Zierikzeese ondernemers wensen regionale aanpak Bouw dubbelzijdig tankstation B en w Westerschouwen akkoord met meer geld kruisvereniging Asiel Open dag dierenasiel Diefstal geluids apparatuur Loten in plaats van zegeltjes Geen relatie tussen garantie en subsidie VVV Haamstede Vernielingen in schuur van Staatsbosbeheer Kinderboer derij heeft ezel gekregen Diefstal surfmaterialen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag"20 oktober 1987 Nr. 24221 3 Het dierenasiel in Zierikzee en de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren hebben een vreem de denkfout gemaakt in hun opstel ling ten aanzien van de gerechtelijke uitspraak vorige week. Die uit spraak bepaalde, dat de eigenaresse van een hond aanspraak blijft ma ken op het dier. Ondanks het feit, dat het dier inmiddels een nieuwe eige naar heeft. Ondanks het feit, dat de vrouw geen aantoonbare moeite heeft gedaan om direct op zoek te gaan naar haar hond, nadat het dier de benen had genomen. Dat de die renbescherming het dierenasiel in Zierikzee gebruiktom voor de toe komst het gemak van jurisprudentie te hebben is op zich begrijpelijk, maar niet juist. Wat het asiel en de dierenbescherming nu doen is het naast zich neerleggen van een ge rechtelijke uitspraak. En juist dat gegeven maakt het de dierenbescher mers erg moeilijk. Inconsequent is het ook, dat de rechtspraak enerzijds terzijde wordt gelegd, maar dat er anderzijds wel in hoger beroep ge gaan wordt. Je accepteert de Neder landse rechtspraak of niet. Dat ac cepteren laten afhangen van een al dan niet positieve uitspraak, getuigt niet van een juiste gang van zaken. Afgezien van deze gerechtelijke dwa ling, waarvoor de dierenbescher ming bereid is in de buidel te tasten om de dwangsom te betalen, is het voorval wel een trieste. Waar het de dierenbescherming om gaat is, dat er niet met dieren gesold kan worden. En dat is een nobel streven. En al kan de wijze waarop dit nagestreefd wordt niet onderschreven worden, dat er iets moet gebeuren staat vast. Iemand die zijn huisdier kwijtraakt maakt drie jaar lang aanspraak op het dier. De situatie kan zich dus voordoen, dat een ander gezin het dier in een asiel oppikt en het na drie jaar terug moet geven aan de eerste eigenaar. Afgezien van het leed, dat er voor mensen optreedt, kan het het welzijn van het dier nooit ten goede komen. Een goede zaak dus dat de dierenbescherming zich voor verbe tering van deze situatie inzet, maar inconsequent dat een gerechtelijke uitspraak genegeerd wordt en ver volgens diezelfde gerechtelijke macht aangesproken wordt om de uitspraak anders te laten zijn. AvdW ZIERIKZEE - In het dieren asiel aan de Zandweg te Zierik zee wordt op zaterdag 31 okto ber een open dag gehouden. •■„Ja, het is eigenlijk een hei-- opening", aldus de voorzitter van het bestuur van het asiel H. E. S. Sinck. Zoals bekend was het dierenasiel drie maan den lang gesloten voor publiek omdat men niet meer kon be schikken over een vrijwil- lig(st)er die het beheer op zich wilde nemen. Met het aantrek ken van Jolanda Meerman die tot het eind van dit jaar met be houd van uitkering dit werk op zich mag nemen is hieraan een eind gekomen. Sinds 19 okto ber worden niet meer alleen zwerfdieren opgevangen maar staat het asiel weer ten dienste van iedereen die een dier wil brengen of in huis wil nemen. Er is een verzoek gericht aan de eilandelijke gemeenten om het asiel meer subsidie te ver lenen zodat Jolanda Meerman in vaste dienst genomen kan worden voor 20 uur per week. Tijdens de open dag kan het publiek opnieuw kennis ma ken met het asiel. Men kan er op zaterdag 31 oktober een hele dag terecht om het gebouw en zijn viervoetige gasten te be zoeken. Ondernemers snel akkoord met deelname aan eilandelijke prom o tie stichting ZIERIKZEE - Nu de officiële ingebruikstelling' van de weg' over de Stormvloedkering een feit is en het voor de eilandelijke ondernemers erom gaat spannen of zij de concurrentie van koopcentra als Middelburg, Vlissingen en Goes het hoofd kunnen bieden blijkt dat de Zierikzee se Ondernemers het belang van een eilandelijke aanpak van de promotie van de