Kwiek-A-meisjes doen het goed in topklasse jeugdvolleybal Paul de Graaf presteert uitstekend in Vught Hockey-instuif bij HSD Maximale winst Scaldina tegen Kapelle: 10-0 M. van der Straaten provinciaal kampioene Dames SV Kwiek zegevieren tegen Houstand Heren SV Kwiek verliezen weer Mevo'80-dames herstellen zich met zege Uitslagen Programma zaalvoetbal Schaken TOG Zege en remise Honig en Boot Finale le klas driebanden NAC verslaat Zierikzeese B-junioren Straftijden in amateurvoetbal De Kuip uitverkocht voor Nederland- Cyprus ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2# oktober 1987 Nr. 24221 9 Twee speelsters van het eerste A-team van SV Kwiek-meisjes kijken vanacht het net gespannen toe of een aanval te gen Vollido succesvol afloopt. BRUINISSE - De A-meisjes van Kwiek doen het tot nu toe uitstekend in de topklasse van het jeugdvolleybal. De Bruse volleybalsters behaalden met een 3-0 overwinning tegen Vollido-A de derde zege op rij. ,,Ze eindigen bij de eer ste drie", voorspelt coach Kees Arensman dan ook. ROTTERDAM - De dames van SV Kwiek hebben hun uitduel tegen. Houstand UI in de tweede klasse ge wonnen. Ondanks het late avondlijk uur (de wedstrijd kon pas om 21.50 uur beginnen) bleven de Bruse dames in Rotterdam goed wakker, en gre pen de zege met 3-1. Het met tien speelsters ruim voor ziene Duivelandse team was met een mix van ervaring en nieuwbakken Nevobo-speelsters succesvol. Door beter serveren en aanvallen dan Houstand werd de eerste set een on vermijdelijke prooi voor de Kwiek- dames met 15-10. In een heel andere samenstelling werd vervolgens ook de tweede set met goed spel gemak kelijk gewonnen. Door deze gunstige ontwikkelin gen in de wedstrijd lieten de Bruse vrouwen zich daarna echter verleiden tot enige gemakzucht. De op papier sterkste formatie moest namelijk de derde set prijsgeven met 12-15, door het concentratieverlies en enige er gernis. Maar in de beslissende vierde set werden de puntjes weer op de i ge zet, en met de bekende mixture in het team werd de zaak tenslotte via een 15-10 setwinst rechtgetrokken naar een 3-1 eindzege. ROTTERDAM - Het heren-volley balteam van SV Kwiek heeft op nieuw verloren. Het dolf in een uit wedstrijd met 3-0 het onderspit tegen Houstand II uit Rotterdam. De set- cijfers gingen in neergaande lijn: 15- 7, 15-3 en 15-2. De eerste set speelde Kwiek aan vankelijk nog redelijk. Tot 6-6 ging het aardig gelijk op, maar daarna sloeg het gebrek aan organisatie en zelfvertrouwen bij de Bruenaren toe. Wissels en time-outs haalden niets uit. Het middelmatige Houstand kon als gevolg daarvan aanvallend goed doorkomen en doorstomen naar 15-7. In de tweede en derde set verliep het spel bij de heren van SV Kwiek nog minder voorspoedig. De opstel ling die in het veld stond klopte niet, evenmin als de stop die tot aanvallen dient te leiden. Toen door deze ont wikkelingen ook de werklust weg eb de, was het gauw met de Bruse heren gedaan. Houstand pakte met 15-3 en 15-2 in sneltreinvaart de overwin ning. „Het moet beter kunnen", aldus trainer Kees Arensman. ,,In de voor bereiding speelden we ook heel wat beter, dus het kan". ZIERIKZEE - Het eerste dames volleybalteam van Mevo'80 heeft zich goed hersteld van het gelijke spel vo rige week tegen Intermezzo. Dit keer wonnen de Zierikzeese vrouwen met 3-0 van Spivo III. Het was eigenlijk een heel makke lijke opgave waarvoor Mevo'80 