Ook Schouwen-Duivelandse agenten naar Den Haag Deurloo Misplaatst lolletje met wandelende centrifuge" WATERSTANDEN - Onbekendheid met nieuwe wegaansluiting veroorzaakt aanrijding Herinrichting Kerkplein en Lange Ring in raad Mishandeling jonge man in Zierikzee Alcohol controle Specialist op zit- en slaapgebied Intermeubel Zes dakloze poezebeesten De Beuze in Zierikzee gaf het beeld te zien van een Waterlooplein in het klein 2 ZIERIKZEE - In de nacht van zater dag op zondag tussen 2.00 en 4.00 uur werd de 19-jarige P. d. W. uit Zierik zee mishandeld. P. d. W. bevond zich op het Jannewekken toen hij het aan de stok kreeg met een groepje onbe kenden. Zij sloegen hem in het ge zicht en schopten hem. P. d. W. werd om ongeveer 4.00 uur bewusteloos aangetroffen door de rijkspolitie. Hij werd behandeld door een huisarts die vaststelde dat de verwondingen mee vielen en dat P. d. W. ook behoorlijk aan Bachus had geofferd. Oom Agent pikt het niet langer ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de rijkspolitie tussen 24.00 en 04.00 uur alcoholcontroles uit gevoerd op Schouwen-Duive- land. Deze controle leverde vier rijverboden en een proces verbaal op. Advertentie Haringvhetplein 4, 4301 XG Zierikzee Tel 01110-12946. 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond ZIERIKZEE - Hoeveel agenten vandaag, maandag, vanaf het Malieveld in Den Haag naar het Binnenhof trekken om daar hun ongenoegen over de voorgenomen bezuinigingen kenbaar te maken, valt niet exact te zeg gen, maar dat het er veel zullen zijn is zeker. Verwacht wordt dat circa 10 a 12.000 politiemensen zich daar verza melen om een duidelijk nee te zeggen tegen de kor tingsplannen van de ministers Van Dijk (binnenlandse zaken) en Korthals Altes (justitie). Onder hen bevinden zich zo'n vierentwintig agenten van dé groep Schouwen- Duiveland van de rijkspolitie. Afgaande de bereidheid van de agenten om aan deze massale protest demonstratie opgezet door de Alge mene Christelijke Politiebond (ACP) en de Nederlandse Politie Bond (NPB) mee te doen, blijkt dat de be zuinigingsvoorstellen van beide poli tieministers niet worden gepikt. Ook in Zeeland niet, getuige de 250 tot 300 politiemensen die vandaag naar de residentie afreizen om daar hun on genoegen kenbaar te maken. ties die de laatste weken aan de lo pende band zijn verschenen Die boosheid richt zich op een twee tal voorstellen van de regering. Ener zijds wil deze een nieuw systeem voor de vergoeding voor onregelma tig en onaangenaam werk, de zoge naamde inconveniëntieregeling. De huidige regeling, (driehonderd mil joen gulden per jaar) zou tot 250 mil joen moeten worden teruggebracht. Eerste lijn „Wat wil je ook", zegt plaatsvervan gend groepscommandant H. Theunis- sen van de rijkspolitie op Schouwen- Duiveland, die maandag 24 man schappen moet missen, ,,'t Is elk jaar wat. Er zijn salarismaatregelen ge weest, allerlei vergoedingen zijn te ruggebracht. Ik durf haast te stellen dat we tien jaar geleden meer over hielden en zoiets leidt tot gevoelens van onvrede", verklaart de politie man de „opstandigheid van de Her mandad". Een golf van onvrede, aan gewakkerd door de diverse publica- ZIERIKZEE - Een grap waarbij diegene die dat „lolle tje" heeft verzonnen zich waarschijnlijk niet heeft gerea liseerd welke verstrekkende gevolgen deze „practical jo ke" zou kunnen hebben. Dat was het geval met de „wandelende centrifuge" in de Driekoningenlaan in Zie rikzee. In de nacht van zaterdag op zondag werd M. D. uit Rotterdam geconfron teerd met een overstekende droog- zwierder. Deze centrifuge was met een elektriciteitsdraad aan een huis aan de overzijde van de straat be