[2221131 Geluidsoverlast door misthoorn beperkt tot vroege ochtenduren Milieu Federatie contra recreatie Schelphoekgebied Modeshow met verrassingen bij Pleune Mode Bruinisse Itform Zierikzeese Sportraad bespreekt invulling Jeugd Olympische Dag Glas op de weg Aanrijding auto en paard Aanrijding op Brouwersdam Aanrijding auto en bromfiets Zonnepanelen gestolen Auto tegen boom College wil in Middenschouwen bezuinigen op jeugdsport Gemeentebe groting '88 in commissie GEZOND ZITTEN VOORKOMT KLACHTEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 oktober 1987 Nr. 24222 3 'Compromis resultaat van overleg met gemeente BRUINISSE - Eventuele geluidsoverlast door de op de Krammersluizen geïnstalleerde misthoorn blijft voort aan beperkt tot de vroege ochtenduren. Na overleg met de gemeente Bruinisse heeft Rijkswaterstaat besloten de misthoorn voortaan niet tussen tien uur 's avonds en zes uur 's ochtends te laten loeien. „Een misthoorn is be doeld voor schepen die niet over een radarinstallatie be schikken, dus dat zijn in de meeste gevallen plezierjacht jes. En die komen in de regel niet na tien uur 's avonds binnen", aldus M. Hage, hoofd scheepvaartdienst van Rijkswaterstaat Volgens Rijkswaterstaat wordt door de maatregel de veiligheid niet in gevaar gebracht omdat het nachte lijk waterverkeer in hoofdzaak be staat uit beroepsvaart. En die sche pen hebben in de regel een radarinstallatie aan boord. De maat regel van Rijkswaterstaat is het ge volg van overleg met de gemeente Bruinisse nadat bij de laatste een aantal klachten was binnen gekomen over geluidsoverlast door de mist hoorn. De kwestie werd aangekaart tijdens de rondvraag in een gemeen teraadsvergadering en zo kwam het balletje aan het rollen. Geen verplichting Het plaatsen van een misthoorn bij een sluizencomplex is officieel niet verplicht, maar in het geval van de Krammersluizen werd het noodzake lijk geacht. Het gaat om een mist hoorn van een type dat met een sterk te van 1000 watt een toon van 300 herz produceert; Volgens inwoners van Bruinisse sterk genoeg om hen uit de slaap te houden. Het aantal decibels dat een misthoorn produceert is af hankelijk van windrichting en lucht- samenstelling. Rijkswaterstaat heeft ook andere maatregelen overwogen, zoals het in een andere richting draai en van de misthoorn, maar dat bleek teveel ten koste van de nautische functie te gaan. Tevreden Burgemeester T. C. Hekman toont zich tevreden met het compromis. ,,Ik ben blij dat het op deze manier opge lost is. Het kan natuurlijk voorko men dat men 's ochtends vroeg nog gestoord wordt, maar ik denk dat meer als deze maatregel niet haal baar is. Je moet tenslotte ook de vei ligheid in het oog houden". ZIERIKZEE - Op de Nieuwe Kool- weg bij Zierikzee was dinsdagmid dag een grote ravage doordat onge veer 15 ruiten van een bij anderhalve meter kapot vielen op het wegdek. Dat kwam omdat de personenauto met aanhangwagen waarop ze ston den plotseling moest remmen vanwe ge het rijgedrag van een voorganger bij de verkeerslichten. De bestuurder van de auto met het glas was J. M. P. uit Goes. Door het plotselinge rem men ging ziijn aanhangwagen schui ven en viel het glas eraf. De rijbaan werd schoongemaakt door Rijkswa terstaat. BURGH-HAAMSTEDE - Een van de paarden van N. C. G. uit Burgh- Haamstede raakte gisteren, woens dag, licht gewond bij een aanrijding met een auto. De auto werd aan de achterzijde beschadigd. J. M. uit Kedegem liep met drie paarden van N. C. G. over de Kerk straat in Burgh-Haamstede. Automo bilist C. V. uit Hoogeveen wilde de paarden inhalen en raakte daarbij het meest' links lopende paard". Het paard liep