Bruinisse overweegt deelname Actie-25% Onder de Beuze als een tweede Waterlooplein Op weg naar het Haagje <-u£UC~ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dodelijk ongeval bij Serooskerke Aanrijding jachthaven Bruinisse Dieven door klapraampje UW ADVERTENTIE IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Als u wilt dat meer dan 90% van de eilandelijke bevolking uw boodschap ook echt leest. ZIERIKZEESCHE El NIEUWSBODE WA> ffih P£ &ii.r NIEUWSBODE MAANDAG 26 OKTOBER 1987 144ste jaargang Nr. 24224 Afvalwater De kosten van een nieuw afvalwatersysteem voor de stortplaats van de Reinigingsdienst aan de Hoosjesweg vergt een aanzienlijke in vestering. (Pag. 3). Nieuwe serie Vandaag begint een nieuwe serie verhalen over het leven van alledag met de beschrijving van de dagelijkse beslommeringen van een loodgieter. (Pag. 5). Actie ,,Een aantal vergoedingen is reeds terugge draaid en nu dit nog" zo verklaart plv. groeps commandant H. Theunissen de actiebereid heid van zijn manschappen. (Pag. 2). Nederlaag Koploper Zierikzee leed dit weekeinde zijn eer ste nederlaag tegen een schoffelend OSG uit 's-Hertogenbosch. (Pag. 6). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) het geeft niet of gij u niet met de politiek bemoeit de politiek bemoeit zich toch met u. Montalembert „Meer kilometers, minder ongelukken BRUINISSE - Nadat het gemeentebestuur van Zierik zee volmondig ja heeft gezegd tegen deelname aan de landelijke Actie-25%, die beoogt om het aantal verkeers slachtoffers met een kwart terug te brengen, stelt het college van b en w van de gemeente Bruinisse de gemeen teraad voor om eveneens deel te nemen aan deze actie ten behoeve van de verkeersveiligheid. Dit voorstel komt aan de orde tijdens de raadsvergadering die vrijdag 30 oktober wordt gehouden in het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Deze actie maakt deel uit van het meerjarenplan Verkeersveiligheid 1987-1991 dat de minister van verkeer en waterstaat, drs N. Smit-Kroes, on langs heeft gepresenteerd. Centraal hierin staat het terugdringen van het aantal verkeersslachtoffers met 25%. Door middel van een aantal extraa tjes wil de minister de gemeenten bij deze actie betrekken. Premies Die extraatjes bestaan uit een startgeld van minimaal 10.000,-, een resultaatpremie voor de gemeente die erin geslaagd is het gemiddeld aantal verkeersslachtoffers over de jaren '84 tot en met '86 met 5% terug te dringen. Deze tegemoetkoming be draagt vijfduizend gulden per be spaard slachtoffer. Gemeenten, be drijven of particulieren die zich daarnaast op bijzondere wijze inzet ten voor het verbeteren van de ver- keersveiligeid kunnen in aanmer king komen voor de zogeheten aanmoedigingspremie. Wat die startpremie betreft geldt dat slechts gemeenten met minimaal 20.000 inwoners hiervoor in aanmer king kunnen komen. Voor Schouwen- Duiveland betekent dat een samen gaan van de gemeenten. De gemeente Zierikzee heeft de eilandelijke ge meenten inmiddels voor deze actie aangemeld. Het dagelijks bestuur van Bruinis- sé vindt deelname aan deze actie ten behoeve van de verkeersveiligheid een goede zaak omdat er in de ge meente jaarlijks verkeersslachtoffers vallen. Zo was er vorig jaar sprake van drie doden en 27 gewonden. Het terugdringen van het geringe aantal verkeersdoden zal geen eenvoudige opgave zijn. Temeer daar dit ook wordt beïnvloed door de andere weg- beheerders, zoals provincie en het waterschap. Kluster Het college heeft geen bezwaar te gen de gemeenschappelijke deelname aan de actie omdat de eisen van het ministerie dusdanig zijn dat er voor de gemeente zelf nog de nodige vrij heid voor de invulling van de maatre gelen bestaat. Het dagelijks bestuur plaatst hierbij wel een kanttekening: als een gemeente met haar maatrege len goede resultaten behaalt en daar door in aanmerking komt voor een aardige resultaatpremie kunnen deze resultaten door een andere gemeente waar