Reinigingsdienst zet punt achter containers Definitieve maatregelen tegen verkeersproblemen pas in 1989 Reconstructie Deltastraat valt 17.500,- duurder uit De Nieuwsbode breidt uit K DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding in modder WA> ffih PE gli.r BCA UW ADVERTENTIE IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Omdat niet één andere krant meer dan 90% van de regionale bevolking bereikt. ZIERIKZEESCHE El NIEUWSBODE M ZIERIKZEESCHE NI EUWSBODE Voordeeltje Afscheid Theater Titel De reinigingsdienst moet, na een protestbrief Havenmeester J. Reurich neemt na 40 jaar af- Een uniek project aanslaande zaterdag All Reatjy R heeft de titel binnengehaald, van de gemeente Zierikzee, een voordeeltje te- scheid van de Rotterdamse havens. (Pag. 4). in jeugdsoos Brogum. Muziek en theater. (Pag. 11). ruggeven. (Pag. 2). (Pag. 5). VRIJDAG 30 OKTOBER 1987 144ste jaargang Nr. 24227 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat genoeg geschiedt, geschiedt snel genoeg. Augustus Verlies van twee arbeidsplaatsen KERKWERVE - Met het oog op het in de hand houden van de kosten zet de Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land met ingang van 1 januari '88 een punt achter de con- tainerdienst. Het reinigingsbedrijf Boon bv. uit Middel burg neemt dit stukje serviceverlening over. Door dit afstoten van deze dienst verdwijnen er bij de reinigings dienst twee arbeidsplaatsen. Voorzitter van de raad van bestuur van de reinigingsdienst, W. den Boer, noemde het besluit om deze vorm van dienstverlening te privatiseren een moeilijke zaak. ,,We hebben een be hoorlijke dienst opgebouwd en dan is het niet eenvoudig om een dergelijk besluit te nemen. We hadden echter twee mogelijkheden, of afwachten wat er gebeurt of als dienst zelf ini tiatieven ontplooien". Dit laatste had veruit de vookeur omdat de dienst dan zelf nog invloed op deze sane ringsoperatie zou kunnen uitoefenen. Concurrentie Het afstoten van de containerdienst werd door het bestuur als de minst slechte oplossing gezien om de kosten van de reinigingsdienst in de hand te houden. Uitgerekend is namelijk dat wanneer de dienst ook in de toe- Voorzitter J. den Boer: een moeilijke zaak". Raadsleden Duiveland verontwaardigd NIEUWERKERK - De kritiek was niet van de lucht toen de raadsleden van Duiveland tijdens de gemeenteraadsvergadering werden geconfronteerd met een tekort van ruim 17.500 gulden dat aan het licht kwam bij de eindafrekening van de reconstruc tie van de Deltastraat te Nieuwerkerk. ,,Wij betreuren het ten zeerste dat u nu pas wordt ingelicht over deze overschrijding (van ruim 9% van de totale kosten). Naar onze mening hadden de tegenvallers veel eerder gesignaleerd moeten worden. Wij zullen alles in het werk stellen om dergelijke zaken in de toekomst te voorkomen", al dus het college van b en w dat tot in details de 'tegenvallers' opsom de waar de meerkosten door wer den veroorzaakt. Extra riolering, extra trottoirkolken, een extra drain, meer zand en nieuwe beton- Slechte voorbereiding De deemoedige houding van het college was niet in staat de kritiek van de raadsleden te keren. „Dit is een kwestie van slechte voorbe reiding van de dienst Openbare Werken die op het conto moet wor den geschreven van de wethouder die daarover gaat. Als iedere dienst maar op deze wijze kan werken waar blijven we dan met onze begroting", aldus C. J. Hille- brand (PvdA). Ook W. P. Stouten (VVD) zei ervan overtuigd te zijn dat een onjuist beleid was ge voerd. „De mensen die hierbij wa ren betrokken hadden moeten on derkennen dat het bestek onvol doende was voorbereid en uit gespit", vond L. Meerman (SGP/RPF). De verantwoordelijke wethou der A. van Klinken (SGP/RPF) verdedigde zich door te stellen dat ook hij werd verrast door de overschrijdingen. ,,Ik heb me al tijd intensief met de werkzaam heden bemoeid maar dat het zo veel meer kostte hoorde ik ook pas toen er