stond. Het jeugdige Spivo-team kwam van alles tekort tegen de Schouwse vol leybalsters, maar vooral snelheid en ervaring. Het evenmin supergoed spelende Mevo kon daardoor met ge mak de drie sets in eigen voordeel be slissen met achtereenvolgens 15-5, 15- 5 en 15-9. Hockey HSD-dames: HSD-DES 0-2. HSD-heren: HSD-HCGO 2-1. Zaalhandbal Heren: Avanti-Delta Sport 18-22, GSC-Delta Sport II 23-12. Volleybal Heren: Spivo-Mevo'80 1-3, Hou stand II-Kwiek 3-0, Kangoeroe- Mevo'80 II 3-1, Vierpolders-Mevo'80 III afg. Dames: Houstand III-SV Kwiek 1- 3. Spivo III-Mevo'80 0-3, 'Kangoeroe IV-Mevo'80 II 0-3. Jongens: SV Kwiek A-Schovocom- ca A 0-3, SV Kwiek C-Alexan C 3-1. Meisjes: SV Kwiek A-Vollido A 3-0, SV Kwiek All-Intermezzo A 3-0. Basketbal Heren: HTS-Mevo'80 53-29, Oost- burg-Mevo'80 II 58-7. Dames: De Polder-Mevo'80 53-41. ZIERIKZEE - Het programma van de Schouwen-Duivelandse zaalvoet- balclubs ziet er voor de eerstkomen de tijd als volgt uit. Woensdag 21 oktober in sporthal Onderdak te Zierikzee, eerste klasse: Van de Ven Lijsten-Toren Boys, De Steeg-Bruse Boys, Mevo 1-Sporthuis Zierikzee, Schorpioen-De Wig, Zee- landia 1-Jonker Windsurf. Maandag 26 oktober in sportcen trum Krayestein te Burgh-Haamste- de, eerste bekerronde: Stella Boys 1- Zeelandia 2. PZEM-Mevo 1, Dakkie's Bar-Werkplaats, Stella Boys 2-Nola Boys. ZZ'72-Droptiek Passage, PJZ- Sporthuis Zierikzee. De Bruse meisjes begonnen de wed strijd in sportzaal De Dreef een beet je onrustig door het ontbreken van Arensman. Daardoor kon Vollido tot 8-8 bijblijven, maar na het arriveren van de coach en na enkele time-outs Michel Holm, Ton ten Hove en Ad de Graaf hadden geen kind aan het zwak spelende Kapelle. Zij wonnen gemakkelijk hun drie partijen, ter wijl ook het dubbel Holm/Ten Hove zegevierde. Van de lagere Scaldina-teams speel de het tweede gelijk tegen MZ XI uit Middelburg (Cor Smalheer 3x winst, Henk Brands lx, Smalheer/Kik lx). Het toernooi bij het befaamde JVC uit Vught is bedoeld voor B-spelers die punten voor een A-licentie willen verzamelen. In een hal met zesender tig tafels en onder het toeziend oog van een behoorlijk aantal toeschou wers dienden de deelnemers hun par tijen af te wérken. Bij de pupillen liet Paul de Graaf zich door deze entourage echter niet van de wijs brengen. Hij speelde in zijn poule tegen M. de Graaf (Red Stars), J. Ridder (Hotak'68) en D. Gubbels (Rhenus) en zette deze tegen standers stuk voor stuk aan de kant. De als vierde geplaatste Zierikzeeë- naar versloeg in zijn eerste partij M. de Graaf na een verloren rommelige eerste game (17-21) met 21-14 en Het volgende slachtoffer was met -1- 19 en 21-14 Gubbels, in een wedstrijd steeg het tot dan toe lage peil tot aan vaardbare hoogte. Met 15-8 werd de eerste set toch nog ruim gewonnen. De tweede set gaf beter spel te zien van Kwiek. De opdrachten werden goed uitgevoerd, al werd tamelijk Hot derde versloeg met 8-2 Big Smash (Eric Holm en Camiel Faber 3x, M. Holkers lx en Holm/Faber lx). Het vierde verloor met dezelfde cijfers van Oudelande II en wacht nog steeds op de eerste zege (Bram Vroegop en R. Labeur wonnen beide een partij). Scaldina V behaalde opnieuw een overwinning, met een 7-3 score tegen Arnemuiden VI (Rinus Labeur 3x, Joop en Rob van Oord beiden 2x). van wat hoger niveau. Ook de met veel topspin spelende Ridder moest er tegen De Graaf aan geloven, zij het in drie games: 22-20, 