Protestbijeenkomst FNV in Zierikzee 'Het directe contact met de mensen, daar had ik lol in' Vele honderden belangstellenden voor open dag van dierenasiel Gewonde bij vechtpartij Brandje in auto Diefstal uit muziekwinkel Geleende auto total loss Fietster verwond bij Brijdorpe Aanrijding bij Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 november 1987 Nr. 24228 3 Woensdag 4 november in Huis van Nassau ZIERIKZEE - De afdeling' Schouwen-Duiveland van de FNV roept alle burgers uit de regio op 0111 de brochure 'Laten wij het gezond houden' in te vullen en te ondertekenen. Het gaat hier om een FNV-plan dat zich tegen het plan Dekker keert en wil komen tot een volledige aangeklede Algemene Volksverze kering Ziekenfonds (AVZ). De FNV-afdeling heeft een protestbijeenkomst belegd op woensdag 4 no vember. De bijeenkomst wordt gehouden in het Huis van Nassau in Zierikzee en begint om 19.30 uur. Volgens de FNV wordt haar plan onderschreven door de Lan delijke Huisartsen Vereniging (LHV), Vereniging van Tandheel kunde, Divosa, vereniging van di recteuren van sociale diensten en door vele medewerkers van de eer ste en twee lijn in de gezondheids zorg. ,,Het plan van de FNV gaat uit van een volksverzekering met premie naar draagkracht, daar door nemen we de solidariteit in acht, en dat staat hoog in ons vaandel", aldus FNV-Schouwen- Duiveland secretaris D. Jeroense. Kostenstijging ,,Het kabinet Lubbers tast onze gezondheidszorg en onze porte monnee aan", aldus de FNV. „Om de inderdaad gigantische kosten stijging in de gezondheidszorg te drukken vindt het kabinet het no dig om de patiënt meer te laten be talen. Dit vindt de FNV zeer onge zond en daarom voert de FNV actie". Het kabinet wil een eigen bij drage per verwijskaart naar de specialist van 25 gulden, de tand arts uit het ziekenfondspakket en verdere inkrimping van het zie kenfondspakket. Op zes novem ber biedt de FNV een maatschap pelijke oproep aan de Tweede Kamer aan om de kabinetsplan nen te verwerpen. Op de protestbijeenkomst in Zierikzee wordt het woord ge voerd door een tandarts en een hoofdbestuurder van de FNV. Voor het publiek is er de mogelijk heid tot het stellen van vragen. De avond staat onder voorzitterschap van FNV-bestuurder Tjeu Strous. BRUINISSE - In de nacht van za terdag op zondag vonden in Bruinis- se twee vechtpartijtjes plaats waar bij een persoon vanwege verwondin gen moest worden opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis. De eerste schermutselingen vonden plaats buiten voor een café in het cen trum van Bruinisse om ongeveer 01.30 uur. J. d. J. en L. P. uit Bruinisse hadden een woordenwisseling. L. C. K. uit Bruinisse kwam erbij en zóu J. d. J. in het gezicht hebben geslagen. H. J. uit Bruinisse die in het café zat kwam naar buiten om zonodig zijn BURGH-HAAMSTEDE - C. H. P. uit Haamstede deed aangifte van een inbraak in een caravan op een mini- camping aan de Vertonsweg bij Haamstede. De dieven drongen zon dagmiddag het vakantieverblijf bin nen door het forceren van de deur. Zij werden vermoedelijk gestoord zodat er niets wordt vermist. auto te beschermen die voor het café stond geparkeerd. Dat bleek inder daad nodig want een logé van J. d. J. had diens loopkruk in handen en zou daarmee een deuk in de auto hebben geslagen. H. J. zou dit aanleiding hebben gevonden om deze man K. T. L. uit West-Maleisië te slaan. Toen de politie ter plaatse kwam zijp de vech tenden uit elkaar gehaald. Tegen hen allemaal werd proces-verbaal opge maakt. Er waren geen ernstig gewon den. Dat was wel het geval bij een twee de vechtpartijtje dat in dezelfde nacht om ongeveer 01.45 uur plaats vond woor jeugdsoos De Pul. Omdat de politie pas laat te.r plaatse kwam is het haar niet duidelijk hoe de si tuatie precies was. C. d. R. uit Oude Tonge werd door omwonenden