Geschiedenis Gereformeerde Gemeenten te boek gesteld 6 Z1ERIKZEE Telefoons In het postkantoor aan de post- straat te Zierikzee is door de PTT een standaard geïnstalleerd waarop de telefoontoestellen van de PTT Tele communicatie worden gepresenteerd. Gebleken is namelijk dat veel men sen het vanzelfsprekend vinden, dat deze artikelen ook op het postkan toor te verkrijgen zijn. Bij de toestel len ligt ook een folder waarin alle ar tikelen zijn vermeld die via.de PTT te koop zijn. Stadsvernieuwing In het stadhuis te Zierikzee en in bibliotheek De Stolpe aan het Ha- ringvlietplein liggen tot en niet 2 no vember twee ontwérp-herverdelings- besluiten ter inzage. Deze hebben betrekking op de bevordering van de stadsvernieuwing in Zierikzee in de jaren 1987 en 1988. Iedereen kan gedu rende vernoemde termijn schriftelij ke op- en aanmerkingen dan wel sug gesties bij het college van b en w indienen. Interkerkelijke dienst Het internationale jaar van de dak lozen. Dat is het thema van de inter kerkelijke dienst die op zondag 25 oktober wordt gehouden in de Gere formeerde kerk in de Sint Domus- straat te Zierikzee. De dienst wordt georganiseerd door de Interkerkelij ke Werkgroep Zierikzee en begint om 17.00 uur. Voorganger is pastoor A. Verdaasdonk. Medewerking wordt verleend door het Gereformeerd kerkkoor onder leiding van M. van der Veer. Het orgel wordt bespeeld door T. Faber en de collecte is voor.de stichting Bouworde Nederland. POSO Het samenwerkingsverband van de ouderenbonden in Zeeland, de POSO, heeft met verontwaardiging gecon stateerd dat er in het projectteam van het substitutieproject zorgverlening aan ouderen in de Bevelanden geen vertegenwoordigers uit de georgani- seërde ouderen werden opgenomen... Het gaat hierbij om de realisatie van een demonstratieproject voor wat be treft de voorzieningen ten behoeve van ouderen, in het kader van het flankerend ouderenbeleid. 'Weer wordt er over ouderen zonder oude ren beslist'.luidt. de kritiek van de POSO. Subsidiekanalen Vrouwengroepen de juiste weg naar subsidiekanalen wijzen. Dat is de op zet van de cursus 'Aanvragen van sub sidies' die óp 17 noyemÓ'erwórdf'ge- „hóuden,in Zierikzèe..Cursusleidster is Netty. Verhage.../In|.itiatiefhèmers voor deze cursus zijn 'de Zeeuwse Vrouwenraad en het Van Eeghenhuis. Hij is bedoeld voor vrouwen en vrou wengroepen. Zij kunnen gratis deel nemen maar dienen zich wel voor 8 november aan te melden bij de Zeeuwse Vrouwenraad in Middel burg. Bejaarden De afdeling bejaardenwerk van de NCVB houdt woensdag 28 oktober een bejaardenmiddag in het Her vormd Kerkcentrum achter de Zie- rikzeese Gasthuiskerk. De bijeen komst begint om 14.30 uur. eenkomst van de afdeling Noordgou- we en omstreken van de NBvP op dinsdag 27 pktober in het Dorpshuis te Dreischor. De avond over hart rea nimatie wordt yerzorgd. door Conny Overbosch. Zekér in deze jachtige tijd met stress en hartaanvallen een interessant onderwerp", aldus de aan kondiging van de NBvP. Aanvang 20.00 uur. Alleen 'Als je er alleen voor komt te staan'. Dat is dertitel van een cursus die ge durende vier woensdagochtenden vanaf 28 oktober wordt gehouden in het Dorpshuis te Dreischor. De cursus is èeri initiatief van de agrarische commissie van de NBvP en staat op voor leden en niet-leden van de bond. De bijeenkomsten duren van 9.00 tot 11.30 uur. KLOETINGE Zeeuwse dialecten Het ontstaan van Zeeuwse'-dialec ten. Dat is het onderwerp waarover mevrouw Nieuwenhüijzen uit Mid delburg op vrijdag 30 oktober een le zing houdt in gebouw Amieitia te Kloetinge. De bijeenkomst wordt ge organiseerd door de reumapatiënten vereniging Midden-Zeeland voor haar leden die een begeleider mogen