vestigd. Toen de auto van M. D. tegen de draad aanreed knalde de centrifu ge tegen zijn voertuig met als gevolg een beschadigde rechterzijkant. Eveneens gedupeerd werd D. v. W. uit Utrecht. Toen deze vrijdagmiddag na een uitstapje aan de Brouwersdam bij zijn auto terugkeerde bleek zijn voorruit verbrijzeld te zijn. Ook ga ragehouder M. C. G. uit Zierikzee werd geconfronteerd met glasscher ven. In de nacht van zaterdag op zon dag werd omstreeks 02.15 uur een ruit van zijn showroom met een kin derkopje ingegooid. Dat leverde niet alleen een fiks gat in de ruit op maar ook een beschadigde showmodel. De aanrijding op de hoek Kraaye- steinweg-Cauwersweg gebeurde vrij dag om 19.45 uur. A. G. uit Zierikzee reed, komende vanuit de richting Westenschouwen over de Kraaye- steinweg. C. Z. uit Bergen op Zoom kwam uit tegenovergestelde richting. Onbekendheid met de nieuwe ver keerssituatie daar plus het ontbreken van verlichting op dat punt zouden de oorzaak zijn geweest dat beide auto mobilisten zich in hetzelfde voorsor- teervlak reden. Gevolg: lichte schade aan de voorzijde van beide voertui gen. In de Julianastraat in Zierikzee de den zich dit weekeinde twee aanrij dingen voor. Zaterdagmiddag om Tijden en standen volgens getijdetafcl Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Doodtij: 1 november Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 27 oktober 06.05 156 11.55 -135 18.20 163 27 oktober 04.35 172 10.40 -131 16.55 182 23.20 -122 27 oktober 05.45 175 12.05 -148 18.05 184 27 oktober 06.15 181 12.05 -151 18.30 189 - Vogelvrij Theunissen: „Voor de onregelmati ge diensten geldt een vergoeding, die een bepaald percentage van het sala ris vormt. Voor een wachtmeester en een wachtmeester eerste klasse, die de meeste nacht- en weekenddiensten draaien ligt dat percentage wat hoger dan voor diegenen die zich meer met het beleidswerk bezighouden, zoals bij voorbeeld een opperwacht meester. Naast dat vaste deel is er ook nog een wisselend gedeelte. De politieman die tussen 22.00 en 07.00 uur en op zondagen dienst*doet Ont vangt daarvoor 5,75 extra bovenop het uurloon. Hieraan is wel een maxi mum van 270,- bruto (dus een ver goeding voor in totaal 47 uren) ver bonden. Sociaal mag je 64 tot 72 uren opgeven". De conclusie is duidelijk: een aantal uurtjes nachtwerk en zon- dagarbeid wordt niet extra beloond. Voor de regering gaat dat echter niet ver genoeg, deze wil namelijk de bo vengrens van 72 uren, die gelden voor een maand waarin een feestdag valt, loslatén. Dat dit voor de individuele politie man gevolgen kan hebben blijkt wel uit het relaas van de poltieman. „Je moet maar eens een akelige adjudant hebben, bij wie je niet in de smaak valt. Dan zijn de gevolgen wel te ra den. Afgezien daarvan is de in komstenderving ook niet gering. Ie dereen wordt de dupe, maar de opper wachtmeester, de adjudant en de wat jongere officieren krijgen de grootste klappen". Dat financiële stapje terug is dus afhankelijk van de functie die iemand heeft, maar globaal schom melt die inkomensachteruitgang er gens tussen de tweehonderd en vijf tig gulden. Automatisering' Een ander, maatschappelijk gezien veel ingrijpender plan is de nadruk die de politieministers Van Dijk en Korthals Altes leggen op automatise ring van het politiewerk. Dit om de efficiency van het politieapparaat te verhogen. Dat hiermee duizenden ba nen bij de politie op de tocht komen te staan, geschat wordt een verlies van 6400 banen, lijkt bij de ministers niet op te wegen tegen de voordelen van de „computer" op het politiebu reau. Theunissen: „Als je het goed be schouwt is het een tweeslachtig be leid. Enerzijds krijgen we