naar het Rode Kruisziekenhuis gebracht waar hij een 'gebroken kaak bleek te hebben. De rijkspolitie verzoekt mensen die getuige zijn geweest van de vechtpartij contact met hen op te nemen. Telefoon 01110-14055. UTRECHT - De leden van de art senorganisatie KNMG hebben una niem ingestemd met een nieuwe ge dragsregel om in het bijzijn van patiënten niet meer te roken. De re gel is weliswaar niet dwingend, maar de KNMG hoopt dat haar leden - vol gens de statistieken veelal straffe ro kers - het „zwaarwegend advies" zul len opvolgen. ZIERIKZEE - Door onbekende oor zaak is in de personenauto van C. J. W. J. uit Raaewijk (Overijsel) zon dagmorgen spontaan brand uitge broken. Het voertuig werd door de eigenaar zaterdagavond geparkeerd op de Gasthuisboomgaard. Zondag morgen om ongeveer 6.45 uur ontdek ten voorbijgangers het brandje. Door ingrijpen van het brandweerkorps Zierikzee kon de brand beperkt blij ven tot het interieur van de auto. De vermoedelijke oorzaak is kortslui ting. ZIERIKZEE - Er wachtte H. H. uit Nieuwerkerk een onaangename ver rassing toen hij na twee weken va kantie terug keerde naar zijn muzie kwinkel in de Sint Domusstraat te Zierikzee. Tijdens zijn afwezigheid bleek de etalageruit met een steen te zijn ingegooid en voor 3.800 gulden aan goederen te zijn gestolen. Het be treft voornamelijk onderdelen van muziekinstrumenten. De vernieling en diefstal vond vermoedelijk plaats tussen 20 en 21 oktober. H. H. deed vrijdag aangifte RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is J. D. G. B. uit Luden- sclieid (Duitsland) met een geleende auto in een slip geraakt waardoor het voertuig total loss was. De Duitser reed over de Stoofweg in de richting Renesse toen hij de macht over het stuur verloor, in een slip raakte en met de auto in een wei land belandde. Hij moest door een huisarts worden behandeld vanwege verwondingen. BRIJDORPE - Zaterdagmiddag werd mevrouw' M. T. R. uit Siegburg (Duitsland) licht gewond bij een aan rijding op de Ringdijk nabij Brijdor pe. M. T. R. zou met haar fiets op het midden van de weg in de richting De- lingsdijk hebben gereden. Toen G. K. uit Boskoop haar met de auto achter op kwam rijden week zij wel uit naar rechts maar werd toch geschept door de auto. Mevrouw liep overal schaaf wonden op, haar fiets werd aan de achterzijde vernield. Een ook de auto werd licht beschadigd. Afscheid van persfotograaf Johan Berrevoets ZIERIKZEE - „De bedankjes behoren in dif geval niet van jullie te komen maar in de eerste plaats van mijzelf. Het is het bedrijf in zijn totaliteit geweest dat mij in de afgelopen jaren een buitengewoon prettige tijd heeft be zorgd. Dat geldt voor iedereen van hoog tot laag en dat stopt niet bij de huidige personeelsbezetting". Dat zei persfotograaf Johan Berrevoets tijdens een informele bijeenkomst in de kantine van drukkerij Lakenman en Ochtman waai'mee bestuur, directie en personeel van het bedrijf afscheid namen van de bekende fotograaf die na zeventien jaar het vak om gezondheidsredenen moest verlaten. Uit de woorden van de persfoto graaf kwam naar voren dat hij groot belang hecht aan goede contacten met anderen. ,,Het directe contact met medemensen, daar had ik lol in". Tij dens zijn loopbaan als fotograaf werd langzaam op gang. Er zitten nu drie honden en zes katten. Een ervan heeft vanmiddag een nieuwe baas gekre gen naar aanleiding van de open dag". Sübsidieverhoging Om Jolanda Meerman definitiëf in vaste dienst te kunnen nemen heeft het bestuur van het dierenasiel bij al le zes de gemeenten op Schouwen- Duiveland een verhoging van de sub sidie van 10 cent per inwoner naar een gulden per inwoner aangevraagd. ,,Ja, dat is een flinke verhoging maar die hebben we echt nodig om het asiel te kunnen exploiteren en een be heerster voor 20 uur per week in dienst te