de resultaten achterblijven ge drukt worden. Dit is echter een on vermijdelijke zaak bij een gemeen schappelijke aanpak. Een ander punt waarover de ge meenteraad zich moet uitspreken is de nieuwe verordening haven- en za- tegelden. Deze nieuwe verordening is door de staatssecretaris van binnen landse zaken voorgesteld en bij het college in goede aarde gevallen, om dat de bestaande verordening reeds Het college van b en w van Bruinisse stelt voor mee te doen aan de Actie-25%. Enige tijd geleden werd begonnen met de reconstructie van de Staphorster kruising bij Bruinisse. twaalf keer is gewijzigd, hetgeen de overzichtelijkheid niet direct ten goe de is gekomen. De nieuwe verorde ning is naar voorbeeld van de model verordening Binnenhavengeld van de Nationale Havenraad opgesteld. -Hierbij is het aantal vrijstellingen uitgebreid. De watersporter die in nisse aanlegt om er zijn boodschap pen te doen behoeft volgens de nieuwe verordening geen havengeld meer te betalen, mits hij binnen drie uur weer het anker licht. Een andere wijziging vormt de vrij stelling wat de vrijstellingsregelin gen betreft. Voor pleziervaartuigen blijft de huidige regeling van kracht maar voor de beroepsvaart geldt dat er tussen vrijdag 18.00 uur en maan dag 06.00 uur geen havengeld ge vraagd wordt. De binnenschippers krijgen dus een havengeld-vrije za terdag erbij. SEROOSKERKE - De 27- jarige L. P. Hokke uit Oolt- gensplaat is in de nacht van za terdag op zondag om het leven gekomen na een ongeval met zijn motorfiets op de provin ciale weg tussen Haamstede en Zierikzee. Hokke reed in de richting Zierikzee toen hij ter hoogte van de Hoosjesweg naast de vuilnisbelt in een flauwe bocht van de weg door nog onver klaarde oorzaak rechtdoor reed. Hij botste met zijn motor tegen de dam aan de zijkant van de Hoosjesweg waardoor de motorfiets over die weg werd geslingerd en aan de an dere kant van de Hoosjesweg in de sloot terecht kwam. L. P. Hokke kwam naast het voer tuig aan de rand van de sloot terecht. Hij heeft daar vermoe delijk enkele uren gelegen. Om 7.35 uur 's morgens werd door voorbijrijders de motorfiets opgemerkt waarna Hokke ook werd gevonden. Hij was toen reeds overleden. Actie voor kas Vrijzinnig Hervormden ZIERIKZEE - Ze hadden met zijn allen heel wat opge haald, de leden van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente in Zierikzee. Dat werd dit weekeinde duidelijk toen ze met hun „verworven schatten" de Beuze omtoverden in een regelrecht Waterlooplein, waar het voor de snuffe laars goed toeven was. Van alles, maar dan ook werkelijk nieuwde tegelvloer van de Beuze en van alles lag er op de onlangs ver- op de lange schragen uitgestald. Theemutsen, een logaritmetafel, pot jes vaasjes, dozen boeken, schilderijt jes, ja zelfs kleine oventjes, lampe- kappen lagen er voor tegen spotprijsjes te wachten op een nieuwe eigenaar. Dat duurde in veel gevallen niet lang want zeker in de vroege morgen uren was het dringen en duwen gebla zen daar onder de Beuze. „Om kwart voor acht stonden er hier al mensen te wachten" meldt Groenendijk. BRUINISSE - De bebossing bij de Jachthavenweg te Bruinisse zou vol gens de betrokkenen mede oorzaak zijn geweest van een aanrijding waar bij een personenauto en een brom fiets werden beschadigd. Het ongeval gebeurde zondagmorgen om ongeveer 11.30 uur toen M. S. uit Bochum (Duitsland) met zijn auto de uitrit van de jachthaven uitreed. Hij zou daarbij de 16-jarige E. v. d. B. uit Oos- terland niet hebben gezien die vanaf de rechterkant over de Jachthaven weg kwam aanrijden. De bromfietser week nog uit maar werd toch ge schampt door de auto. Er waren geen persoonlijke verwondingen. RENESSE - Terwijl P. Z. uit Keulen aan het wandelen was werd zondag tussen 11.00 en 16.00 uur ingebroken in zijn tweede woning aan de Duin weg te Renesse. De dieven kwamen binnen via een klapraampje aan de achterzijde. Zij namen 250 gulden en 500 DM aan