een briefje op mijn bu reau werd gelegd". Volgens raads voorzitter A. Bergshoeff is er „een hartig woordje over gespro ken dat dit niet kan". De raadsle den gingen er noodgedwongen mee akkoord om het tekort be schikbaar te stellen. Het zal wor den gedekt uit een meevaller van het exploitatietekort van de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis over 1986. De Deltastraat in Nieuwerkerk vlak voor de reconstructiewerkzaam heden. komst op dezelfde wijze voort zou gaan er geen sprake zou zijn van ta riefsverhogingen die leiden tot een geschat tekort van 218.000,-. Het verhogen van de tarieven voor de con tainers zou voor de reinigingsdienst verregaande gevolgen kunnen heb ben, temeer daar er op dit terrein heel wat particuliere ondernemingen opereren. Concurreren met deze on dernemingen zou voor de reinigings dienst negatief kunnen uitpakken. Om die reden ging de raad van be stuur uiteindelijk akkoord om deze container-dienst af te stoten. „Dit be sluit", zo gaf Den Bo.er te kennen, „is genomen nadat er medio oktober uit-1 voerig overleg met de medewerkers over de gevolgen van een privatise ring van deze dienst is geweest. Die consequenties zijn beperkt. Er ko men vijf tot zes arbeidsplaatsen te vervallen, maar doordat er momen teel drie vacatures bestaan en een me dewerker die een tijdelijk arbeids contract heeft volgend jaar vertrekt, verdwijnen er uiteindelijk twee ar beidsplaatsen. Er is toegezegd om te bezien of voor deze twee een moge lijkheid tot overplaatsing binnen de dienst bestaat." Een aantal aanwezi ge personeelsleden hoorde de besluit vorming vanaf de publieke tribune aan. Of het hen meeviel dat er met het afstoten van deze dienst „slechts" twee arbeidsplaatsen verloren gaan, antwoordde een van hen: „'t Da's het zelfde als .wanneer.je.iemand bij wie zojuist zijn been is geamputeerd vraagt of het allemaal wel 'meegeval len is" Hoewel een aantal bestuursleden het zei te betreuren dat deze contai nerservice wordt opgeheven spraken deze hun waardering uit voor het feit dat er, zoals het er nu naar uitziet geen gedwongen ontslagen zullen val len. De Bruse vertegenwoordiger C. J. van Liere concludeerde dat bij deze afslankingsoperatie de sociale aspec ten niet uit het oog waren verloren. Van Liere vroeg in dit verband even eens of er ook is gedacht aan het pri vatiseren van de glasinzameling. Vol gens directeur J. Landman is het KERKWERVE - Op de Duivendijk- seweg nabij Kerkwerve vond donder dagmiddag om ongeveer 12.30 uur een aanrijding plaats waarbij een bromfiets en personenauto werden beschadigd. P. B. uit Dreischor reed met zijn personenauto vanuit een uitrit de Duivendijkseweg op toen P. J. H. daar met de bromfiets kwam aanrij den in de richting Brouwershaven. Mede doordat de weg was bedekt met een laag modder konden beide voer tuigen elkaar niet meer ontwijken. Er deden zich geen persoonlijke ver wondingen voor. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's C. J. van Liere: ..Bij deze afslan kingsoperatie zijn de sociale aspec ten niet uit het oog verloren". leeghalen van de grote glasbakken reeds jaren geprivatiseerd. De eilan- delijke reinigingsdienst zorgt voor de kleinere glasbakken en zal die dienstverlening ook voortzetten. •vervolg pagina 2 Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 14457 ZIERIKZEE - De directie van de Zierikzeeschc Nieuwsbode wil zich via de2e officiële mededeling distiantiëren van onterechte geruchten, dat de Zierikzeesche Nieuwsbode in de toekomst nog maar een keer per week zou gaan verschijnen. Naar nu duidelijk is geworden wordt bij de abonnementenwerving door de PZC soms dit argument bij de verkoop gebruikt. De directie van de Zierikzeesche Nieuwsbode betreurt deze handelswijze. De Zierikzeesche Nieuwsbode blijft, zoals de lezers gewend zijn, vier keer per week verschijnen als abonnementskrant. Logisch want de krant steekt wat het aantal abonnementen betreft