21-23 en 21-16. Bij de laatste zestien terecht geko men, was er nog geen eind aan de su- cessenreeks van De Graaf. Hij klopte Van de Berg (BT Lifters), die van te voren door de Schouwenaar was bestudeerd in het gezelschap van zijn coach, gedecideerd met 21-18 en 21-15 na eèn wat moeizaam begin. Pas bij de laatste acht aangekomen werd De Graaf geconfronteerd met een nederlaag, tegen de sterke topspin-speler B. Schrijvers van het Nijmeegse ATC. De verliezer moest zich dit keer voornamelijk beperken tot verdedigen en dolf met klein ver schil het onderspit met 19-21 en 21-23. vaak fout geserveerd. Als de Brusen de passing optimaal hadden afge werkt, was het krachtsverschil met Vollido nog duidelijker tot uitdruk king gekomen dan in de 15-7 cijfers. Doordat in het laatste gedeelte van de partij de concentratie bij de Kwiek-meisjes afnam, konden de gasten in de derde set zelfs even een 10-8 voorsprong nemen, maar tenslot te won Kwiek toch met 15-12. BRUINISSE - In de huishoudelijke competitie van de Bruse schaakver eniging TOG heeft A. van Klinken z'n leiderspositie geconsolideerd met een puike overwinning op A. v. d. Berge. A. Versendaal bleef goed vol gen maar moest met een gesloten pio nenstelling remise toestaan aan K. v. d. Bos. De avond stond verder in het teken van de broederstrijd. A. Knop bleek (óp hèt bord) iéts slimmer dan z'n broeder Paul en won terwijl Ceel Houkamp de broederstrijd met z'n broer Leen in z'n voordeel besliste. J. Hoekman en Piet Knip braken in tijdnood hun partij af. Regerend clubkampioen Jan de Korte won re gulier van Leendert Jan v. d. Bos. Een tot het laatst toe spannende partij, waarbij vele clubgenoten een kijkje kwamen nemen was die tusse P. op 't Hof en C. v.d. Berge. Het resulteerde in een eindspel waarbij V. d. Berg een toren en paard overhield en Op 't Hof een dame. De kwaliteit van de dame bleek na vele uren spelen toch door slaggevend en Op 't Hof won. 's-GRAVENPOLDER/ZIERIKZEE - John Honig en Cor Boot van dam club Zierikzee hebben goede resulta ten geboekt in de eerste ronde van de strijd om het persoonlijk Zeeuws- kampioenschap dammen. Honig, net als Boot uitkomend in de eerste klas se, rondde een sterke positiepartij met winst af tegen Middelburg-spe ler Jan Grim. Cor Boot haalde een re mise uit zijn ontmoeting tegen Ferry Berkholst uit Bergen op Zoom. In de onderlinge competitie van damclub Zierikzee werden drie par tijen afgewerkt. Sjaak Douw lijkt hoge ogen te gaan gooien in de ti telstrijd. Hij won overtuigend van Ri nus de Wild en gaat afgetekend aan de leiding. A. J. Flikweert forceerde in het middenspel een doorbraak naar dam in zijn partij tegen C. M. van de Velde, en winst was toen een kwestie van en kele zetten. Het duel tussen J. de Wild en C. L. Boot leek in remise te gaan eindigen, maar in het eindspel combi neerde De Wild zich naar dam en greep vervolgens de zege. BtjRGH-HAAMSTEDE - In hotel 't Grote Zwijn te Burgh-Haamstedc zal van vrijdag 23 tot en met zondag 25 oktober de finale le klasse drie banden worden gespeeld om het kampioenschap van het district Schouwen-Duivcland van de KNBB. Uit de voorwedstrijden hebben de volgende spelers zich voor het finale- toernooi weten te plaatsen: M. Pan- kow, R. de Bruin, B. Wittenberg en L. de Munnik (allen KVL Noordgouwe), G. Monster en M. Lems (beiden DOS Dreischor). H. Berrevoets en N. van de Graaf (beiden Onder Vrienden