Gigantische belangstelling voor open dag weg over de pijlerdam Bruse raad achter vaststelling van bestemmingsplan Riekusweel P. Kuyper uit Ouwerkerk winnaar ploegwedstrijd DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW ADVERTENTIE IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Omdat het de krant met de-hoogste abonnements-oplage in de regio is. ZIERIKZEESCHE RA NIEUWSBODE M l^SLC Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Deelname Protest Wijkverpleegster Verlies Hoewel enige bedenkingen tegen de presenta- De afdeling Schouwen-Duiveland van de FNV In het kader van de serie Een dagje uit het Ie- Koploper Duiveland leidt eerste verlies in tie van de Aktie-25% wil de gemeente Brui- roept alle inwoners van Schouwen-Duiveland ven vandit keer de ervaringen van wijkver- de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. nisse wel deelnemen aan de2e actie. (Pag. 2). op om protest aan te tekenen tegen de plannen pleegster Liesbeth Douw-Bil. (Pag. 5). (Pag. 7). van de commissie Dekker. (Pag. 3). MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24228 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De zelfde wegen leiden niet altijd tot het zelfde. Abbe de St. Real Tienduizenden mensen op de fiets of te voet naar Noord-Beveland BURGHSLUIS - „Het is niet normaal. Het is stikdruk, de hele dag al. We kunnen het bijna niet aan met zijn tweeën". Dat zeiden Titia Kraak en Marchenka Engelaar, twee dames die in het kader van hun hostess-opleiding namens Rijkswaterstaat infor matiemateriaal uitdeelden aan alle belangstellenden die gebruik maakten van de open dag van de weg over de Stormvloedkering. Vijf dagen voor de weg op 5 november officieel wordt geopend door prinses Juliana mocht iedereen die daar zin in had per fiets of te voet van de weg gebruik maken. En dat deden vele duizenden mensen. Zelfs 's middags om ongeveer half vier toen de nevel van de sombere (maar droge) herfstdag steeds dichter over het wegdek begon te hangen en de open dag bijna ten einde was zag het nog 'zwart van de fietsers' op de anders zo stille weg over de Stormvloedkering. Duizenden mensen maakten een fietstocht over de nieuwe weg over de Stormvloedkering die donderdag door prinses. Juliana wordt geopend. Het hoge bezoekersaantal werd niet alleen veroorzaakt door mensen van Schouwen-Duiveland. Ook van uit Noord-Beveland maakten duizen den mensen 'een fietstocht naar de overkant'. „Om half elf vanmorgen kwamen de eersten al aan vanuit Wis- senkerke. Een van hen was de infor- matrice van de yVV Vrouwenpolder", vertelde Tineke Deurloo van de VW Burg-Haamstede die met de promo tiebus De Schouwse Kust de hele dag bij de damaanzet bij Burghsluis stond. ,,Het was boven verwachting. We hebben nog nooit zo'n succes ge had met de bus als vandaag. We heb ben heel veel informatie en folders aan de mensen gegeven. Ik kan niet precies schatten hoeveel, maar het waren er vele duizenden". File Veel mensen vervoerden hun fiet sen in de auto of met een aanhangvya- gentje tot het parkeerterrein bij de damaanzet om vervolgens de tocht te maken. Aan de Noord-Bevelandse kant leidde dat in de loop der dag zelfs tot een file. De nog sportieveren maakten er een eilandenrondje van. Heen over de Stormvloedkering en terug over de Zeelandbrug of omge keerd. Een van hen was de heer Lan- degent uit Serooskerke (op Schou wen-Duiveland). Hij bleef het nuch ter bekijken: ,,Ik zeg niet dat het niks is maar je ziet alleen maar water. Er zijn wel wegen die mooier zijn om over te rijden". Ibch toonde hij zich verheugd dat nu ook de weg over de Stormvloedkering klaar is. ,,Ik fiets veel want voor mij is het altijd zon dag. Ik ben gepensioneerd, snap