contant geld mee en een horloge ter waarde van 400 gulden. ZIERIKZEE - De bezuinigingen die de politicministers Korthals Altes justitieen Van Dijk (binnenlandse zaken) in petto hebben voor de politie blijken duidelijk in het verkeerde keelgat te zijn geschoten hij de Hermandad. Dat grote ongenoegen komt vandaag (maandag) tot uiting in een protestdemonstratie in Den Haag. waarbij een petitie wordt overhandigd bij beide ministeries. Onder die demonstranten bevindt zich ook een Sehouwen-Duivclandse afvaardi ging van 24 manschappen, die vanmorgen rond de klok van elven per bus richting Het Haagje vertrokken om daar ■hun grieven op het Binnenhof kenbaar te maken. Handelaren en onvervalste liefheb bers die met zijn allen de eerste wil den zijn om dat ene koopje, dat ene waardevolle er tussen uit te pikken. Wat die koopjes betreft was dat niet moeilijk want de prijzen waren doel bewust aan de lage kant gehouden om bij het scheiden van de rommel markt met zo min mogelijk spullen te blijven zitten. „Voor sommigen wa ren die prijzen van vijftig cent of een gulden toch nog reden om af te gaan dingen, om van die twee kwartjes uit eindelijk een kwartje te maken" ver telt Groenendijk, die echter voet bij stuk hield. ,,De prijzen zijn al aan de lage kant en 't is voor het goede doel, dus daar kunnen we niet aan begin nen", stelt hij kordaat vast. Sexy Susan Dat er tussen die materiële vonde lingetjes" inderdaad waardevolle stukken zaten werd Groenendijk bij het vullen van de schragen duidelijk. ,,Er zaten tot mijn verbazing zelfs Delftsblauwe borden en een herinne ringsbord aan de Watersnoodramp en een nog net niet antieke platenspeler bij". Die borden hebben we voor ne gentig gulden verkocht. Wat minder waardevol misschien, maar zeker in het oog springend, was de verschij ning van Sexy Susan, een plastic pop je dat weinig van haar weelderige li chaamsvormen verhulde. Een vreem de eend in de bijt tussen de koopwaar dat een aantal leden van de Vrijzin nig Hervormde Gemeente aanbood. ,,Je kunt het geloven of niet grinnikt Groenendijk, maar dat ding is zeker wel vijfentwintig keer uit het doosje geweest, daarom hebben we bet er nu maar bovenop gezet". Voorbereiding Met het verzamelen, opslaan en vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's dé bant van schouwen - duineland! Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Veel bewolking Vanuit Frankrijk nadert een gebied met bewolking. Dat bereikt ons later in de avond, maar voor die tijd kan zich in de vroege avond al mist ge vormd hebben. In de nanacht en mor genochtend vallen er enkele millime ters regen. Ook morgenmiddag is er veel bewolking en af en toe regen. De wind is zwak, later matig uit zuid oostelijke richting en draait in de avond westelijk. De temperatuur wordt 13 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 30 okt.: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht, zuid 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%- Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidoost 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht.' zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 27 okt. Zon op 07.25, onder 17.21 Maan op 13.38, onder 20.00 Eerste Kwartier: 29 okt. (18.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het rustige weer van de afgelopen dagen is teneinde. Een ho- gedrukgebied dat zondag boven ons land lag, trok weg naar het noordoos ten. Depressies boven de Atlantische Oceaan dringen op naar het oosten en zorgen er voor dat het weer bij ons de komende dagen een wisselvallig ka rakter krijgt. Dinsdag wordt het weer bij ons be heerst door een regengebied dat via Frankrijk naar het noorden trekt. Op de nadering hiervan neemt in de nacht de bewolking toe en dinsdag morgen moet met regen rekening worden gehouden. De temperaturen liggen rond de normale waarden voor de tijd van het jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1