Zierikzee laat punten aan schoffelend O SC Duiveland verslaat moeizaam minstens gelijkwaardig WIK Bruse Boys wordt middenmoter met overwinning op Zwaluwe Mevo moet gaan trainen op afwerken van kansen NIEUWSBODE ZSC sleept punt weg in Kruiningen Van der Borst wordt 59e Duel Super Cup 25 november 6 Met 1-3 de boot in op eigen veld Oosterlanders blijven ongeslagen ZIERIKZEE - Koploper Zierikzee is zondag' onverwacht tegen zijn eerste ne derlaag aangelopen. Het verloor, op eigen veld nog wel, in de slotfase van het schoffelende OSC uit Den Bosch met 1-3. Omdat de achtervolgers van deze misstap profiteerden, deelt de Schouwse formatie nu de leiding met OJC en Boeimeer. Verschillende keren wist Zierik zee tijdens deze competitie met veel fysieke inzet spelende tegen standei's toch af te troeven. In de herinnering ligt bijvoorbeeld het stevige duel tegen mede-leider OJC, dat in Zierikzee drie doel punten en een nederlaag om de oren kreeg. Daardoor begon de mening al post te vatten, dat de voornamelijk op techniek spelen de ploeg van trainer Hans van der Wekke voortaan minder te stellen zou hebben met dit soort opponen ten. Dit oordeel kan voorlopig weer in de kast, gezien de wed strijd tegen OSC. Want eigenlijk had Zierikzee het zondag voor een aanzienlijk deel aan zichzelf te wijten dat het niet opnieuw twee punten greep. Veel werd na afloop gewezen naar de ongelukkige wijze waarop de thuisploeg kort voor het einde de boot inging (door een buitenspel- doelpunt), maar in de eerste helft had Zierikzee zijn veldoverwicht moeten uitdrukken in meer kan sen, die nu eenmaal onontbeerlijk zijn om doelpunten te maken. ,,De ruststand was te weinig voor ons", meende Van der Wekke terecht. Na de terloopse constate ring dat het in de tweede helft rommelig werd bij Zierikzee door wissels", besteedde hij echter meer aandacht aan het optreden van de scheidsrechter, zoals veel oefenmeesters plegen te doen. ,,Die man wilde gewoon niet rea geren op het vlagsignaal van de grensrechter", verwees Van der Wekke naar de voor zijn team fata le tweede tegentreffer. Het deed allemaal niets af aan de verliespartij van Zierikzee, dat in de eerste helft oppermachtig was. Alleen moesten de Zeeuwen kort na het begin nog even wakker worden geschud door een opgeleg de kans voor OSC-linkerspits Ed win Lubberse. Die schoof na een dieptepass het leer echter naast. Met een door Peter Noordijke ge pareerd schot van Ronald Verste gen was het daarna met de daden drang van OSC gedaan. Na een kwartier gaf Kees Ver- kaart voor het eerst gestalte aan het groeiende overwicht voor Zie rikzee. Een afstandsschot van de aanvoerder schampte de paal, na een fraaie een-twee tussen Ronald van Oeveren en Rini Verwest op het middenveld. Vijf minuten la ter bracht een slim overstapje van Verkaart Kees Stoutjesdijk vrij. Het doelpunt van de kleine spits ging niet door omdat arbiter De Vulder als een van de weinigen buitenspel had opgemerkt. Toch leverde het overwicht van Zierikzee te weinig uitgespeelde kansen op. Het meeste gevaar kwam, typerend, voort uit stil staande situaties, zoals een door Leen Koster in het zijnet gedepo neerde vrije trap van Kees Ver- kaart. De impasse werd pas na een half uur doorbroken door een uit stekende passeeractie van Kees Stoutjesdijk op rechts. Hij bereik te in het centrum Ronald van Oe veren, die via een OSC-verdediger raak knalde: 1-0. Een kopbal net voor rust van Marco van Oeveren had Zierikzee een ruimere marge kunnen verschaffen, maar ging ■juist naast. De thuisploeg handhaafde na de thee de druk op het OSC-doel. Het uitvallen van de geblesseerde Ver- kaart veroorzaakte echter een noodlottig gebrek aan organisa tie. Geheel tegen de verhouding