meebrengen. Na de pauze wordt voor gedragen uit Zeeuws werk. Aanvang 20.00 uur. GOES Studeren Studeren aan universiteit en hoge school is het thema van een bijeen komst, diè het regionaal verband Zeeland van de Vereniging voor Christelijk Wetenschappelijk Onder wijs dinsdag 27 oktober om 20.00 uur houdt in de Goese Prins van Oranje. Aan dé ordé komen ondermeer het studeren aan universiteit en hoge school in het algemeen, voorzienin gen vóór studenten, begeleiden van studenten en de studiefinanciering. De bijeenkomst is toegankelijk voor alle belangstellenden. Opening k. Prinses Margriet verricht woens dag 28 oktober de officiële opening van het> nieuwe Oosterscheldezieken- huis in Goes, Deze plechtigheid is ge pland om 11.00 uur. Prinses Margriet landt.omstreeks 10.30 uur per heli kopter1 achtéi- hét" ziekenhuis,*waar.zij opgewacht, wordt door de kommissa- ris van de Koningin iniZeeland, dr C. Boertien en burgemeester mr W. Blanken van Goes. Het gezelschap begeeft zich vervolgens naar dé kin derafdeling, waar twee patiëntjes de k' óVVrHan'd^en. Hierna vóItVê^f 'éfe öpéhih'g^iyancle- f '^fng ;z?ch' vefrder'UïPfïèt irèïgactèiven- 'trüm'waar onder andere"gedéputéér- de W. Don en de geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid S. Lelie aanwezig zijn. De openings handeling verricht de prinses om 11.00 uur in de hal op de eerste verdie ping. Na een rondgang langs de ver schillende afdelingen van het.nieuwe gebouw neemt de prinses rond kwart over twaalf afscheid, 's Middags vam af 16.30 uur is er voor genodigden een ontvangst'in'de hal óp deeerste 'ver-- dieping. Overeenkomst Vergadering De afdeling van de Nederlands Christen Vrouwen Bond en de CPB Schouwen-Duiveland houden woens dag 28 oktober een gezamenlijke ver gadering in de bovenzaal van de Ge reformeerde kerk in Zierikzee. Deze bijeenkomst begint om 19.45 uur. Voor deze bijeenkomst is de schrijf ster Jos van Maanen-Pieters uitgeno digd. Deze avond is niet alleen toe gankelijk voor leden, ook andere belangstellenden zijn welkom. RENESSE Jubileum Deze week werd door de Hervorm de Vrouwenvereniging Martha in Re- nesse het yeertigjarig bestaan ge vierd met een bijeenkomst in dè Hervormde kerk in - Rénësse. Domi nee C. Bregman stond tijdens deze bijeenkomst stil bij de betekenis van de naam Martha. Een van de aanwezi gen blikte nog eens terug op hetgeen er de afgelopen jaren is gebeurd. De vrouwenvereniging is vièr decennia geleden' opgericht door mevrouw Cramer-Schaap, echtgenote van de toenmalige predikant. De leden le verden in de jaren '78/ T9 een bijdra ge aan het nieuwe kpor van de kerk. De dames maakten voor de kerkban ken maar liefst 42 kussens terwijl zij ook bij het inzamelen van geld voor de vernieuwing van de kroonluchter hun steentje bijdroegen 11.000,-) door de verkoop van handenarbeid produkten op braderieën en week markten. 1\issen de uiteenzettingen van beide sprekers door werden er liederen gezongen en droegen enkele dames een tekst voor. Deze bijeen komst werd besloten met een etentje. Oud papier Muziekvereniging Luctor et Emer- go haalt zaterdag 24 oktober oud pa pier op. vanaf 8.30 uur. De organisatie verzoekt het papier gebundeld ge reed te zetten. DREISCHOR Hart reanimatie Hartmassage en mond op mond beademing. Dat zijn de onderwerpen die aan de orde komen tijdens de bij De Stichting Oosterscheldezieken- huizen éh het Gewéstelijk(Arbeidsbu reau Goes sluiten maandag 2 novem ber een overeenkomst waarin het organiseren van cursussen binnen het ziekenhuis wordt vastgelegd. Deze samenwerking tussen, ziekenhuis en arbeidsbureau, die tot nu tóe in de ziekenhuiswereld vrij-uniek is, is een initiatief van het ziekenhuis. Het ar beidsbureau subsidieert 25% ,van de opledingsko'stën van de trainingen voor ziekenhuismedewerkenden. De allereerste cursus die óp het program ma staat is een cursus Intern manage ment. In de toékomst zullen nog cur sussen over onderwerpen als werk overleg, invoering van de functie waardering,'interne budgettering en functioneringsgesprekken volgen. Deze thematische cursussen zijn'door .