Haamstede). De lengte van de partij en is vastgesteld op dertig carambo les en de moyennegrens is van 0.550 tot 0.699. Vrijdagavond om 19.00 uur zullen in de eerste rondo de volgende partij en worden gespeeld: H. Bcrrevoets- M. Wittenberg. R. de Bruin-M. Lems, G. Monster-N. van de Graaf en M. Pankow-L. de Munnik. De organisa tie is in handen van de biljartvereni ging Onder Vrienden. BROUWERSHAVEN - Afdelings eersteklasser Brouwershaven heeft een vriendschappelijk duel tegen Dauwendaele met 2-4 verloren, on danks een langdurig overwicht in met name de tweede helft. De oefenwedstrijd stond duidelijk in het teken van het experiment, want trainer Arend Krijgsman van de thuisploeg had de gelegenheid aangegrepen om zijn team duchtig te wijzigen. Zo schoof laatste man Sjaak van der Weele op naar de posi tie van rechtermiddenvölder, nam Leo Nou wen de plaats van vrije ver dediger voor zijn rekening, en keerde Maarten Kristallijn als probeersel te rug als voorstopper. Oefenmeester Krijgsman toonde zich na afloop van de wedstrijd tevreden over deze om zettingen, ondanks het verlies van de partij. „Vooral het middenveld kwam goed uit de verf vandaag", vond hij, „en verder hebben we gewoon goed gespeeld. Alleen moeten we de kan sen beter gaan afronden". Met verder Remy Lievense en René Roon in het centrum en links in de middenlinie, plus Martin de Jonge op de bank, ging Brouwershaven goed van start. De spelers van de thuis ploeg konden elkaar moeiteloos vin den, wat reeds in het eerste kwartier een vijftal uitstekende mogelijkhe den op een doelpunt opleverde. Arjan Visser, Martin Quist en Joop Krips wisten echter geen ervan te verzilve ren. Op het punt van afronden bleek Dauwendaele heel wat secuurder. Massaal rond het eigen strafschopge bied gegroepeerd, produceerden de Middelburgers bij twee snelle uitbra ken evenzovele doelpunten. De druk die Brouwershaven bleef uitoefenen op het doel van Dauwendaele werd vlak voor rust enigszins beloond met Van der Straaten had aan de gerea liseerde score overigens maar net ge noeg om de titel in de wacht te sle pen. Zij bleef met welgeteld één punt concurrente Ciska Klaassen van de organiserende vereniging Sint Se bastian n voor. Ook andere eilandelijke boog schutters deden het trouwens uitste kend bij de provinciale kampioen schappen. Wil Zwart van Artemis legde bij de dames met 246 punten be- een treffer van Arjan Visser, die een terugspringende bal in tweede in stantie inschoot. Na de pauze herhaalde de geschie denis zich min of meer. De Schouwen- Duivelanders hadden het heft in han den, maar de Walchernaren maakten aan de andere kant de doelpunten. De eerste was een presentje van keeper Jan Constandse Hij gooide in de achtste minuut na de hervatting de bal in de voeten van een dankbare Dauwendaelse spits: 1-3. Hard wer kend en zonder morren kwam Brou wershaven halverwege de tweede helft terug tot 2-3 door toedoen van good-old Joop Krips, waarna de ge lijkmaker een kwestie van tijd leek. Vooral nieuwkomer Werner Kafoe zorgde op de linkervleugel voor ge vaar met precieze voorzetten vanaf de achterlijn, met als gevolg onder meer een kopbal van de ingebrachte Mar tin de Jonge op de lat. Verder onder namen De Jonge, Maarten van der Weele en René Roon nog goede, maar vruchteloze, pogingen van afstand. Tien minuten voor tijd was het echter toch weer Dauwendaele dat plotse ling het net vond