regio als een goede zaak zien. Dat werd duidelijk tijdens de najaarsvergadering van deze ondernemerscentrale (ZOC) in restaurant Mondra- gon. Dat het ZOC-vorzitter A. P. den Reijer ernst was met die gezamenlij ke aanpak bleek wel uit zijn drin gend verzoek om de oplossing van de verwachte problemen te zoeken in sa menwerking. Die noodzaak was vol gens hem zo duidelijk, dat hij aan het al dan niet akkoord gaan met zijn voorstellen persoonlijke consequen ties had verbonden. Niet alert Den Reijer verwees naar de uit komsten van de in maart dit jaar ge houden Ondernemersavond waarin samenwerking op verschillende ter reinen als noodzaak werden gezien. Zo werd gepleit voor nauwere contac ten tussen ZOC en VW, meer overleg tussen gemeenten en bedrijfsleven en uiteraard ook voor onderlinge con tacten tussen de ondernemers zelf. Dit om tot een betere dienstverlening te komen. Noodzaak Dat samenwerking niet alleen voor Schouwen-Duiveland een panacê is, maar ook in den lande vaak als oplos sing wordt aangegeven werd door Den Reijer verduidelijkt aan de hand van enkele gegevens van een rappor tage naar het functioneren van de kleine ondernemingen. Uit dat on derzoek is komen vast te staan dat de reputatie van kleine winkels tanende is, omdat deze niet tijdig genoeg in spelen op ontwikkelingen. Den Rei jer spitste die problematiek van de kleine onderneming toe op de situa tie op Schouwen-Duiveland. Een si tuatie waarin aan samenwerking niet meer tè ontkomen valt, gezien de ver wachte concurrentie van Middelburg, Vlissingen die door de weg over de Stormvloedkering haast naast de deur komen te liggen. Daarnaast blijkt ook Goes als winkelstad een geduchte concurrent. Promotie Die samenwerking zou met name tot uitdrukking moeten komen in een eilandelijke aanpak om het beeld dat elders over deze regio bestaat gunstig te beïnvloeden. ,,De promotie moet zich richten op Schouwen-Duiveland als geheel. Met dit doel wordt mo menteel dan ook de laatste hand ge legd aan de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland. Deze verkeert momenteel nog in de oprichtingsfase maar zal naar alle waarschijnlijk heid in november de officiële status krijgen. Deze organisatie zal op pro fessionele wijze Schouwen-Duive land in de publiciteit moeten bren gen. Hiervoor moet echter wel wat worden geïnvesteerd. Den Reijer ging uit van een budget van een ton, dat door zo'n vierhon derd ondernemers moet worden opge bracht. „Dat is per ondernemer zegge en schrijve 250,-, de kosten van een niet al te omvangrijke advertentie. De individuele ondernemer is hier mee verzekers van een goed gecoördi neerde en professioneel opgezette promotiecampagne. Tévens maakt die gezamenlijke aanpak een grotere participatie in het markt- en promo tieplan van de provinciale VVV mo gelijk en verwacht Den Reijer dat door deze werkwijze een grotere me dewerking van de eilandelijke ge meenten te verwachten is. Een ai-gu- ment dat door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs, vanaf het allereer ste moment een fervent voorstander van een eilandelijke aanpak van der gelijke zaken, nog eens werd onder schreven. Dat het voor Schouwen-Duiveland „vijf voor twaalf" is werd door Den Reijer nog eens onderstreept met de woorden dat voorkomen moet wor den dat Schouwen-Duiveland een doorgangsgebied wordt voor mensen die naar Neeltje Jans gaan of zijn ge weest. Die gezamenlijke aanpak van de promotie van het voormalige eiland vergt financiële offers. De Schouwse Kust heeft reeds veertig mille verza meld. Voor de Zierikzeese onderne mers, de ZOC telt 134 leden, wordt het eerste jaar gedacht aan twintig mille. Dit bedrag komt bij de contri butie die de ZOC-leden reeds betalen. Hoewel door een van de aanwezigen werd betwijfeld of Den Reijer het met zijn vierhonderd ondernemers op het eiland het wel bij het rechte eind had, werden er tegen het voor stel van de ZOC-voorzitter geen es sentiële bezwaren geuit. Hoewel een van de leden het zei te betwijfelen of de Zierikzeese mid denstand zich wel over de toekomst zorgen maakt, bleek dat de leden dit keer degelijk het nut of beter nog de noodzaak van