kon Ronald Verstegen als gevolg daarvan voor de Bosschenaren ge lijkmaken. De Zierikzeese defensie zag er meermalen niet 'gezond' uit tegen het nu met drie spitsen opereren de OSC, vooral bij lange ballen. Het was dan ook geen toeval dat uit zo'n verre pass twee minuten voor tijd Achmed Abdellouis aleen mocht doorgaan en scoren. Arbiter De Vulder merkte als een van de weinigen geen buitenspel op: 1-2. Rini Stoutjesdijk kreeg in blessuretijd een enorme kans om op een paar meter van doel de ge lijkmaker te produceren, maar hij was niet doortastend genoeg. In plaats daarvan profiteerde Marco van Wijnen nogmaals van de op één lijn staande Zierikzeese de fensie: 1-3. Leen Koster (links met rug naar de bal) schermt de bal af zodat Marco van Oeveren ermee aan de haal kan gaan. KRUININGEN - Na een week rust begon ZSC energiek in Kruiningen. Al spoedig dienden de kansen zich aan voor de initiatiefrijke Scliaren- dijkenaren, de eerste gemiste na vijf minuten voor Arno de Jonge op aan geven van Ko Louwerse. Ook een ideale mogelijkheid voor Maarten van der Weele bij een scrimmage le verde geen score op. Een vrije trap van Gerard Boogert eindigde na een kwartier spelen op de lat. Na een half uur nam echter Krui ningen, dat nog niet gevaarlijk was geweest, onverwacht de leiding. De linkerspits van de thuisploeg kon door de wegens een blessure behan delde Arne Hubregtse ongehinderd voorzetten, waar Robin Arens de ver lengde bal inkopte. De even verdwe nen concentratie bij ZSC had bijna een tweede treffer tot gevolg, maar met kunst en vliegwerk werd de rust gehaald. Met de ingebrachte Gerard de Voogd onstond meteen na de pauze druk op het kwetsbare Kruiningen. In de tiende, vijftiende en vijfentwin tigste minuut kwam ZSC op een rian te 1-3 voorsprong door de diep gestuurde Edwin van Oeveren, een scherpe hoekschop van Ko Louwerse, en de gelanceerde Arno de Jonge. Vreemd genoeg brak er toen paniek uit in de ZSC-gelederen. Een verkeer de terugspeelbal van Kees Snoek werd door Ko van de Parel afgestraft. Vijf minuten voor tijd was het hek van de dam door de wegens bui tenspel omstreden gelijkmaker van Kruiningen door Wim Lobbezoo: 3-3. ROTTERDAM - Mirane van der Borst eindigde in het klassement bij het wereldkampioenschap turnen als 59e. Zij plaatste zich daarmee niet voor de eindstrijd om de individuele titel tussen de beste 36 op zaterdag. De klasseringen van de Nederland se deelneemsters zijn: 59e Mirande van der Borst 75,150, 70. Susanne Beerepót 74,900, 77. Miranda Pluk 74,575, 93. Simone Veldman 73,875, 99. Pascale Bemelen 73,650, 118. Bian- ca Doornebosch 72,600. OOSTERLAND - Leider Duiveland heeft in de zaterdag tweede klas afdeling zijn ongeslagen status gehandhaafd. Het won op eigen veld met 2-1 van WIK, waar een gelijkspel meer op zijn plaats was geweest. De Kerkwervenaren toon den zich namelijk minstens gelijkwaardig aan de ploeg van Ed van Lent. Van Lent slaakte na afloop van het meer spannende dan fraaie duel een diepe zucht van verlich ting. ,,De paniek bij ons in de ver dediging vandaag is voor mij on begrijpelijk", verwees hij naar de 'benauwde tweede helft van Dui veland, waarin WIK voortdurend op het doel van de zich chaotisch verwerende thuisploeg beukte. Misschien is het de druk van het bovenaan staan, want we kunnen veel beter. WIK had eigenlijk recht op een gelijkspel". WIK-trainer Kees Berrevoets kon die woorden wel onderschrij ven, maar haalde er geen punten mee. „Verdiend is die overwinning van Duiveland zeker niet", moest ook hij constateren. ,,Ik kan mijn jongens echter niks verwijten, be halve misschien dat ze de kansen niet hebben benut, net als tegen Dauwendaele". De wedstrijd liet aanvankelijk twee