-.de staf .van het ziekenhuis en de 'dienst- Bersoneel én organisatie geza menlijk opgezet en worden in het zie kenhuis zelf door medewerkers van deze-dienst: gegeven.' MIDDELteüRG Expositie Jon van de Riet In de expositieruimte vgn de Kunstuitleen in de Kuiperspoort te Middelburg i^ van 24 oktober tot en met 5 decembér een expositie van de schilderijen van Jon vah de Riet. De schilder put zijn inspiratie uit het or ganiseren vap tegenstellingen, het or denen van chaos en eenheid brengen in kleur en vórm. Hij wil zichzelf niet vastleggen, geen grens stellen in keus van onderwerpen, techniek en mate rialen. De expositie is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur. Heiligen Heiligen uit de modder. Dat is de ti tel van de tentoonstelling die van 16 november tot en met 26 februari is te zien in het Zeeuws museum te Mid delburg. De expositie toont Middel eeuwse pelgrimstekens afkomstig uit de provincie Zeeland. Aan de hand van tinnen pelgrimssouvenirs wordt verder een overzicht gegeven van de 44 pelgrimsoorden die door Zeeuwse bedevaartgangers werden bezocht. Er is een algemene inleiding over Mid deleeuwse bedevaarten, de archeolo gische contexst yan d^yopdsten en de resultaten van de bestudering van de insignes. De tentoonstelling is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Beide gemeenten in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Sinds een tiental jarpn is er een groeiende belangstelling voor de geschiedenis van de gemeenten, die hun wortels vinden in de kerkelijke afscheidingsbeweging uit de Nederlandse Hervormde Kerk in de 19de eeuw. Afscheiding en doleantie hebben vorig jaar veelvuldig in de aandacht gestaan. De reeks van afscheidingen en splitsingen, die vooral in deze eeuw plaatsvinden, gaven aanleiding tot een grote verscheidenheid in kerkgenootschappen. Om ons tot Schouwen-Duiveland te beperken, daar vinden we Gereformeerde Kerken, Christelijke Gereformeerde Kerken, een Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Gereformeerde Gemeenten (in Nederland en Noord-Amerika), Gereformeerde Gemeenten in Nederland, een Gereformeerde Gemeente in Nederland (buiten verband) en Oud Gereformeerde Gemeenten. Op Schouwen-Duiveland waren de Gereformeerde Gemeente te Haamstede en de Christelijke Gereformeerde Kerk te Zierikzee onderwerp van gedenkboeken. Een nieuwe publikatie is gewijd aan de beide Gereformeerde Gemeenten te Nieuwerkerk. Aan de afscheidingsbeweging in de eerste helft van de vorige eeuw is de naam verbonden van ds. Hendrik de Cock, predikant te Ulrum (Groningen). In 1834 scheidde hij zich af, met zijn kerkeraad. Zijn voorbeeld werd in dat jaar en het daarop volgende gevolgd door vier predikanten en een kandidaat. In 1839 waren er al 150 afgescheiden gemeenten. De autoriteiten zagen er een kerkelijke revolutie in en grepen vrijwel alle wapens aan om de afgescheidenen tegen te werken. De Cock en de zijnen zagen hun afscheiding als een breuk met de synodale organisatie van de Nederlandse Hervormde Kerk. Zij verlangden een terugkeer naar de aloude Gereformeerde Kerk en naar de handhaving van de belijdenisgeschriften. Ledeboer en Budding Bijzondere plaatsen in deze afscheiding werden ingenomen door de predikanten Ledeboer en Budding. Ds. L. G. C. Ledeboer te Benthuizen scheidde zich