samenwerking met an dere eilandelijke ondernemingen in zagen. Er waren dan ook geen bezwa ren tegen het voornemen om als ZOC aansluiting te zoeken bij deze regio nale promotiestichting in oprichting, waarin ook de VVV's vertegenwoor digd zijn. Een resultaat waarmee vice-voorzitter van de VVV-Renesse J. de Jonge meer dan tevreden was. „Dat men akkoord zou gaan met het voorstel had ik wel verwacht, maar dat dat zo snel en soepel zou gaan, dat verheugt me", aldus De Jonge. Ook de eerste burger van de stad sprak zijn blijdschap uit over deze „stap in de goede richting". Hij wees de aanwezigen niet alleen op de hevi ge concurrentie die Zierikzee als ei- landelijk koopcentrum gaat onder vinden maar ook op de beeldvorming over deze regio waaraan, zo gaf Assel bergs te kennen, best nog wat verbe terd kan worden. Hij plaatste in het kader van de promotie het voorne men van de gemeente Zierikzee om bij belangrijke invalswegen „wel komstborden" te plaatsen met als leus Zierikzee monumentenstad en koopcentrum. Een van de punten die hiermee nauw samenhangt is de samenwer king tussen ZOC en plaatselijke VVV. Een en ander zal in een gecom bineerde ledenvergadering van VVV en ZOC nader worden uitgewerkt. De besturen van beide organisaties zul len zo snel mogelijk een plan uitwer ken waarna een nieuwe vergadering wordt uitgeschreven. Hoewel de meeste ruimte voor de toekomstige ontwikkelingen was in geruimd werd door Ria Geluk, die sa men met Coen Honig als bestuurslid werd gekozen, nog even teruggeblikt op de voorbije Toeristendagen. Zij concludeerde deze reeks van vijf dinsdagen als redelijk geslaagde eve nementen, waarvoor goede belang stelling bestond, maar waarbij zich eveneens nog een aantal schoonheids foutjes manifesteerde. Achter de rug Ze zei in haar nabeschouwing te ho pen op een meer positieve benade ring. Met name opmerkingen als „We hebben het weer gehad, eindelijk weer rust" vond ze niet helemaal te recht. „Enerzijds willen we de toe risten trekken en anderzijds klagen we over de drukte en de eventuele overlast die dat voor de plaatselijke bevolking met zich meebrengt". Dat het voor sommige Zierikzeeënaars wellicht storend is dat deze niet rustig zijn boodschappen kan doen werd door het nieuwe bestuurslid niet ontkend, maar anderzijds vond zij het wel wat overdreven om van die vijf drukke dagen zoveel hinder te ondervinden. Ook volgend jaar staat de Zierik- zeeënaar weer vijf drukke dagen te wachten, die min of meer volgens hetzelfde stramien worden opgezet. Het Havenplein wordt het centrum waar alle attracties zich afspelen. Hier komen dan ook geen kramen te staan. Verder zal ook het Kerkhof volgend jaar minder kramen krij gen, om te voorkomen dat de mensen daar teveel blijven hangen. Daarbij wordt de toegang tot de stad bij de Weststraat, waar dit seizoen 80% van de bezoekers de binnenstad binnen wandelde, wat aangekleed. Een poortje met een stalletje waar folder materiaal met een plattegrondje wordt uitgereikt moet het geheel een gastvrij tintje geven. Nieuw volgend jaar is de Open Havendag, waarbij het visserijgebeuren centraal staat. Tot 1970 werd aan het gebeuren in en langs de haven jaarlijks via een vis serijdag aandacht aan deze tak van bedrijvigheid besteed. Met het op het programma zetten van een mos sel/havendag pikt de evenementen commissie de draad weer op. Dit vis serijgebeuren wordt vermoedelijk op een zaterdag in augustus gehou den. BRUINISSE - Twee toeristen wer den het slachtoffer van diefstal uit hun auto die stond geparkeerd aan de Hageweg te Bruinisse. U. E. uit Krop- pach (Duitsland) mist geluidsappara tuur ter waarde van 480 DM. De die ven kwamen in de nacht van zondag op maandag de auto binnen door een ruitje in te slaan. M. v. K. uit Houten mist geluidsapparatuur ter waarde van 375 gulden. Ook van zijn auto werd een ruitje vernield, rT'Tr-'v i'i 5-4 S». ör 'fes' ...V. SEROOSKËRKE - Binnenkort kan de automobilist gebruik maken van de weg over de Stormvloedkering. Begin volgend jaar staat de oplevering gepland van een BP-tankstation aan de Serooskerkseweg. Het wordt een dubbelzijdig tankstation met aan de noordzijde een 