elftallen zien die het veld kort hielden om de aanvallen van elkaar in een vroeg stadium te kunnen ontregelen. Het technisch beter onderlegde Duiveland moest het echter reeds toen enigs zins afleggen tegen het felle WIK, dat in Han van der Zande op het middenveld de drijvende kracht voor offensieve impulsen vond. Toch was het Duiveland dat na tien minuten doelpuntte. De in het centrum van de aanval vertoeven de Ico Meijs kopte de bal naar links door op Jaco de Jonge, die hard en laag uithaalde: 1-0. WIK behield daarna een licht veldoverwicht, zonder zich veel mogelijkheden op een tegentref fer te kunnen scheppen. Alleen Aren van Wezel had vlak voor rust een keer pech door een voorzet van Han van der Zande luttele centimeters naast te koppen. Dui veland daarentegen bleef hele maal ongevaarlijk, voornamelijk omdat Ico Meijs het moeilijk had tegen de onverzettelijke WIK- voorstopper Theo Stouten. Na de pauze werd de derby er' spannender op. De Kerkwervena ren drongen in hun jacht op de ge lijkmaker de thuisploeg steeds verder terug, en dwongen een aan tal hoekschoppen af die soms tot paniek leidden in de Duivelandse verdediging. Dikwijls werd het centrum opgezocht om tot gevaar te komen (Kees Berrevoets: „Dat deden we opzettelijk om de sterke vleugelverdedigers niet tegen te komen"). Het gevolg was wel, dat in het volgepropte midden bijna geen gaatjes ontstonden om het Duivelandse doel onder vuur te nemen. Joost Rotte was het dichtst bij succes, maar Meijs trapte het leer van de doellijn. Aan de andere kant was het on verwacht Adrie Bal die tien minu ten voor tijd de voorsprong ver grootte na een solo vanaf het middenveld. Daarmee was de wedstrijd niet gedaan, want Jos den Boer prikte de bal een minuut later namens WIK in de uiterste hoek: 2-1. Daarbij bleef het omdat in de spannende slotfase Marco Ganzeman en Theo Stouten de ge lijkmaker niet konden laten aan tekenen. Jaco de Jonge van Duiveland (rechts) haalt uit voor een schol tegen W/K. Volgens trainer Peter Goedegebuure na doelpuntloos gelijkspel GOES - Mevo moet wat gaan doen aan het afwerken van kansen. Dat is de mening van trainer Peter Goedegebuure na het doelpuntloze gelijkspel van zijn ploeg zaterdag tegen het Goese SSV. ,,Ik heb tijdens de wedstrijd gewoon zitten turven hoeveel kansen we hebben gehad en gemist", zei hij. „Zowel voor als na rust kregen we een stuk of vijf hele mooie mogelijkheden". Vooral meer trainingsbezoek zou de ploeg volgens hem goed doen. SSV stelde zaterdag bitter weinig voor. Mevo startte tegen de Goesena- ren voorzichtigheidshalve met slechts twee spitsen, maar dat bleek in het geheel niet nodig. SSV werd al binnen een kwartier ernstig gehandi capt door het uitvallen van twee ba sisspelers, die werden vervangen door een halfgeblesseerde wissel en een A-junior. De Zierikzeeënaars speelden een redelijk goede eerste helft, en dwongen ook (zoals inmid dels bekend) een aantal mogelijkhe den op een doelpunt af. De eerste kans werd na vijf minu ten gemist door Dirk van der Sleen, die een vrije trap van Peter van der Linde van zijn hoofd liet schampen. Tien minuten later leverde treuzelen van Marco Does en net te laat komen van Peter van der Linde uiteindelijk niet meer dan een hoekschop op. Ver der liet Olivier Verwest nog een paar riante gelegenheden op een treffer onbenut. Mevo-keeper Toon Wandel kon door het voortdurende Zierikzee se overwicht vrijwel de hele eerste helft de armen over elkaar houden. Na de pauze verliep het spel bij Me vo minder vlot, maar lange tijd bleef er sprake van een veldmeerderheid. De ingebrachte René Flohil kon bij een doorbraak ten koste van een vrije trap worden gestuit, zodat ook deze kans op de verlossende treffer