steeds meer taken toebedeeld. Minister Nij- pels wil een strengere milieu- aanpak, Smit-Kroes pleit voor een meer adequate aanpak van de ver- keersovertreders en de kleine crimi naliteit verdient meer aandacht. En dat terwijl er anderzijds banen moe ten verwijnen om die automatisering te bekostigen". Afgezien nog van de werkdruk die die vermindering van het personeel met zich meebrengt. Sociale EHBO-er „Er wordt door de ministers ge steld dat de politieman in de loop der jaren teveel tijd achter zijn bureau heeft doorgebracht en dat hij in de toekomst meer de straat opmoet. Een opvatting waarmee iedereen het eens is, maar hoe komt het dan dat die si tuatie zo is gegroeid?". Theunissen geeft het antwoord er gelijk bij. „De laatste jaren is er steeds meer tijd gaan zitten in het verzorgen van de rapportage van de activiteiten. Die papierwinkel was voor een groot deel voor extern gebruik, Voor bij voor- beel het Centraal Plan Bureau en an dere instellingen. In feite dus geen politiewerk in de echte zin des woords, maar 't moest wel gebeuren" Een stukje automatisering mag dan wel het gemak van de mens die nen, er blijven toch altijd zaken, die niet een twee drie tot het takenpak ket van de politieman behoren maar waarvoor er toch altijd een beroep op hem of haar wordt gedaan. „Op het platteland waar iedereen iedereen kent word je vaak aangesproken over zaken die niet echt op je terrein lig gen. Je bent als het ware een sociaal EHBO-er. Dat is een stukje service verlening die in de loop der tijden ?o is gegroeid". Wanneer er nu duizenden banen verloren dreigen te gaan -en ook Zee land zal niet aan het rijkssnoeimes kunnen ontsnappen- zal de situatie problematisch worden. Theunissen: „We zouden blij zijn als we hier met 38 man zouden zitten, plus daarbij dan nog de 2,5 administratieve krach ten. Voor die 38 is er volop werk. We zijn nu echter al tot 33 gedaald. Tel uit je winst, dat is 100 mandagen per maand. Met die 33 kun je nauwelijks nog alle mogelijke service verlenen, dan moet je prioriteiten gaan stel len". Dat hij vanuit Den Haag stief moederlijk wordt bedeeld wil hij niet zo een twee drie stellen. In Den Haag is wel enig begrip voor de pro blematiek van de toeristenoorden, waar in het hoogseizoen de bevolking drastisch toeneemt. De laatste vijf ja ren hebben we steevast assistentie ge kregen van vijftien surveillanten te voet en vier bereden. Daarnaast krij gen we ook assistentie van de ver keerspolitie en de recherchegroep, zo dat de beschikbare mankracht zeker overdag over het gehele eiland is ver deeld." Of de manschappen nu door de be- leidscapriolen van de rijksoverheid hun patrouilles wat minder gemoti veerd uitvoeren wordt door Theunis sen ontkend. „Wat die inzet betreft is er van demotivatie in de groep niets te merken, maar wel bespeur je hier en daar ontevredenheid. Vandaar ook die bereidheid om mee te doen aan deze protestmanifestatie. Lang niet iedereeen van het korps reist vandaag naar Den Haag af. Een handjevol agenten blijft achter om „op de tent" te passen en ervoor te zorgen dat het eerstelijns politie werk gewoon doorgang vindt. DEN HAAG - Een 21-jarige van winkeldiefstal verdachte man uit Rotterdam heeft een 33-jarige briga dier van de Haagse gemeentepolitie langdurig in de wang gebeten. Dit heeft een woordvoerder van de Haag se politie meegedeeld. ZIERIKZEE - De afgelopen week zijn zes katten gevonden aan de Ha- vendijk bij het Bolwerk in Zierikzee. De katten waren daar neergezet en onverzorgd achtergelaten. Het zestal dakloze poezebeesten is het beste te omschrijven als goed ver zorgde huiskatten van ongeveer 4 a 5 maanden oud. De Sophia-vereeniging tot