niet af, maar werd in 1841 afgezet als Hervormd predikant en ging zijn geheel eigen weg, tal van gemeenten rond zich verzamelend. H. J. Budding legde zijn ambt als Hervormd predikant te Biggekerke in 1836 neer en organiseerde de afscheiding in Zeeland. Op Schouwen-Duiveland startte de afscheidingsbeweging in 1836. De Nièuwerkerkse landbouwer: Dirk van Farowé was de onbetwiste leidsman. Bij de 1 Hervormde predikant kwamen heel wat brieven binnen van leden, die niet langer te boek wilden staan in de registers van de Hervormde gemeente. Behalve in Nieuwerkerk scheidden zich ook elders op het eiland personen af, voornamelijk in Oosterland, Bruinisse, Zierikzee en Haamstede. Dirk van Farowé wist de afgescheidenen uit Nieuwerkerk, Oosterland en Bruinisse in één gemeente te 'verenigen. Reeds in 1836 kwam het tot de vorming van een kerkeraad, met Van Farowé als ouderling. In 1837 werd de gemeente officieel geïnstitueerd onder leiding van ds. Budding. Plaats van samenkomst was de schuur van ouderling Van Farowé. Meestal had de jonge gemeente geen predikant in haar midden, 's Zondags las men preken van de zogenaamde oud-vaders: predikanten uit de 17de en 18de eeuw waarvan preken bewaard zijn gebleven. De meest bekende zijn ds. Bern. Smijtegelt (Middelburg), dr. A. Comrie (Woubrugge) en ds. Th. van der Groe (Kralingen). Dadelijk koos men voor de psalmberijming van Datheen om tijdens de diensten te zingen en daarmee niet voor die van 1773. Budding was een uitgesproken voorstander van Datheen. Een teer punt binnen de afgescheiden gemeenten was de kwestie van de vrijheidsaanvraag. Het houden van kerkelijke samenkomsten met meer dan twintig personen was verboden en fel werden de overtreders vervolgd. Nergens in Nederland was die vervolging zo langdurig als op Schouwen- Duiveland. Tot in het absurde werden de predikanten, kerkeraadsleden en degenen die ruimte beschikbaar stelden beboet. Om deze vervolging te voorkomen konden de gemeenten zich wenden tot de Koning om erkenning. Men moest dan evenwel verklaren af te zien van alle aanspraken op goederen en op de naam van de Gereformeerde Kerk. Voor vele gemeenten vormde dit een onoverkomelijk struikelblok. In 1838 vond de eerste scheuring plaats. Naast de Christelijk Afgescheiden Gemeenten (later: Christelijk Afgescheidene Gereformeerde Kerk) kwam de Gereformeerde Kerk onder het Kruis te staan. Bij het laatste kerkverband sloot ook de Duivelandse gemeente zich in 1845 aan. Zij wilden zich houden aan de Kerkorde vastgesteld in de Synode van Dordrecht in 1618/1619. In Zeeland overigens een volstrekt nieuwe kerkorde, want die van Dordrecht was nooit ingevoerd. Zeeland kende zijn eigen kerkorde. Eigen predikanten In 1845 kreeg de Duivelandse gemeente haar eerste predikant: B. Sterkenburg. Ook hij werd het slachtoffer van de nog steeds voortdurende vervolging. Eerst in 1847 kwam daaraan een einde toen de Hoge Raad bepaalde dat er van een misdaad, wanbedrijf of overtreding geen sprake was. In 1846 veranderde de plaats van samenkomst. Even over de dijk tussen Nieuwerkerk en Oosterland liet ds. Sterkenburg een houten kerkje bouwen. Niet iedereen kon zich vinden in de prediking van ds. Sterkenburg. Zowel in Oosterland als Nieuwerkerk voelde een aantal personen zich meer aangetrokken tot de prediking van oefenaar Pieter van Dijke uit Sint Philipsland. In 1851 werd hij door ds. Ledebóer tot predikant bevestigd. De gezelschappen in Oosterland en Nieuwerkerk groeiden uit tot wat thans ter plaatse bekend staat als de Oud Gereformeerde Gemeente (Oosterland) en de Gereformeerde Gemeente en de Gereformeerde Gemeente in Nederland (buiten verband) (Nieuwerkerk). De schrijvers van het