verke ken was. Marco Does slaagde er na ruim tien minuten in de tweede helft niet in om een balletje over de vallen de keeper in het doel te wippen. Peter van der Linde haalde daarna niet zelf uit, maar speelde de bal in uitsteken de positie af. En Olivier Verwest deed het met zijn rug naar het doel juist andersom door wel te schieten. Terwijl het spel zienderogen slech ter werd, greep SSV de laatste twin tig minuten de kans om ook een paar keer gevaarlijk te worden. Vooral de met lange ballen gelanceerde Peter Valk was in deze periode een plaag voor de ver naar voren geschoven Mevo-defensie. Valk boekte echter evenmin resultaat, mede door een goed ingrijpende Wandel. Toch had de winst nog bij Mevo terecht kunnen komen als Martin van de Houten in de tachtigste minuut de bal naar één van zijn drie medespelers had afge schoven, in plaats van de SSV doel man de gelegenheid te geven het leer nog uit het doel te tikkerv BERN - De eerste voetbalwedstrijd om de Super Cup tussen Ajax en FC Porto wordt woensdag 25 november in Amsterdam gespeeld. Dat maakte de Europese Voetbal Unie (UEFA) bekend. Kostbare 4-2 zege op eigen veld BRUINISSE - Bruse Boys hoeft zich voorlopig niet al teveel zorgen meer te maken over zijn positie in het klassement. Het zegevierde, zij het met de nodige moeite, over het bezoekende Zwaluwe. Het werd 4-2 na een gelijke stand van 1-1 bij de rust. De overwinning van Bru was wel kom. Als er was verloren, zouden de Duivelanders angstig dicht in de buurt zijn gekomen van de laatste stek. „Ik ga ervan uit dat de jongens matig gepresteerd hebben gezien hun mogelijkheden", plaatste trainer Jan Kostense een kritische kanttekening bij de verrichtingen van zijn pupillen in deze competitie. ,,We staan nu in de middenmoot, en moeten dat voorlo pig maar zo houden, maar als de mo tivatie goed is zit er meer in". Ook is het de oefenmeester een doorn in het oog dat Bruse Boys in uitwedstrijden zo weinig punten haalt: „Vroeger pakten we ze daar juist wel". Het werd zaterdag een overwinning op eigen veld (want dat lukt dit sei zoen best), maar niet in een erg ver heffend duel. De eerste helft toonde de thuisploeg weinig agressie en tem po, terwijl anderzijds Zwaluwe teveel ruimte gelaten werd. De 0-1 voor sprong voor de gasten was dan ook verdiend: René Kruithof profiteerde na een kleine tien minuten van een te zachte terugspeelbal van Jaap van den Berge. Op andere dreigende ac ties van Zwaluwe reageerde doelman Steef van de Velde bekwaam. Pas na een kwartier kwam er enige dreiging in het spel van Bruse Boys, vooral via Tonnie van den Berge over links. Tien minuten voor rust leidde dat tot de gelijkmaker van de koppende Jacob van den Berge. De tweede helft begon bij Bruse Boys al even slap als de eerste. Na nog geen tien minuten werd dit opnieuw door Zwaluwe afgestraft, nu door middel van Kees Kavelaars die een aanval over vele schijven deskundig afrondde: 1-2. Tben het laatste half uur Bruse Boys meer pressie ging ontwikkelen, leverde dat ook succes op. In de achtentwintigste minuut kopte Jaap van den Berge in het ge zelschap van een tegenstander de bal in na een uitgooi van Tbnnic van den Berge. De Zwaluwe-keeper viel met het leer vervolgens achter de doellijn: 2-2. Zestig seconden later werd een subtiel hakballetje van Tonnie op Ja cob van den Berge na een passeerbe weging in het centrum omgezet in 3-2. Bruse Boys-aanvoerder Tonnie van den Berge (rechts) draait weer eens een te genstander van Zwaluwe dol. Zwaluwe kwam daarna opzetten, zonder dat dit effect had. Jacob van den Berge maakte in blessuretijd de goal van de dag met een schitterende lob van afstand: 4-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6