485 vierkante meter grote shop met daarin onder andere een koffiebar. Bij het nieuwe tankstation kan men terecht voor alle brandstoffen. Exploitant H. Mol: ,,Er komt Eurosuper, loodvrij, diesel en LPG. In totaal komen er 20 tankpunten en daarmee is het meteen 'het grootste tankstation van Schouwen-Duiveland'De capaciteit van het nieuwe tankstation is berekend op topdrukte. Er komen 8 tanks van elk 30.000 liter. Het station zal bemand worden door vier vaste krach ten. In het zomerseizoen komt daar nog een aantal part-timers bij. Het station wordt beveiligd volgens de strengste eisen. Mol: „De mensen zitten achter kogelvrij glas, er wordt een alarminstallatie aangelegd en er komen video-camera'sWat precies de openingstijden van het nieuwe tankstation gaan worden is nog niet bekend, maar er wordt wel naar gestreefd om 's ochtends vroeg om een uur of zes al paraat te zijn. ,,Want onderzoek heeft geleerd dat het dan al behoorlijk druk op de weg is", aldus Mol. Afhankelijk van het seizoen blijft het station 's avonds open tot 21.00, maar wellicht ook tot 23.00 uur. ,,Maar we moeten in de praktijk kijken hoe dat uitpakt", aldus Mol. Hogere eigen bijdrage deelnemers Meer Bewegen voor Ouderen gewenst BURGH-HAAMSTEDE - Burgemeester en wethouders van de gemeente Wester schouwen zijn in principe bereid om 0,23 cent per inwoner vrij te maken voor het Meer Bewegen voor Ouderen in de regio. Voorwaarde is echter, dat de Kruisvereniging Schouwen-Duiveland nagaat of de eigen bijdrage van de deelnemers verhoogd kan worden van één gulden naar anderhalve gulden. Ook stelt het college, dat een eventue le wijziging in de subsidie door het rijk consequenties kan hebhen voor de gemeente lijke bijdrage. Dat blijkt uit het collegevoorstel, dat maandag 26 oktober om 19.30 uur behandeld wordt door de gemeente raad van Westerschouwen. Tbt op he den heeft de kruisvereniging naar ei gen zeggen een te groot deel van de beschikbare gelden besteed aan het Meer Bewegen voor Ouderen. Tbveel in relatie tot de overige activiteiten. waarvoor meerdere belangstellenden zijn. Zo kost het Meer Bewegen voor Ou deren de kruisvereniging jaarlijks 23.000 gulden. Dat bedrag is op zich niet te hoog, maar slokt door haar omvang een behoorlijk deel van de fi nanciën op. Vandaar dat de kruisver eniging een aparte financiering in het leven wil roepen voor deze activiteit. De vereniging wil van het lidmaat schap van alle leden op Schouwen- Duiveland (8200 personen) één gulden opzij leggen voor het Meer Bewegen voor Ouderen. Daarnaast wordt van de deelnemers zelf een eigen bijdrage gevraagd van één gulden (naar ver- wachting'8000 gulden). Dat betekent dat van de benodigde 23.000 gulden dus 16.200 gulden op tafel ligt. Het resterende bedrag, 6800 gulden, zou door de zes geza menlijke gemeenten opgehoest kun nen worden. Dat houdt een inwoners- bijdrage van 0,23 cent in. Burgemees ter en wethouders van Westerschou wen onderschrijven liet helang van voornoemde activiteiten en steunen de kruisvereniging in haar verzoek. Wel zien h en w graag, dat de kruis vereniging de deelnemersbijdrage met twee kwartjes opschroeft en de ze bijdrage niet per bijeenkomst, maar per maand gaat innen. ZIERIKZEE - In plaats van de tra ditionele zegelactie rond de feestda gen gooit de Zierikzeese Onderne mers Centrale het dit jaar over een andere boeg. Dit jaar behoeven er eens geen zegeltjes te worden ge plakt maar krijgen de klanten loot jes. Deze actie gaat 5 november van start. Dit werd besloten tijdens de najaarsledenvergadering van de ZOC in restaurant Mondragon. Aanleiding om tot een andere opzet over te gaan is de vele kritiek op het zegeltjesgebeuren. Wat de loterij aan gaat wordt gedacht om honderd num mers te trekken. De bezitters van de ze winnende nummers wacht een extraatje, met als mogelijkheid de kans op een van de vijf prijzen van 1000,- of op een prijs van 400,-. Intocht Inmiddels is ook de precieze datum van de aankomst van de goedheilig-- man bekend. Deze zal 21 november de haven van Zierikzee binnenvaren, waar hij ontvangen wordt door bur gemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. De