Nieuwerkerkse gedenkboek menen 1856 aan te kunnen voeren als stichtingsdatum voor de nieuwe gemeente in Nieuwerkerk. Daarvoor zijn twee motieven. In het genoemde jaar kocht de eerste ouderling, Jan van der Have, een pand aan waarvan de schuur als kerk in gebruik werd genomen. Bovendien wordt in een rekest uit 1940 tot aanmelding van de Gereformeerde Gemeente bij de overheid 1856 ingevuld als stichtingsjaar. Ds. P. van Dijke kwam er af en toe preken en kinderen dopen. De eerste doopdienst vond in 1862 plaats. In 1873 werd de schuur gesloopt en werd er een kerkgebouw neergezet. De eerste steen werd gelegd door de bijna tweejarige Klaas Kik, zoon van één van de eigenaren van het pand. De gedenksteen bevindt zich thans in de hal van het kerkgebouw aan de Molendijk. Omstreeks 1881 ontstonden er L. van Klinken Azn, diaken Gere formeerde Gemeente in Neder land van 1920-1959. moeilijkheden binnen de Nieuwerkerkse gemeente. Eén van de ouderlingen verliet de gemeente en door zijn toedoen werd er een nieuwe gesticht, die zich aansloot bij de gemeenten fond ds. D. Bakker uit 's-Graven- polder. Deze voormalige oefenaar uit het verband van ds. Van Dijke vormde een eigen groep gemeenten rond zich. In 1907 verenigden de gemeenten uit het verband van de Gereformeerde Kerk onder het Kruis zich met de meeste gemeenten van wijlen ds. Ledeboer tot de Gereformeerde Gemeenten. Ook de gemeente uit Nieuwerkerk sloot zich daarbij aan. De andere gemeente in Nieuwerkerk bleef zich voegen bij het verband van wijlen ds. Bakker. Déze noemden zich Nederdüits Gereformeerde Gemeenten. Bij hen sloot zich een aantal leden aan, die zich niet kon vinden in de vereniging van 1907. In 1913 liet deze gemeente een eigen kerkgebouw neerzetten, het latere verenigingsgebouw van de Hervormde gemeente: Rehoboth. Hereniging Mede door de invloed van ouderling J. J. van Klinken (onder meer wethouder van de Gemeente Nieuwerkerk) verenigden de Gereformeerde Gemeente en de Nederduits Gereformeerde Gemeente zich in 1923. Het kerkgebouw aan de Molendijk werd te klein en werd ingrijpend verbouwd. Het werd in gebruik genomen in een dienst waarin ds. G. H. Kersten voorging. Deze predikant was één van de drijvende krachten bij de vereniging van 1907 en kreeg landelijke bekendheid als kamerlid voor de Staatkundig Gereformeerde Partij. Haar eerste predikant kreeg de gemeente in 1940 toen ds. J. D. Barth, emeritus-predikant, naar Nieuwerkerk kwam. In 1942 overleed hij. Scheiding Droevig was de scheiding die in 1953 plaatsvond. In een conflict rond dr. C. Steenblok, docent aan de Theologische School van de Gereformeerde Gemeenten, koos een deel van het kerkverband partij voor dr. Een van de afbeeldingen in het boek: Zangvereniging de Volharding in 1952. Steenblok. In Nieuwerkerk ging vrijwel de gehele kerkeraad en het kleinste deel van de gemeente in 1954 hierin mee. De gemeenten noemden zich: Gereformeerde Gemeenten in Nederland, in tegenstelling tot de Gereformeerde Gemeenten. De Gereformeerde Gemeente in Nederland nam als eigen kerkgebouw de voormalige Christelijke school in gebruik, gelegen aan de Stationsstraat. Binnen de Gereformeerde Gemeenten in Nederland deed zich in 1979/1980 een nieuwe scheuring voor. In een conflict rond één van de predikanten besloot een aantal gemeenten, waaronder Nieuwerkerk, zich buiten het verband te plaatsen. Nieuwerkerk vormt sindsdien met thans zes gemeenten het kerkverband van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland (buiten verband). De Gereformeerde Gemeente heeft als predikanten gehand ds. J. Karens (1963-1970) en ds. M. J. van Gelder (1980-1985). De Gereformeerde Gemeente in Nederland heeft tot dusverre nog