een snee in de linkerbil op. SCHARENDIJKE - Twee auto's raakten beschadigd bij een aanrij ding woensdagmiddag om 17.00 uur op de Brouwersdam. Automobilist W. E. uit Renesse reed dchter M. D. uit Dortmund aan de zieezijde van de Brouwersdam rich ting Zierikzee. Net op het moment dat M. D. linksaf wilde slaan werd hij ingehaald door W. E. Een aanrijding was het gevolg. Beide auto's raakten beschadigd. SCHARENDIJKE - Op de Elker- zeeseweg nabij Scharendijke vond een aanrijding plaats van een brom fiets bestuurd door S. IV. J. M. uit Scharendijke en een bedrijfsauto be stuurd door J. W. K. uit Scharendij ke. De bromfietser reed midden op de rijbaan om voor te sorteren om links af te slaan. Hij zou geen richting heb ben aangegeven. J. W. K. haalde hem in op het moment dat de bromfietser naar links ging zodat hij met de voor zijde van de auto de achterkant van de bromfiets raakte. Beide voertui gen werden beschadigd. SCHARENDIJKE - Van drie praat palen langs de Brouwersdam zijn de zonnepanelen gestolen. De totale schade bedraagt 12.000 gulden. Van de diefstal werd gisteren, woensdag, aangifte gedaan. De dief stal is vermoedelijk gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag. De zonnepanelen zijn het eigendom van Rijkswaterstaat. OOSTERLAND - De auto van E. v. d. G uit Ooosterland raakte zwaar beschadigd na een botsing met een boom. E. v. d. G werd na het ongeval ter observatie opgenomen in het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis. E. v. d. G reed woensdag om 19.00 uur over de Oud Heiligeweg in de richting van Oosterland toen hij moest uitwijken voor een bromfiets. Door de uitwijkmanoeuvre raakte de auto teveel op de rechterweghelft, kwam na een stuureorrectie in een slip en botste tegen een boom in de linkerberm. De bromfietser reed door. ZIERIKZEE - De verdere uitwerking van de provinciale Jeugd Olym pische Dag die volgend jaar in Zierikzee wordt gehouden is een van de onderwerpen die aan de orde komen tijdens de bijeenkomst van de Zie rikzeese Sportraad, die dinsdag 27 oktober in de commissiekamer van het Zierikzeese stadhuis wordt gehouden. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Deze provinciale Jeugd Olympi sche Dag is gepland voor 28 mei. Deze dag zal Zierikzee bol staan van de meest uiteenlopende sport activiteiten, variërende van atle tiek en turnen tot en met judo. Om een en ander organisatorisch rond te krijgen bespreekt de Sportraad bij welke taken de desbetreffende sportverenigingen kunnen wor den ingeschakeld. Geen collecte Een ander punt dat tijdens deze vergadering wordt aangesneden is het gebrek aan collectanten in de gemeente Zierikzee, waardoor het afgelopen jaar niet gecollecteerd kon worden ten behoeve van de ge handicaptensport. Het ligt in de 'bedoeling om déze 'collecte vol gend jaartveer te houden en wel in de periode van 18 tot en met 24 april. De leden van de Sportraad wordt gevraagd of binnen de ver enigingen zelf vrijwilligers hier voor kunnen worden gevonden. Verder blikt de Sportraad ook te rug op de uitreiking van de sport- bekers '86. Dit gebeuren, dat voor de eerste keer op een dergelijke wijze was opgezet speelde zich 13 juni in sporthal Onderdak af. Aan de hand van de ervaringen zal worden nagegaan of deze opzet ook in de toekomst gehandhaafd blijft. Vermindering Ook het functioneren van de Sportraad zelf komt ter tafel. Een van de leden heeft voorgesteld om het aantal leden van deze raad te rug te brengen. Wanneer dit voor- "stël Öoof de ahdófe lederi'wordt overgenomen dan moet er een ad vies uitgaan naar het gemeentebe stuur om het reglement van deze Sportraad te wijzigen. ENSCHEDE - Studenten