na een razendsnelle uitbraak, bekroond met een gave treffer: 2-4. Die stand bleef tot het einde toe op het bord. BREDA - De interregionale B- junioren van Zierikzee hebben verlo ren van NAC-BI met 5-0. Opnieuw was het scoren voor het jeugdige team van Kees Hagesteijn het groot ste probleem. slag op de derde plaats in het klasse ment. Bij de heren werd Joop Rib- bens van Zodiak tweede met 267 punten, slechts op een punt achter stand van winnaar Rini Louwerse van Sint Scbastiaan. maar een punt voor de als derde geëindigde Yerseke- naar Wim Smid. Bij de korpsen werd TOG tweede, achter Sint Sebastiaan. Na afloop reikte districtsvoorzitter Pieter Kooiman de prijzen uit. Scheidsrechter was Hans van Ant werpen. Tijdens ranglijsttoernooi tafeltennis VUGHT - Paul de Graaf van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee heeft tijdens het ranglijsttoernooi in Vught uitstekend gepresteerd. De jeugdige De Graaf bereikte de laatste acht tussen spelers die merendeels meedraaien in de landelijke competitie. ZIERIKZEE - Hockeyclub HSD houdt in de herfstva kantie een instuif voor de jeugd van Schouwen-Duive- land. Woensdag vanaf 13.00 uur kunnen de verschillende categorieën scholieren kennismaken met de hockeysport op sportpark Bannink te Zierikzee. HSD heeft niets aan het toeval overgelaten. Alle scholen op Schouwen-Duiveland zijn aangeschreven om de jeugd te attenderen op het gebeuren woensdag bij HSD. Ook zijn daarbij affiches verspreid om de hockeysport onder de aandacht te brengen. Op de dag zelf komen van 13.00 tot 15.00 uur de leerlingen van de ba sisscholen aan bod. Daarna is het tot 17.00 uur de beurt aan de jeugd uit het voortgezet onderwijs. In de vorm van spel, instructie, behendigheid en wedstrijdjes kunnen de deelnemers zich een idee vormen van de hockeysport en HSD. Iedereen vanaf acht jaar kan meedoen (melden bij het clubgebouw). De club zorgt voor sticks. Tafeltenniscompetitie ZIERIKZEE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina heeft zijn competitiewedstrijd tegen Kapelle met maximaal verschil gewonnen. Het werd in eigen zaal 10-0 voor de Zierikzeeënaars. Daardoor liep de Scaldina- hoofdmacht een punt in op ranglijstaanvoerder Arnemuiden, dat gelijkspeel de tegen Kerkwerve. ZIERIKZEE - Er moeten in de seni orenafdelingen van het amateurvoet bal, net als bijvoorbeeld het ijshoc key, straftijden worden ingevoerd teneinde spelers te bestraffen die zich misdragen. Dat is een van de aanbevelingen, die staan in een, ,op7 langs gepubliceérd rapport van een werkgroep van de afdeling Noord- Brabant van de KNVB. Het rapport Voetbal-Sportief is samengesteld naar aanleiding van de vele molesta ties tegen scheidsrechters in de afde ling. Vorig seizoen kreeg de tucht- commissie meer dan zestig aanmel dingen binnen van gevallen, waarin de arbiter werd belaagd en spelers zich misdroegen. Het rapport, dat 38 aanbevelingen telt, heeft volgens secretaris Ulijn van de afdeling Noord-Brabant dui delijk een landelijk karakter. Een exemplaar is aangeboden aan de amateursectie van de KNVB op het hoofdkantoor in Zeist. Ulijn en zijn commissie-collega's Walther van Hir- ten en Ger van Haasteren hebben be rekend, dat het invoeren van de maat regelen in Noord-Brabant dit seizoen ongeveer twintigduizend gulden zal kosten. Het afdelingsbestuur moet zich nog uitspreken over het beschik bare budget. De straftijden kunnen, naar