hebben. ,,We hebben een schuld van 80.000 gulden aan het af delingsbestuur Noord- en Midden- Zeeland. Dus we zitten voor hoge kos ten aan rente en aflossing. Daar ko men de gewone exploitatiekosten bij en dan de kosten voor het in dienst hebbeh van de beheerster. Want met uitsluitend vrijwilligerswerk gaat het niet". Goedbloed vertelde dat morgen (dinsdag) een oriënterend gesprek is gepland met een bestuurder van de gemeente Zierikzee en dat het subsi dieverzoek naar verwachting ih no vember in de diverse gemeenteraden op het eiland aan de orde zal komen. „Wij zijn optimistisch gestemd. Bur gemeester Asselbergs bijvoorbeeld onderkent de problemen en heeft be loofd om alles in het werk te stellen om ook de omliggende gemeenten op hetzelfde spoor te brengen". ,,Wij hopen van ganser harte dat het goed komt. Want het asiel voldoet aan een behoefte. Dat bleek vandaag ook weer. De politie bracht vanmor gen twee honden binnen. Die waren op de Grevelingendam gedropt. Waarschijnlijk vanuit een Belgische auto. Een asiel is niet weg te denken uit de regio". Tijdens de open dag bleek dat er toch ook genoeg mensen zijn die bereid zijn een dier uit het asiel in hun gezin op te nemen. „We kregen veel vragen van mensen die op zoek zijn naar een huisdier. Vaak gaan ze niet over een nacht ijs. Ze gaan overal kijken en informatie vra gen. Het komt steeds vaker voor dat ze absoluut een dier uit een asiel wil len omdat die toch geen baas heb ben". Bestuurders De mensen die van de open dag ge bruik maakten werden ontvangen met koffie en koek maar ook met een tafel vol informatiemateriaal. Onder hen bevonden zich wethouder J. Groen, burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs en do gemeentesecretaris van de gemeente Middenschouwen F. 'Kuyper. die behoefte meer bevredigd dan voor die tijd toen hij 25 jaar lang werkzaam was als aannemer. „Als ik er nu op terug kijk is dat eigenlijk verloren tijd geweest". Via zijn hobby fotograferen en een contact met de .toenmalige chef-redacteur van de Zie- rikzeesche Nieuwsbode M. J. Bij de Vaate werd Berrevoets persfotograaf. Verliezen Hij vertelde goede herinneringen te hebben aan die tijd en aan de colle ga's waarmee hij samenwerkte op de redactie. „Echt grote verliezen heb ben we geleden met het heengaan van Bij de Vaate, Doeleman en Coumou". Bijzondere woorden van waardering uitte Berrevoets aan het adres van de huidige chef-redacteur van de Zierik zeesche Nieuwsbode A. van der Wou- den en aan directeur D. L. van 't Le ven. Johan Berrevoets is inmiddels op gevolgd door zijn zoon Johan junior. „Het zal u niet verwonderen dat het mij bijzonder verheugd dat juist Jo han mijn plaats gaat innemen. Als fotograaf en overtuigd fan van de Zierikzeesche Nieuwsbode kan ik u verzekeren dat ik alle vertrouwen heb in deze opvolger". Tenslotte be dankte Berrevoets zijn vrouw Thon- ny voor haar meedenken en meewer ken tijdens zijn loopbaan als fotograaf. „Je veelvuldige hulp in de doka, je betrokkenheid bij de krant is voor mij een enorme steun ge weest". Namens de redactie van de Zierik zeesche Nieuwsbode nam chef redacteur A. van der Wouden af scheid van de fotograaf Johan Berre voets. „Ik zeg met nadruk fotograaf want van de mens Johan Berrevoets worden we waarschijnlijk nooit ver lost". Hij complimenteerde de foto graaf Berrevoets met het scherpe oog dat hij ontwikkelde voor regionale nieuwtjes. En de mens Berrevoets voor zijn eerlijkheid, zijn durf om kritiek te leveren en zijn loyaliteit. BRUINISSE - Op de Staphorster kruising in de Rijksweg N-59 nabij Bruinisse vond zondagmiddag een aanrijding plaats waarbij drie auto's waren betrokken waarvan er een zwaar werd beschadigd. Mevrouw A. J. d. R. uit Oosterland draaide, komende vanaf de parallel weg vanaf Aquadelta, de rijksweg op in de richting Zierikzee. Zij zou