bescherming van dieren heeft zich over de beesten ontfermd. Hoewel het seizoen zachtjesaan ten einde loopt blijken surfplanken nog steeds in trek te zijn bij mensen die het verschil tussen mijn en dijn niet kennen. A. D. uit Sevelen (Duitsland) deed zaterdagmorgen aangifte van de diefstal van zijn surfplank. Tussen 08.00 en 09.00 uur moet de plank zijn gestolen toen hij zijn auto even onbe heerd aan de Lange Reke in Renesse had achtergelaten. Ook H. N. uit Krimpen aan den IJs- sel kwam bij zijn terugkeer in Haam stede tot een onaangename verras sing. Hij ontdekte zaterdag dat dieven hun oog hadden laten vallen op zijn scheepsschroef. Aan het Vrije in Zierikzee werd A. B. uit Seroosker- ke met een soortgelijke verrassing geconfronteerd: zijn Puch met verze keringsplaatje NHD 605 bleek in zijn afwezigheid van eigenaar te zijn ver wisseld. WESTERSCHOUWEN - Onbekendheid met de gewijzigde verkeerssituatie die in verband met de aansluiting op de weg over de Stormvloedkering is ont staan, was de vermoedelijke reden dat twee personenauto's met elkaar in bot sing kwamen. Hierbij deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Vervolg van pagina 1 prijzen van dit gebeuren zijn de leden zegge en schrijve een jaar lang bezig geweest. Een respectabel aantal vrije uurtjes hebben ze erin gestoken en dit alles met het doel om zoveel moge lijk geld in te zamelen voor het ge meentewerkfonds en voor de „pot" voor het nieuwe kerkcentrum. Uit dat gemeentefonds worden het bloe metje voor de langdurig zieke en de jarige op leeftijd bekostigd, evenals de doopkaars en de andere kleine on kosten die bij het kerkgebeuren ho ren. Voor datzelfde doel wordt van donderdag 12 tot en met zaterdag 14 november een bazar in het nieuwe kerkcentrum gehouden om de op brengsten van de rommelmarkt, ruim 3000,- nog wat op te krikken. A Is vervolg op herinrich ting Nieuwstraat BRUINISSE - Nu de eerste fase van de herinrichting van het centrum in Bruinisse, de renovatie van de Nieuwstraat aan de gang is moet de raad de volgende fa se van de herinrichting van Bruinisse vaststellen. Dit ge beurt tijdens de raadsvergadering die vrijdag 30 oktober in het gemeentehuis wordt gehouden. Aanvang 19.30 uur. De renovatie van de dorpskern vol trekt zich in etappes. Hoewel zowel het dagelijks bestuur van de gemeen te als de begeleidingscommissie en de afdeling Bruinisse van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Ver bond steeds voor een aanpak vanuit het centrum hebben gepleit. Op grond van het geldende bestem mingsplan en de subsidievoorwaar den bleek deze bepleite opzet geen haalbare kaart, Ten einde tijdig met de uitvoer van de volgende fase te kunnen beginnen moet de raad een keuze maken uit de volgende straten die in het herinrich tingsplan zijn opgenomen: Oude straat, Kerkplein (west), Korte Ring en ds Waardenburgstraat. Op grond van de voorkeur van zowel het KNOV als de begeleidingscommissie plus het gegeven dat de Nieuwstraat als eerste fase is bepaald acht het college het voor de hand liggend dat als ver volg hierop de renovatie van het ge bied Kerkplein (oost) en de Lange Ring volgt. 13.00 uur gebeurde het eerste ongeval op de hoek van de Julianastraat en de Kleine Zelkeweg. Fietser H. v. W. uit Ouwerkerk zou geen voorrang heb ben verleend aan de auto van A. v. d. W. uit Zierikzee. De schade bleef hier bij beperkt tot een Ontzet rijwiel en enkele deuken in de auto. Een uur la ter vond het tweede verkeersongeval in die straat plaats. In de nabijheid van de provinciale weg naar De Val kwamen E. L. uit Zierikzee en W. B. uit Alphen aan de Rijn in ongewenste aanraking met elkaar. W. B. zou tegen de vrachtwagen van E. L. zijn opge botst toen deze ter plekke wilde ke ren. Beide bestuurders bleven hierbij ongedeerd. 