met kop en schouders boven de andere bladen uit..De Zierikzeesche Nieuwsbode is de meest gelezen abonnemen tenkrant op Schouwen-Duiveland en dat wil zij door het maken van een goed produkt blijven. Ook de belangstelling van de re gionale adverteerders is zo groot, dat besloten is de Extra editie, die nu eens per twee weken als huis- aan-huis-blad in de bus valt, iede re week.te laten verschijnen. Uit- breiding jan de-activiteiten dus en derhalve geen sprake van in krimping. De wekelijkse editie van het huis-aan-huis-blad gaat op 1 januari 1988 in. Een wekelijks huis-aan-huis-blad dus én een abonnementenkrant, die zoals al jaren lang vier keer per week be zorgd wordt. De directie van de Zierikzeesche Nieuwsbode spreekt vanaf deze plaats haar vertrouwen uit, dat de door der den verspreide negatieve geluiden over de krant bij deze ontzenuwd zijn. De directie Hoorzitting over verkeersproblemen Elkerzeeseweg SCHARENDIJKE - Wat er precies gaat gebeuren is nog niet duidelijk.'Wat wel vaststaat is wanneer het zal gaan gebeuren. Het college van b en w kondigde op een hoor zitting over de verkeersproblemen op de Elkerzeeseweg gisteravond, donderdag, aan dat definitieve maatregelen niet eerder hun beslag zullen krijgen dan in 1989. Wel wil men zo snel mogelijk tijdelijke maatregelen nemen. Men denkt met name aan het plaatselijk versmallen van de weg. Ongeveer 30 bewoners van de El kerzeeseweg waren present op de hoorzitting in het gemeentehuis in Scharendijke. Ter inleiding legde wethouder W. G. Renden uit dat ver keersproblemen door de bank geno men niet zo eenvoudig op te lossen zijn. „Borden met een adviessnelheid helpen niet. Gebodsborden helpen evenmin. Bij metingen is gebleken dat men gemiddeld in plaats van 50 kilomter per uur 70 en soms wel 80 ki lometer per uur rijdt. Verder speelt het kostenaspect een rol en moeten we er ook rekening mee houden dat de Elkerzeeseweg een doorgaande weg is waar je als gemeente niet zo maar van alles aan mag veranderen". Definitieve maatregelen zijn door de gemeente vooruit geschoven naar 1989 om deze samen te laten vallen met een grote onderhoudsbeurt voor de Elkerzeeseweg. Gevaarlijk „De bewoners vinden dat het zo niet langer kan. Er wordt veel te hard gereden. Dat is heel gevaarlijk voor de kinderen, en dat niet alleen bij het oversteken", aldus A. Varekamp. „En als je met de auto van je erf af de weg op wil draaien moet je ook heel goed uitkijken. Ik denk dat maatregelen op korte termijn echt hard nodig zijn". L. Borsje stelde vervolgens voor de Elkerzeeseweg de status van voorrangsweg te ontnemen. „Ik donk dat je niet zo hard zult rijden als je weet dat verkeer uit elke zijstraat van rechts voorrang heeft". H. J. Bout deed de suggestie om een aantal S- bochten aan te brengen om de snel heid terug te brengen. Postcomman- dant H. van der Bie onderkende de door Varekamp naar voren gebrachte gevaarlijke situaties maar waar schuwde ook tegen het al te veel laten laveren van het verkeer. „Overhel al gemeen komt dat de verkeersveilig heid ook niet ten goede", aldus Van der Bie. „Het in de hand houden van de snelheden via controle is ook geen haalbare kaart". Rapport Vervolgens kreeg B. Verhagen gele genheid het door hem uitgedachte plan voor verbetering van de ver keersveiligheid op de Elkerzeeseweg toe te lichten. Een plan waaraan de gedachte ten grondslag ligt dat door gaand verkeer op de hoofdweg thuis hoort en niet op secundaire wegen. Dus moet je het verkeer dat het Noordzeestrand of het Grevelingen- meer met een bezoek wil vereren dwingen of in ieder geval stimuleren do hoofdweg te blijven volgen en niet binnendoor te steken. „De proble men op de Elkerzeeseweg beginnen eigenlijk al op de rotonde bij Zierik zee", stelde Verhagen. „Je moet auto mobilisten niet stimuleren om via de Heuvelsweg binnendoor naar de Brouwersdam te rijden, maar via de provinciale weg naar Rcnesse en de Dammenweg". Verhagen