je. Ik zal nu wel vaker over de Stormvloed kering gaan naar Middelburg. Kijken of daar wat te beleven valt. Ik kom uit Amsterdam en ik stap graag". De meeste fietsers maakten ge bruik van de door Rijkswaterstaat vervolg pagina 2 LONDEN - Een onuitgegeven pia nopartituur van de jonge Franz Liszt wordt' iri "riöverhber geveild in Lon den. Dit is meegedeeld door een woordvoerder van het venduhuis So theby's. Het manuscript beslaat 36 bladzijden en is geschreven in rode inkt. Het is gekocht van een particu lier. dé krant van schouwen - duiveland! Na lange tijd van voorbereiding BRUINISSE - Na een lange tijd van voorbereiding kon op 26 juni 1986 het ontwerp voor het bestemmingsplan Riekusweel ter inzage worden gelegd. Tegen het bestem mingsplan kwamen drie bezwaarschriften. Voor een deel werden deze door de raad ongegrond verklaard, maar voor een deel werd ook aan de bezwaren tegemoet geko men. Een perceel grond in het bestemmingsplan wordt onteigend omdat met de eigenaar tot op heden nog geen overeenstemming kon worden bereikt. „Ik heb er vorig jaar al voor gepleit", aldus raadslid A. J. Bal „Met de man is noch te ploegen, noch te eggen". E. Schil en J. Viergever, bewoners van 't Padje, maken bezwaar tegen de geprojecteerde bebouwing aan de an dere zijde van 't Padje. Tijdens een hoorzitting kwamen zij zelf met een alternatief. ,,Dit alternatief dat ove rigens een grotere strekking heeft dan het tegemoetkomen aan de be zwaren overschrijdt de in het ont werp aangegeven begrenzing van het plangebied, zodat in een volgende fa se een geringer aantal woningen ge bouwd kan worden", aldus het colle ge. De bezwaarmakers pleiten voor het aanhouden van een ruimte van 12 meter tussen de gevels. In het plan is tot nu toe een tussenruimte van acht a negen meter aangehouden. Het col lege stelt voor aan de bezwaren tege moet te komen door een afstand van 12 meter aan te houden. D. Kik maakt bezwaar tegen de afstand tus sen zijn woning en de geplande be bouwing. ,,De kortste afstand tussen de woning van de heer Kik en de aan sluitende bebouwing bedraagt circa 18 meter. Dit is alleszins aanvaard baar", aldus het college. Van de kant van het bestuur van de Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland kwam bezwaar tegen het bestemmingsplan. Volgens hen kan.het uitbreiden van de woon kern gevolgen hebben voor de water huishouding in de bodem. „Dat de vochtproblemen waarmee bezwaarde te kampen heeft, een rechtstreeks ge volg is van het ipgrijpen in de water huishouding in de bodem kunnen wij op voorhand niet onderschrijven", al dus het college. „In het bezwaar schrift wordt dit overigens ook niet aangetoond. De praktijk wijst uit dat in een aantal gevallen ook het achter af aanbrengen van spouwmuuuriso- latie tot vochtproblemen leidt. Wij verwachten niet dat het projecteren van open water in deze een reële oplossing is", aldus het college. Havengelden Op de gemeenteraadsvergadering werd ook de nieuwe verordening haven- en zategelden vastgesteld. Naar aanleiding van een schrijven van de staatssecretaris- van binnen landse zaken is in die verordening een aantal veranderingen aange bracht. Zo worden de tarieven voort aan vermeld inclusief omzetbe lasting. „Dit is in het verleden niet gedaan omdat sommige tarieven gel den voor zowel ondernemers als par ticulieren. Soms zijn die onderne mers vrijgesteld van omzetbelasting", aldus het college. Verder wil de staatssecretaris weten of de differentiatie in de tarieven ge rechtvaardigd is. Als er sprake is van verschillende tarieven moet er name lijk ook een duidelijk onderscheid zijn in de aangeboden diensten. Nu gelden voor achter eenvolgens de vissers-/landbouwha- ven, voormalige