van de Universiteit Twente (UT) hebben tij dens de eerste van drie studievoor lichtingsdagen geprotesteerd tegen het wetsontwerp van minister Deet- man om de inschrijvingsduur aan de universiteiten te beperken. SCHARENDIJKE - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschouwen wil in de komende jaren gaan bezuinigen op de sport. Dit voornemen wordt door het eollege uitgesproken in de toelichting op de begroting voor 1988. In de aanbiedingsbrief stellen b en w de gemeenteraad in dat verband alvast een voorstel in het vooruit zicht om de gemeentelijke subsidie regeling voor de jeugdsport in te trekken. ,,Het is niet omdat de jeugd ons niet na aan het hart ligt", licht desge vraagd de Middenschouwse wethou der van sportzaken L. C. Hart toe aangaande de door b en w voorgeno men afschaffing van de subsidie voor de jeugdsport, die overigens pas in 1989 dient in te gaan. ,,Het op sport te besparen bedrag halen we liever op deze wijze binnen dan door het verho gen van de huurprijzen voor accom modaties en terreinen", vult Hart aan. Volgens de wethouder zitten bo vendien vele verenigingen niet te springen om de jeugdsubsidie: ,,We moeten clubs zelfs vaak aanschrijven om te vragen of ze voor dat jaar wel die subsidie willen". Verdere bezuinigingen staan de sport in zijn gemeente de komende tijd trouwens niet te wachten, zegt Hart. ,,Maar als je ziet welk bedrag elk jaar voor sport op de gemeentelij ke begroting drukt, is aan de bezuini ging op jeugdsport niet te ontkomen", meent hij. ZIERIKZEE - De gemeentebegro ting voor het komende jaar is een van de onderwerpen die aan de orde ko men in de vergadering van de com missie financiën, die maandag 26 ok tober in de raadzaal van het Zierik zeese stadhuis wordt gehouden. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Behalve de behandeling van hét fi nanciële plaatje voor het komende jaar dat een batig saldo van een half miljoen gulden te zien geeft wordt ook aandacht besteed aan het finan ciële beleid dat de gemeente Zierik zee in de komende jaren wil voeren. Dit beleid is weergegeven in het meerjarenperspectief 1988 tot en met 1991 en in de bestedingsplannen '88 tot en met '91, waar de commissiele den zich verder over zullen buigen. Ook de begroting voor '88 van dc ge meentelijke kredietbank wordt tij dens deze zitting onder de loep geno men. SEROOSKERKE - De Zeeuwse Milieu Federatie heeft er mede namens de Natuur- en Vogelwacht bij de Raad van State op aangedrongen geen vrijstel ling te verlenen aan de Stichting Renesse om het Schelphoekgebied bij Se- rooskerke recreatief in te richten. De bedoeling is er een camping te realise ren, het geschikt maken van een landhoofd voor dagrecreatie en de aanwezige helling tot trailerhelling, de bouw van een toiletgebouw, het plaatsen van een drijvende aanlegsteiger en een vissteiger voor invaliden én het plaatsen van zeven palen in de Schelphoek-haven. Zoals bekend heeft de ZMF al eer der bezwaar aangetekend tegen de re creatieve invulling van het Schelp hoekgebied. Nu vraagt het de Raad van State om het gemeenteraads besluit van 24 september jl te schor sen. De bezwaren van de federatie hou den ondermeer in, dat de organisatie eerder al bezwaar heeft gemaakt te gen het bestemmingsplan Schelp- hoek; het plan van waaruit de Stich ting Renesse nu werkt. ,,Er wordt onvoldoende rekening gehouden met de aanwezige en potentiële natuur waarden van dit gebied en de gevol gen voor de natuurwaarden in de Oosterschelde". Volgens de ZMF kan de investering van 600.000 gulden al leen rendabel zijn als de rest van de plannen wordt gerealiseerd. Het argument van de gemeente om