPC zei: ..Als je zo lang voorstaat komt een gelijk spel toch wel hard aan". Al voegde de oefenmeester daar onmiddellijk aan toe dat het een terechte puntendeling De eerste helft was SKNWK qua veldspel verrassend genoeg beter dan de thuisploeg. Geheel overeenkom stig het spelbeeld waren dan ook de beste mogelijkheden op een treffer voor de Nieuwerkerkers. Alleen Er- win Theunissc wist echter voor rust het net nog te vinden, door uit een voorzet van Fred van der Werf vanaf links met de punt van zijn schoen de bal in het doel te tikken. Een schot van Adrie Matthijsse werd door de GPC-doelman gestopt, terwijl een kopbal van Lennart de Loozo over het doel verdween. Na de thee oefende GPC constant druk uit op de helft van SKNWK. Het onvermijdelijk tegendoelpunt kwam ongeveer halverwege de tweede wedstrijdhelft op het bord. Een ver dedigingsfoutje op rechts mondde uit in een voorzet die door GPC-spits Hu- bert Vermeule in een treffer werd om gezet. De Nieu werkerkers raakten even de rust kwijt, met als gevolg dat een minuut later tegen een 2-1 achter stand aangekeken moest worden, na een doeltreffende kopbal van Johan Schouten. Weer een minuut later kwam aan een kortstondige doelpun- tenregen een einde, na een door Lau rens Kik ingekopte voorzet van Fred van der Werf: 2-2. In de slotfase kwam het paniekeri ge SKNWK nog goed weg tegen het oppermachtige GPC. Het laatste kwartier wisten de Vlissingers op het sportterrein aan de Irislaan op de wonderlijkste wijzen een aantal zeer aantrekkelijke kansen om zeep te helpen. Verscheidene keren werd van vijf of zes meter afstand het doel nog gemist. waardoor uiteindelijk SKNWK een punt mee naar huis kon nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6