't Was duiven en dringen geblazen tijdens de rommelmarkt die de leden van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente onder De Beuze hielden. Oktober Burgh-Haamstede De Burght. Expositie Liesbeth Bink horst, dagelijks geopend 9.00-12.00 uur, 14.00-17.00 uur en 19.00-22.00 uur. Van 9 tot en met 26 oktober Brouwershaven De Vergulde Garnaal. Expositie 80 jaar vrouwenleven van alledag. Elke dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Van 24 oktober tot en met 5 december Middelburg Expositie Jon van de Riet. Expositie ruimte Kunstuitleen. Dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Van 28 oktober tot en met 18 november elke woensdag Dreischor Dorpshuis. Cursus Als je er alleen voor komt te staan. Van 9.00 tot 11.30 Maandag 26 oktober Zierikzee Scholengemeenschap Schouwen-Dui- veland, Hatfieldpark 1, ZVU-cursus bloemschikken: kennismakings avond. 19.30-20.00 uur. Scholengemeenschap Schouwen-Dui- veland, Hatfieldpark 1, ZVU-cursus Calligrafie: kennismakingsavond. 19.30-20.00 uur. Raadzaal stadhuis. Commissieverga dering financiën. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Openbare gemeente raadsvergadering. 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 27 oktober Zierikzee Commissiekamer stadhuis. Vergade ring Zierikzeese Sportraad. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Hartreanimatie. 20.00 uur. Nicuwerkerk Ons Dorpshuis. Lezing schrijfster Gerda van Wageningen. Bruinisse Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst van Hervormde vrouwen groep Helpt Elkander. 19.30 uur. Woensdag 28 oktober Zierikzee Maarstraat 2. Aanvang ZVU-cursus Vogels herkennen. 19.30 uur. UVV-gebouw. Vergadering UW. Aanvang 19.30 uur. Stadhuis. Kennigsmakingsbijeen- komst voor nieuw ingezetenen. Aan vang 19.30 uur. Repetitielokaal. Algemene ledenver gadering Kunst en Eer. Aanvang 21.00 uur. Hervormd Kerkcentrum. Bejaarden middag NCVB. 14.30 uur. Bovenzaal Gereformeerde kerk. Ver gadering NCVB en CPB met lezing van Jos van Maanen-Pieters. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Rusthuis Duinoord. Bazar. 10.00-16.00 uur. Gemeentehuis. Commissievergade ring ruimtelijke ordening Wester- schouwen. 16.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Voorlichtingsavond cur sus hyperventilatie 19.30 uur. Gemeentehuis. Openbare gemeente raadsvergadering. 19.30 uur. Brouwershaven OBS de Schoener. Vergadering van de ouderraad. 19.30 uur. Goes Opening van het nieuwe Oosterschel- deziekenhuis door prinses Margriet. 11.00 uur. Donderdag 29 oktober Zierikzee Christelijk Gereformeerde kerk. Herdenking Kerkhervorming. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Raad Duiveland. 20.00 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Lezing Reforma torisch Contact Orgaan Schouwen- Duiveland. 19.45 uur. Vrijdag 30 oktober Zierikzee Concertzaal. Lustrumvoorstelling Folkloristisch Danstheater. Aanvang 20.00 uur. Kloetinge Amicitia. Lezing Zeeuwse dialecten. 20.00 uur. Zaterdag 31 oktober Zierikzee Dierenasiel, Zandweg. Open dag. Woensdag 4 november Zierikzee Bijeenkomst FNV afdeling Schou- wen-Duiveland in kader van landelij ke actieweek tegen bezuinigingen ge zondheidszorg. Vrijdag 6 november Zierikzee Aan de Steenbank. Overhandigen sleutels eerste bewoners van de aan pasbare woningen. 15.00 uur. Westenschouwen Restaurant Zeelust. Ledenvergade ring VVV Burgh-Haamstede. 20.00 uur. Maandag 9 november Zierikzee Concertzaal. Voorstelling Maria More Dynamisch Danstheater.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2