een en ander versneld te realiseren om zo aanspraak te maken op subsi die wijst de ZMF af omdat de subsi diemogelijkheid volgens haar aanwe zig blijft. Daarnaast ligt het gebied in een keten van inlagen, karrevelden en andere waardevolle vochtige mi lieus. „Juist, die aanééngeslotenheid bepaalt mede de waarde van deze kuststrook, die een organisch onder deel vormt van het Oosterscheldege- bied". De aanleg van de camping in het ge bied is ongewenst, omdat hiermee een nieuwe activiteit langs de zuid kust van Schouwen-Duiveland wordt geïntroduceerd, die negatieve conse quenties heeft voor die grote natuur waarden. Ook acht de ZMF vanuit landschappelijk oogpunt een cam ping ongewenst, omdat het open ka rakter van het gebied wordt aange tast. Het gegeven, dat in het ontwerp- streekplan het Schelphoekgebied UTRECHT - De Cosbo, een overkoe pelend orgaan van ouderenbonden, is boos op staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) die de regeling geldelijke steun ouderen bij verhui zing per 1 januari 1988 wil afschaf fen. Ouderen verliezen daarmee aan tegemoetkoming van de overheid in de kosten van verhuizing en herin richting en krijgen er niets voor te rug, zo verklaarde de Cosbo. Madonnalaarsjes en Parijse klipkwastjes BRUINISSE - Van een strak kort spijkerrokje gemaakt van show washed denim met daaronder witte kanten kousen en Madonna-laarsjes tot geklede blazersets in donder- blauw of zwart. Het werd allemaal gepresenteerd tijdens een modeshow in de zaak van Pleune Mode in Bruinisse waaraan drie Bruse zaken hun medewerking verleen den. Behalve het modehuis zelf waren dat Quist Schoenen en kapsalon Huub. Die samenwerking resulteerde in een show van draagbare, modieuze out-fits waarin af en toe verrassende details naar voren kwamen. Zoals de afklipbare Parijse schoenkwastjes die naar keuze los kunnen worden ge kocht bij bepaalde schoenen. Zodat zij ook op andere manieren kunnen worden 'aangeklipt' op kleding en schoeisel. Of de kapsels van de man nequins waarin niet werd ge schroomd om met kleur opvallende effecten te bereiken. Een roze/lila pluk bijvoorbeeld. Of het benadruk ken van het 'natuurlijke grijs' door toepassen van een platinaversteviger. Brede collectie Het waren de elementen die leven digheid brachten in een modeshow, waarvoor van de zijde van de vrouwe lijke Bruse bevolking een grote be langstelling bestond. Tineke Dee- ring-van der Hammen uit Bruinisse fungeerde als presentatrice en ook de vijf mannequins waren allen dames uit het dorp. Zij presenteerden een wintercollectie die door Pleune Mode ongetwijfeld is ingekocht voor een breed publiek. Voor elke leeftijd wat wils in modieuze en draagbare kle ding. Zo zou men de collectie kunnen omschrijven die momenteel bij Pleu ne Mode in de rekken hangt. De kleurentrend hierbij is bruin in vele tinten in combinatie met blauw en lila. Groen in combinatie met biauw en zwart met grijs, winterwit of taupe. Ellen en Joke presenteer den de kleding voor de kleinere ma ten en jonge vrouwen. Veel sportieve combinaties met broeken in ribstof of winterkatoen waarop een sweat shirt of blouson werd gedragen. En eronder laarzen. Nieuwtjes wat dat laatste betreft zijn het rijlaarsmo del, een hoge laars met vlecht verwer king in de zijkanten en dc zogenaam de bananenlook; laarzen met een gebogen schachtvorm. Ellen showde een groene ribbroek met daarop een blouse in de zelfde kleur en eveneens van ribkwaliteit. De blouse had de blinde voorsluiting die deze winter erg actueel is en die vele malen in dc verschillende ge showde modellen terug kwam. Over deze combinatie droeg ze een groen jack in een wijd blousonmodel