wil eigen wijze automobilisten die toch de Heuvelsweg nemen middels richting borden steeds weer terugwijzen naar de hoofdroute via de provinciale weg. Een maatregel die volgens hem al een aanzienlijke vermindering van ver keer op de Elkerzeese weg zal beteke nen. Om de overlast nog verder te be perken stelt Verhagen voor een soort 'Ruit van Scharendijke' te creëren door een deel van de Elkerzeeseweg af te sluiten voor het autoverkeer dat dan via Kreeklaan, Akkerbloem- straat en Ingridstraat weer op de El kerzeeseweg terecht komt. „Maar dan is de snelheid eruit", aldus Ver hagen. Een ander voorstel van Verha gen is om te zijner tijd tussen de Ak- kerbloemstraat en de Hoogeweg een verbindingsweg te maken. „Daar kunnen dan ook bedrijven aan geves tigd worden, zodat je van het ware verkeer over de Elkerzeeseweg af bent". Versmalling Van de kant van de gemeente is ook gestoeid met verschillende ideeën om de verkeersproblemen op de Elker zeeseweg op te lossen. In eerste in stantie denkt men aan plaatselijke versmallingen waardoor het verkeer gedwongen wordt vaart te minderen. Op wat voor manier dat dient te ge schieden is nog niet geheel duidelijk. Van de kant van het bewoners van de Elkerzeeseweg werd. bij monde van A. Varekamp, ervoor gepleit om toch zo snel mogelijk in ieder geval iets te doen. Ook werd de situatie op de El kerzeeseweg in Elkerzec aangeroerd. Ruim een half jaar geleden is daar een hoorzitting over geweest met als uitkomst dat men zou proberen mid dels borden de snelheid wat terug te brengen. De situatie is tot op dit mo ment nog onveranderd. Gemeentese cretaris F. Kuijper legde uit waarom: „Het komt er eigenlijk op neer dat de minister van verkeer en waterstaat geen reden tot deze veranderingen ziet. We hebben tenminste nog geen bevredigend antwoord op onze wen sen gekregen". Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Veel bewolking Aanhoudend zacht met veel bewol king en overwegend droog. De zuid oostelijke wind is meest 2 a 3 Beau fort. In de nacht en ochtend kunnen plaatselijk mistbanken ontstaan. Mi nimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERS VO O RUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 3 nov.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: oost 4 Maandag. Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: oost 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 31 okt, Zon op 07.33, onder 17.13 Maan op 15.34, onder 00.22 1 nov. Zon op 07.35, onder 17.11 Maan op 15.45, onder 01.48 2 nov. Zon op 07.37, onder 17.09 Maan op 15.56, onder 03.14 Volle Maan: 5 nov. (17.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie boven de Golf van Biscaje bepaalt morgen, za terdag nog grotendeels het weer in onze omgeving. Vanuit Frankrijk wordt nog vrij veel bewolking aange voerd, maar het blijft droog. Ook zijn er opklaringen mogelijk waar door we morgen op af en toe zon kun nen rekenen. De temperatuur daalt de komende nacht tot een graad of 7, tijdens opklaringen nog enkele gra den lager en mogelijk vorming van dichte mistbanken. De middagtem- peratuur wordt ongeveer 13 graden. Er staat een zwakke tot matige, over wegend zuidoostelijke wind, kracht 2 a 3. Na zaterdag komt ons land onder de invloed van een hogedrukgebied boven Scandinavië waardoor de wind naar het oosten draait en het weer geleidelijk een schraler karak ter krijgt. LOBITH - Scheepswerf De Hoop in Lobith (circa 300 werknemers) gaat surséance van betaling aanvragen. Het bedrijf is als gevolg van vertra ging in de financiële afwikkeling van opdrachten in liquiditeitsproblemen gekomen. De surséance zal vrijdag bij de rechtbank in Arnhem worden aangevraagd, zo deelde de directie mee. Bewindvoerder wordt mr. J. W. Bijvanck uit Nijmegen. Advertentie Adviseurs computers software advisering Zierikzee, tel. 01110-17169 dé krant van sdxmn<en - duiveland!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1