daar bij H. H. R. uit Barendrecht over het hoofd heben gezien die met zijn auto vanuit de richting van de Grevelin gendam kwam aanrijden. H. H. R. remde heftig om dc auto van de Oosterlandse te ontwijken en raakte daarbij bijna F. A. B. uit Rotterdam die in het midden van de kruising stond te wachten om in te voegen. Hij kwam in botsing met de auto van me vrouw A. J. d. R. Beide auto's werden beschadigd. Die van de Oosterlandse zwaar. „Johan is een grote steun geweest". Namens de redactie bood hij de pers fotograaf een sigarettenaansteker aan. Geen afscheid Directeur D. L. van 't Leven wilde de bijeenkomst niet als een afscheid zien. „De deur blijft altijd open staan". Hij omschreef de fotograaf als een uitzonderlijk figuur binnen het bedrijf. „Naar buiten toe was je be kend als de bonte hond in de goede betekenis van het woord. Je hebt de krant op een goede wijze vertegen woordigd. Niet omdat het je baan was maar omdat het een deel van je leven was". Hij roemde Berrevoets ook om de invloed die hij op de redac tie uitoefende door zijn nuchtere kijk op menselijke verhoudingen. En voor zijn inzet om tot de oprichting van een personeelsvereniging te komen. „Je hebt altijd aan mensen gedacht. Daarom durf ik te stellen, Johan je bent een goed mens". Hij bood het echtpaar Berrevoets bloemen aan en een enveloppe met inhoud. De raad van commissarissen was op de bijeenkomst vertegenwoordigd door president-commissaris drs P. Schotte, H. J. Doeleman en A. C. W. van der Vet. „Ik praat tegen een man die uit hoofde van zijn beroep altijd moest improviseren. Persfotografie is het vastleggen van het onherhaal bare moment", aldus Van der Vet die namens hen het woord voerde. De commissaris bleek daarnaast veel waardering te hebben voor de „mag nifieke landschapsfoto's waarmee je de Nieuwsbode opfleurde". Hij com plimenteerde Johan Berrevoets om dat hij deze beide elementen wist sa men te brengen. Hij besloot zijn woorden met een doordenkertje. „Ouder worden is afschuwelijk maar het is de enige remedie tegen jong doodgaan". Namens de raad van commissarissen bood hij een boek aan. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging' (van 18.00 tot 10.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen. Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Directeur D. L. van 't Leven overhandigt persfotograaf Johan Berrevoets een enveloppe met inhoud bij zijn afscheid van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het is duidelijk dat het asiel leeft bij de mensen ZIERIKZEE - Vier bestuursleden, vijf vrijwilligsters en de beheerster van het dierenasiel aan de Zandweg te Zierikzee hadden de hele middag werk om alle vragen te beantwoorden van de honderden belangstellenden die gebruik maakten van de open dag. „Het is duidelijk dat het asiel leeft onder de bevolking. Dat is vandaag weer gebleken", aldus bestuurslid L. J. Goedbloed. „Wij heb ben dit open huis georganiseerd om het publiek ervan in kennis te stellen dat we weer volledig draaien na een pe riode waarin we noodgedwongen moesten sluiten".. De reden van de sluiting was dat het dierenasiel niet langer kon be schikken over een beheerster die dit werk op vrijwillige basis wilde doen. „Het is nu duidelijk gebleken dat vrijwilligerswerk een te zwakke ba sis is om een asiel op te laten draai en". De (voorlopige) oplossing werd gevonden in de persoon van Jolanda Meerman die van de gemeente Zierik zee tot en met eind december het be- heersterwerk in het asiel met behoud van uitkering mag verrichten. „Ja, het bevalt goed", vertelde ze lachend na een ervaring van twee weken asiel werk. „Het asiel werk komt weer 'Het asiel leeft onder de bevolkingaldus het bestuur van dit dierenopvanghuis. Bij de open dag bleek dat ze gelijk hadden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3