met koordverwerking waarop een print van kleine lila skieërs was aange bracht. Eenzelfde soort combinatie maar dan in grijs met daarop een zwart jack met eskimobontrand en Een van de modellen in Bruinisse. vuurrode voering werd gepresen teerd door Joke. Rokken Hoewel broeken een belangrijk on derdeel vormden bij de kleine maten werden door beide mannequins ook verschillende rokken gepresenteerd. Zowel gemakkelijke wijde modellen als het strakke denimmodel dat al eerder ter sprake kwam. Mooi was ook de soepel vallende bruine rok die Joke combineerde met een bruin/ma- rineblauw/witte streeppullover met boothals. Daaronder droeg zij een streepblouse. In de iets grotere maten werden door Briena, Hanna en Anna vele modellen getoond waarbij rokken een belangrijke rol speelden. Ruim- vallende doorknoopmodellen, plooi rokken en strakke rokken met loopsplitten die voor voldoende praktische draagbaarheid moeten zorgen. De rokken waren vaak on derdeel van een deux piece of pakje en er werden ook verschillende ja ponnen getoond. Vooral bij deze laat ste lag het accent vaak op de schou ders met schoudervullingen en epauletten. Anna toonde een deux piece in een grijs/rozc/lila polyester printstof. De rok een gevoerd plisse- model en het topje een blousonmodel met blinde sluiting aan de voorzijde. Daaronder droeg zij pumps. Een modieuze zwarte blazerset, die werd geshowd door Hanna, behoorde tot de geklede modellen die ook vol op aanwezig waren op de modeshow. Typerend hierbij was dat de mouwen van de blazers in alle gevallen wer den omgeslagen zodat de voering er van aan de buitenkant was te zien. De zwarte blazerset bestond verder uit een wijdvallende doorknoprok. On der de rechtgesneden blazer werd een bruin/zwarte blouse gedragen. De schoenen die deze winter bij die kleding kunnen worden gedragen vallen op door hun gemakkelijke mo dellen. Ballerina's, collegeschoenen, laarzen, pumps met een laag hakje en zelfs bergschoenen voor de jeugd. Vaak zijn ze gemaakt van verschillen de soorten leer die bijeen zijn ge bracht in eenzelfde laars of schoen. Een ander nieuwtje dat werd gepre senteerd tijdens de show was een nieuwe soort elektrische krulset waaraan geen pennen meer te pas ko men om dc rollers vast te zetten. Die zijn gemaakt van een soepele kunststofsoort die simpelweg kan worden omgebogen. Deze nouveau werd gepresenteerd door kap- en schoonheidssalon Huub die de kap sels en dc make-up van de modellen verzorgde. Dc modeshow werd verrassend af gesloten doordat alle modellen tege lijk opkwamen in dusters uitgevoerd in hij elkaar passende kleuren blauw en groen. Uiteraard was ook het schoeisel hierbij aangepast. niet als watersportgebied wordt aan gegeven, is voor de federatie aanlei ding om hierover opmerkingen te plaatsen aan het adres van de Raad van State, afdeling rechtspraak. Zeil en motorboten zijn niet gewenst. „Nu ook een eigen zeehondenpopulatie in de Oosterschelde tot de mogelijkhe den behoort, komt de Roggeplaat in beeld als rustgebied". Advertentie Omdat het zitmeubel vrijwel nooit is afgestemd op de persoonlijke lichaamsvorm, zitten we bijna allemaal slecht. Daarmee plegen we een aanslag op onze gezondheid. Op basis van jarenlang wetenschappelijk onderzoek heeft Fitform het verantwoorde zitmeubel ontwikkeld. Op maat en passend in elk wooninterieur. Dit zijn de Fitform kenmerken: e Juiste ondersteuning wervelkolom O Juiste ondersteuning van de armen O Juiste stand van het zitvlak O Juiste zithoogte. DE GEZONDE MANIER VAN ZITTEN Doorlopende video-demonstratie. HARINGVLIETPLEIN 4 ZIERIKZEE Tel. 01110-12946 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3