werkhaven en roei- botensteiger verschillende tarieven terwijl er geen of weinig verschil is in de aangeboden dienst. Volgens het college is het verschil in tarief tussen roeibotensteiger en vissers-/land- bouwsteiger aan de ene kant en voor malige werkhaven aan de andere kant terecht. Voor het verschil echter tussen vissers-/landbouwhaven en roeibotensteiger is geen grond. Daar-, om zijn deze twee tarieven nu gelijk geschakeld. Omdat de verordening haven- en zategelden reeds twaalf keer gewijzigd is werd op de raads vergadering een geheel nieuwe veror dening vastgesteld. Van de kant van de raad kwamen alleen opmerkingen over artikel zeven van die nieuwe ver ordening. In dat artikel zijn de vrij stellingen geregeld. Er bleek ondui Minder deelnemers vanwege oogstwerkzaamheden ZONNEMAIRE - De Zeeuwse klei die in glanzende vo ren wordt geploegd. Normaal al een fraai gezicht maar wanneer het door elf tractoren naast elkaar wordt ge daan zeker een schouwspel dat de moeite waard is. De ploegwedstrijd die op een stuk land aan de Stapelsweg bij Zonnemaire werd gehouden trok dan ook ook vele tientallen belangstellenden. Vanwege de oogstwerk zaamheden die overal nog in volle gang zijn was het aan tal deelnemers ongeveer tien minder dan vorig jaar. P. Kuyper uit Ouwerkerk die inviel voor W. Remeeus zag zijn inspanningen beloond met een eerste prijs. Hij kreeg 244 punten van de jury. De ploegwedstrijd voor Schouwen- Duivelandse agrariërs werd voor het zeventiende achtereenvolgende jaar georganiseerd. De regelingscommis sie bestaande uit leden van de RAK (Regionale Agrarische Kommissie) toonde zich tevreden over de toestand van de grond die geploegd moest wor den. De wedstrijd was vanwege de re gen twee weken uitgesteld. „We mo- delijkheid te zijn over de bepaling dat van de betaling van havengeld zijn vrijgesteld vaartuigen die ten ge volge van storm, ijsgang of andere weersomstandigheden gedwongen zijn in de haven te verblijven, voor zo ver dat verblijf langer dan veertien dagen duurt. In antwoord op vragen vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Wjf PÉ BIJ.T fefc i' vervolg pagina 2 De ploegwedstrijd bij de Stapelsweg Zonnemaire trok veel meer belangstelling dan hier op de foto is te zien. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Rustig weer Aanhoudende hogedruk boven de Noordzee en omgeving. Hierdoor blijft het rustig weer. Vannacht zakt het kwik naar een graad of 4 met een kleine kans op nachtvorst. Overdag loopt de temperatuur op naar een graad of 9. Meest zwakke wind uit noordoostelijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 nov.: Woensdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordoost 2 Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 3 nov. Zon op 07.39, onder 17.09 Maan op 16.09, onder 04.40 Volle Maan: 5 nov. (17.47) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied is het komende etmaal bepalend voor ons weer. De kern daarvan beweegt zich uiterst langzaam van de zuidelij ke Noordzee naar de Duitse Bocht. Door de nabijheid van dit hoog wordt de komende vierentwintig uur geen regen verwacht. De aanstromende lucht is afkom stig vanaf het midden van de Noord zee en is van origine erg zacht. Boven land koelt de lucht echter flink af, waardoor een dunne, koude luchtlaag ontstaat. Hierin komt plaatselijk mist of laaghangende bewolking voor. Meer dan zo'n graad of tien wordt het overdag niet. Daar waar het 's nachts opklaart kan het tot dicht bij het nulpunt afkoelen met mogelijk wat vorst dicht bij de grond. De windsnelheden zijn klein. Ook na dinsdag blijft het hoog ons weer nog enkele dagen bepalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1