Amateur Comedie verzorgt dit jaar voor eerst een kindervoorstel ling in de Concertzaal. Aanvankelijk had het gezelschap wat bedenkingen maar uiteindelijk is zij toch ingegaan op het verzoek van de ZOC. Koopavonden De leden van de ZOC vonden het landelijke voorstel om met het oog op de komende feestdagen zeven koop avonden in te stellen niet geslaagd. De mening was dat dat wel wat erg veel van het goede was. De bezwaren richtten zich in het bijzonder tegen de vier avonden die voor Sint Nicolaas zijn gepland. Uiteindelijk werd toch besloten om de winkels dinsdag 1, woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 december 's avonds open te houden. De koopavonden voor Kerstmis zijn gepland op dinsdag 22 en woensdag 23 december. BURGH-HAAMSTEDE - Als de Westerschouwse ge meenteraad akkoord gaat met het college-voorstel dan krijgt de VVV van Burgh-Haarnstede een ge meentegarantie over 210.000 gulden; het beno digde bedrag voor de bouw van een nieuw onderko men. Hiermee is niet ge zegd, dat de subsidie aan de VVV aangepast gaat worden. Tussen beide is volgens het college (en eer der al de commissie finan ciën) geen relatie. De bouw van het VVV-kantoor is aanzienlijk duurder uitgevallen dan was voorzien. Werd eerst nog gespro ken over een bedrag van 150.000 gul den, nu lijkt een en ander niet te rea liseren voor minder dan 220.000 gulden. Een bedrag, waarvan de VVV 10.000 gulden zelf wil financieren. Het was VVD-commissielid C. W. Veerhoek die zijn twijfels uitsprak over het afwezig zijn van een relatie tussen de financiering en de subsidie. Hij wees de overige leden op het feit, dat de VVV's in de gemeente deels subsidie krijgen in een bijdrage in de huisvestingskosten. Het college gaat deze relatie in haar voorstel aan de raad, die op maandag 26 oktober om 19.30 uur bijeenkomt, in ieder geval niet aan. Overigens is uit het voorstel ook niet op te maken of er wijzigingen in de bouwplannen zijn gekomen. Nog steeds is sprake van een (relatief duur) stolpdak en andere voorzieningen. Geen van de commissieleden heeft zich enkele we ken geleden overigens negatief uitge laten over de gemeentegarantie op zich. ZONNEMAIRE - C. v. V. uit Zierik zee deed namens Staatsbosbeheer aangifte van vernielingen die wer den aangericht aan en in een schuur van Staatsbosbeheer op het terrein bij de haven van Boinmencdc. De vandalen drongen de schuur ,binnen tussen vrijdag 16 en 19 okto ber. Zij gooiden verschillende ruiten in, vernielden vier lampen in de schuur en gooiden bussen olie om. De precieze omvang van de schade is niet bekend. ZIERIKZEE - Alle kinderen die de herfstvakantie aangrij pen om een kijkje in kinder boerderij de Punt te Zierikzee te nemen, kunnen kennis ma ken met een ezel. Het dier is af gelopen weekeinde overgeko men vanuit Luxemburg, waar een dame het dier wilde af staan aan de kinderboerderij. Het gaat erg goed met de kin derboerderij, die veel bezoe kers trekt. Ook het dieren- bestand groeit gestaag. Vorige week zijn er vijf jonge konij nen aangekomen. Verder zijn "et koeien, kalverert, geitefi,ipa-;- relhoenders, een varken enzo voort. Hoewel de kinderboer derij straks met sléchter weer in de ochtenduren gesloten zal zijn, is het zeker gedurende de herfstvakantie nog hele dagen geopend; en dat zeven dagen per week. RENESSE - Twee toeristen werden gedupeerd omdat hun kapitale surf- uitrusting werd gestolen. P. J. uit Karlsruhe (Duitsland) par keerde zondagavond zijn personenau to aan de Hogezoom te Renesse. Hoe wel de surfplank met toebehoren met een ketting en slot op het dak van de auto was bevestigd bleken de mate rialen bij zijn terugkomst toch gesto len. De kabel was doorgeknipt. De waarde van de spullen was 2000 DM. Ook W. B. uit Gorinchem was niet blij toen hij na een afwezigheid van énke le weken terugkwam bij zijn caravan op een camping te Renesse. Zijn surf- uitrusting ter waarde van 1500 gul den bleek gestolen van de surfkar die bij de caravan stond. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocbt- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regefs) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3