gelang de zwaarte van de overtredingen, vijf of tien minuten bedragen. Ulijn: „De agressie loopt de spuigaten uit. Di rect straffen helpt zeker de relletjes in te dammen. We hebben goede erva ringen met enkele experimenten. Het publiek, dat zich soms met bepaalde arbitraire beslissingen bemoeit, wordt zo met de neus op de feiten ge drukt en de spelers weten waar zij aan toe zijn." Andere aanbevelingen in het rapport zijn een betere scho ling voor scheidsrechters, zodat die van hoge kwaliteit zullen zijn, en het aanstellen van onafhankelijke ver trouwensmannen1 tussen de arbiters en de KNVB. De scheidsrechters heb ben zo een aanspreekpunt voor hun problemen. „De arbiter is de spil waarom het draait in de wedstrijd", stelde Ulijn. In Noord-Brabant zullen het ko mende seizoen acht regionale teams gaan opereren met vertegenwoordi gers van alle betrokken geledingen. Die groepen moeten het beleid, dat uit het rapport voortvloeit, naar de verenigingen uitdragen. „Bij dit al les staat het 'schoonmaken' van het voetbal centraal", benadrukte Ulijn. Zierikzee was een beetje onder de indruk van het hele gebeuren in Bre da en.ook van de naam van de tegen stander. NAC nam als gevolg daarvan reeds snel een 2-0 voorsprong na een vrije trap en een hoekschop, voordat de Schouwenaren beseften dat ze he lemaal niet hoefden onder te doen voor de Brabanders. Indien het doel-, punten maken voor de Zeeuwen niet zo'n onoverkomelijke moeilijkheid was geweest, had de ruststand er heel i anders i^itg^zien .dan 2-0. Na de pauze ging Zierikzèé goed' door. Er werd kéihard gewerkt en de tegenstander goed vastgezet. Vooral in verdedigend opzicht werd prima werk verricht, maar na vijfentwintig minuten sloeg de pech toe. Na blessu res van Jacco Klink en Danny van Oe- veren was het even zoeken naar de or ganisatie voor de Zierikzeese forma tie, waarvan NAC onmiddellijk profi teerde: 3-0. Door twee dode spelmomenten la ter werd het vervolgens een 5-0 eind stand uit een vrije trap en een straf schop. Een nederlaag, maar ook een ervaring rijker, keerde Zierikzee BI naar huis .terug na een leuke wed strijd in Breda. DEN HAAG - Stadion de Kuip in Rotterdam is uitverkocht voor de interland-wedstrijd Nederland- Cyprus op woensdag 28 oktober. Aan de loketten van het Feyenoord-sta- dion werd maandagochtend het laat ste kaartje verkocht. De Kuip zal worden bevolkt door ongeveer 57.000 toeschouwers. Een week geleden waren voor het voorlaatste duel van Oranje in groep 5 van de kwalificatieronde voor de Europese titelstrijd slechts enkele duizenden kaarten aan de man ge bracht. Door de overwinning (2-0) te gen Polen in Zabrze en de nederlaag van Griekenland (0-3) in en tegen Hongarije werd vorige week woens dag duidelijk dat het Nederlands elf tal bij een zege op Cyprus zeker is van kwalificatie voor de eindronde in West-Duitsland. Donderdagochtend begon een stormloop op de resterende entreebewijzen. Doordat de Kuip is uitverkocht, heeft de NOS de mogelijkheid de wedstrijd rechtstreeks uit te zenden. Bij handhoogsehieten in Yerseke YERSEKE - Marjolein van der Straaten van de Schouwcn-Duivclandse schuttersvereniging TOG is Zeeuws damcskampiocnc liandboogschieten ge worden tijdens wedstrijden in Yerseke. Zij schoot 262 punten bij elkaar. Er werden dertig pijlen geschoten over een afstand van'vijfcntwintig meter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9