geen eigen predikant gehad. Ondanks alle scheidingen en de daarmee gepaard gaande onderlinge tegenstellingen is het een opmerkelijk feit dat beide gemeenten gezamenlijk een gedenkboek hebben uitgegeven Het initiatief daartoe ging uit van ds. Van Gelder, die het voorzitterschap van de redactiecommissie op zich nam. Die commissie bestond verder uit de heren C. W. Flikweert, A. J. Rentier, M. Braam, J. C. Flikweert, G. R. J. van Heukelom en T. van Oostenbrugge. Het 286 bladzijden tellende boekwerk mag een aanwinst worden genoemd, niet alleen voor de kerkgeschiedenis van Schouwen-Duiveland, maar zeker ook voor die van geheel Zeeland. De samenstellers hebben zich niet alleen bepaald tot de geschiedenis van de beide gemeenten, maar ook hoofdstukken opgenomen over de nauw verwante School met de Bijbel en de kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij in Nieuwerkerk. Voorts is opgenomen een meditatie van de hand van ds. Van Gelder en een lijst van ambtsdragers, voorzangers en kosters. Een paar kritische kanttekeningen willen wij maken. Als nieuw feit wordt het stichtingsjaar - 1856 - gepresenteerd. De argumenten daarvoor zijn zwak te noemen. Het feit dat eerst in 1862 een doopdienst plaatsvond maakt het stichtingsjaar dubieus. Het is overigens de vraag of bij dergelijke gemeenten, ontstaan uit gezelschappen, in deze tijd wel strikt moet worden vastgehouden aan een institueringsdatum. De naar voren gebrachte feiten hebben ons nog allerminst overtuigd. Te betreuren is het gebruik van termen zoals Ledeboeriaanse gemeenten, Budding-gemeenten en Bakkeriaanse gemeenten. Reeds door ds. Kersten is bezwaar gemaakt tegen het gebruik van dit soort namen. Kerkverbanden behoren niet naar personen te worden genoemd. Predikanten zoals Ledeboer, Budding en Bakker doet men er geen eer mee. Bij kerken gaat het niet om de eer van mensen, maar om de eer van God. Wanneer we ondermeer het lineaal van verantwoord geschiedkundig onderzoek wilden gebruiken zou er meer te noemen zijn. Maar dan zouden we de samenstellers geen recht doen. Zij hebben niet de pretentie gehad een wetenschappelijk werk te schrijven. Vanuit liefde voor het eigen verleden en voor het werk dat de Heere heeft volbracht, ook in Nieuwerkerk, is het boek geschreven. De titel van het boek - In Uw gemeente goed - is ontleend aan Psalm 89 vers 3 in de berijming van Datheen. De redactie haalt in haar voorwoord het 8ste vers aan uit diezelfde Psalm. ,,Zoo wij sterk zijn, daarvan hebt Gij alleen de eer". Het keurig gebonden boekwerk bevat veel nieuwe gegevens, waaronder een duidelijke uiteenzetting over bijvoorbeeld het aanmelden van kerkelijke gemeenten bij de regering. Juist deze facetten maken het tot een werk, dat zijn weg wel zal vinden. De presentatie van het boek was deze week in Salem te Nieuwerkerk. Naast de beide kerkeraden en genodigden waren vele gemeenteleden aanwezig. De voorzitter van de redactiecommissie, ds. M. J. van Gelder, gaf een uitvoerige toelichting, waaruit bleek dat er drie jaar lang aan het boek is gewerkt. Hij bood het boek aan de beide voorzitters van de kerkeraden aan. Ouderling A. van Klinken sloot de bijeenkomst. In Uw gemeente goed, 150 jaar Gereformeerde Gemeenten te Nieuwerkerk (1836-1986), Nieuwerkerk, 1987. Het boek is niet in de boekhandel. Het is verkrijgbaar door storting van 33,50 (verzendkosten inbegrepen) op rekeningnummer 3751.12.618 (Rabobank) ten name van A. J. Rentier, Oude Noordstraat 3. 4306 CE Nieuwerkerk. Op genoemd adres kan men het boek ook verkrijgen tegen contante betaling van f 27,50. Het kan ook telefonisch besteld worden: tel.nr 01114-2135. H. Uil I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6